Kościół, a różne sprawy...

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

09 lut 2010, 14:05

Kariko, Stary Testament mówi o czasach przed narodzeniem Chrystusa, a Nowy Testament o życiu Mesjasza. KPW?


Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

09 lut 2010, 17:10

eddie pisze:Kariko napisał/a:
prawdziwy 666 napisał/a:
18 Cierń i oset będzie ci ona rodziła,


Ten kawałek mi się spodobał . Interesujące określenie na dzieci. Przecież te ciernie i osty to potencjalni przyszli wierni. Ciekawe podejście.


To jest o rolnictwie
Ups, ale fail, jakoś się zagapiłem i myślałem, że to o niewiaście :D. Ech, na siłę chciałem coś ciekawego znaleźć i oto efekty.. :P
Pangia pisze:Kariko, Stary Testament mówi o czasach przed narodzeniem Chrystusa, a Nowy Testament o życiu Mesjasza. KPW?
No i? Wiem o tym. To co? Boga nie było przed narodzinami swojego syna, który w rzeczywistości jest nim samym? Poza tym nie zmienia to faktu, że ST był pisany przez Żydów.


Awatar użytkownika
goatse_cx
Wstydliwy morderca
Posty: 5
Rejestracja: 20 lut 2010, 21:56

21 lut 2010, 18:56

Wkurwia mnie, gdy ludzie nazywają się katolikami. Katolik, wielka mi kurwa sztuka. Nazwać się katolikiem to tak jak nazwać się ministrem ds. pedofilii.


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

21 lut 2010, 19:14

Nie przeklinaj tyle, bo aż kłuje w oczy.

Mimo to, muszę się z Tobą zgodzić. Wielu ludzi określa się jako "wierzący, ale niepraktykujący". Skoro, wierzę i jestem katolikiem, to wierzę także w przykazania, a jednym z nich jest to, że należy miłować Boga(poprzez chodzenie do Kościoła, a także inne metody).


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

21 lut 2010, 19:35

Mr Minio pisze:Mimo to, muszę się z Tobą zgodzić. Wielu ludzi określa się jako "wierzący, ale niepraktykujący". Skoro, wierzę i jestem katolikiem, to wierzę także w przykazania, a jednym z nich jest to, że należy miłować Boga(poprzez chodzenie do Kościoła, a także inne metody).
No i osiągamy dziwny paradoks. To tak, jakby ktoś przyjął część wiary (de facto tą bardziej bierną i nie wymagającą poświęcenia).
goatse_cx pisze:Wkurwia mnie, gdy ludzie nazywają się katolikami. Katolik, wielka mi kurwa sztuka. Nazwać się katolikiem to tak jak nazwać się ministrem ds.pedofilii.
Twierdzisz, że każdy katolik to pedofil?? Pomijając, że obraziłeś dużą część użytkowników tego forum, to sądzę, że za dużo naoglądałeś się South Parka i naczytałeś się na wiarygodnych portalach w Internecie o księżach w USA


Awatar użytkownika
Punisher
Seryjny zabójca
Posty: 426
Rejestracja: 24 lut 2007, 18:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

21 lut 2010, 21:56

goatse_cx pisze:Wkurwia mnie, gdy ludzie nazywają się katolikami. Katolik, wielka mi kurwa sztuka. Nazwać się katolikiem to tak jak nazwać się ministrem ds. pedofilii.
Chłopie weź się trochę ogarnij, to że nie lubisz katolików to nie znaczy że masz ich tak chamsko poniżać, jesteś na forum, nie w chlewie, wyrażaj się trochę przeklinanie nie czyni Cię wielkim lecz żałosnym. Choć też uważam że większość katolików mówi tak o sobie tylko na pokaz.


"Musimy być niewolnikami praw abyśmy byli wolni" - Cyceron
Awatar użytkownika
pajdus
Seryjny zabójca
Posty: 274
Rejestracja: 13 lut 2010, 19:20
Lokalizacja: Przemyśl

22 lut 2010, 15:54

1.Obrażając katolików obrażacie Chrześcijaństwo.
2. Nie wszyscy Katolicy muszą być nazywanymi pedofilami.
3. Jak chcecie gadać o ,,Chrześcijaństwo a pedofilia'' To rozwawiajcie na innej stronie


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

22 lut 2010, 16:02

Zaraz, zaraz, czemu piszesz w liczbie mnogiej? Przecież to wszystko pisał tylko 1 użytkownik, który i tak już tego nie przeczyta, bo został zbanowany.*


*- zastanawia mnie, po co jest ta opcja niemożności oglądania forum, skoro po wylogowaniu się, można przeglądać forum jako gość?


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

22 lut 2010, 16:58

pajdus pisze:1.Obrażając katolików obrażacie Chrześcijaństwo.
Nie zgadzam się, obraża się jedynie jedną z odnóg tej religii :) Co prawosławnych obchodzi, że obraża się katolików? Nie ich Kościół, a obydwie religie chrześcijańskie.
pajdus pisze:2. Nie wszyscy Katolicy muszą być nazywanymi pedofilami.
No nie muszą, ale to zależy tylko od Twojej dobrej woli :).


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

22 lut 2010, 17:29

3. Jak chcecie gadać o ,,Chrześcijaństwo a pedofilia'' To rozwawiajcie na innej stronie
Każdy ma prawo powiedzieć swoje zdanie, byle było w granicach dobrego smaku.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzastin
Seryjny zabójca
Posty: 336
Rejestracja: 20 lip 2009, 21:03
Lokalizacja: Zgierz

22 lut 2010, 19:05

Co najbardziej gryzie ostatnio w oczy? Spora liczba ludzi uważa Katolik=pedofil ?? :|
To tak samo jak Hitler uważał WSZYSTKICH Żydów za zło. Mierzenie ludzi (czy to Katolików, czy Polaków, czy Japończyków, obojętnie) tą samą miarą jest bardzo rasistowskim poglądem.
Kościół, a różne sprawy... wierzę w Boga, chodzę do kościoła (choć nieraz przyznaję, że mi się nie chce), ale niektóre rzeczy mnie strrrasznie irytują, dajmy na to Radio Maryja... tak, tak z pewnością macie przed oczami Rydzyka i jego Maybacha a tuż tuż grupa nadętych moherów, otóż to, bo samo radio nie jest złe, niektórzy ludzie, dajmy na to są przykuci do wózka inwalidzkiego, a czują potrzebę "rozmowy" z Bogiem mogą sobie włączyć radio i w spokoju się pomodlić. ALE jeżeli, ach z resztą zobaczcie sami...
[youtube][/youtube]

Zwłaszcza ten dziadek który wrzeszczał "rasch", za przeproszeniem co to ma być? Skoro są wspólnotą radia, które ma nauczać ludzi religii, a sami nie przestrzegają najważniejszych zasad. Rydzyk tak samo, jeździ Maybachem za pieniądze emerytek (emerytów również), a niektórzy ludzie się dziwią... dlaczego to babcie i dziadki chodzą w jakiś starych swetrach i brudnych butach?
To właśnie zniechęca ludzi do Katolików, myślą, że wszyscy są takimi rasistami i obchodzi ich tylko kasa. Już nie komentuję wiadomości, które podają o kolejnym księdzu pedofilu. Coś jest nie halo, i nieraz nie dziwię się ludziom, którzy negatywnie patrzą na kościół, księży i ich wiernych, mają po prostu powody i sami Katolicy im je dają.


Awatar użytkownika
pajdus
Seryjny zabójca
Posty: 274
Rejestracja: 13 lut 2010, 19:20
Lokalizacja: Przemyśl

23 lut 2010, 18:58

Teraz to ja już rozumiem

[ Dodano: 2010-02-23, 19:02 ]
I Rydzyk wcale nie jest takim Katolikiem jak wam się wydaje :diabeł:


Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

23 lut 2010, 19:26

Dzastin pisze:właszcza ten dziadek który wrzeszczał "rasch", za przeproszeniem co to ma być? Skoro są wspólnotą radia, które ma nauczać ludzi religii, a sami nie przestrzegają najważniejszych zasad. Rydzyk tak samo, jeździ Maybachem za pieniądze emerytek (emerytów również), a niektórzy ludzie się dziwią... dlaczego to babcie i dziadki chodzą w jakiś starych swetrach i brudnych butach?
Znam ten filmik, dosyć stary. Samo 'Raus' (Rasch) dziadka nie byłoby jeszcze niczym dziwnym, jest stary, może żył na germanizowanych podczas IIWŚ terenach i nie podoba mu się TVN, ale te 'Żydy Kwasa i Millera, śmierdziuchy żydowskie' i ta pusta nienawiść, to jest obraz tego, co im wpajają. Tylko czekać aż czas zrobi swoje, a po nich wszystkich zostaną tylko urny z prochami, bo tu innego ratunku nie ma. Niereformowalna rebiata o średniowiecznej mentalności (gdzie tacy ludzie się wychowywali?).


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

23 lut 2010, 22:32

Ja w ogóle się dziwię, jak Rydzyk śmie nazywać się księdzem. To zwykły populista, potrafiący jedynie mydlić oczy starszym ludziom.

A oto kolejny znany przykład moherowej twórczości
https://w500.wrzuta.pl/audio/0acBHNdr5Vm ... diu_maryja


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
pajdus
Seryjny zabójca
Posty: 274
Rejestracja: 13 lut 2010, 19:20
Lokalizacja: Przemyśl

24 lut 2010, 19:52

Bo dla rydzyka liczy się tylko kasa


ODPOWIEDZ