Jakie macie komóry?

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

28 lis 2014, 00:07

Silver Dragon pisze: Jadąc na wycieczkę trekkingową, nie chciałoby mi się targać lustrzanki z całym oprzyrządowaniem.
Chciałem wprowadzić kontrast między urządzeniami.
Oczywiśnie można mieć Aparat typu ultrazoom ,
1/2 możliwości Lustrzanki i brak wymiennego obiektywu.


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

29 lis 2014, 01:00

od trzech lat niezmiennie Nokia X2
przedtem przez pół roku Nokia 5320
jeszcze przedtem Nokia Xpress Music przez dwa lata

fajne, proste w obsłudze, nieogłupiające ludzi i niedające poczucia wyższości telefony z klawiaturami numerycznymi :D


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

29 lis 2014, 11:49

Ne ma nic złego w dotyku, jedna wada to że świrują na mrozie.


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

29 maja 2016, 18:13

Sony Xperia M4 Aqua. Na temat wytrzymałości się nie wypowiem, bo mam telefon już od ponad roku, i ani razu nie spadł mi na podłogę. Wykonanie jest nawet fajne. Posiada Android 5.0, jest szybki, prosty w obsłudzę, i nie ma z nim żadnych problemów. Jedyną wadą jest pamięć wewnętrzna, bo na wielu innych forach prouszano ten temat. Niby miałem mieć 8 GB wolnego miejsca, ale tak naprawe Android zajął mi 4 GB, a niepotrzebne aplikacje od T-Mobile, ponad 2 GB. Czyli mam 2,76 GB :D. Na szczęście mam Kartę SD 32 GB.


Awatar użytkownika
Slaanesh
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 584
Rejestracja: 16 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

29 maja 2016, 21:39

Samsung S5610, którego mam już od technikum. Jest trochę poobijany, ale działa i poza dzwonieniem/SMSowaniem oraz słuchaniem muzyki nie potrzebuję nic więcej.


Ten, kto walczy z potworami, powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas.
Awatar użytkownika
Mike
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1805
Rejestracja: 14 wrz 2013, 12:33

09 cze 2016, 17:29

To ja powiem, że zaszalałem. Od dwóch miesięcy mam Samsunga Galaxy S4 ZOOM.
Obrazek
Telefon po prostu piękny. Każdy kto go zobaczy, pyta się mnie czy to telefon czy aparat xD
Zakupu na pewno nie żałuję. Dobre parametry i... aparat :)
Optyczny zoom, czyli zmiennoogniskowy obiektyw, tego nigdzie indziej w telefonie się nie znajdzie.
Cudo. Nie mam problemów żadnych z jego noszeniem w kieszeni.

Aż kilka moich zdjęć nim zrobionych dam:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

19 wrz 2016, 11:59

Miesiąc temu kupiłem sobie w niemieckim Euronicsie smartfon ZTE z systemem Android i jak na razie bardzo go sobie chwalę.
Szkoda, że baterie w smartfonach tak szybko padają. :/ Na trasy trzeba zabierać ze sobą powerbanki. Mój trzyma trzy dniu przy małym zużyciu, przy większym dwa dni. A jakbym gierkował jak niektórzy to pewnie po jednym dniu by padł.


I regret nothing
Awatar użytkownika
BakenS
Miłośnik broni
Posty: 249
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Koszalin

19 wrz 2016, 15:00

Sony Xperia M2.
Nie polecam telefonów, bez tylnej klapki. Ładowałem telefon całymi nocami, a teraz bateria mi starcza na pół dnia. No ale cóż, sam jestem sobie winny. Do tego "telefon szkło", ostatnio w obudowie (dokupionej) połamały mi się zaczepy, a wczoraj upuściłem skubańca, ładną mam pajęczynę teraz.

O dziwo jednak jest wytrzymały, jakoś rok temu trochę się napiłem z znajomymi, siedziałem na balkonie i rozmawiałem przez telefon, gdy skończyłem rozmowę, po prostu go wyrzuciłem za balkon, z 3-ego piętra. Nie wiem, nie pamiętam czym się kierowałem, tak po prostu poleciał. Wtedy miał na sobie tylko gumowego "kondoma", ale przeżył i ma się świetnie.

Btw. T-mobile to spoko sieć, kilka dni po wydarzeniach z "trybem samolotowym" (hehe) poszedłem do nich by mi naprawili wejście na karte sim, podkreśliłem że szybka została zepsuta z mojej winy. Naprawili mi go za nie całe 30 zł w raz z szybką, nawet wyklepali mi wgniecenia u spodu telefonu, był dosłownie cały zmasakrowany, a dostałem go jakby nowego.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2016, 15:02 przez BakenS, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

20 wrz 2016, 18:46

Nokia Lumia 630

Typowo budżetowa konstrukcja, 512MB RAM 5Mpix i brak lampy błyskowej. Nie wspomnę o tym, że nie ma kamerki z przodu.
Z powodu małej ilości RAM nie dostała aktualizacji do Win 10, ale za to śmiga jak szalona. Do tego ma coś od czego niestety zaczyna się odchodzić, czyli wymienna bateria która pozwala na około jeden dzień pracy pod obciążeniem samych danych pakietowych, oraz 6 do 8 godzin pracy, na nawigacji połączonej z danymi komórkowymi.
Niestety z braku update'u do Win 10, jej sklep zaczyna pomału umierać, a aplikacje których poziom rozwoju względem odpowiedników androidowych, pozostał na etapie kamienia łupanego, no może przesadzam średniowiecza, niestety już się nie zmieni.
Zasadniczo jeżeli ktoś jak ja nie potrzebuje wodotrysków, i smartphone wystarcza mu do dzwonienia, i pisania na messengerze, czasem do zrobienia zdjęcia, gdzie ten model nie robi tego najgorzej, to jest to nie najgorszy wybór. Przymierzam się do wymiany na coś innego, ale nawet specjanie się z tym nie śpieszę. Jak kupię coś nowego to wtedy się tym podzielę :)
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2016, 18:46 przez Radzik, łącznie zmieniany 1 raz.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

16 cze 2017, 16:01

Obecnie posiadam Microsoft Lumia 650. Telefon sam w sobie nie jest zły, i nawet mi się podoba. Wszystko co jest dla mnie potrzebne - jest. Bardzo podoba mi się to że telefon ma 16 GB wbudowanej pamięci, oraz jest opcja instalacji aplikacji na karcie SD, czyli coś czego Androidowi od dawna potrzeba było (nie wiem czy jest już nawet taka opcja, ale pamiętam że sam nie mogłem przenosic aplikacji na kartę SD, więc musiałem instalować na pamięci wewnętrznej). Kolor telefonu - biały. Po głębszy opis zapraszam tutaj: https://www.mgsm.pl/pl/katalog/microsoft/lumia650/
BakenS pisze:kilka dni po wydarzeniach z "trybem samolotowym" (hehe)
Włączyłeś Tryb Samolotowy w telefonie, a następnie rzuciłeś nim przez balkon? :):


Awatar użytkownika
WeamY
Wnerwiony urzędas
Posty: 22
Rejestracja: 11 lip 2017, 02:18

11 lip 2017, 19:39

Ja posiadam LG G5, dla mnie telefon idealny. Dwa dobre aparty, jeden z nich jest szerokokątny - czasami przydaje się do zrobienia jakiś zdjęć podczas wypadów. Na specyfikacje także nie narzekam bo jest bardzo dobra. Większość tych bardzo wymagających gier i aplikacji chodzi bardzo dobrze. Co prawda - jego wygląd (głównie chodzi o tył) nie każdemu może przypaść do gustu ale ja i tak noszę go w etui, więc nie przeszkadza mi. Jedyny minus to bateria, którą muszę codziennie wieczorem ładować ale za to ma funkcję szybkiego ładowania dzięki czemu w około godzinę naładuje się od 0 do 100%. No i jako jeden z niewielu flagowców ostatnich lat ma wymienialną baterię (tutaj zasługa modularnej budowy, jednak modułów nie używam).
Specka:
https://www.mgsm.pl/pl/katalog/lg/g5/


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

01 paź 2017, 20:58

to moja komórka
Obrazek


8=======D
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

24 lut 2018, 19:09

Odkop :)

Xiaomi Mi Max

Użytkuję go od dwóch miesięcy i jestem mega zadowolony. Android śmiga jak głupi dzięki 3GB Ram i 6 rdzeniowemu CPU. Bateria trzyma długo i pozwala mi na to by nie musieć się martwić tym, czy wystarczy mi baterii do końca dnia, jeżeli fon będzie obciążony.
Wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości 1080x1920, dobrymi kątami widzenia i wysoką jasnością umożliwiająca korzystanie nawet w trakcie intensywnego słońca.
Aparat robi dobrej jakości zdjęcia i pozwala na nagrywanie filmików nawet w 4k@30FPS. Z moich doświadczeń wynika, że przy 4k@30FPS nie trzyma on stałych 30FPS a jest to 25FPS w dzień i 20FPS nocą, lecz nie mogę mieć do niego pretensji bowiem ta opcja pojawiła się z updatem i można ją uznać za dodatek.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 lut 2018, 16:30

LG K10 polecam.

Koniec reklamy!


8=======D
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

06 mar 2018, 19:07

Rycho3D pisze:LG K10 polecam
O, to taki jak mój! Ale ja mam dwa razy lepszy. :D


No i ja nie bardzo polecam. Dobry dla nowoczesnych mediów, streamingu tv, audio, gierek bardziej wymagających. Poza tym - lepsze są stare telefony. Wada główna to j*** p*** w d*** j*** android. Oraz bateria, kabel USB i masa innych złych rzeczy, które cechują wszystkie nowe telefony, nie tylko ten. Ale o tym wszystkim to może kiedy indziej... :faja:

Nie ma jak stary dobry Ace 2. Mój starszy telefonik. :)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ