STEAM - na pewno zło?

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

02 sie 2009, 12:25

little_psycho pisze:jezuuuu jak mnie wkurza STEAM! To wrzód na dupie nie oprogramowanie ;/. Już wogóle nie czuję że kupiłem grę przez niego. I wgl wkurzający jest. Chciałbym żeby gra niczego takiego nie wymagała- lecz gdy włączamy multiplayer mamy opcję by zainstalować GFWL który pomaga znaleźć znajomych itd itp ułatwia komunikację. GFWL to chrostka przy diabelskim STEAMie
GWFL o ile się nie mylę trzeba instalować do każdej gry która z tego oprogramowania korzysta tj np: GTA IV. o GFWL nawet nic dobrego nie mówię bo nie ma o czym, nie wspominając o tym, że czasami nawet nie da się połączyć mimo dobrego łącza itd, a automatyczne aktualizację są obowiązkowe ;P
Lothar pisze:Alixo napisał/a:
[...] w gry na steam da sie grać nie mając neta :P

Zdradź mi proszę LEGALNY sposób 8-)
Jak się uruchamia STEAM bez neta to wyskakuję Anuluj lub Uruchom w trybie Offline. W trybie Offline chyba da się uruchamiać gierki ;P tylko, że przedtem trzeba je ściągnąć na kompa itd ;p


Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

02 sie 2009, 12:32

Nie.
Najpierw trzeba oczywiście "powiadomić" steam'a przez internet by uruchomił się w trybie offline, bo tak sobie te debile wymyślili.
Ciuciu, instalacja GFWL to kilka sekund w przeciwieństwie do 12 minut i na dodatek chyba 1 gb STEAMu. I nie, nie trzeba instalować do każdej gry. A i jeśli nie chce się aktualizacji gry, zawsze można też grać w trybie offline.


Awatar użytkownika
kryhoo
Miłośnik broni
Posty: 206
Rejestracja: 18 lip 2008, 22:01
Lokalizacja: Paradise 16b\8

02 sie 2009, 12:58

STEAM - napewno zło?
ZUO !!! nie nawidze Steama !


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

02 sie 2009, 13:24

little_psycho pisze:dodatek chyba 1 gb STEAMu.
:haha:

STEAM 1gb
Ostatnio zmieniony 02 sie 2009, 13:26 przez ciuciu, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

02 sie 2009, 17:46

Co ty mi tu k*rwa dajesz? ja mówię o tym że steam po instalacji waży jakieś 1 gb, jak mi nie wierzysz, to jak mi wytłumaczysz że mój folder ze steamem (odznaczając folder z grami) waży....no dobra 46 mb xDD ale i tak w chu się długo instaluję.

[ Komentarz dodany przez: Lothar: 2009-08-02, 18:45 ]
Nawet z gwiazdkami bezsensowne wulgaryzmy to bezsensowne wulgaryzmy... polecam przystopować 8-)
Ostatnio zmieniony 02 sie 2009, 18:46 przez little_psycho, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

02 sie 2009, 21:19

mi się instaluje max 10 min.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

03 sie 2009, 00:18

little_psycho pisze:Najpierw trzeba oczywiście "powiadomić" steam'a przez internet by uruchomił się w trybie offline
Większego debilizmu daaawno nie widziałem. :|


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

04 sie 2009, 20:08

Tiquill pisze:
little_psycho pisze:Najpierw trzeba oczywiście "powiadomić" steam'a przez internet by uruchomił się w trybie offline
Większego debilizmu daaawno nie widziałem. :|
W przypadku gier kupionych przez STEAM mógłbym to jeszcze zrozumieć - w końcu nie ma innej opcji sprawdzenia czy posiadamy legalny produkt. Ale co innego taki np.: pudełkowy Orange Box... w tym przypadku to rzeczywiście jest debilizm. I nie uwierzę, że dla wersji pudełkowej nie dało się zrobić małej modyfikacji umożliwiającej granie bez STEAM 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

04 sie 2009, 21:07

Ej albo się mylę, albo nawet jeśli mamy włączanie steama w trybie offline włączone to bez neta i tak sobie nie zagramy bo tryb offline wyłącza tylko automatyczne aktualizacje, friendsów, itp, do konta ciagle trzeba sie podlaczyc ;/


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

04 sie 2009, 21:23

Jeżeli jakiś soft, po zakupieniu wymaga aktywacji przez internet, to jeszcze przeboleję.
Ale jeżeli, aby zagrać w jakąś grę, czy uruchomić program, muszę za każdym razem uruchomić jakieś gó*no, które zamula mi kompa i z którego w ogóle nie korzystam, to ja mam w rzyci takie coś.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

04 sie 2009, 21:41

little_psycho pisze:Ej albo się mylę, albo nawet jeśli mamy włączanie steama w trybie offline włączone to bez neta i tak sobie nie zagramy bo tryb offline wyłącza tylko automatyczne aktualizacje, friendsów, itp, do konta ciagle trzeba sie podlaczyc ;/
Tak :-P Ogólnie żeby grać w trybie offline i tak trzeba być cały czas... online, w celu weryfikacji praw do odpalanej gry itd... co lepsze tryb offline nawet nie blokuje multiplayer'a. Tak wiem... "absurd" to adekwatne stwierdzenie 8-)
Ostatnio zmieniony 04 sie 2009, 21:41 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

27 sie 2009, 15:57

Tak się zastanowiłem i doszedłem do wniosku , że ten tryb Offline jest dla naszych znajomych.
To coś jak niewidoczny w GG.


Awatar użytkownika
Koloses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1024
Rejestracja: 27 kwie 2008, 09:27
Lokalizacja: 67-100
Otrzymał  piwo: 1 raz

24 wrz 2009, 14:19

konrad pl pisze: podróba Xfire do tego nie udana
Steam:
Pierwsze wydanie 12 września 2003
Xfire:
Pierwsze wydanie 20 września 2004
Zródło informacji: Wikipedia.
I co tu jest podróbą Hm?
Silver Dragon pisze: Ale jeżeli, aby zagrać w jakąś grę, czy uruchomić program, muszę za każdym razem uruchomić jakieś gó*no, które zamula mi kompa i z którego w ogóle nie korzystam, to ja mam w rzyci takie coś.
To ja może wywalę mojego firefoxa, bo "zamula mi kompa" :P?
Obrazek
ciuciu pisze:Tak się zastanowiłem i doszedłem do wniosku , że ten tryb Offline jest dla naszych znajomych.
To coś jak niewidoczny w GG.
Coś w tym stylu.
BTW: Ja i tak zdania nie zmienię mi steam nie przeszkadza i już.
BTW2:Mam Słabego kompa i mi on nic nie zmula [już bardziej firefox zamula :D ]


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

24 wrz 2009, 14:46

Koloses pisze:
Silver Dragon pisze: Ale jeżeli, aby zagrać w jakąś grę, czy uruchomić program, muszę za każdym razem uruchomić jakieś gó*no, które zamula mi kompa i z którego w ogóle nie korzystam, to ja mam w rzyci takie coś.
To ja może wywalę mojego firefoxa, bo "zamula mi kompa" :P?
Obrazek
Jeżeli podczas gry masz go włączonego, możesz go najzwyczajniej wyłączyć i problemu nie będzie. Ze Steamem tak nie można niestety.

[ Komentarz dodany przez: Lothar: 2009-09-29, 16:34 ]
W QuakeLive nie mogę xD 8-)


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

27 kwie 2010, 16:48

Żeby nie zakładać nowego tematu o STEAM, dopiszę tutaj :D
Mieliście już okazję zapoznać się z nowym UI? Nie wiem, czy to jeszcze beta, czy już nie (chyba dzisiaj/wczoraj się skończyła) ale wygląda naprawdę ciekawie. Nieco odświeżenia od tego starego, czerstwego okna zza czasów Half-Life xD
Moim zdaniem nowy wygląd znacznie uatrakcyjnia współpracę ze STEAM, szkoda tylko, że cholerstwo żre teraz więcej pamięci :-P Biblioteka gier też dużo fajniej wygląda.
A co wy sądzicie o nowej wersji STEAM? 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
ODPOWIEDZ