Co było, a nie jest - czyli co nam wycięli z P2?

Rozmowy o P2: Share the Pain i podstawowym Postalu 2.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

25 lip 2007, 19:35

To czysta głupota. Są gotowe tekstury, tylko trzeba poszukać, ale ludzie wolą zrobić to dodając tekstury, i zwiększajac objętość moda. To chore


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

26 lip 2007, 20:19

istnieje mapa z labolatorium, gdzie możemy urządzić rzeź
Jakim laboratorium, jeśli bliżej można... :D


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

26 lip 2007, 20:50

Jest kilka podobnych. Ja mam taką wielką z całym mnóstwem pomieszczeń, są nawet zombie i krowa


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

09 sie 2007, 18:47

Post Kmiecia: istnieje mapa z labolatorium, gdzie możemy urządzić rzeź sugeruje raczej, że pisze on o mapie z samej gry P2 i o takie wyjaśnienie prosiłem. Ty zaś, eddie, sugerujesz mapy fanowskie - a takich, owszem, jest - ale nie o nie mi chodziło. A Kmieciu... nadal milczy i sprawy nie wyjaśnia. :(

A co do paczki StuffSkins.utx i:
kazik pisze:w tej paczce są tekstury czerwonego karnistra, green szotgana (znany z ED), inne tekstury kilku broni (m.in. te, z których korzystał Kamek w KW2). Sprawdziłem meshe do tej paczki, tam niestety modeli tych broni nie ma.
Zawsze przy tworzeniu gry, na jej końcowym etapie z wielu wcześniejszych rzeczy twórcy muszą zrezygnować. Ale zostawiają je w trzewiach gry, dając fanom sugestię i pomoc w ichniej inwencji twórczej. Czego przykładem najlepszym jest ED. ;)

Wracam do teamtu z lekkim opóźnieniem, ale... ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

09 sie 2007, 19:03

Tiquill pisze:A Kmieciu... nadal milczy i sprawy nie wyjaśnia. :(
Sorki, jeśli mnie źle zrozumieliście, ale mi chodziło właśnie o taką mapę fanowską.Chociaż... teraz już sam się zastanawiam. Prawda jest taka, że ten temat był "modny" (nie mam innego słowa) 2 tygodnie temu, i teraz już nie pamiętam, co miałem na myśli :|. Wiem, że to brzmi dziwnie, ale tak właśnie jest.


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

09 sie 2007, 19:17

Był modny, ale wtedy Cię już nie było i czekałem, aż wrócisz z wakacji. Stąd poślizg. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

09 sie 2007, 19:19

Wróciłem z wielką amnezją :/. Jestem pewien, że istnieje jakaś amatorska mapa z laboratorium....


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

09 sie 2007, 19:22

Istnieje, na pewno - i nie jedna. Choć wskazać teraz jakąś nazwę nie mogę - nie pamiętam. :bolek:


I jeszcze jedno, taka ciekawostka.
kazik pisze:Przed chwilą zagrałem sobie w demo P2 i szczęka opadła mi ze zdziwienia. W wersji demonstracyjnej sklep Lucky Gomesh jest na mapie Dom! :651: Sklep jest na miejscu salonu gier.
Kto chce pograć sobie w tą mapę z dema, może wejść na nią w pełnej wersji gry. Tu znajdziecie link, okoliczności i szczegóły:
Forum GoPostal.com - Demo in Final?
Ostatnio zmieniony 09 sie 2007, 19:45 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

09 sie 2007, 21:28

czyli tak jak mowilismy ten sklep jest tam na potrzeby dema ;)


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

18 lut 2009, 20:52

Odświeżam sprawę, bo przy okazji tematu Odkrywcy tajnych przejść mam do zaprezentowania taki wczesny plan Paradise. Nie wycięli tego co prawda, ale jest inaczej. No i warto zajrzeć do paczki nathans.utx, skąd ta grafika pochodzi, jest tam kilka tekstur, które sugerują rzeczy, które raczej w grze się nie pojawiły.

Obrazek
To nic innego, jak alternatywna wizja Paradise, projekt odrzucony, ale zaszyty w trzewiach gry, na pamiątkę. Wszystko inaczej, na opak! :D Można po układzie dróg rozpoznać, co jest czym. No i jak bardzo różni się to od finalnego rozkładu, jak to się wszystko rozjechało. Oto, dla łatwego porównania, oficjalna mapa (plan), jaką każdy zna:
Obrazek

Tak było, panowie i panie. :) Czy byłoby fajniej?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

18 lut 2009, 21:16

Wydaje mi się, że pierwszy planowany teren był większy. Spójrzcie na okolice obecnego komisariatu i Paradise Mall. Więcej przestrzeni = więcej morderstw. :D

Podoba mi się też sposób, w jaki twórcy chcieli ukazać, że Paradise jest tylko miasteczkiem, poza nim istnieje inny świat. Uliczki nie kończą się - widać, że tam dalej coś powinno być. W finalnej wersji tylko tory na północy i południu mapy sugerują coś takiego. Na wschodzie Paradise znajduje się przylądek Magazynu Paczek*, na zachodzie - Złomowisko. Ewentualnie las zdaje się być swoistym łącznikiem Raju ze światem. Pierwsza mapa jest `nieskończona` na wschodzie, zachodzie, po części także na północy, jedynie południowa granica zdaje się nie graniczyć z niczym innym.


Obrazek
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

18 lut 2009, 21:24

Tak przy okazji, parę miesięcy temu odkryłem relikt przeszłości.
Mianowicie mały fragment starej drogi. Znajduje się on na mapie z zajezdnią, za górką naprzeciwko stacji benzynowej

Obrazek

A tak w ogóle, przydałoby się zrekonstruować stare Paradise. Tylko mapper potrzebny :P
Ostatnio zmieniony 18 lut 2009, 21:26 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

18 lut 2009, 22:18

Robsessed pisze:Podoba mi się też sposób, w jaki twórcy chcieli ukazać, że Paradise jest tylko miasteczkiem, poza nim istnieje inny świat. Uliczki nie kończą się - widać, że tam dalej coś powinno być. W finalnej wersji tylko tory na północy i południu mapy sugerują coś takiego.
To jest dobre. Za to inna rzecz na tej wstępnej mapce mi się nie podoba. Paradise jest jeszcze bardziej dziurawe niż w wersji wypuszczonej do sprzedaży. Przerwy jeszcze większe, odległości jeszcze dalsze. Podział na niemal samodzielne dolinki nigdy mi się nie podobał, takie miasto wygląda nienaturalnie.
Silver Dragon pisze:parę miesięcy temu odkryłem relikt przeszłości.
Mianowicie mały fragment starej drogi. Znajduje się on na mapie z zajezdnią, za górką naprzeciwko stacji benzynowej
Być może miała to być droga na tyły RWS, ale dali zamiast niej tunel, który na te tyły prowadzi.


Silver Dragon pisze:A tak w ogóle, przydałoby się zrekonstruować stare Paradise. Tylko mapper potrzebny :P
Prace postępują i... końca nie widać, idei coraz więcej do realizacji! (Ale to miała być tajemnica). :):
Ostatnio zmieniony 23 lut 2009, 10:11 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

23 lut 2009, 20:17

che obryłem coś kiedyś przebadając pliki znalazłem to
Obrazek
jest to zdjęcie do tunelu wczytywania ale nie przypominało to nic znanego grze wiec pomyślałem że to musi być z bety

a dzięki rozmowie tu odkryłem gdzie to jest a na dodatek znalazłem dowód że mapa paradise znajdująca się na mapie z bankiem jest z bety

Obrazek

miejsce zaznaczone numerem 1 to to przedstawione na pierwszym zdjęciu

a teraz ciekawostka po użyciu narzędzia Visibility na teren mapy RWSBlock ukazało mi się to

Obrazek

czy to nie jest dokładnie to co zaznaczyłem numerem 2???


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

23 lut 2009, 20:40

Dokładniście! I z bety. :ok: A teraz więc pytanie: "Co autor miał na myśli?". Czyli, co miałoby być w tym miejscu, dokąd to miało prowadzić? Co robi ta przyczepa na rozstaju dróg? Eh, to dopiero zagadka... :drapanie:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ