Kara śmierci

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

26 maja 2008, 23:35

Trzyma, ale pamiętając zapędy choćby inkwizycji, coś mogło zostać "na rzeczy"... Czego ja akurat bym nie potępiał. Odważne opowiedzenie się Kościoła za (owszem, bardzo ograniczoną) karą śmierci widziałbym bardzo przychylnie. Choć to tylko mrzonka. Kościół na pewno w tej kwestii pójdzie pro political correction...


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Iquid
Założyciel PostalSite
Założyciel PostalSite
Posty: 667
Rejestracja: 14 paź 2006, 12:06
Lokalizacja: GRS
Kontakt:

29 maja 2008, 22:29

zielAK pisze:Jak dla mnie to wszystkich tych poje***, pedofilii, prawników, urzędników, komunistów, nazistów wysłać do kamieniołomów na dożywotnie roboty publiczno - przymusowe. Euro 2012 się zbliża, brakuje autostrad, stadionów, infrastruktury - darmowa siła robocza była by wskazana, postawić kilku strażników z AK-47 i tyle. A jak nie chce robić to do stójki 1x1 m na tydzień, może dwa. Kara śmierci nie jest rozwiązaniem. Każdy kto dał się złapać musi odpokutować należycie za swoje grzechy. Inaczej za łatwo by się od tego wywinął.
Zgadzam się z tą wypowiedzią! Wg mnie kara śmierci to za mało dla niektórych zwyrodnialców! Niech zapierniczają po 16h na dobę!


Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

29 maja 2008, 23:46

Iquid pisze:
zielAK pisze:Jak dla mnie to wszystkich tych poje***, pedofilii, prawników, urzędników, komunistów, nazistów wysłać do kamieniołomów na dożywotnie roboty publiczno - przymusowe. Euro 2012 się zbliża, brakuje autostrad, stadionów, infrastruktury - darmowa siła robocza była by wskazana, postawić kilku strażników z AK-47 i tyle. A jak nie chce robić to do stójki 1x1 m na tydzień, może dwa. Kara śmierci nie jest rozwiązaniem. Każdy kto dał się złapać musi odpokutować należycie za swoje grzechy. Inaczej za łatwo by się od tego wywinął.
Zgadzam się z tą wypowiedzią! Wg mnie kara śmierci to za mało dla niektórych zwyrodnialców! Niech zapierniczają po 16h na dobę!
na państwo i obywateli...dziura budżetowa byłaby w mig załatana :P


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Yamakasi
Miłośnik broni
Posty: 146
Rejestracja: 08 lip 2008, 19:25

31 sty 2009, 11:41

Z jednej strony tak, a z drugiej nie. Wiele ludzi "niewinnych" jest skazywanych przez pomyłki, wyobraźcie sobie, że koleś, który jest niewinny został stracony.
Lecz z drugiej strony tych najgorszych sk*rwieli należało, by wytępić. Jak dla mnie najgorszym ścierwem są np. skorumpowani policjanci, którzy w realu są jeszcze gorsi od gangsterów.


Dawaj składak, dawaj koło, bo ci przypierdolę w czoło!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

31 sty 2009, 14:38

Licze, że kara śmierci będzie kiedyś miała swoje miejsce w polskim prawie, ale będzie obowiązywała tylko w skrainych przypadkach.


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

31 sty 2009, 17:08

Pablo Abruzzi pisze:Licze, że kara śmierci będzie kiedyś miała swoje miejsce w polskim prawie, ale będzie obowiązywała tylko w skrainych przypadkach.
skrajnych ale naprawdę słusznych....


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

31 sty 2009, 18:01

Moim zdaniem karę śmierci można zastosować do prawdziwych wrogów ludzkości i różnych innych ludobójców. Np. do nazistów . A do osób takich jak pedofil to powinno się ich przymusowo leczyć, i żeby pozostali w zamknięciu aż do wyleczenia.


Manifest Komunistyczny
http://pl.wikisource.org/wiki/Manifest_Komunistyczny
7 listopada 2009 roku. 92 rocznica Rewolucji Październikowej
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

31 sty 2009, 18:55

Pablo Abruzzi pisze:Licze, że kara śmierci będzie kiedyś miała swoje miejsce w polskim prawie, ale będzie obowiązywała tylko w skrainych przypadkach.
I tyle na ten temat. Kara śmierci, ale tylko dla seryjnych zabójców, skrajnych recydywistów. Nawet jeśli miałoby zginąć kilku niewinnych to liczba ocalonych w skutek zmniejszonej przestępczości i tak będzie większa.
Moim zdaniem karę śmierci można zastosować do prawdziwych wrogów ludzkości i różnych innych ludobójców. Np. do nazistów
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale chcesz wieszać ludzi za poglądy?


Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

31 sty 2009, 20:42

kazik pisze:
Moim zdaniem karę śmierci można zastosować do prawdziwych wrogów ludzkości i różnych innych ludobójców. Np. do nazistów
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale chcesz wieszać ludzi za poglądy?
na dodatek trochę niesprecyzowane...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Antysemita
Wstydliwy morderca
Posty: 3
Rejestracja: 05 sty 2009, 00:42

01 lut 2009, 04:09

ja bym przerobił żydów na żyrandole
potem ksieci katolickich na mydło (domyślcie się dlaczego nie żydów)
a na koniec puścił ptasią grypkę na bliskim wschodzie :lol:


Awatar użytkownika
Piter1372
Miłośnik broni
Posty: 119
Rejestracja: 22 maja 2008, 12:58
Lokalizacja: zawiercie

01 lut 2009, 10:02

Antysemita, i co to wnosi do tematu? :/
jeśli chcesz się wyjątkowo na ten temat wypowiedzieć to zapraszam tu:

W co wierzysz
Żydzi - dlaczego największe zło?
Islam czycha?


Obrazek
Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

01 lut 2009, 10:36

kazik pisze:Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale chcesz wieszać ludzi za poglądy?
Nie chce być upierdliwy... ale kazik ja licze, że kara śmierci nie będzie polegała na wieszaniu, bez przesady... myslałem bardziej o krześle, ale to twoje zdanie.


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

01 lut 2009, 13:13

Szubienica jest tańsza i bardziej humanitarna. Osobiście, wolałbym zawisnąć niż być usmażonym na krześle.
Wikipedia pisze:Krzesło elektryczne zostało wynalezione jako humanitarna (w przeciwieństwie do powieszenia) metoda zadawania kary śmierci. Jednak najprawdopodobniej nie jest to metoda bezbolesna i może przysporzyć skazańcowi wielu cierpień.


Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

01 lut 2009, 13:22

kazik pisze:Szubienica jest tańsza i bardziej humanitarna. Osobiście, wolałbym zawisnąć niż być usmażonym na krześle.
Wikipedia pisze:Krzesło elektryczne zostało wynalezione jako humanitarna (w przeciwieństwie do powieszenia) metoda zadawania kary śmierci. Jednak najprawdopodobniej nie jest to metoda bezbolesna i może przysporzyć skazańcowi wielu cierpień.
jak słyszę o krześle elektrycznym to przypomina mi się film "Zielona mila"...jak się położyło skazańcowi gąbkę z wodą to umierał szybko...ale jednemu człowiekowi strażnik nie położył i umierał długo i bardzo boleśnie...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

01 lut 2009, 15:28

Antysemita pisze:ja bym przerobił żydów na żyrandole
potem ksieci katolickich na mydło (domyślcie się dlaczego nie żydów)
a na koniec puścił ptasią grypkę na bliskim wschodzie :lol:
Ja bym przerobił ciebie na słownik ortograficzny, w nadziei, że podobni tobie z niego skorzystają.

Aleś głupi... jednak wolna wola człowieka i prawo do własnego zdania nie są najlepszym pomysłem.


Obrazek
ODPOWIEDZ