Zniszczyli Postala - copy protection, trzeci cios

Zapowiedzi i spekulacje dotyczące trzeciej części gry.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
ALCRD
Agressive Vampire
Agressive Vampire
Posty: 1324
Rejestracja: 18 wrz 2007, 16:24
Lokalizacja: Coldharbour

20 lip 2008, 15:45

na starforce znalezli sposób to predzej czy pozniej na CP znajdą zero stresu kwestia czasu problem to cierpliwosc


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

20 lip 2008, 23:15

Prawda jest taka, że pewnie crack'i i inne mini-iso pojawią się jeszcze z miesiąc przed oficjalną premierą :-P A któryś z kolei patch zapewne wywali CP (ostatnio taki "modny" zabieg - gra już się sprzedała, to wywalają CP) 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

03 sie 2008, 02:13

prawdziwy 666 pisze:"copy protectcion" to gówno zmuszające gracza do trzymania płyty w napędzie aby móc grać

a ci którym się to rozwiązanie podoba zmienią zdanie gdy płytą się uszkodzi lud od ciągłego wyjmowania i wsadzania (aby grać) zniszczy się tak że przestanie być odczytywana

co do steama w temacie o nim podałem fajny gif pokazujący co o nim myśle

o TPP się chyba nie musze wypowiadać do to się nie podoba wszystkim na tym forum i większości osób na forum RWS
Przecież zawsze można sobie zrobić obraz płyty , mój drogi przyjacielu.


Awatar użytkownika
Demonical Monk
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 138
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:27

03 sie 2008, 11:05

Nie mówiąc już o tym że zamienię jedną instrukcję wykonania warunkowego na taką samą instrukcję wykonania bezwarunkowego przestawiając 1 bit i po zabezpieczeniu.


Awatar użytkownika
Tr4c3R
Niedorobiony bandzior
Posty: 28
Rejestracja: 30 lip 2008, 17:29

04 sie 2008, 15:20

Crack, crack it what?? :lol:
Nie wiem dlaczego Copy Protection was tak denerwuje... w sumie może denerwować... mi przez CP połamała się płyta z CoD4 :| .
Prawdziwy to na początku topicu wszystko podsumował. Ze steamem jeszcze sobie poradzę z CP też. Ale DO CHOLERY TPP? W Postalu...?
Amen, bo chyba nie zagram...! :cry:


Ō xein', angellein Lakedaimoniois hoti tēide
keimetha tois keinōn rhēmasi peithomenoi


"Przechodniu, powiedz Sparcie, tu leżym jej syny, prawom jej do ostatniej posłuszni godziny."
Awatar użytkownika
Demonical Monk
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 138
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:27

04 sie 2008, 15:26

Ludzie, no! Copy protection jest żałosne. Kilka zmian w kodzie i po zabezpieczeniu. Jak tylko wyjdzie P3 postaram się zrobić co w mojej mocy aby wam pomóc :)


Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

04 sie 2008, 15:45

Tr4c3R pisze:Crack, crack it what?? :lol:
Nie wiem dlaczego Copy Protection was tak denerwuje... w sumie może denerwować... mi przez CP połamała się płyta z CoD4 :| .
Prawdziwy to na początku topicu wszystko podsumował. Ze steamem jeszcze sobie poradzę z CP też. Ale DO CHOLERY TPP? W Postalu...?
Amen, bo chyba nie zagram...! :cry:
Dokładnie , CP przeżyje , ale TPP na pewno nie ! Jak sie ma ogromne zajebiste miasto i wolność i jest tryb FPP to jest zajebiście! Taka odmiana itd. A TPP?! Kolejna kopia GTA z lepszym silnikiem....


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

05 sie 2008, 19:58

O TPP jest odrębny temat, tam piszcie.
little_psycho pisze:Przecież zawsze można sobie zrobić obraz płyty , mój drogi przyjacielu.
Owszem, można. Można też złamać grę, pozbawiając jej zabezpieczeń. Na wszystko jest sposób. I czekam na takiego cracka bardzo bardzo.

Ale nie o to chodzi, by sie pierdzielić z wirtualem, z crackiem. To jest zwykłe udupianie, utrudnianie życia. Ile jeszcze wody w Wiśle (ba! może w Amazonce) upłynie, żeby do mózgów wydawców dotarło, że nie tędy droga. Obie strony na tym tracą. Gracze - bo wiadomo. Wydawcy - bo koszty licencji czy też tworzenia zabezpieczeń... A efekt? Utrudnienia dla graczy. A dla wydawcy? Żeby to zakichane CP rzeczywiście wpływało wyraźnie na lepszą sprzedaż gry... :|

Zhakują, spiracą i tak. Co, taki wydawca nie zagląda na strony pirackie? Nic mu to nie mówi? Co potrzeba, aby zmienić ich myślenie?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
wasacz93
Seryjny zabójca
Posty: 314
Rejestracja: 13 sty 2008, 20:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

05 sie 2008, 20:01

Tiquill pisze:Zhakują, spiracą i tak. Co, taki wydawca nie zagląda na strony pirackie? Nic mu to nie mówi? Co potrzeba, aby zmienić ich myślenie?
No cóż, może niektórzy wydawcy po prostu wciąż myślą o konsumentach jak o debilach, którzy się złamią jeśli im gra nie pójdzie po skopiowaniu jej w Nero -_-.


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

05 sie 2008, 20:07

wasacz93 pisze:
Tiquill pisze:Zhakują, spiracą i tak. Co, taki wydawca nie zagląda na strony pirackie? Nic mu to nie mówi? Co potrzeba, aby zmienić ich myślenie?
No cóż, może niektórzy wydawcy po prostu wciąż myślą o konsumentach jak o debilach, którzy się złamią jeśli im gra nie pójdzie po skopiowaniu jej w Nero -_-.
No to proponuję zamknąć cały internet! Będą spokojni! I Steama nie będzie. :): Wszyscy będą happy. :lol2:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

30 lip 2009, 22:03

Ja mam darmowy internet i mi Steam chyba nie zadziała z jakichś powodów. Jak w StP na necie nie mogę grać, to to na pewno tak będzie.
Taka gierka była kiedyś w CD-Action - GTI Racing. Tam nie trza było płyty do grania, a na tej grze straciłem 60 zł (za 1. razem płyta się porysowała po 3 dniach, za 2. wypadła mi z ręki i przejechała 2 metry po parkiecie). Inna - GT Legends. Tam obrazu płyty nie zrobi, bo mówi, że płyta nie oryginalna. TPP jest do dtpy. Słowem: Postal 3 też będzie do dtpy.


Awatar użytkownika
Comander
Niedorobiony bandzior
Posty: 27
Rejestracja: 23 gru 2008, 13:00
Lokalizacja: Podkarpacie

02 sie 2009, 09:23

ja nie wiem po co dają w ogóle zabezpieczenia w stylu StarForce skoro są z nimi same kłopoty jak było w przypadku Crashday'a.Kupiłem sobie gierke za 2 dyszki wiadomo bo tyle kosztuje ale po cholere ten StarForce skoro jak włączyłem gre wykryło mi że to pirat a raczej w ogóle nie wykryło płytki.To bez sensu.Płytka w napędzie a tu że pirat.Kretynizm.Dopiero po przeszukaniu googli znalazłem potrzebny sterownik(nowa wersja starforce :/ ) i zainstalowałem tylko po to aby móc porozwalać kilka wozów.Pozatym tak czy siak ruscy załatwią CP jeszcze w dniu premiery.A w miesiąc po wydaniu wyjdzie masa patchy i usunie to g*wno.Mam nadzieję że w polsce P3 zostanie wydany bez żadnego CP bo jeśli nie to nie sądzę że będzie się dobrze sprzedawać i będzie pełno piratów.Wiadomo polskie realia ludzie grają w oryginałki na crackach bo denerwuje ich wkładanie płytki do napędu ciągle wiem bo sam tak gram niestety :P seria np. gothica(gothic 2:nk jest za 6 dych w sklepach chociaz był wydany w CdAction.)Kto nie kupił niech żaluje ale z postalem będzie podobnie.Niewiele zarobią te pijawy z Akelli bo oryginałki będą dalej leżec na półkach sklepowych.Za to zarobią czasopisma jak np play jeśli dodadzą P3 do swojej gazetki ale to już nie problem graczy.Dla nas zapewne będzie lepszy Play(lub inne czasopismo) z P3 bez CP niż oryginał za kilkadziesiąt złotych.I ten TPP-może po dużym spadku sprzedaży wkońcu dotrze do wydawców,twórców gry że popełnili błąd.To chyba na tyle :D
Ostatnio zmieniony 02 sie 2009, 09:25 przez Comander, łącznie zmieniany 2 razy.


Mówcie mi: Doktor Eutanazja. :D
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

02 sie 2009, 23:10

Czy spadnie zauważalnie sprzedaż przez CP? Nie sądzę. Wzrośnie tylko irytacja graczy. Pożytku dla nikogo, strata nerwów u graczy, spadek szacunku dla durnego wydawcy, jakiegokolwiek, jakiejkolwiek gry.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Demonix
Wnerwiony urzędas
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2009, 17:55
Lokalizacja: .:Wrocław:. :)

28 sie 2009, 18:20

TPP - trzeba być bardzo mądrym -.-
Steam - wiadomo xD
CP - żeby wkurw** graczy -.-

Co jeszcze dadzą rejestracja na 4 stronach i ch*j wie co jeszcze. I tak CP zostanie zaraz złamany, kupi się oryginała ściągnie się crack'a i git xD (Pewnie orygniał ze 150zl albo 120zl)
Dajmy że P3 będzie bez CP w czasopismach to kiedy takie pismo wyjdzie z grą ?


"Taak, taaaak,wielki gość ze spluwą"
"No chooodź, bij się, jak mężczyzna!"
"Nie jesteś taki twardy"
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

28 sie 2009, 18:59

Naszła mnie przed chwilą pewna myśl - Postal 3 będzie pierwszą grą wymagającą STEAM i jednocześnie posiadającą CP xD Chyba, że wersja ze sklepu nie będzie wymagała STEAM'a, zaś wersja kupiona przez STEAM nie będzie miała CP (bo i jakim cudem, skoro nie ma płytki). Podobnie jak np.: z DoW: Soulstorm, UT3, czy serią GTA 8-)
Wszystko co kupiłem w sklepie i jednocześnie wymagało STEAM (Orange Box, F.E.A.R. 2) nie posiada CP, bo byłoby to extremalnym idiotyzmem i stratą pieniędzy. Zatem śmiem twierdzić, że pudełkowy P3 nie będzie wymagał STEAM. Jednak mogę się mylić 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Zablokowany