Zamiana paczek z PL dialogami do v. ENG - kombinujemy...

Dział w pełni poświęcony grze w necie. Miejsce na ustawki, propozycje i pomoc.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, ServerAdmin

Awatar użytkownika
kryhoo
Miłośnik broni
Posty: 206
Rejestracja: 18 lip 2008, 22:01
Lokalizacja: Paradise 16b\8

19 lut 2009, 23:18

Witam.

A więc jak w temacie, zrobiłem sobie taki mały experyment, mianowicie: pomyślałem, że Postal 2 w wersji Multiplayer (ten darmowy, po angielsku) brzmiał by owiele lepiej z polskimi dialogami.... nie ma jak to Polskie :>

No więc podmieniłem folder z angielskimi dialogami na te (polskie) ze zwykłego Postal'a 2 STP i uruchomiłem MP. W Menu, w biurze Vince'a, gdzie stoją Koleś, Postal Babes, Krotchy, Gary i Vince, standardowo (wiadomo) przemawiają po angielsku, ale gdy podmieniłem to każdy tekst był odtwarzany po polsku. Ucieszyłem już się, ale zapomniałem chyba o najważniejszym momencie który mnie czeka... oczywiście: PACZKI.

No tak... wchodząc w obojętnie jaki serwer, o dziwo wszystko poszło zgodnie z planem !!
Nie wywaliło mi błędu z paczkami, a dialogi były odtwarzane po polsku ! Czyż nie jest to piękne ? :diabel:

Hmm... ale to zbyt piekne by mogło być prawdziwe, grając ok. 30 sekund nagle wyrzuciło mnie z gry za nieprawidłowe wersje paczek :< Potem, gdy ponownie chciałem wejść na serwer, wyrzucało mnie odrazu (nie tak jak przedtem, że dopiero po 30 sekundach - po rozpoczęciu gry [cud]).

Wnioskując: napewno jest jakiś sposób na to, aby skopiować Polskie Dialogi (ze zwykłego Postala 2 STP) do darmowego Multiplayer'a i cieszyć się Polskimi dialogami podczas gry, gdy inni standardowo słyszą Angielskie dialogi. Napewno można by było coś pogrzebać, poprzestawiać w plikach .INI tudzież innych "systemowych" plików gry.

A może nawet jest sposób na ominięcie w zwykłym Polskim Postalu 2 STP problemu który denerwuje każdego, którym jest niemożność gry przez właśnie znane wersje paczek które nie są zgodne z serwerami zagranicznymi (temat poruszany był na forum chyba kilka razy).

Bierzemy się za to ?


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

20 lut 2009, 12:24

To jest niemożliwe. Aby grać na danym serwerze musisz mieć identyczne pliki jak Postal serwerowy, inaczej nie da rady.


Awatar użytkownika
kryhoo
Miłośnik broni
Posty: 206
Rejestracja: 18 lip 2008, 22:01
Lokalizacja: Paradise 16b\8

20 lut 2009, 15:54

Uwierz mi no, naprawde tak się stało - po co miałbym kłamać ?

Zamieniłem poprostu angielskie, oryginalne dialogi na polskie, z mojego P2 STP - wszedłem na jakiś serwer, nazywał się bodajże "Mediazona..." i dialogi odtwarzane były po polsku (!) ale po ok. 30 sekundach wywaliło mi błąd ;/ chyba gra chciała odtworzyć dialog, którego nie było.

Napewno jest jakiś sposób na to, aby ciągle, bez błędów odtwarzane były polskie dialogi po tej zamianie. I napewno jest sposób na problem z paczkami w Polskiej edycji Postala 2 STP.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2009, 15:57 przez kryhoo, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

20 lut 2009, 16:07

Powtórzę raz jeszcze, nie ma takiego sposobu, paczki muszą być identyczne. Załóżmy, że Ci nawet wierzę, to nie zmienia faktu, że po prostu miałeś fart. Wystarczy edytować jakiś pojedynczy dźwięk, pojedynczą teksturę lub mesh z paczki, a gra będzie niemożliwa.


Awatar użytkownika
don03
Wstydliwy morderca
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2009, 16:35

20 lut 2009, 16:44

Mam pytanie czy możecie wstawić polskie dialogi do postal 2 stp


ADAM
Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

20 lut 2009, 17:00

A w Polsce nie ma polskiej wersji językowej? Rozpowszechnianie części lub całości oprogramowania jest nielegalne. Pokaż dowód, a prześlę Ci pliki.


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

23 lut 2009, 09:33

kryhoo pisze:Napewno jest jakiś sposób na to, aby ciągle, bez błędów odtwarzane były polskie dialogi po tej zamianie
Odpowiedzialna za to jest sama gra, czyli w tym przypadku Postal2MP.exe. Próby podmiany pliku na inny, z innej gry (np. STP z Playa), nie dadzą nic, bo i tak ta wersja z MP Free jest najmniej upierdliwa (pozwala grać na serwerach AŻ dwóch wersji: STP anglojęzycznej i MP Free). Trzeba crackera, by to ograniczenie znieść, a to nie jest legalne. Nielegalnym jest chyba nawet żonglowanie z gry do gry samymi plikami *.exe...


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Napoleon96
Wstydliwy morderca
Posty: 4
Rejestracja: 25 lut 2009, 20:24

25 lut 2009, 22:25

to może by taki liścik napisać by na to pozwolili (na wykonanie takiego pliczku -wiem realne jak ufo :D ) lub się zajęli? ;>
Ostatnio zmieniony 25 lut 2009, 22:27 przez Napoleon96, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

25 lut 2009, 22:47

Moglibyśmy napisać e maila do Vince'a i poprosić go by wydał jakiś update do MP dzięki któremu MP nie będzie sprawdzał czy pliki odpowiadające za język są zmienione.


Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

25 lut 2009, 23:35

little_psycho pisze:pliki odpowiadające za język
drobna uwaga w postalu niema czegoś takiego


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
kryhoo
Miłośnik broni
Posty: 206
Rejestracja: 18 lip 2008, 22:01
Lokalizacja: Paradise 16b\8

26 lut 2009, 00:45

pliki odpowiadające za język
Chodzi pewnie o pliki .uax, czyli poszczególne paczki w których są dialogi.

Można też napisać w sprawie tego problemu z nie pasującymi paczkami w polskiej wersji Postala STP.

Jeśli chodzi o e-mail, to ja jestem na tak. Piszemy ?


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Napoleon96
Wstydliwy morderca
Posty: 4
Rejestracja: 25 lut 2009, 20:24

26 lut 2009, 13:09

kryhoo pisze:Można też napisać w sprawie tego problemu z nie pasującymi paczkami w polskiej wersji Postala STP.

Jeśli chodzi o e-mail, to ja jestem na tak. Piszemy ?
Jestem za!!! :)

To kto pisze maila?

Może petycje trzeba? ;)

Poważnie to bym napisał także (a właściwie przede wszystkim ;) ) w sprawie poslkiej wersji.

A najlepiej aby zrobił update by każdy muł się łączyć. No chyba że faktycznie to wina piku exe gry i trze ba by zrobić dla każdej wersji językowej... choć w nie których grach to jest obojętne.. ale to tak na marginesie...

z ciekawości sprawdzał ktoś czy podmiana na angielski plik coś zmienia?
Ostatnio zmieniony 26 lut 2009, 13:17 przez Napoleon96, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

26 lut 2009, 13:21

Oni uznaliby to jako próbę spiracenia gry. Podmiana jakichkolwiek plików może być tak odbierana.
A tak się zastanawiam po co Ci polskie teksty w angielskim mp. tam i tak mało się mówi. mi (by) wystarczyła/wystarcza angielska wersja.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2009, 13:21 przez Mr Minio, łącznie zmieniany 1 raz.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
kryhoo
Miłośnik broni
Posty: 206
Rejestracja: 18 lip 2008, 22:01
Lokalizacja: Paradise 16b\8

26 lut 2009, 14:21

Z polskimi "wygląda" to o wiele lepiej, gra jest bardziej ciekawa. Sam miałem okazję to przez chwilę doświadczyć.

Poza tym... nie chciał byś w Polskiej edycji Postala 2 STP grać normalnie na Multiplayer'rze ? Na pewno byś chciał... A o tym też byśmy tam napisali Vince'owi lub któremuś pracownikowi z RWS.


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

26 lut 2009, 14:46

kryhoo pisze:
pliki odpowiadające za język
Chodzi pewnie o pliki .uax, czyli poszczególne paczki w których są dialogi.

Można też napisać w sprawie tego problemu z nie pasującymi paczkami w polskiej wersji Postala STP.

Jeśli chodzi o e-mail, to ja jestem na tak. Piszemy ?
Dokładnie, o to mi chodzi.
@Mr.Minio: Dokładnie napisałem że chodzi tylko o pliki odpowiadające za język. Uznali by to za piractwo jeśli chcielibyśmy by MP nie sprawdzało wszystkich plików.


ODPOWIEDZ