Zaiste chędogi wirus

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

21 cze 2010, 20:49

Yo.

Niedawno otworzyłem trojana czy co to tam było, włączyło się redtube, wiadomość "HA HA HA HA" i zaliczyłem restart kompa. Myślałem że potem wszystko będzie okay, ale teraz ten komp mi się tak zwiesza, że mam ochotę go rozwalić. Kiedy odpalam coś to przeważnie to odpala się minimum 5 minut, a czasami wgl sie nie odpali jesli nie dam priorytetu na wysoki. Czasami nawet kursor mi się nie rusza przez 5 min (nawet jeśli nawalam myszką jak porąbany) i tu jest moje pytanie: nie mam antiwirusa, czym to gówno unieszkodliwić by mi się tak komp nie ścinał? No bo, żeby GTA2 mi się ścinało na kompie procek jeden rdzeń 2,66ghz, 2gb ram, karta 512mb, to przesada. Komp to laptop jak coś...
omg, musze zaniesc swojego deskopa do naprawy bo z tym gownem laptopem nie wytrzymie
Ostatnio zmieniony 21 cze 2010, 20:50 przez little_psycho, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

21 cze 2010, 21:13

Zanim otrzymasz odpowiedź, zdążysz sformatować dysk i przeinstalować system. Z antywirusów polecam Nortona. Unieszkodliwi 95% zagrożeń :P Możesz też poczekać na poradę fachowców, ale będziesz musiał sporządzić logi według tego artykułu:

Kod: Zaznacz cały

http://forum.pcformat.pl/thread-161896.html


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

21 cze 2010, 21:23

Chodzi o fakt, że niesamowicie mi się komp ścina, wirusa dostałem jakieś 20 dni temu, więc jest to jakiś wannabe-trojan- nie zniszczył mi takiego czegoś jak file extensions i plików systemowych, teraz jedynie spowalnia system co mnie mocno wk.....

Format raczej nie wchodzi w grę, bo to nie mój komputer.....rofl'lol :axe:

Czyli powtarzam: jak pozbyć się tego spowolnienia systemu i czym?


Awatar użytkownika
Koloses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1024
Rejestracja: 27 kwie 2008, 09:27
Lokalizacja: 67-100
Otrzymał  piwo: 1 raz

23 cze 2010, 16:58

Co do spowolnienia systemu to mogę ci polecić advanced system care, ale to nie rozwiąże problemu tylko pomoże zoptymalizować twój system.Używam go od dawna i uważam że jest świetny, a do pozbycia się wirusa wystarczy w większości przypadków sformatować dysk systemowy i przeinstalować system.


Awatar użytkownika
ArtekXDPL
Seryjny zabójca
Posty: 461
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:30
Lokalizacja: Przemyśl

23 cze 2010, 19:10

Ja bym ci poradził format kompa masz 100% pewności że uje***** skur******.
Alternatywnie przegraj sobie najważniejsze pliki na płytę cd/dvd i przeskanuj system Avastem [wiem że on wyszukuje wirusa w każdym pliku no ale jak usuniesz wszystkie wirusy wykryte przez Avasta to masz już 100% szans że wirus nie powróci po formacie kompa]


Umieram i powstaje z popiołów jak Phoenix, już od stuleci.
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

24 cze 2010, 13:32

ArtekXDPL pisze:przeskanuj system Avastem
Pozwolę sobie nadmienić, że Avast albo wykrywa wirusa nawet w samym sobie, albo nie widzi wirusów w ogóle.


Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

24 cze 2010, 13:42

Pangia pisze:Pozwolę sobie nadmienić, że Avast albo wykrywa wirusa nawet w samym sobie
W jakim ty świecie żyjesz. Takie wpadki były, ale kilka lat temu. Tak czy inaczej Avast nic tu nie zdziała. To słaby antywirus. Jedyna nadzieja spoczywa w Nortonie, a skoro tutaj nikt nie daje ci konkretnych rad, to może warto byłoby napisać o tym na forum PC Formatu? Jeśli pliki systemowe zostały zarażone, to trudno będzie je odzyskać, więc pozostaje albo format, albo konsola odzyskiwania (musisz wiedzieć, które pliki są zawirusowane), z tym że ona nie zawsze działa. Po więcej informacji odsyłam na forum PC Formatu, bo nie jestem specjalistą od zwalczania wirusów. Mnie chroni Norton i tyle wystarczy. Również istną głupotą jest brak zainstalowanego antywirusa.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2010, 13:44 przez The Iceman, łącznie zmieniany 1 raz.


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

24 cze 2010, 16:50

The Iceman pisze:W jakim ty świecie żyjesz. Takie wpadki były, ale kilka lat temu.
1. Opinie o Avaście.
2. Własne doświadczenia z Avastem.
3. W jakim świecie? A ja nie znam innego niż Ziemia.
Jak zainfekowało pliki systemowe, to wyleczyć wszystko, co się da, resztę usunąć o zrobić instalację nakładkową. Później, jak już pliki są zdrowe, skasować chędogiego (lol, FF ma to słowo w słowniku :bolek:) wirusa i spokój.


Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

24 cze 2010, 17:08

Pangia pisze:Własne doświadczenia z Avastem.
O tym właśnie piszę. Takie coś mogło się przytrafić w starej wersji Avasta, teraz każdy zwolennik powinien mieć wersję aktualną.
Pangia pisze:Jak zainfekowało pliki systemowe, to wyleczyć wszystko
Gdyby to było takie proste... Antywirusy teoretycznie mają opcję leczenia, ale wiadomo jak się ona sprawdza. Nie raz chciałem wyleczyć plik, ale taka opcja nie była dostępna. Na szczęście Norton ma dobrze zorganizowane propozycje. Można pobrać wersję próbną stąd: https://www.dobreprogramy.pl/Norton-Anti ... 12646.html (nie Internet Security) i przeczesać nim komputer. Norton nie był kiedyś tak dobrze rozbudowany, dlatego możecie mieć mieszane uczucia. W chwili obecnej znajduje się w czołówce najlepszych antywirusów.


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

24 cze 2010, 18:38

A może tak wypróbować jakiś skaner online
Od grzyba tego na necie
Polecam również zainstalowanie programu ad-aware. Ostatnio za jego pomocą wywaliłem sześć trojanów (Nie ma on jednak opcji leczenia, zazwyczaj wykasowuje zarażone pliki)

Co do avasta. Jest to najlepszy darmowy antyvir.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

24 cze 2010, 18:40

Do takiego czegoś to można i triala płatnego. Polecam Kasperskiego.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

24 cze 2010, 19:54

Mr Minio pisze:Polecam Kasperskiego.
No i właśnie, którą wersję? Podobno ostatnie to badziew, jakich (nie)wiele.
The Iceman pisze:każdy zwolennik powinien mieć wersję aktualną
No posiadam, na razie to wnerwiają mnie tylko reklamy i to, że nawet przy włączonych wszystkich osłonach mam ikonkę, że system nie jest w pełni chroniony (pewnie przez wyłączone autoaktualizacje). A że wchodzę na zaufane strony, to nie mam problemu z tym, że wpier**li mi się jakiś syf na kompa.


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

24 cze 2010, 19:56

Pangia pisze:
Mr Minio pisze:Polecam Kasperskiego.
No i właśnie, którą wersję? Podobno ostatnie to badziew, jakich (nie)wiele.
Ja mam 2010(v9) i spisuje się dobrze. ^^


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
JanPawełII
Wstydliwy morderca
Posty: 7
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:57

28 cze 2010, 11:58

skanujesz combofixem albo czymś podobnym
analizujesz log
ściągasz hiren's boot
spod minixp czyścisz


Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

28 cze 2010, 13:05

JanPawełII pisze:analizujesz log
,
Trzeba najpierw umieć analizować log.


Zablokowany