Marsz Nieporadności

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Mozal
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 903
Rejestracja: 08 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: Polska

15 lis 2014, 21:54

Jeszcze rozumiałbym manifestowanie swej odrębności narodowej w postaci marszu np. na ulicach Nowego Jorku czy Londynu, ale robienie tego w stolicy kraju wg mnie mija się z celem.
Właśnie takich patriotów mamy w Polsce. Jeśli jesteś spoza kraju, nie utożsamiasz się narodowo z obywatelami państwa - jasne możesz robić manifestacje. Jeśli chcesz świętować jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Twojego kraju (tak Twojego też), aby uczcić i oddać cześć ludziom, którzy oddali życie i nie tylko życie, za wolność - jesteś neofaszystą. Gratuluję podejścia, jak widać tvnowska propaganda działa całkiem nieźle, a jak nie TVN, to inne ogłupiające media.
O 200 za dużo. Jeżeli nie umie się zapewnić bezpieczeństwa, to nie trzeba się brać za organizację takich marszów. W Niemczech też robią takie happeningi i jakoś nie mają takich problemów. Znajomy był tam na manifestacji LGBT i jakoś nikt pałą czy kamieniem nie dostał. Może to kwestia ucywilizowania narodu.
Te 200 osób to pie*doleni anarchiści, ewentualnie prowokatorzy, a nie żadni narodowcy. Tak ciężko to pojąć? Zauważ, że Straż Marszu Niepodległości radziła sobie z tymi półmózgami (ew. opłacanymi prowokatorami), dopóki do akcji nie wkroczyła policja. Kwestia ucywilizowania narodu? Ah, bo zachód jest taki postępowy i piękny, na marszach LGBT, nie ma pieprzonych anarchistów, których jedynym celem jest wywołanie burdy, a wiesz czemu? Odpowiem w bardzo prosty sposób - porównaj sobie ilość ludzi pojawiających się na MN, a na marszu LGBT (btw. czy heteroseksualiści wychodzą na ulice by manifestować swoją orientacje seksualną?), ale także rangę tych marszów...
Loc pisze:Odezwał się, kurwa.
Z tym, że Ryuq nie krytykuje zarządzania MN, a o to w jego poście chodziło.

Tak btw. to bardzo złe, że np. Węgrzy się z nami solidaryzują, to takie złe, że mimo innej narodowości obchodzą z nami święto odzyskania niepodległości? Możliwe, że się mylisz Cziko, bo jednak coś ich łączy i właśnie mówię o miłości do Polski ;)

Smutne, że stawiasz KNP, RN, ONR etc. w jednym szeregu. No ale tak to jest jak się mało wie.


:rozpacz:
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

15 lis 2014, 21:59

Mozal pisze:
Loc pisze:Odezwał się, kurwa.
Z tym, że Ryuq nie krytykuje zarządzania MN, a o to w jego poście chodziło.
Ryuq krytykował multum innych rzeczy prywatnie między nami dwoma. I niestety, on nie sprawia wrażenia osoby, do której docierałyby jakiekolwiek argumenty. Dla niego liczą się tylko autorytety - a jego autorytetem jest nieomylny wódz, Janusz Korwin-Mikke - ja mam gówno do powiedzenia, bo ja ani nie kocham Janusza, ani nawet moje poglądy nie są jakieś ultraprawicowe (kolejny durny podział, który w ogóle nie jest w żaden sposób praktyczny - brzmi jakby ktoś miał jakieś zrąbane widzimisię na zrobienie etykietek, takich totalnie z dupy). Nie mam nic przeciwko popieraniu tego, co on czasami mówi lub propaguje - ale na litość boską, niech on zacznie używać też swojego mózgu, po to mu go dała natura. Bo jeden z drugim i trzecim i kurwa tysięcznym się zbierze, ma w dupie wszystko inne, tylko ślepo podąża za JKMem, myśli, że jest fajny i inteligentny, lepszy od całej reszty, a to gówno prawda.

Czy mi się wydaje, czy większość osób z radykalnymi poglądami - najgłośniej szczekające - to tępaki, które niczego samodzielnie nie umieją wymyślić, tylko powołują się właśnie na inne osoby? Janusz Korwin-Mikke (niestety, ale po prostu nie umiem wyodrębnić gościa od całej reszty tych ekstremistów), Włodzimierz Lenin, Karol Marx, Adolf Hitler, Mussolini, El Che - wszystko jedno kto. Ważne jest to, że takie osoby ślepo podążają, bo to jest przecież ich ulubiony wódz i ma takie mądre cytaty wrzucone na Wikipedię, albo fajnie grzmoci jakiegoś dziennikarza na TVNie. Jak już go popierają, to nie umieją racjonalnie uzasadnić, dlaczego. Nie dyskutują na poziomie merytorycznym, tylko erystycznym. Nie działają na logikę, tylko na emocje ludzi, których próbują przekonać do swoich racji. Nie przekonujecie nikogo, tylko po prostu wasz dyskutant ma dość waszego żałosnego zarozumialstwa i odpuszcza sobie dalszą dyskusję.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2014, 22:06 przez Loc, łącznie zmieniany 5 razy.


Awatar użytkownika
Mozal
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 903
Rejestracja: 08 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: Polska

15 lis 2014, 22:05

Ja nie znam prywatnych rozważań Ryuqa, dlatego też nie będę się na ten temat wypowiadał, ale uwierz mi Loc, że przeciętny wyborca KNP, o wiele częściej używa swojego mózgu, niż przeciętny leming, wybierający POPiS. A tak btw, wiesz, że prywatne poglądy JKM-a nie pokrywają się całkowicie z programem KNP?

Btw., zapytaj mnie o każdą rzecz związaną z poparciem dla JKM-a, a gwarantuję, że odpowiem na wszystko przynajmniej z jednym argumentem.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2014, 22:06 przez Mozal, łącznie zmieniany 1 raz.


:rozpacz:
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

15 lis 2014, 22:09

Pragnę przypomnieć, że panuje cisza przedwyborcza :>
Raczej nie powinniśmy rozmawiać o polityce - przynajmniej dzisiaj i jutro


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

15 lis 2014, 22:12

Mozal pisze:Właśnie takich patriotów mamy w Polsce.
W gębie to każdy mocny i każdy się zarzeka że jest patriotą. Jakby przyszło co do czego, to pewnie niewielu potwierdziło by to w czynach.
Poza tym ciężko być patriotą w kraju, w którym fatalny przykład tegoż idzie z góry, i to na niemalże każdym szczeblu.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

15 lis 2014, 22:13

Jakim cudem według was zmiana obecnie panującego prawa odnośnie posiadania broni palnej ma jakikolwiek sens? Jedyne co należy tam zmienić to brak możliwości odmowy do posiadania takiego prawa z powodu "bo nie" - cała reszta jest moim zdaniem w porządku. Wprowadzenie broni palnej do powszechnego obiegu nie będzie sensowne, będzie wręcz debilizmem które doprowadzi do totalnego rozpierdzielu. Czemu?

Przestępcy i tak zdobędą broń jak im będzie potrzebna - to prawda. Ale to są zorganizowane grupy przestępcze, a nie tępe dresiki które niczego nie umieją zrobić. Przestępcy działający na własną rękę bardzo rzadko mają dostęp do broni. A dresa, w obecnie panującym ustroju, to ja jeszcze nigdy nie widziałem z pistoletem ani w kaburze, ani tym bardziej w ręce. Gdyby wprowadzono powszechny obieg broni w Polsce, że każdy bez limitów by mógł ją kupić jak każde inne dobro gospodarcze, to jak to mówił dzienis - po prostu by tu był drugi Bangladesz. Jakim cudem według was by to miało stabilnie działać w taki sposób, że Polska by w ogóle jeszcze istniała?


Awatar użytkownika
Mozal
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 903
Rejestracja: 08 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: Polska

15 lis 2014, 22:14

Zapewne niewielu, ale ja (przynajmniej tak myślę), potwierdził bym to w czynach, tak jak bardzo wielu Polaków, bo akurat u nas, jest wielu mocno związanych z krajem ludzi.


:rozpacz:
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

15 lis 2014, 22:17

Mozal pisze:Zapewne niewielu, ale ja (przynajmniej tak myślę), potwierdził bym to w czynach, tak jak bardzo wielu Polaków, bo akurat u nas, jest wielu mocno związanych z krajem ludzi.
Walczyłbyś za Tuska? :D


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

15 lis 2014, 22:26

Eee tam, lepiej emigrować. Nawet Tusk to zrobił. :D Polska to fajny kraj, ale tylko do spędzenia tu urlopu. :) Żyć i pracować lepiej gdzie indziej.
Teraz czekam na hejty, że tylko tchórze uciekają z ojczyzny i w ogóle sami dorobkiewicze, zdrajcy i volksdojcze wyjeżdżają. :bolek:


I regret nothing
Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

15 lis 2014, 22:31

W JEDNYM SZEREGU STAWIAM TYCH "WARCZĄCYCH" ZWOLENNIKÓW, NIE WSPOMNIANE PARTIE CZY ORGANIZACJE. TRZECI RAZ TO PISZĘ.
a na marszu LGBT (btw. czy heteroseksualiści wychodzą na ulice by manifestować swoją orientacje seksualną?)
lgbt = Lesbijski, geje, ale do tego biseksualiści i transseksualiści+transgenderowcy, w grupie Q są też osoby niebinarne (np. homo-flexible, genderqueer, bigender, genderfluid i ci od "jeszcze nie wiem"). To naprawdę większa grupa, niż sami homo. A, do bi nie zaliczam młodych dziewcząt które odwalą coś po pijaku i twierdzą, że są bi. Takie kijem na dystans, a jak już kijem to najlepiej przez łeb.

Ale tak w ogóle co ma temat LGBT do Marszu Niepodległości? :bolek: To takie łączenie wszystkiego ze wszystkim? Czy mój spryskiwacz do kwiatków także ma z tym coś wspólnego?

-------
Czy mi się wydaje, czy większość osób z radykalnymi poglądami - najgłośniej szczekające - to tępaki, które niczego samodzielnie nie umieją wymyślić, tylko powołują się właśnie na inne osoby?
Ja też tego szczekania totalnie nie czaję. Jest za daną partią/organizacją to sobie walnie logo na awatarka, jest przeciw UE to sobie walnie znaczek "anty-UE" na awatarka, uważa że UE to komuna to też sobie walnie na awatarka, jest rasistą to sobie wpisze 14/88 do podpisu na YouTube, jest nieokreślonym "patryjotom-jebać pedałuf-muj dziadek powstaniec-hurr durr nie bo nie" to sobie walnie flagę Polski do awatarka. Niech sobie tacy zrobią jedno wielkie logo z siebie.
W gębie to każdy mocny
I w stadzie, takim co wygląda jak horda zombie z Left 4 Dead. Nawet to samo krzyczy, jakieś szumy, dziwne okrzyki :lol:

A tworzenie "Wielkiej Polski" to idiotyzm. Zajmują 0,0613% powierzchni świata i im się wydaje, że go zawojują. Jedna słuszna strona, jedne słuszne poglądy, a reszta albo nie ma racji, albo jest zmanipulowana. Zmanipulowane = inaczej niż jedyne-słuszne. Strach coś napisać, żeby nie zostać posądzonym o manipulowanie. I te wersje, kto kogo sprowokował, oh. Cyrk :diabeł:
Ostatnio zmieniony 15 lis 2014, 22:36 przez Cziko, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

15 lis 2014, 22:37

Mozal pisze:Btw., zapytaj mnie o każdą rzecz związaną z poparciem dla JKM-a, a gwarantuję, że odpowiem na wszystko przynajmniej z jednym argumentem.
Dalej nie dostałem odpowiedzi.


Awatar użytkownika
Mozal
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 903
Rejestracja: 08 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: Polska

15 lis 2014, 22:52

Ja nie porównuje LGBT z MN, tylko apropo posta dzenisa, który te oba marsze porównał, napisałem swojego posta.
Cziko pisze:Ja też tego szczekania totalnie nie czaję. Jest za daną partią/organizacją to sobie walnie logo na awatarka, jest przeciw UE to sobie walnie znaczek "anty-UE" na awatarka, uważa że UE to komuna to też sobie walnie na awatarka, jest rasistą to sobie wpisze 14/88 do podpisu na YouTube, jest nieokreślonym "patryjotom-jebać pedałuf-muj dziadek powstaniec-hurr durr nie bo nie" to sobie walnie flagę Polski do awatarka. Niech sobie tacy zrobią jedno wielkie logo z siebie.
Co jest takiego złego, że daję do awatara, coś co wyraża mnie? Dlaczego? Równie dobrze możesz, zabronić fanom anime dawać do awatara róznych postaci z tychże bajek.
Cziko pisze:A tworzenie "Wielkiej Polski" to idiotyzm. Zajmują 0,0613% powierzchni świata i im się wydaje, że go zawojują. Jedna słuszna strona, jedne słuszne poglądy, a reszta albo nie ma racji, albo jest zmanipulowana. Zmanipulowane = inaczej niż jedyne-słuszne. Strach coś napisać, żeby nie zostać posądzonym o manipulowanie. I te wersje, kto kogo sprowokował, oh. Cyrk
Ale Cziko, nie każdy z patriotów myśli takimi kategoriami. To, że Ty stawiasz Nas wszystkich w jednym szeregu to inna sprawa. Btw tworzenie "Wielkiej Polski", to nie patriotyzm tylko idiotyzm. Gratuluję patriotycznego podejścia ;)

Loc, chcesz wiedzieć dlaczego popieram JKM-a? W zasadzie to popieram bardziej KNP niż samego prezesa, ale chętnie Ci odpowiem. Po pierwsze - wolny rynek. Co to jest powinieneś wiedzieć, a jak nie to sobie, że tak powiem wygoogluj. Składa się na to obniżenie podatków (likwidacja niektórych), oraz prywatyzacja. Po drugie, wolność od róznych bezsensownych ustaw, zakazów, nakazów, rozporządzeń etc. ze strony UE.

To już dwa argumenty. Pytasz o broń? Mówisz o całkowitym upowszechnieniu broni palnej? Tak, jest za tym Ruch Narodowy, ale nie Nowa Prawica. Mówimy o dwóch różnych programach, więc nie wiem czy jakakolwiek dyskusja ma sens.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2014, 22:53 przez Mozal, łącznie zmieniany 1 raz.


:rozpacz:
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

15 lis 2014, 23:42

Mozal pisze: tylko apropo posta dzenisa, który te oba marsze porównał, napisałem swojego posta.
Nie porównałem, chodziło mi o sam fakt możliwości przeprowadzenia pokojowej, bezbolesnej że tak powiem manifestacji. A czy to będzie marsz niepodległości, lgbt czy koła gospodyń wiejskich to jest wszystko jedno. Mozal to tylko wyolbrzymił.
Zresztą, to chyba już standard, że nawet jak przypadkiem coś się wymsknie o gejach czy innych kochających inaczej to ktoś to musi zaraz podłapać i zrobić aferę. Tak jakby było z czego.
Co do JKMa i KNP, częściowo ich popieram, w wielu kwestiach jednak się nie zgadzam. Nie sądzę by prędko wygrali wybory, mimo wszystko nie jest jeszcze tak tragicznie w Polsce by ludzie głosowali na tak skrajną prawicę.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Mozal
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 903
Rejestracja: 08 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: Polska

15 lis 2014, 23:51

dzienis666, w gruncie rzeczy porównałeś, ale w każdym razie wiem o co Ci chodzi. Nie stawiasz, marszu LGBT i MN na równi. I dobrze ;)

W Polsce jest źle, tak jak w całej UE. Ludzie nie chcą tego widzieć, albo po prostu mają to w dupie.

Co do homoseksualistów - do normalnych homosiów nic nie mam, mają prawo żyć i cieszyć się ze swojego, że tak powiem "hobby". Inna sprawa, to te pajace np. z LGBT. Tego to ja nie trawię.


:rozpacz:
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

16 lis 2014, 00:03

Mozal pisze:W Polsce jest źle, tak jak w całej UE. Ludzie nie chcą tego widzieć, albo po prostu mają to w dupie.
Skłaniam się ku twierdzeniu, że cały ten system wkrótce pierdolnie z wielkim hukiem. Olbrzymie zadłużenie, rozbuchany socjal, kretyńskie ustawy PE (zamiast wziąć się za gospodarkę, to pierdolą coś o emisji CO2 i sprzeczają się czy ślimak jest rybą).
Dlatego biorę z niego garściami, póki się da :D .
Później będzie tylko gorzej.


I regret nothing
ODPOWIEDZ