Zbiór myśli nieprzemyślanych.

Nasze forumowe zabawy i przyjazne rozmowy o niczym i na pełnym luzie. Wcześniej znane jako Mały Hyde Park. Posty nie są zliczane.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
BakenS
Miłośnik broni
Posty: 249
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Koszalin

24 paź 2016, 00:06

Mieliście kiedyś życiowe przemyślenia, rozkminy na które prawdopodobnie nigdy nikt nie odpowie? Podzielcie się nimi i postarajmy się wspólnie na nie odpowiedzieć. Ja mam na razie jedną z przed chwilą, a chęć podzielenia się tym zmusiła mnie do napisania tego tematu.
Argh.. wychodzę na egoistę, ale naprawdę myślę, że wielu z nas myśli i myślę, że jeśli myślicie nad czymś konkretnym warto o tym tutaj napisać.

A więc lecę z moją rozkminą.

Podobno w internecie nic nie znika.
Załóżmy że na ziemi jest apokalipsa, wszyscy umieramy, bez wyjątku.
Za parę milionów lat powstaję nowe życie na ziemi, za kilka tysięcy lat, mamy rok 1962 historia znowu zatacza koło. Niejaki Paul Baran piszę 12 tomową pracę, będącą projektem wytrzymałych, rozproszonych sieci cyfrowych transmisji danych. Wkrótce trwają pracę nad wdrożeniem tego w życie i proszę, mamy internet, a tu co? Nagle okazuję się, że internet już kiedyś był, nagle się okazuję że istnieją setki milionów witryn, a ludzie zaczynają poznawać historie ludzkości z przed wielkiej wojny atomowej, wielkiego wybuchu jądra ziemi, czy co tam mogłoby spowodować koniec życia na ziemi. Całkiem ciekawa pasta co?


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

24 paź 2016, 00:25

Ale nowa rasa nie zna naszego języka, więc gówno im z tego naszego internetu :D


8=======D
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

24 paź 2016, 00:43

BakenS, ale pod jaką postacią ten internet przetrwał. Może to dane wirtualne, ale przechowywane na nośnikach fizycznych. Gdzie te serwerownie sprzed milionów lat, co? Na kamieniu wszystkie dane wykuto? Widzę błąd w twoim myśleniu, podstawowy. xD

Rycho3D, to się da przetłumaczyć, co ty gadasz. Tak zaawansowane translatory przetrawią nasze zasoby w try miga! :P


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
BakenS
Miłośnik broni
Posty: 249
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Koszalin

24 paź 2016, 00:58

Zbiór myśli nieprzemyślanych.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

24 paź 2016, 10:22

Tiquill pisze:BakenS, ale pod jaką postacią ten internet przetrwał. Może to dane wirtualne, ale przechowywane na nośnikach fizycznych. Gdzie te serwerownie sprzed milionów lat, co? Na kamieniu wszystkie dane wykuto? Widzę błąd w twoim myśleniu, podstawowy.
To ja mam inną myśl - ile jeszcze danych można wprowadzić do sieci póki wszystkie serwery i nośniki nie padną? :D
Czy internet się kiedyś skończy? xD
BakenS pisze:Załóżmy że na ziemi jest apokalipsa, wszyscy umieramy, bez wyjątku.
Za parę milionów lat powstaję nowe życie na ziemi, za kilka tysięcy lat, mamy rok 1962 historia znowu zatacza koło.
Parę milionów to za krótko, choć zależy ile organizmów przetrwało. Jesli przeżyły szympansy najbliżej z nami spokrewnione kodem genetycznym, to w sumie może ten okres by wystarczył, ale najpierw byłby oczywiście etap "planety małp". :D
Chyba, że tym razem wyewoluowalibyśmy od gadów (reptylianie?) lub delfinów (ryboludzie xD ). Czytałem kiedyś taką książkę, ale zapomniałem tytułu, były tam właśnie takie pokraczne stworzenia po zagładzie atomowej.


I regret nothing
Awatar użytkownika
BakenS
Miłośnik broni
Posty: 249
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Koszalin

24 paź 2016, 10:40

Wymyśliły nas atomy, wybuchy setek gwiazd.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

24 paź 2016, 12:02

BakenS pisze:Zbiór myśli nieprzemyślanych.
Jak czytam, to reaguję. Tak jak reaguję. Nie podoba się? Twój poziom abstrakcji, twój temat, twoja zabawa. Pluskaj się. :P
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

24 paź 2016, 14:34

BakenS pisze:Wymyśliły nas atomy, wybuchy setek gwiazd.
Hihihi, gdyby to było takie proste, to nie powstałoby setki religii, nurtów, filozofii, teorii i hipotez. :D

Mam pomysł na nowy temat, nie wiem gdzie założyć w DHP czy MHP, ale najpierw dam do MHP. :)


I regret nothing
Awatar użytkownika
BakenS
Miłośnik broni
Posty: 249
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Koszalin

24 paź 2016, 17:55

Tiquill, spoko spoko, ja nic nie mówię master. Xd


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

24 paź 2016, 18:39

Wybuch nuklearny skasował dyski, internet szlak trafił :P
Skoro my nie potrafimy odszyfrować pisma węzełkowego, ani znaków w piramidach, to jak nowa rasa ma odczytać dane zapisane kodem dwójkowym ?


8=======D
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

24 paź 2016, 19:39

Rycho3D pisze:Skoro my nie potrafimy odszyfrować pisma węzełkowego, ani znaków w piramidach, to jak nowa rasa ma odczytać dane zapisane kodem dwójkowym ?
Może jak wyewolują się z czegoś mądrzejszego od małpy to będą genialniejsi? :D

Co do tematu o którym wspominałem w poprzednim poście, to straciłem wenę. :/ Na razie. ;)


I regret nothing
Awatar użytkownika
BakenS
Miłośnik broni
Posty: 249
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Koszalin

24 paź 2016, 21:52

Napisałem że historia zatacza koło.


Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

24 paź 2016, 22:38

BakenS pisze:Nagle okazuję się, że internet już kiedyś był, nagle się okazuję że istnieją setki milionów witryn, a ludzie zaczynają poznawać historie ludzkośc
Aby powstał Enthernet to musiała by być do tego jakaś maszyna ...
Nie było komputera, nie było systemu unix, nie było klawiatury by zapisać szybko dane.
Wcześniej nie było światła, prądu..gdy postawili słupy a na nich kable wtedy mogł dopiero istnieć jakiś przesył energi "impulsu z ziemi włoskiej do polski" prąd, telefon ..jak telefon to głośnik to sms grudzień 1992 , jak radio to fale.

Gdyby tak Maratończyk nie biegł a zadzwonił z wiadomością o wygramej bitwie, nie wyzionoł by ducha dalej by źył.

300 l. P.A.P 300 lat Po Agresji Putina ziemmia czysta, ziemia opustoszała, cały proces źyciowy się zatrzymuje, nie ma produkowanej energi nie ma wytwarzaniego jedzenia ani ubrań żadnych przedmiotów. 2% ludzkości wychodzi z bunkrów nie ma czystego powietrza nie ma mięsa nie ma jak przypraw mleka witamin... Ktoś w Laboratorium na zamkniętym pustynnym terenie prowadzi badania na martwych ludziach próbuje je oźywić zregenerować i ZAPŁODNiĆ strzykawką mija wiele miesięcy rodzą się włochate włoskowane wielokończynowe kretóry ktôre nie wytrzymują nawet doby w zakmniętych dusznych nie klimatyzowanych pomieszczeniach.
Z nie udanych experymentów przygotowane są cuchnące potrawy..ludzie po zagładzie dzięki białku i większej ilości kalori zaczynają mieć więcej sił mimo napromieniowanym zmodyfikowanym genetycznie mięsu, w końcu dochodzi do pierwszego naturalnego dzikiego stosunku i rodzi się człowieczek .. człowiek co zapamiętał z przełomu 20/21 wieku musiał wykorzystać w praktyce fizyka zjawiska chemiczne liczenie mówienie uźywanie przedmiotów i poskronienie dzikości.
Po kolejnych latach prób i nauk przychodzi moment wyjścia na powierznie i nadchodzi nauka łapania płazów i ptaktów oraz próbowania owoców roślin.
Po takiej zagładzie szybko by nie wróciło normalne źycie.
Taka wizja xD oparte ostatnie zdanie o Far Cry Primal
BakenS pisze:Wymyśliły nas atomy..
atomy nas rozsadzą na pierwiastki spali na wiór ;(
Karma wraca.
Ostatnio zmieniony 24 paź 2016, 22:45 przez BloodLogin, łącznie zmieniany 1 raz.


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

26 paź 2016, 18:16

Skoro nasza rasa ma zginąć, a nowa ma to kiedyś przeczytać, to należałoby ich ostrzec.
Nie wpuszczajcie Blooda na forum !

Można by założyć temat, w którym przekażemy naszą wiedzę kolejnej rasie xD


8=======D
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

26 paź 2016, 23:10

A co jeśli to Blood założy nową rasę? xD


ODPOWIEDZ