Zwijamy nasz serwer MP?

Dyskusje dotyczące forum i strony, propozycje i sugestie.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

28 gru 2016, 14:33

Nikt z nas nie gra już w multiplayer. Serwer pustkami jednak nie stoi, grają na nim inni. Ale ci "inni" są tego rodzaju graczami, którzy za chwilę przeskakują na inny serwer. Wdzięczności ani wierności z ich strony nasz serwer ani współprowadzący go raczej nie zaznają. A serwer kosztuje, Radzik136 opłaca go co miesiąc w cale nie małymi sumami. Nie otrzymując wsparcia od reszty. 27-ego każdego miesiąca serwer wymaga przedłużenia. Tej nocy znów znikł - lecz znów jest. I teraz mam pytanie do Was wszystkich, graczy i nie-graczy. Czy 27 stycznia 2017 to koniec naszego serwera i naszej tradycji multiplayer?

Miał być fanpage serwera na FB. Skonfigurowany jest dobrze i stabilnie działa. Bogactwo wszystkiego (MaxVote) i wszystko standardowe (MaxStandard). A jest możliwość na kolejne serwery, miejsce jest. Tylko ludzi brak. Liczyć można na ludzi z zewnątrz, którzy na fanpage zbiorą ekipę, która, niezwiązana z naszą społecznością, będzie na tyle sprawna, że sens trwania serwera będzie. Można? Na FB też łatwiej o finansowe datki byłoby... RWS nie zabiega wcale już o trwanie społeczności MP w dotychczasowym kształcie. Poza nami i 3-4 innymi serwerami nie ma już nic na tej scenie. P2 CoOp bardzo silnie wkroczył na arenę postalowego SteamWorkshop i w pewnym sensie zajął miejsce MP w uniwersum najnowszego P2 Complete. Ów Coop też zadał jakiś cios staremu MP. Które żyje i żyć może. Ale to nie jest za darmo. U nas na forum zaś dawno już nie było nawet żadnej ustawki...

Przedstawcie swoją opinię. Argumenty za i przeciw. Im więcej tym lepiej. Mamy miesiąc. Komu będzie żal serwera? A ilu z was realistów? I tak dalej...


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

28 gru 2016, 17:16

Tiquill pisze:Przedstawcie swoją opinię. Argumenty za i przeciw. Im więcej tym lepiej. Mamy miesiąc. Komu będzie żal serwera? A ilu z was realistów? I tak dalej...
Nigdy nie grałem w MP, więc jest mi to obojętne. Ale niech wypowiedzą się inni, najlepiej ci co grają/grali.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Tiszer
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1144
Rejestracja: 30 lis 2008, 18:55

28 gru 2016, 22:54

Ja grałem, ale grać już raczej nie będę bo:
-Max ustawki były na 5-6 osób, rzadko kiedy dało grać się we 2-3.
-Kontent jest, ale sam styl rozrywki jest po prostu nudny.
-Nie ma po co grać, sama gra dla gry jest do chrzanu, raczej wbijało sie na serwa by robić jakieś jaja, taka zabawa między forumowiczami.
Era serwerów mp do Postala już dawno powinna się skończyć, ewentualnie można robić raz na jakiś czas eventy by wszyscy wbijal w jakiś określony dzień.
Inaczej nie widzę sensu.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

28 gru 2016, 23:01

Tworzymy fanpage na Fejsie, ogłaszamy nabór na organizatorów ustawek i serwer adminów. Przychodzą obcy ludzie. Fanpage serwera rozwija się i - oddala od PostalSite. Serwer żyje własnym życiem i traci związek z PSI. Czy taki scenariusz jest jeszcze możliwy?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

29 gru 2016, 12:57

Według mnie serwer STANDARD już dawno żyje własnym życiem
Jest praktycznie ciągle oblegany. Był taki dzień niedawno gdzie grało 12 (!!!) osób. Taka Mediazona się z niego zrobiła bo nie ma banów (ta opcja wg mnie najbardziej przyciąga ludzi)
Pytanie jest jednak następujące. Ile osób z tego grona zarejestrowało się na forum?

Towarzystwo, albo siedzi w społeczności rozległej na cały świat sauny parowej albo w społeczności mordoksiążki.
Tak więc wyżej wymieniona sytuacja jest jak najbardziej możliwa
Ostatnio zmieniony 29 gru 2016, 12:59 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

29 gru 2016, 14:10

Silver Dragon pisze:Pytanie jest jednak następujące. Ile osób z tego grona zarejestrowało się na forum?

Towarzystwo, albo siedzi w społeczności rozległej na cały świat sauny parowej albo w społeczności mordoksiążki.
Tak więc wyżej wymieniona sytuacja jest jak najbardziej możliwa
To pewnie dzieciaki 11-15 lat które nawet nie wiedzą co to fora dyskusyjne, bo są pokoleniem Facebooka, Instagrama i YouTube'a. Takie czasy. ;)


I regret nothing
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 gru 2016, 14:39

Silver Dragon pisze:Według mnie serwer STANDARD już dawno żyje własnym życiem
Jest praktycznie ciągle oblegany. Był taki dzień niedawno gdzie grało 12 (!!!) osób. Taka Mediazona się z niego zrobiła bo nie ma banów (ta opcja wg mnie najbardziej przyciąga ludzi)
A nicki graczy powtarzają się od dawna. A inne serwery w tym czasie są puste bądź mniej liczne. A zachęt typu "go to" do przejścia na inny serwer coraz mniej. Czy to przejaw... nie śmiem użyć tego słowa... Czy to przejaw wierności graczy? Czy nad tą społecznością dałoby się zapanować i komunikować z nią w ich własnej przestrzeni?? I wreszcie:

Czy warto ten wypracowany długo i cierpliwie potencjał tracić, rozwiązując serwer?

Dzienis pisze:
Silver Dragon pisze:Pytanie jest jednak następujące. Ile osób z tego grona zarejestrowało się na forum?

Towarzystwo, albo siedzi w społeczności rozległej na cały świat sauny parowej albo w społeczności mordoksiążki.
Tak więc wyżej wymieniona sytuacja jest jak najbardziej możliwa
To pewnie dzieciaki 11-15 lat które nawet nie wiedzą co to fora dyskusyjne, bo są pokoleniem Facebooka, Instagrama i YouTube'a. Takie czasy. ;)
Czyli fanpage serwera na Facebooku dla nich tylko dedykowane ma tu sens?? Jak im wskazać to fanpage? Splashem powitalnym MOTD?

A każdego usera forum, co się tam przyłączy (z kilkoma wyjątkami) - wywalić stamtąd? Gdzie byłeś, ch... przez 10 lat? ;) :lol:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

29 gru 2016, 19:17

Ja chciałem się ponapier*alać na MP drużynowo z TS ale nikomu się nie chce.

Osobiście poczekałbym jeszcze z 2 miesiące. Jak się aktywność poprawi - zostawić. Może coś z tego będzie. Jak nie - zamknąć, oszczędzić portfel Radzika i już zwyczajnie zapomnieć o tym starym postalowym multiplayerze.

W sumie dawno nie grałem, a bym pograł. Nie dla samej gry. Tylko właśnie żeby
Tiszer pisze: robić jakieś jaja, taka zabawa między forumowiczami.
Jednak muszę napisać, że w singla gra się spoko. W MP ta cała mechanika jest zbyt "ciężka"? Taka mało dynamiczna. A grać snajperką? Koszmar. Zakochałem się w mechanice ze Skill: Special Force 2 (mechanika z cs go też spoko). Gdy by taka była w P2 MP, grałbym w niego codziennie (serio), ale mogę o tym tylko pomarzyć. :P Patrzył ktoś tamto moje SlomoRifle? Przerobiłem ją, żeby można było robić QuickScope'y (szybkie celowanie i strzał - jakby ktoś nie wiedział). Jakby wszystkie bronie miały taką dynamiczną obsługę, grałoby się 100 * lepiej. W to MP co mamy, to chętnie pogram, ale moją ulubioną grą multiplayer na pewno nie zostanie - właśnie przez tą ociężałą mechanikę...


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

30 gru 2016, 19:15

Jako Osoba odpowiadająca za całe zamieszanie, pomyślałem że spróbuję jeszcze w inny sposób. Jest nim powrót do rozwiązania opartego na Linuksie.
Mniej komfortowe, potencjalnie bardziej podatne na crashe(Nie od strony OS), ale niekoniecznie, z tym że pozwalające utrzymać serwer Standard, za zdecydowanie niższą cenę, a jeśli się uda to nawet absurdalną.

Przeprowadzam wstępne testy, widzę że działa, ale nie wiem na ile sprawnie działa. Potrzebne jest obciążenie, które zapewniają gracze. Pamięci RAM choć mało, nie zabraknie przestrzeń dyskowa też nie za duża, ale wystarczy. Jedynie co boli to Jeden rdzeń procesora, którego wydajność nie jest mi jeszcze znana. Byłyby może Osoby chętne aby pomóc mi w testach? Wystarczy MP + 1409X. Choć sam nie gram ani na MP ani na SP w Postala, to mimo wszystko nie jest mi łatwo, tak po prostu Wam to odebrać, więc będę próbował zrobić coś aby tego uniknąć.


Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

31 gru 2016, 01:27

Prawie zawsze mam chęć do grania, ale niestety jakoś tak z czasem nie za dobrze ostatnio. No i ojciec też krzywo patrzy jak siedzę przed kompem i gram.


Piro is back ;>
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

01 sty 2017, 16:49

Ja pomogę. Kiedy?


Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

02 sty 2017, 00:19

Ja nie gram bo MaxVote świeci pustkami, a wszyscy ludzie którzy się deklarowali że będa grać za przeproszeniem gadaja zeby gadac bo stali gracze na maxvote nigdy nie zwiekszyli swojej liczby i tak :P Tak że, nikt tam nie gra, reszta zainteresowanych nie ma czasu zeby sie zgadać lub po prostu ludzie nie maja checi grać w...3 czy 4 osoby vs głupie/snajpiace z kilometra boty.
Standard to nuda piekielna, nie umiem w to grać nawet tak sie odzwyczailem od dodatkowych broni że zwyczajnie na standarda wbiłem z kilka razy od poczatku jego istnienia.
Jak ma zdychać MaxVote - niech zdycha, nikt w to nie grał a moje wiele próśb o pomoc w ew "rozpromowaniu" serwera na steamie itp w sumie po czasie też zniknęły - jak zainteresowanie samym serwerem, więc, no, niech umrze i czekamy na kolejnego Postala.

W momencie kiedy to piszę graja 3 osoby na standardzie więc jeśli Radziu masz jakiś pomysł żeby nie przepłacać a ten standard zostawić to można, czemu nie, zawsze to jakiś sposób na utrzymanie tego chodzacego zdechlaka jakim jest STP/FreeMP przy życiu kilka miesięcy jeszcze :D :D


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

02 sty 2017, 01:19

Radzik136 pisze:powrót do rozwiązania opartego na Linuksie.
Mniej komfortowe, potencjalnie bardziej podatne na crashe(Nie od strony OS), ale niekoniecznie, z tym że pozwalające utrzymać serwer Standard, za zdecydowanie niższą cenę, a jeśli się uda to nawet absurdalną.
Za absurdalnie niską cenę xD ;) ja bardzo chętnie zrezygnuję z MaxVote a nawet chętny będę na ograniczenia MaxStandard. I właśnie co do tego linuxowego serwera mam parę pytań:

1. Jaka maksymalnie ilość slotów?
2. Czy przestrzeń dyskowa pozwoli zainstalować też MaxVote z całą zawartością, tak by móc od czasu do czas włączyć eventa dla naszej... no, rzadkiej zachcianki?
3. Gdzie lokalizacja serwera i jakie pingi? To jest bardzo ważne, bo teraz wygrywamy nie tyle stabilnością serwera, czy "No bans", ale właśnie pingami. To nas winduje na pozycję nr 1 na liście serwerów. Jeśli linuxowy oferować będzie gorsze pingi - stracimy pozycję lidera, co trochę będzie szkoda...
4. Też zasadnicza kwestia. Na obecnym serwerze postawionym na Windows udało się nam wyeliminować unieruchomienie serwera. Nie znam się na Linuxie i nie wiem, czy dam radę zrobić na nim tak samo. Czy to będzie możliwe? By serwer po każdym błędzie i ataku zdołał sam się podnieść i ruszyć znowu...

Radzik136 pisze:Przeprowadzam wstępne testy, widzę że działa, ale nie wiem na ile sprawnie działa. Potrzebne jest obciążenie, które zapewniają gracze. Pamięci RAM choć mało, nie zabraknie przestrzeń dyskowa też nie za duża, ale wystarczy. Jedynie co boli to Jeden rdzeń procesora, którego wydajność nie jest mi jeszcze znana. Byłyby może Osoby chętne aby pomóc mi w testach? Wystarczy MP + 1409X.
Potrzebni się znajdą, ja już oczywiście deklaruję chęć na testy. Ale czy znajdzie się odpowiednia ilość ludzi na test obciążenia - to już jest problem. Sugerowałbym na ten czas po prostu wyłączyć MaxStandard a na jego miejsce dać ten testowy. Ludzie wbiją na niego, mam nadzieję, z przyzwyczajenia i - obciążenie będzie. Byleby tylko się nie zawiedli, że im się podstawia jakieś gie... ;)


PS. To mój liczony post nr 10 000. Yupi! :)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

02 sty 2017, 01:29

Tiquill pisze: PS. To mój liczony post nr 10 000. Yupi!
Gratulacje :D


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

02 sty 2017, 12:42

Tiquill pisze:1. Jaka maksymalnie ilość slotów?
Przenosząc serwer celuję w 16 Graczy, dla serwera Standard. 32 Graczy nie ma raczej sensu, gdyż i tak wątpię abyśmy ujrzeli taką ilość. Nie jestem mimo celów powiedzieć, czy uda się ten wynik osiągnąć. Potrzebujemy testu, który pozwoli wywnioskować, przy jakiej ilości graczy CPU dawało będzie sobie radę.
Tiquill pisze:Czy przestrzeń dyskowa pozwoli zainstalować też MaxVote z całą zawartością, tak by móc od czasu do czas włączyć eventa dla naszej... no, rzadkiej zachcianki?
Teoretycznie tak. Ale w praktyce wolę zorganizować to w inny sposób, aby nie wpływać na wydajność serwera Standard. Zróbmy testy, przenieśmy Standard. Później będziemy się martwić o Max Vote.
Tiquill pisze:Gdzie lokalizacja serwera i jakie pingi? To jest bardzo ważne, bo teraz wygrywamy nie tyle stabilnością serwera, czy "No bans", ale właśnie pingami. To nas winduje na pozycję nr 1 na liście serwerów. Jeśli linuxowy oferować będzie gorsze pingi - stracimy pozycję lidera, co trochę będzie szkoda...
Lokalizacja to Czechy. Pingi będą wyższe, ale dla każdego Gracza to przypadek indywidualny. w moim przypadku na dotychczasowym miałem 48ms pingu, a teraz miałbym 57ms. Na testach wszystko powinno być jasne, bo gdy My będziemy grali, jest spore prawdopodobieństwo tego, że dołączą do Nas Obcy gracze, więc na podstawie ich pingu, będzie można sporo wywnioskować.
Tiquill pisze:Też zasadnicza kwestia. Na obecnym serwerze postawionym na Windows udało się nam wyeliminować unieruchomienie serwera. Nie znam się na Linuxie i nie wiem, czy dam radę zrobić na nim tak samo. Czy to będzie możliwe? By serwer po każdym błędzie i ataku zdołał sam się podnieść i ruszyć znowu...
Będzie to możliwe. W skrajności można doprowadzić, do tego, że nam samym trudniej będzie go zatrzymać :D
Tiquill pisze:Potrzebni się znajdą, ja już oczywiście deklaruję chęć na testy. Ale czy znajdzie się odpowiednia ilość ludzi na test obciążenia - to już jest problem. Sugerowałbym na ten czas po prostu wyłączyć MaxStandard a na jego miejsce dać ten testowy. Ludzie wbiją na niego, mam nadzieję, z przyzwyczajenia i - obciążenie będzie. Byleby tylko się nie zawiedli, że im się podstawia jakieś gie... ;)
Możemy go wcale nie wyłączać, a jedynie uruchomić go, z dopiskiem TEST, i na nim grać, całkowicie ignorując tamten.

Jestem w trakcie przygotowań, o proponowanym terminie, odpowiednio wcześniej Was poinformuję. :)

EDIT

Czy jutrzejszy termin np. godzina 20 Wam pasuje?
Ostatnio zmieniony 03 sty 2017, 15:50 przez Radzik, łącznie zmieniany 1 raz.


Niepoważny admin
ODPOWIEDZ