Zwołuję Radę

Dyskusje dotyczące forum i strony, propozycje i sugestie.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

21 kwie 2017, 21:02

Kolejną dziś rzeczą, jaką wprowadzam jest:
Instytucja Rady.
Czasem władza chce zasięgnąć rady od ludzi odnośnie czyjejś nominacji. A czasem to użytkownicy chcą władzy zaproponować jakąś nominację, bo dostrzegli coś szybciej, albo wiedzą, że "kolega naprawdę dużo zrobił już". Instytucja, która pozwoli uczynić nasze działania bardziej demokratycznymi. A więc co jakiś czas rozlegnie się na naszym forum zawołanie: Zwołuję Radę! Wszystkie rady w tym jednym temacie, wspólnym.


Jak to ma działać? Każdy z członków danej grupy ma prawo zwołać radę. Głos w tym temacie może zabrać wyłącznie ten, kto jest członkiem danej grupy, oraz Administracja. Jeśli zwołuję Radę Modderów, to tylko Modderzy i Admini rozmawiają. Jeśli Rada Filmowców - tylko Filmowcy i Admini. Itd, itp.


Wielu z użytkowników pamięta zapewne cmentarną Instytucję Ściany. To jest coś w tym stylu. Tylko tym razem działa pozytywnie na bohatera. Jest to dziś pomysł, którego jestem najmniej pewny, czy wypali. Ale jak czegoś nie sprawdzisz - to się nie dowiesz. A więc? ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

21 kwie 2017, 21:06

No zobaczymy, czy to wypali. Rozumiem, że taka Rada Grabarzy będzie decydowała o tym, czy np. zakopywać trupy złotą albo diamentową łopatą? xD


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

21 kwie 2017, 21:08

A więc trzeba to spróbować. Toteż jako pierwszy:

ZWOŁUJĘ RADĘ Nr 1.
Mam pytanie do Modderów i Junior Modderów. Dziś utworzyłem grupę i rangę Junior Modder. Dodałem czterech ludzi. Ale do dwóch nie jestem pewien, czy dać ich jeszcze. Toteż zapytuję:

1. Czy Zaver w ogóle coś zrobił, by warto było zachęcać go do roboty tą nową rangą? Bo już tyle pisał przez te lata zapowiedzi, że sam się pogubiłem. Blagier li to, czy ma pecha?

2. Czy ShaQ, jako, bądź co bądź w teamie Postal Revolution, robi tam na tyle, by dostać Junior Moddera? Wie o tym on sam (ale bohater rady nie może tu się wypowiadać), ale wiedzą też jego... współpracownicy. Jeśli tam jest coś, co współpracą już nazwać można. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Devi90
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1409
Rejestracja: 22 cze 2014, 16:56
Lokalizacja: Galaktyka Kurvix

21 kwie 2017, 21:38

Nie wiem czy ma to wyglądać tak jak zaraz napiszę, więc jak coś źle to sorry :D

Więc tak, o Zaverze nie chcę się zbytnio wypowiadać, bo nie znam go na tyle (jeszcze jak miałem około 1,5 roczną "przerwę"), ale z tego co wiem to kiedyś miał chyba Moddera, więc za coś chyba go musiał mieć, więc w sumie to można spróbować, ale tak jak mówię, nie znam tu wszystkich na tyle dobrze.

A ShaQ jest u nas tylko testerem, map nie robi, chyba... chyba "Rewolujszyn Tim" nie ma przede mną żadnych tajemnic :D Więc to czy tester powinien się znaleźć w Jr. Modderach, to już raczej zależy od Ciebie.


왜 이걸 읽나요?
Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

21 kwie 2017, 21:45

1. Zaver? To on jakieś mody zrobił? chyba kiedyś... teraz nic nie robi.

2. Shaq??? On jest w RT ale jako tester, nie umie robić modów ale ma chęci i może kiedyś coś zrobi, myślę też o zrobieniu poradnika do PostED, który pomoże początkującym poznać zasady edytora ale to później.


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Devi90
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1409
Rejestracja: 22 cze 2014, 16:56
Lokalizacja: Galaktyka Kurvix

21 kwie 2017, 21:48

Taki mały off-top:
Pan Szatan pisze:myślę też o zrobieniu poradnika do PostED, który pomoże początkującym poznać zasady edytora ale to później.
Przecież już seebeek zrobił i parę innych uRZYDkowników :D

[ Komentarz dodany przez: Pan Szatan: 2017-04-21, 21:53 ]
Ale tam nie ma paru istotnych rzeczy, które się bardzo przydają przy poruszaniu się w PostEd, mój poradnik ma być o robieniu map, obsłudze narzędzi, edycji SM, Skrótach klawiszowych itd.


왜 이걸 읽나요?
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

21 kwie 2017, 22:00

Tiquill pisze:1. Czy Zaver w ogóle coś zrobił, by warto było zachęcać go do roboty tą nową rangą? Bo już tyle pisał przez te lata zapowiedzi, że sam się pogubiłem. Blagier li to, czy ma pecha?
Jeżeli pokaże choć kilka screenów z efektów swojej pracy/zabawy w PostEd, da jakiś filmik, albo wersję beta zapowiedzianego moda to czemu nie ;) Za same zapowiedzi (jak to robił Blood) rangi się nie powinno dostawać, nawet w formie zachęty. Sorry, że dość brutalnie to mówię, ale po prostu uważam, że ranga Modder i pochodne powinna w jakimś stopniu odróżnić kogoś, kto pisze abstrakcyjne zapowiedzi modów od kogoś, kto faktycznie coś robi i prezentuje efekty swoich zabaw w PostED :czytaj:


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

21 kwie 2017, 22:41

Devi90 pisze:A ShaQ jest u nas tylko testerem, map nie robi
I to wystarczy o ShaQ. Teraz tylko Zaver. Jak ktoś coś pamięta/znajdzie. To niech tu dopisze. W tym momencie odpowiedzi uznaję za wyczerpujące: Obaj nie zasługują na rangę Junior Modder.

ZAMYKAM RADĘ Nr 1.

:)

Można rozmawiać ogólnie, o samym pomyśle. A więc:
Yossarian pisze:Rozumiem, że taka Rada Grabarzy będzie decydowała o tym, czy np. zakopywać trupy złotą albo diamentową łopatą?
Wątpię, by akurat cmentarne sprawy tu poruszać. Nie trzeba.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

21 kwie 2017, 23:55

Myślę, że pomysł jest jak najbardziej spoko i istnieje szansa, że może wypalić :)
OTWIERAM RADĘ NR2
Może to Was zdziwić lub nie, ale uważam że nie powinienem mieć rangi "Modder". Patrząc z dystansem na swoje umiejętności modderskie prędzej zaliczyłbym siebie do rangi właśnie "Junior Moddera" dlatego też chcę zapytać co sądzicie o mojej prośbie degradacji do niższej rangi?


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

22 kwie 2017, 00:16

Radzik136, to już prędzej ja siebie do rangi Junior Moddera. Ale nie Ty. Ta ilość map, którą ty zrobiłeś i w które gramy jest wystarczająca na Moddera.

Bo choć co prawda istnieje szansa na degradację starych Modderów do Junior Moddera, ale to w każdym przypadku byłoby nie fair. Także wobec Ciebie. Szanuję dystans i twą samokrytykę, ale nie zgadzam się.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

27 kwie 2017, 13:27

Nikt więcej nie miał nic do dodania. Wg mnie, twój status jako Moddera jest oczywisty. A więc:

ZAMYKAM RADĘ Nr 2.

:)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

12 sty 2018, 18:58

Ten pomysł raczej nie zdał egzaminu.
Myślę, że ten temat można odpiąć albo przenieść.
Tak tylko sugeruję.


I regret nothing
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

14 sty 2018, 07:36

OTWIERAM RADĘ NR3

Co daje ranga Master Modder? I za co się ją dostaje? Jak myślicie, zasługuję na tę rangę? Ile jest % szans, że jak ją dostanę to już nic nie będę robić bo będę mieć max modder lvl? heh


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

15 sty 2018, 10:23

Tak zasługujesz, ale mody rób nadal ;)


8=======D
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

16 sty 2018, 13:59

seebeek17 pisze:Co daje ranga Master Modder?
Dosłownie? Belkę i kolor nicka, a realnie rzecz biorąc jest to pewna forma wyróżnienia, za zaawansowane umiejętności przy modowaniu Gry.
seebeek17 pisze:I za co się ją dostaje?
Chyba nigdy nie zostało to jednoznacznie sprecyzowane, gdzie jest granica pomiędzy Modderem, a Master Modderem, dlatego też ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.
Za co się ją dostaje? Moje subiektywne odczucia są takie, że za umiejętności wykraczające po za tworzenie Map, czy przeróbek tekstur i dźwięków.
Stworzenie broni czyli: przygotowanie modelu 3D, o teksturowanie go, stworzenie wielu animacji, dodanie dźwięków i przede wszystkim odpowiednie o skryptowanie jest o wiele trudniejsze i bardziej czasochłonne od stworzenia pojedynczej mapy, czy przerobienia kilku tekstur.
Wiadomym jest to, że nie da się tego w sposób uczciwy tego wszystkiego ze sobą porównywać, no bo co mamy powiedzieć w sytuacji gdy ktoś przygotował świetnego map packa, zrobił dużą paczkę z przerobionymi dźwiękami i teksturami, co również pochłonęło wiele czasu i pracy.
W przypadku tej rangi, najważniejsza jest opinia Użytkowników a przede wszystkim Master Modderów, którzy już do tej grupy należą.
Master Modderzy właśnie z powodu posiadania największej wiedzy w zakresie tworzenia modyfikacji do Gry są wstanie powiedzieć, czy dana osoba zasługuje na to by otrzymać to wyróżnienie.
Tak więc opinia Rycha jest w tym przypadku najważniejsza :)

seebeek17 pisze:Jak myślicie, zasługuję na tę rangę?
Lepszego poparcia dla otrzymania tej rangi, nie mogłeś otrzymać. Ze swojej perspektywy powiem, że jak najbardziej zasługujesz na to, ponieważ nawet jeśli nie w każdej sytuacji robiłeś coś w pełni samodzielnie, nadal wykazywałeś pewną istotną cechę, czyli brak strachu przed robieniem czegoś, co nie jedną Osobę przeraża bądź przerasta.
Każdy z Nas się rozwija, lecz nie każdy chce się łapać za elementy, które należą do najtrudniejszych w realizacji.

seebeek17 pisze:Ile jest % szans, że jak ją dostanę to już nic nie będę robić bo będę mieć max modder lvl? heh
Na 69% stwierdzisz, że już osiągnąłeś wszystko i nie musisz nic więcej robić xD hehheeheheh


Niepoważny admin
ODPOWIEDZ