Zaraz, kiedy to było?

Rozmowy o P2: Share the Pain i podstawowym Postalu 2.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

14 lip 2008, 02:06

Chm... Gdzie to było? A tutaj! ;)
No, ale kiedy to było? Jaki jest czas akcji? Ostatnio na forum rozważamy różne okoliczności wydarzeń w samej grze (gdzie leży miasto? i pewien strzał), a czas akcji gry to też ciekawy aspekt. Jakie dziesięciolecie ubiegłego wieku? Czy Koleś ma ustaloną liczbę lat? Czy akcja gry i całej serii jest osadzona w ścisłych ramach czasowych?

Jakie dowody posiadamy, aby określić ów czas akcji? I jak szczegółowo?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

14 lip 2008, 08:40

biorąc pod uwagę bronie z jakich korzysta Koleś (nie mówię tu oczywiście o tych bardziej wymyślnych z modów) to ja bym to czasowo umieścił gdzieś lekko pod koniec lat 90...aczkolwiek Osama i mudżahedini są już znani..więc można do tego dokoptować rok 2001 aczkowlek AL-Kaida już była wcześniej znana...

tak czy inaczej...lata 90 myślę że będą najlepszym odcinkiem czasu...trzeba wziąć pod uwagę że postalowe Paradise to zapadła dziura...nie twierdzę że się nie rozwija ale z gry widać że raczej nie bardzo...w takich dziurach może i nowinki techniczne bywają ale wprowadzane są raczej powoli...

inna sprawa z dodatkiem...Lower Paradise jest już dzielnicą bardziej nowoczesną i troszeczkę rozwiniętą co widać...

ramy czasowe gry? oczywiście 5 dni z tygodnia Kolesia czyli od poniedziałku do piątku :P plus w dodatku (apokaliptyczny) weekend :D


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

14 lip 2008, 17:04

Ramesses pisze:ramy czasowe gry? oczywiście 5 dni z tygodnia Kolesia czyli od poniedziałku do piątku :P plus w dodatku (apokaliptyczny) weekend :D
Ramy czasowe liczone w latach, a nie dniach tygodnia. Od którego mniej więcej do którego roku. :P
Ramesses pisze:gdzieś lekko pod koniec lat 90...aczkolwiek Osama i mudżahedini są już znani..więc można do tego dokoptować rok 2001 aczkowlek AL-Kaida już była wcześniej znana...
Chm... Gdyby nie nawiązanie do Osamy chętniej bym usadowił akcję gdzieś w latach 80. Zapadła mieścina, której mury pamiętają jeszcze lata 60-e. Na zapodany tu przez Dextera obrazek:
Obrazek
tak zareagowałem:
ten obrazek przypomina mi amerykańskie reklamy z lat 60-ych. A malunek na ścianie może być pozostałością tamtych lat i świadectwem, ile ta pralnia już lat jest czynna. Czy Koleś to młodzieniec, którego kwiat młodości rozkwitał w tamtych latach 60-tych? Czas akcji gry to w przybliżeniu lata 80. czyli 20+20 równa się 40. Nie za stary na naszego zabijakę?
Nie potrafię wytłumaczyć, dlaczego czas akcji gry kojarzy mi się z latami 80-ymi. I gdyby nie owi muzułmańscy ekstremiści, nadal byłby to dla mnie optymalny czas gry. Być może zwiodła mnie zapadłość tego miasteczka.

Telefony komórkowe pojawiają się w latach 90-ych, one też sugerowałyby właśnie to dziesięciolecie. Sugerowałyby, ale nie ma ich w podstawcie, są tylko w AWP. Obrazek na ścianie pralni to świadectwo przeszłości. Czy są inne dowody, prócz talibów, które przybliżą nam czas akcji gry? Jakieś plakaty, reklamy?
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

14 lip 2008, 17:21

Tiquill pisze:Telefony komórkowe pojawiają się w latach 90-ych, one też sugerowałyby właśnie to dziesięciolecie. Sugerowałyby, ale nie ma ich w podstawcie, są tylko w AWP
Telefony są na pewno w AW. Przecież Vince dzwoni do Kolesia na komórkę. Ja obstawiam na przełom tysiącleci. Lipiec 2002 wydaje się być prawdopodobny. Grając cały czas miałem poczucie, że gra rozgrywa się teraz, a nie w przeszłości. Sam mieszkam w zapadłej dziurze i powiem Wam, że w małych miejscowościach czas płynie wolniej, dużo wolniej...


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

14 lip 2008, 20:02

kazik pisze:Telefony są na pewno w AW.
Wiem, że to specjalny zabieg twórców, ale zauważcie, że komóra Kolesia jest dosyć duża. Porównajcie ją sobie do tych nowszych. Mój dziadek miał taki telefon jakoś w 2000 roku, :D więc właśnie jako czas akcji obstawiam koniec XX wieku - początek XXI.


Obrazek
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

15 lip 2008, 09:07

komórka Kolesia przypomina te pierwsze cegły jeszcze z roku 1997 bodajże gdy telefonie wchodziły na rynek...więc raczej gdzieś tutaj można szukać daty post quem...data ante quem jest trochę trudniejsza...mozna popatrzeć się na bronie które wydają się już być przeżytkiem w czasie obecnym...jednak przełom tysiącleci będzie najlepszym rozwiązaniem...

sama gra wyszła w 2003...biorąc pod uwagę że ekipa RWS chciała stworzyć dość realistyczną grę więc przyjmując że prace nad nią trwały długo to jest to jest to jeszcze jeden argument za osadzeniem gry własnie na przełomie tysiącleci...
Ostatnio zmieniony 15 lip 2008, 09:07 przez Ramesses, łącznie zmieniany 1 raz.


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

15 lip 2008, 09:36

Ramesses pisze:sama gra wyszła w 2003...biorąc pod uwagę że ekipa RWS chciała stworzyć dość realistyczną grę więc przyjmując że prace nad nią trwały długo to jest to jest to jeszcze jeden argument za osadzeniem gry własnie na przełomie tysiącleci...
• February 2002, RWS announces the development of POSTAL 2
telefon kolesia można wyjaśnić tą samo jak to że mieszka w starej zniszczonej przyczepie i ma stary psujący się samochód

nie stać go było na nowy i drobi model

w USA mają taki trik stosowany w serialach i filmach, jaki??? akcje tych że osadzają w tym samum roku w którym na być wydany film/serial

mam wrażenie że RWS zrobiło tak samo i osadzili akcje w 2002 lub 2003 w zadupiałym miasteczku w w którym czas płynie wolniej


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

15 lip 2008, 14:57

Pomyślcie kiedy zrobiło się głośno o chorobie szalonych krów, podstawie AW. W 1986 stwierdzono pierwszy taki przypadek, właśnie w Wielkiej Brytanii ("a, rozumiem, macie wołowinę z Anglii"). W latach '90 była już bardzo powszechna w Europie Zachodniej. Walczono z nią do pierwszych kilku lat XXI w. także spokojnie można stwierdzić że P2 jest z przełomu XX i XXI w.


Awatar użytkownika
Virian
Miłośnik broni
Posty: 152
Rejestracja: 22 wrz 2008, 18:37
Lokalizacja: z domu
Kontakt:

27 wrz 2008, 09:47

Sorry za odświeżanie tematu ale trafiłem na pewne odkrycie

Chodzi o mapę, spójrzcie na lewą strone - jest napisany rok 1964... co o tym sądzicie?
Raczej to jest za wcześnie ale nie jestem do konca pewien


Obrazek
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

27 wrz 2008, 10:21

Virian pisze:Chodzi o mapę, spójrzcie na lewą strone - jest napisany rok 1964... co o tym sądzicie? Raczej to jest za wcześnie ale nie jestem do konca pewien
zdecydowanie za wcześnie...Paradise to jest totalne zadupie ale nowinki techniczne jednak do niego przychodzą...mapa mogła być używana przez kogoś żyjącego wcześniej albo Koleś sobie ją znalazł...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Demonical Monk
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 138
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:27

27 wrz 2008, 10:24

Identyczna mapa jest w komisariacie w pokoju szefa. Rok produkcji - 1964. Czy tamtego roku byłoby już takie zróżnicowanie samochodów? Vany, gruchoty, przepełnione do bólu złomowisko Mike'a J...


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

27 wrz 2008, 10:52

Niemożliwe. Bowiem pierwsze egzemplarze Daihatsu Charade (Rzęch, którym jeździ Koleś) zostały wyprodukowane w 1977 roku.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Virian
Miłośnik broni
Posty: 152
Rejestracja: 22 wrz 2008, 18:37
Lokalizacja: z domu
Kontakt:

27 wrz 2008, 12:20

hmm... a może też popatrzmy na ubrania przechodniów... wujek dave to hipis z lat 80' a inni?


Aha jesdzcze jedno - przecież ludzie mają w domach komputery i giga telewizory! :@=:
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2008, 12:22 przez Virian, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

27 wrz 2008, 12:56

Właśnie , komputery , nie pomyślałem o tym :): Także lata 60 odpadają.


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

27 wrz 2008, 13:07

Czyżby lata 80/90?


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
ODPOWIEDZ