[POMOC] Problem z dekoderem/telewizorem.

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Slaanesh
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 584
Rejestracja: 16 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

29 sie 2014, 17:13

Jeszcze dzisiaj rano nie miałem żadnych problemów z telewizorem, gdy nagle od około południa zaczęły się problemy. Obraz jest dość mocno zabarwiony na czerwono oraz na kilku kanałach rwie się on razem z dźwiękiem. 3-4 kanały w ogóle nie działają; pisze tylko "Brak serwisu". Poprawiałem kable, wyciągałem i wkładałem je z powrotem, ale nic to nie dało. Dekoder i antena były kupowane w tym roku, i jak dotąd działały. Czym może to być spowodowane?


Awatar użytkownika
Heroinka
Seryjny zabójca
Posty: 404
Rejestracja: 28 lip 2009, 15:51
Lokalizacja: Nobody cares

29 sie 2014, 18:54

U mnie obraz jest zielony przez uszkodzony kabel euro, gdy nim poruszać to zmienia się też chwilowo na czerwony. Jeżeli w menu dekodera też wszystko ma inny kolor to obstawiam to. Co do "rwących" się kanałów prawdopodobnie problemy z odbiorem spowodowane pogodą/poruszoną anteną/uszkodzonym kablem lub konwerterem, to samo z kanałami "brak serwisu"


[center]Nie ma przywódców, nie ma bogów...[/center][center]~❤~[/center][center]I know heroin rots your insides but that didn't stop me...[/center]
Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

30 sie 2014, 09:42

Mało informacji
Pamiętam kiedyś jak przy telewizorze kineskopowym
postawiło sie kolumienki obraz nawalał po czasie przez magnez.


Pewnie masz już płaski telewizor posprawdzaj w opcjach , kup nowy kabel (hdmi) albo poprostu zanieś tam gdzie kupiłeś.


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
Awatar użytkownika
Slaanesh
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 584
Rejestracja: 16 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

07 wrz 2014, 19:38

Po dostrojeniu dekodera i 2-3 dniach od mojego postu brakujące kanały powróciły oraz nie rwą się.

Czerwonawy obraz jak był (poza jednym dniem kiedy obraz był normalny), tak jest, również w menu więc to zapewne coś z kablem/złączem EURO jak mówisz. Dzięki za info Heroinka :ok:
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2014, 19:39 przez Slaanesh, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ