Mamy sojuszników?

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

21 mar 2014, 20:32

Dziwne zjawisko, otóż jak już historia pokazała, nie warto liczyć na sojuszników i trzeba trzymać ich na dystans, ale jestem pozytywnie zaskoczony.

Wiadome nie od dziś, że nasze media raczej o niczym dobrym nie informują, ale po raz pierwszy od daaawna rzeczywiście pomoc NATO nie jest tylko słowna (myśliwce amerykańskie + UK, Francja) są w drodze (lub już są) nad Polską. Co mnie dziwi.... bardzo, bo nawet widziałem na niebie dziś popylające dwie strzały, dość wysoko :O Dalej pozostaje trochę nieufny, wobec zapewnienia nam bezpieczeństwa przez obcych, bo wątpię, żeby Amerykanie chcieli umierać za Warszawę, aleeee.....

Ogółem te kpiny z Obamy też okazały się denne, bo jak się spojrzy na liczby to rosyjska gospodarka dostaje nieźle po dup...., a na pewno lepsze to niż wojna nuklearna, więc za to Obamie się kłaniam. Macie podobne odczucia co ja? Wiadome, że nie ma opcji, że jesteśmy bezpieczni, ale na pewno, ja przynajmniej, czuję się BEZPIECZNIEJSZY.

W 1939 r. nasi sojusznicy nie okazywali żadnych FIZYCZNYCH objawów prawdziwego "sjouszu", teraz wygląda to zdecydowanie inaczej.... 300 osobowy kontyngent Amerykański + te wszystkie samoloty, które rzeczywiście PATROLUJĄ (tak jak pisałem na własne oczy widziałem).... Hę? Mamy sojuszników, czy nie? A jak tak to na ile można na nich liczyć według was?


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Mozal
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 903
Rejestracja: 08 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: Polska

22 mar 2014, 00:09

Mam pytanko, gdzie widziałes te samoloty?

Co do teamatu - rozwinę swoją myśl kiedy indziej bo aktualnie jestem na telefonie


:rozpacz:
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

22 mar 2014, 13:04

Ja tam mysle, ze nie bedzie wojny - przynajmnie nie w ciagu tego roku - w Polsce.
To, ze sojusznicy nas wspieraja, to bardzo dobrze, tylko zastanawiam sie jaki jest prawdziwy tego powod. Czy na prawde chca nam pomoc, czy po prostu boja sie, ze ludzie przestana wierzyc w to cale NATO, gdy tamci nic nie beda robic.
Mimo to mozna sie chociaz poczuc bezpieczniejszym.
Nastepna sprawa...
Jesli Rosja ma sie do nas przysapac, to pewnie najpierw zrobi to do innych krajow, ktore blizej sie do nich znajduja.
Ode mnie tyle, bo na tel. jestem.


Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

22 mar 2014, 20:39

Mozal pisze:Mam pytanko, gdzie widziałes te samoloty?
W województwie łódzkim, jakieś 50 km od bazy w Łasku.

----

Ja tam myślę, że nas NATO obroni jak coś, bo w 1939 roku gdy nas zaatakowała III Rzesza to parła na wschód (nie przeszkadzało to Francji ani UK), a teraz w razie ataku Rosja idzie wprost na Niemcy.... gdy w 1940 Hitler szedł na Francję, zarówno wojska UK jak i Francji próbowaly go zatrzymac (np: bitwa o Narwik), wiec....


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

23 mar 2014, 06:31

Co do wojny to jest od zawsze, tylko w innej postaci. Nie jest konflikt zbrojny, a wojna polityczno gospodarcza.
Sojusznicy czyli NATO ma obowiązek bronić państw członkowskich. Czy chce czy nie chce, musi to robić.
Nawet jak nas zmiotą to granica polski się nie przesunie.
Polaków nie wbiją bo większość za granicą siedzi :D
Samoloty to zapewne jakaś propaganda (pokazówka siły), też kilka widziałem.

Ale Ukraina sama się sprzedała i nie prosiła nikogo o pomoc. Więc nie ma sensu pomagać komuś na siłę. Zdradzili swój kraj i kij im w d...
Ostatnio zmieniony 23 mar 2014, 06:31 przez Rycho3D, łącznie zmieniany 1 raz.


8=======D
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

11 sty 2015, 23:29

Jest takie przysłowie - umiesz liczyć, licz na siebie.
Polska nie miała w historii zbyt wiele szczęścia do swoich sojuszników.
Ale raczej wojna nam nie grozi. A jak już, to raczej domowa. Ale na tą trzeba jeszcze trochę poczekać.
Ataków z innych krajów (czyli Rosji :P ) raczej narazie nie musimy się obawiać. Jesteśmy nieatrakcyjnym krajem dla podbojów. No i jednak członkostwo w Unii i NATO daje jakąś tam ułudę bezpieczeństwa.


I regret nothing
Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

12 sty 2015, 11:21

Myślę że każdy kraj który chce rozmawiać między sobą, może zostać naszym sojusznikiem.


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

12 sty 2015, 11:56

Może. Ale nie musi. Prawda jest taka, że możemy być pewni, że nie ma co liczyć na wsparcie innych krajów, chyba że mamy im coś do zaoferowania. Miłe niespodzianki czasami się faktycznie zdarzają, ale powinny być właśnie niespodziankami, a nie czymś, czego oczekujemy.


ODPOWIEDZ