Znów syfiaste święta komercji i mamony

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

23 gru 2008, 21:53

Nie wiem, jak Was, ale mnie jako wierzącego strasznie denerwuje to co się robi z tymi świętami. Komercyjny festiwal bogactwa i reklamy. Czerwony Santa Claus (który z pewnym bizantyjskim biskupem o imieniu Mikołaj nie ma nic wspólnego) czyhający na nas za każdym rogiem. W telewizji już od końca listopada bombardują nas różnorakimi promocyjami na święta. Rzygać mi się chcę, kiedy włączę radio, w kółko Dżordżi i 'Last Christmas', kolejna świąteczna paczka piosenek od naszych rodzimych 'gwiazd' czy jeszcze jakieś inne świństwa. Ludzie w sklepach jak opętani opróżniają półki i za głupią kolą i paczką herbatników będziesz stał przez pół godziny w kolejce. Większość ludzi pewnie już nawet nie pamięta na czyją cześć są te święta. To powinny być skromne, rodzinne święta. Powinniśmy uczcić kolejną symboliczną rocznicę narodzin Jezusa, spotkać się z rodziną, pomodlić się. Tak jak w Betlejem 2000 lat temu nikt nie martwił się o pewne dziecię, które rodziło się wśród zwierząt w skromnej stajni, tak dziś już prawie nikt o Nim nie pamięta. Ważniejsze jest kupienie prezentów, zrobienie ogromnych zakupów, bo w końcu promocja itp. Już od kilku tygodni dostaje jakieś porąbane życzenia i tak się zastanawiam, czego mi ci idioci życzą. Nie dostałem żadnych życzeń, które nawiązywałyby do osoby Jezusa, a to w końcu Jego święto.

Co o tym sądzicie?


Awatar użytkownika
ALCRD
Agressive Vampire
Agressive Vampire
Posty: 1324
Rejestracja: 18 wrz 2007, 16:24
Lokalizacja: Coldharbour

23 gru 2008, 22:06

wiesz co kazik? ja jestem ateistą a mnie nawet drażni ta cała głośna komercja wokół świąt


Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

23 gru 2008, 22:08

Ta spirala obłędu ma charakter czysto świecki. Kiedyś mnie to drażniło, dzisiaj nie zwracam na to uwagi. Kolejne święta tak jak pozostałych kilkanaście w mym życiu, kolejny raz z kolei puszczą na Polsacie Kvina, o którym wszyscy zapomnieli, a nazajutrz puszczą tego samego co się zagubił w NY w rok później. Jeżeli ktoś szuka wrażeń czysto religijnych włączy TV Trwam i pójdzie do kościoła. Dla innych to będzie tylko tradycja i nic poza tym. Nie ma sensu z tym walczyć. Po prostu trzeba to zaakceptować i tyle.

Komercja komercją, cieszmy się z tego co mamy, bo w Nigerii czy Korei Północnej to nawet pewnie prądu tego dnia nie będą mieli, nie wspominając, o jakimś smakowym jedzeniu czy 12 potrawach.

Olejmy system, który nas żywi. Tyle.


Obrazek
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

23 gru 2008, 22:22

Komercja teraz jest wszędzie i zmienić się tego nie da. Trzeba się przyzwyczaić

Wkurza mnie jedna rzecz. Ledwie się jedno święto skończyło (Święto Zmarłych), a już parę dni po, pojawiają się w sklepach ozdóbki bożonarodzeniowe. To jest chore
kazik pisze:Czerwony Santa Claus (który z pewnym bizantyjskim biskupem o imieniu Mikołaj nie ma nic wspólnego) czyhający na nas za każdym rogiem
Bardziej by mu pasowało imię Coca Colaj
Ostatnio zmieniony 23 gru 2008, 22:22 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

24 gru 2008, 08:31

proponuje taki fajny artykulik

https://www.wiadomosci24.pl/artykul/poga ... 52855.html

i jeszcze to też bardzo ciekawy artykuł https://www.emkom.republika.pl/bozenar.html


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

24 gru 2008, 09:32

kazik pisze:Nie wiem, jak Was, ale mnie jako wierzącego strasznie denerwuje to co się robi z tymi świętami. Komercyjny festiwal bogactwa i reklamy. Czerwony Santa Claus (który z pewnym bizantyjskim biskupem o imieniu Mikołaj nie ma nic wspólnego) czyhający na nas za każdym rogiem. W telewizji już od końca listopada bombardują nas różnorakimi promocyjami na święta. Rzygać mi się chcę, kiedy włączę radio, w kółko Dżordżi i 'Last Christmas', kolejna świąteczna paczka piosenek od naszych rodzimych 'gwiazd' czy jeszcze jakieś inne świństwa. Ludzie w sklepach jak opętani opróżniają półki i za głupią kolą i paczką herbatników będziesz stał przez pół godziny w kolejce. Większość ludzi pewnie już nawet nie pamięta na czyją cześć są te święta. To powinny być skromne, rodzinne święta. Powinniśmy uczcić kolejną symboliczną rocznicę narodzin Jezusa, spotkać się z rodziną, pomodlić się. Tak jak w Betlejem 2000 lat temu nikt nie martwił się o pewne dziecię, które rodziło się wśród zwierząt w skromnej stajni, tak dziś już prawie nikt o Nim nie pamięta. Ważniejsze jest kupienie prezentów, zrobienie ogromnych zakupów, bo w końcu promocja itp. Już od kilku tygodni dostaje jakieś porąbane życzenia i tak się zastanawiam, czego mi ci idioci życzą. Nie dostałem żadnych życzeń, które nawiązywałyby do osoby Jezusa, a to w końcu Jego święto.

Co o tym sądzicie?
jako że jestem obojętny na sprawy katolickie święta mnie jednak denerwują...tak jak mówisz...latanie po sklepach, jakieś wypaśne prezenty, kolejki...o co tyle szumu? o 2 dni? za chwilę nie będzie i tyle...jestem raczej za rodzinnymi świętami bez potrzeby jakiś niestworzonych rzeczy...tylko że trzeba zrobić zakupy przed świętami...no i kowowrotek znów się kręci...

btw. ja widziałem niebieskich Mikołajów :P to Ci dopiero nowość :D


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

24 gru 2008, 12:36

Ramesses pisze:btw. ja widziałem niebieskich Mikołajów :P to Ci dopiero nowość :D
To pewnie ci z Tesco, gdzie jest niebiesko :D


Obrazek
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

24 gru 2008, 12:38

kazik pisze:Nie wiem, jak Was, ale mnie jako wierzącego strasznie denerwuje to co się robi z tymi świętami. Komercyjny festiwal bogactwa i reklamy. Czerwony Santa Claus (który z pewnym bizantyjskim biskupem o imieniu Mikołaj nie ma nic wspólnego) czyhający na nas za każdym rogiem. W telewizji już od końca listopada bombardują nas różnorakimi promocyjami na święta. Rzygać mi się chcę, kiedy włączę radio, w kółko Dżordżi i 'Last Christmas', kolejna świąteczna paczka piosenek od naszych rodzimych 'gwiazd' czy jeszcze jakieś inne świństwa. Ludzie w sklepach jak opętani opróżniają półki i za głupią kolą i paczką herbatników będziesz stał przez pół godziny w kolejce. Większość ludzi pewnie już nawet nie pamięta na czyją cześć są te święta. To powinny być skromne, rodzinne święta. Powinniśmy uczcić kolejną symboliczną rocznicę narodzin Jezusa, spotkać się z rodziną, pomodlić się. Tak jak w Betlejem 2000 lat temu nikt nie martwił się o pewne dziecię, które rodziło się wśród zwierząt w skromnej stajni, tak dziś już prawie nikt o Nim nie pamięta. Ważniejsze jest kupienie prezentów, zrobienie ogromnych zakupów, bo w końcu promocja itp. Już od kilku tygodni dostaje jakieś porąbane życzenia i tak się zastanawiam, czego mi ci idioci życzą. Nie dostałem żadnych życzeń, które nawiązywałyby do osoby Jezusa, a to w końcu Jego święto.

Co o tym sądzicie?
właśnie przez takie coś się nawróciłem na islam


Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

24 gru 2008, 15:32

Yossarian pisze: właśnie przez takie coś się nawróciłem na islam
właśnie przez takie teksty uważam cię za idiotę.

Zgadzam się z wami. Jestem ateistą, ale święta mają dla mnie ogromne znaczenie sentymentalne, jako dziecko bardzo je lubiłem. Nie chce mi się nawet rozpisywać na ten temat, po prostu się zgadzam.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Atox
Wstydliwy morderca
Posty: 5
Rejestracja: 22 paź 2008, 16:57

24 gru 2008, 16:07

masz racje Kaziu... To co ludzie wyprawiają w tymi świętami to się do pały nie mieści... Promocje, Konkursy na najwyższą choinke, Ludzie przebierający się za mikołajów, co to ma być do chole***? festiwal czy święto?


Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

24 gru 2008, 16:49

Kaziu xDDDDD
EE komercha to normalne w święta...
Ale troszeczkę przesadzają, lecz jest to czasami korzystne, szczególnie promocję, fakt dużo ludu, ale jak już kupisz coś z promocji warto było


Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

24 gru 2008, 17:07

prawdziwy 666 pisze:proponuje taki fajny artykulik

https://www.wiadomosci24.pl/artykul/poga ... 52855.html

i jeszcze to też bardzo ciekawy artykuł https://www.emkom.republika.pl/bozenar.html
Hameryki to oni nie odkryli. Większość świąt chrześcijańskich powstało na tradycji świąt pogańskich - tak było łatwiej nawracać prosty lud. Nawet Wszystkich Świętych powstało na gruzach pogańskiego święta Duchów Przodków (czy jakoś tak).

MastaDJMax pisze:
Yossarian pisze: właśnie przez takie coś się nawróciłem na islam
właśnie przez takie teksty uważam cię za idiotę.
Nic dodać, nic ująć. 8-)


XXX

Bardzo zaimponowało mi TVP. We Wiadomościach o 19:30 prawie cały czas mówili o Jezusie, religii, Betlejem. W końcu ktoś sobie przypomniał, że te święta to Boże Narodzenie, a w tym kraju ok. 90% ludzi to katolicy. Tak trzymać.
Ostatnio zmieniony 24 gru 2008, 20:04 przez kazik, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

24 gru 2008, 20:06



I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

24 gru 2008, 20:20

prawdziwy 666 pisze:https://pl.wikipedia.org/wiki/Rozejm_bożonarodzeniowy

to się nazywa Świąteczny duch
I tak powinny wyglądać Święta, aż się łezka w oku kręci.


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

24 gru 2008, 20:24

prawdziwy 666 pisze:https://pl.wikipedia.org/wiki/Rozejm_bożonarodzeniowy

to się nazywa Świąteczny duch

Widzicie. Nawet podczas wojny, przeciwne strony mogą się na ten jeden dzień pogodzić i zaprzestać walki.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
ODPOWIEDZ