Zasad polskiej ortografii ciąg dalszy...

Ważne ogłoszenia dotyczące bieżącego życia strony i forum.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Yamakasi
Miłośnik broni
Posty: 146
Rejestracja: 08 lip 2008, 19:25

26 sty 2009, 22:23

Robsessed pisze:Nieznajomość podstawowych zasad polskiej ortografii.
Ale czy w Polskiej ortografii jest coś takiego ja stawianie odstępu od dwukropka? :lol:


Dawaj składak, dawaj koło, bo ci przypierdolę w czoło!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

26 sty 2009, 22:27

Cor Angar pisze:Ale czy w Polskiej ortografii jest coś takiego ja stawianie odstępu od dwukropka? :lol:
Na pewno jest coś takiego, jak pisanie przymiotników z małej. ;)

W szkołach, na pierwszych lekcjach informatyki, uczą poprawnie pisać. Nauczyciele zaznaczają, że przecinek stawia się po danym wyrazie, że nie ma odstępu między słowem a dwukropkiem itp.


Obrazek
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

27 sty 2009, 07:46

Nah, pomysl dobry, ale zejde z tematu.

Ale jesli chodzi o informatyke... nas tez uczyla babka pisac, ale ona chyba jest... noobem. Wyobrazcie sobie, ze np. zielono-niebieski kazala pisac "zielono - niebieski". A co to tych przecinkow, to juz wole nie gadac. "Blablabla,blablabla". Niestosowanie do tego konczylo sie minusem, a poprawianie nauczyciela ("autorytetu", taki z nich autorytet jak z przepalonej zarowki zrodlo swiatla) konczylo sie jedynka.

A wracajac do tematu, to Rob, jesli chodzi o pisanie skrotow (SKROTOW! Nie nazw, z nazwami sobie radze) gier, to ja nadal nie czaje jednego. Pisze sie "NFS: U", czy "NFS:U"? Wole sie spytac, zeby nie miec problemow. :)


Awatar użytkownika
daaanielll
Wnerwiony urzędas
Posty: 20
Rejestracja: 25 sty 2009, 12:43
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

27 sty 2009, 09:22

Kiedy np. Chcesz napisać, skrót jakiejś gry. Przykładowo: Need for Speed Undercover, to najzwyczajniej w świecie, piszesz: NFSU a nie NFS:U :)Jeśli o to Ci chodziło to masz już odpowiedź.


Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

27 sty 2009, 11:08

Robsessed pisze:Jeśli będzie to robił notorycznie, to tak. :) I w powodzie warna wpiszemy: Nieznajomość podstawowych zasad polskiej ortografii.
Tylko, że zasady polskiej ortografii nic nam nie powiedzą o przecinkach i kropkach. Jak już to: zasady polskiej interpunkcji.
daaanielll pisze:Przykładowo: Need for Speed Undercover, to najzwyczajniej w świecie, piszesz: NFSU a nie NFS:U
Need For Speed: Undercover. Tak brzmi nazwa tej gry, więc pytanie zasadne. Niestety nie znam odpowiedzi.

I informuję, że nie zamierzać karać za przecinki, mnie to nie przeszkadza ani w zrozumieniu sensu, ani odczytaniu ogółu wiadomości. To samo z ortografią, dopóki da się zrozumieć o co chodzi, nie będę karał, a co najwyżej upomnę i edytuję wiadomość.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2009, 11:09 przez kazik, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

27 sty 2009, 11:17

Hmm, inaczej. Wezme inny przyklad. (nie o to mi chodzilo) Np. Grand Theft Auto: San Andreas.

Btw, mialem na mysli Undergrounda. Undercover ssie! :evil:
Ostatnio zmieniony 27 sty 2009, 11:19 przez Loc, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

27 sty 2009, 13:56

Jedni piszą GTA SA(np. ja), inni GTA:SA, inni GTA: SA, a jeszcze inni GTASA.

Warn należy się komuś kto robi takie błędy:
Dyslektyk, albo leń który nie chce się nauczyć polskiej ortografii pisze:Siemka!!!!!!!!! PRoże pomurzcie!!!!!! wpisóje kot siSSy i nie dziala!!!!!!
Takiemu to od razu warna, ale jak ktoś zapomni postawić kropki, albo zrobi literówkę....


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

27 sty 2009, 14:00

Mr Minio pisze:Takiemu to od razu warna, ale jak ktoś zapomni postawić kropki, albo zrobi literówkę....
Ja pierdykam, mam już tego dość. Nie napisałem, że warny będą za pojedyncze błędy! Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem.

Dla notorycznie `źle stawiających znaki przestankowe` przewiduję sankcje. Koniec.


Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

27 sty 2009, 19:49

Robsessed pisze:
Mr Minio pisze:Takiemu to od razu warna, ale jak ktoś zapomni postawić kropki, albo zrobi literówkę....
Ja pierdykam, mam już tego dość. Nie napisałem, że warny będą za pojedyncze błędy! Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem.

Dla notorycznie `źle stawiających znaki przestankowe` przewiduję sankcje. Koniec.
Taka polska mentalność, wspomnij o zaostrzeniu zasad, to zaczną panikować 8-)
Za kilka dni podadzą Cię do Trybunału ONZ oskarżając o łamanie praw człowieka xD
Ostatnio zmieniony 27 sty 2009, 19:57 przez Lothar, łącznie zmieniany 2 razy.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Zablokowany