Żydzi, dlaczego największe zło?

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

12 sty 2009, 22:41

kazik pisze:Co do Żydów jeszcze, chodzi o wydarzenia ostatnich dni, czyli kolejny konflikt w strefie Gazy. Śmiać mi się chce jak czytam opinie piętnujące Izrael i robiące z tego państwa demona Bliskiego Wschodu, który chce tylko palestyńskiej krwi. Swoją drogą, śmiech mnie bierze, kiedy czytam o biednych Żydach, których garstka terrorystów nęka od lat. Zaskakujące jest to, że i Hamasowi i Żydom jest na rękę podtrzymywanie tego konfliktu, który ciągle się tli i wybucha najczęściej przed wyborami w Izraelu, bądź Autonomii Palestyńskiej. Obie strony ciągną niezłe zyski z tej wojenki. Hamas jest dofinansowany przez kraje muzułmańskie, a Izrael przez USA. Wszystkim jest ten konflikt na rękę. Cierpią (jak zawsze) zwykli obywatele, cywile. Czy to od palestyńskich rakiet, czy od izraelskich bomb giną niewinni mężczyźni, starcy, kobiety i dzieci. Hamas gdyby chciał uzyskałby wystarczającą pomoc od krajów muzułmańskich, aby wywalczyć Palestynie niepodległość. A Izrael ma wystarczające środki, aby Palestynę zaorać i zamienić w integralną część swojego państwa. Ale nikomu się to nie opłaca, lepiej żeby ludzie ginęli a pieniądze płynęły. Ot, taka polityka, psia jej mać. :/
Te słowa otwierają oczy. Dzięki, kazik.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Poczen
Wnerwiony urzędas
Posty: 19
Rejestracja: 10 sty 2009, 19:08
Lokalizacja: Surburbs

13 sty 2009, 07:53

kazik pisze:(...)Ale Żyd oznacza też Hebrajczyka, członka Narodu Wybranego(...)
Właśnie!Przecież to właśnie Izrael został narodem wybranym.Przecież i Jezus był żydem.
Ciekawi mnie,czy którykolwiek z antysemitów o tym pamięta?(Tak na marginesie,to ja też nie lubię żydów.Ale nie tak,żeby jak zobaczę takiego na ulicy rzucac kamieniami lub wyzywac)


Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

13 sty 2009, 16:11

Poczen pisze:
kazik pisze:(...)Ale Żyd oznacza też Hebrajczyka, członka Narodu Wybranego(...)
Właśnie!Przecież to właśnie Izrael został narodem wybranym.Przecież i Jezus był żydem.
Ciekawi mnie,czy którykolwiek z antysemitów o tym pamięta?(Tak na marginesie,to ja też nie lubię żydów.Ale nie tak,żeby jak zobaczę takiego na ulicy rzucac kamieniami lub wyzywac)
antysemityzm jest przede wszystkim złym okresleniem kierowanym przeciw tylko i wyłacznie Żydom...powinno się mówić "przeciwny Żydom" bo antysemityzm kierowany jest jak sama nazwa wskazuje przeciw wszystkim semitom...

co do konfliktu na Bliskim Wschodzie kazik ma rację...odkąd pamiętam tam zawsze coś się działo a jakiekolwiek zawieszenie broni było chwilowe...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

17 sty 2009, 20:51

Ja tam jestem antysemitą w pełnym tego słowa znaczeniu, bo ani za Żydami, ani Arabami nie przepadam. Ci wszyscy Semici są siebie warci, o czym świadczą najlepiej ich bratobójcze walki toczone o pieniądze.


______________________________________________
EDIT:
https://wiadomosci.onet.pl/1225406,2677,1,kioskart.html
Polecam lekturę artykułu. Jakie to smutne i jakie prawdziwe. Przez setki lat żyliśmy w jednej ojczyźnie, dziś się nienawidzimy. O ile stosunki polityczne z Izraelem są dobre, o tyle szarzy ludzie obu nacji szczerze się nienawidzą. Podobną sytuację mamy z Litwinami, tyle wieków nie było ni Polski, ni Litwy tylko Rzeczypospolita, słowo Polak oznaczało Litwina i odwrotnie, a dziś Polacy mieszkający na Litwie nie mogą pisać swoich nazwisk po polsku. Straszliwe piętno odcisnęli na nas Niemcy i Sowieci.


Awatar użytkownika
Strajker
Początkujący morderca
Posty: 76
Rejestracja: 28 sty 2007, 22:53
Lokalizacja: San Antonio

09 lut 2009, 20:49

Ja kiedyś uważałem się za wielkiego antysemitę ale ta nienawiść jakoś się we mnie uciszyła w sumie nie lubię żydów,murzynów,homo i mógłbym wymieniać bez końca ale poznałem jednego człowieka wyznania judaistycznego, a nie mogłem mu nic zrobić po to był znajomi bliskiej mi osoby wiec jak już się napatoczył to postanowiłem go poznać w końcu nie można kogoś nienawidzić i nie wiedzieć o nim nic. (tak to tekst z fanatyka)
dziś koleś jest jednym z moich lepszych kumpli . Po pewnych przemyśleniach doszedłem do wniosku że nie lubię żydów złodziei wyzyskiwaczy itp. to taka etykietka którą przylepiliśmy żydkom w wielu przypadkach zasłużenie ( jakby ktoś chciał dowodów wystarczy posłuchać wiadomości te tematy są odświeżane co jakiś czas) ale tak jak nie wszyscy Polacy pija eee ok zły przykład ^^ nie wszyscy księża kradną tak nie wszyscy żydzi mają te plugawe geny szubrawców i wyzyskiwaczy heh jeszcze 2 lata jakbym przeczytał takiego posta to bym wyśmiał autora ale możliwe ze już trochę dojrzałem.
kolokwialnie mówiąc źli żydzi są źli a dobrzy nie różnią się od nas maja jakieś tam swoje dziwactwa ale nie są groźni .< przynajmniej mam taką nadzieje >
w sumie nie chciałbym wychować mojego syna na takiego anty wszystko jak mój ojciec wychował mnie i pewno dlatego trochę zmieniły mi się poglądy :P


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

09 lut 2009, 22:48

Poznaj, potem oceniaj. Nie idź na skróty. Bardzo dobre podejście, Strajker. :ok:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

20 lut 2009, 16:19

Czy zgadzasz się, że Żydzi mają zbyt dużo wpływów na świecie? - to jedno z pytań w ankiecie, jaka trafiła do szkół średnich w całym kraju. - informuje dziennik "Polska". Kwestionariusz ma sprawdzić, jakie poglądy na temat Żydów i Holocaustu ma polska młodzież. Pytania z ankiety budzą jednak kontrowersje wśród naukowców i samych badanych. Zarzucają mu, że zamiast badać stereotypy, powielają je.

Ankietę opracowało Centrum Badań Holocaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Trafiła już do szkół średnich w całym kraju. Jej autorką jest dyrektor Centrum, dr Jolanta Ambrosewicz -Jacobs. Jak zapewniają jej współpracownicy "znana na całym świecie i ceniona specjalistka w dziedzinie stosunków polsko - żydowskich".

Udział w badaniu wzięli uczniowie drugich klas z losowo wybranych szkół. Musieli odpowiedzieć na 63 zamknięte pytania (uczeń odpowiadał czy zgadza się z nimi lub nie). Stwierdzenia przedstawiały stereotypowe poglądy na temat Żydów. Licealiści byli pytani m.in. czy "zgadzają się z opinią, że Żydzi mają zbyt dużo wpływów na świecie", lub "czy Żydzi są winni śmierci Jezusa". W ankiecie nie pojawiły się pozytywne stwierdzenia np. o mądrości narodu żydowskiego.

Badają stereotypy, czy je powielają?

- Nagromadzenie negatywnych stereotypów na temat narodu żydowskiego nawet w ankiecie może przynieść negatywne rezultaty - mówi Hanna Hołownia, nauczycielka z I LO w Mrągowie. Jej zdaniem forma pytań nie sprzyja refleksji, nad tym skąd pochodzą takie negatywne spostrzeżenia na temat Żydów. Naukowcy pytani o ankietę podkreślają, że to "źle skonstruowane narzędzie badawcze. - Jeśli młodzież dotychczas nie znała tych negatywnych stereotypów, to pozna je w wyniku przeprowadzonego badania - twierdzi socjolog Maria Flis z Wydziału Filozoficznego UW.

"To nie pranie mózgu"

Ankiety broni prof. Ireneusz Krzemiński. - To nie jest tak, że nastolatek słyszący pytanie: "czy zgadzasz się, że Żydzi mają zbyt duży wpływ na sytuację w kraju" natychmiast zacznie tak myśleć. On odpowie szczerze jak myśli - tłumaczy socjolog. - Samo pytanie nie wypaczy poglądów uczniów. A nawet ponad 60 pytań utrzymanych w tym samym duchu. To jest cały czas sondaż, a nie pranie mózgu - przekonuje.
https://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... zusa_.html

badają czy Polacy są antysemitami, te pytania są świetne. Czy Żydzi są winni ukrzyżowania Chrystusa? Rozumiem, że jeśli odpowiedziałbym na to pytanie twierdzącą ("cały lud zawołał: - Krew Jego na nas i na dzieci nasze" [Mt 27, 24]) to zostałbym nazwany antysemitą?
Ostatnio zmieniony 20 lut 2009, 16:20 przez kazik, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

23 lut 2009, 11:02

"To nie pranie mózgu"
To JEST pranie mózgu.
autorką jest dyrektor Centrum, dr Jolanta Ambrosewicz -Jacobs. Jak zapewniają jej współpracownicy "znana na całym świecie i ceniona specjalistka w dziedzinie stosunków polsko - żydowskich".
Ceniona? Za co? Za powielanie stereotypów? Za szkodliwe działania na polu pojednania i wzajemnego zrozumienia obu nacji? :/

Nie znam całej ankiety, jej wszystkich pytań, ale jeśli brak w niej pozytywnych odniesień do Żydów:
W ankiecie nie pojawiły się pozytywne stwierdzenia np. o mądrości narodu żydowskiego.
to trzeba kogoś w ministerstwie, odpowiedzialnego za oświatę, zapoznać z twardym miejskim brukiem. 8-)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

23 lut 2009, 16:31

kazik pisze:Ja tam jestem antysemitą w pełnym tego słowa znaczeniu, bo ani za Żydami, ani Arabami nie przepadam. Ci wszyscy Semici są siebie warci, o czym świadczą najlepiej ich bratobójcze walki toczone o pieniądze.
Trochę tolerancji!!! Ja na szczęście się już dawno pozbyłem swojego patriotyzmu bo uważam, że wszystkie narody powinny kroczyć wspólnie na Czele Wielkiej Rewolucji. I Żydzi tak samo!

Narodowa Demokracja (Endecja) come back! Hahaha! Nie nie oszukujmy się powrót tego stronnictwa jest żałosny.


Manifest Komunistyczny
http://pl.wikisource.org/wiki/Manifest_Komunistyczny
7 listopada 2009 roku. 92 rocznica Rewolucji Październikowej
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

23 lut 2009, 16:34

Lewus pisze:a na szczęście się już dawno pozbyłem swojego patriotyzmu bo uważam, że wszystkie narody powinny kroczyć wspólnie na Czele Wielkiej Rewolucji.
Co ma jedno do drugiego? Bycie patriotą dyskwalifikuje bycie człowiekiem tolerancyjnym? Bycie dumnym Polakiem nie oznacza nienawiści do innych narodów.


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

23 lut 2009, 16:39

Lewus pisze:Ja na szczęście się już dawno pozbyłem swojego patriotyzmu
Biedny... :|


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

23 lut 2009, 17:08

Ja patriotyzm traktuję bardzo poważnie. Kocham swój kraj i pewnie byłbym gotów zginąć w jego obronie. Jeżeli nie jesteś patriotą, nie jesteś prawdziwym Polakiem!
Ostatnio zmieniony 23 lut 2009, 17:08 przez Mr Minio, łącznie zmieniany 1 raz.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

23 lut 2009, 17:12

Mr Minio pisze:Ja patriotyzm traktuję bardzo poważnie. Kocham go i pewnie byłbym gotów zginąć w jego obronie. Jeżeli nie jesteś patriotą, nie jesteś prawdziwym Polakiem!
Tutaj też się nie zgodzę - nie trzeba być patriotą, by móc mówić o sobie w kategorii narodowości. Prawdziwy Polak... Jakbyś kogoś takiego zdefiniował? Kiedyś odbierano Polaka jako symbol odwagi, oddania swemu państwu. Wiele się do tej pory zmieniło.

I wreszcie: czy ja, często śmiejąc się przy obcokrajowcach z absurdów panujących w polskim społeczeństwie, mogę o sobie mówić jako o patriocie?


Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

23 lut 2009, 17:16

Według mnie. Tak, ale nie możesz już o sobie tak mówić, jeśli np. depczesz symbole narodowe.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

23 lut 2009, 17:18

Mr Minio pisze:Ja patriotyzm traktuję bardzo poważnie. Kocham swój kraj i pewnie byłbym gotów zginąć w jego obronie. Jeżeli nie jesteś patriotą, nie jesteś prawdziwym Polakiem!
Masz u mnie browara. :)

Lewus, zamiast odkopywać moje przedpotopowe wypowiedzi ustosunkuj się do mojego pytania wobec Ciebie dotyczące Lenina w twoim temacie o sprawiedliwości społecznej. A co do tolerancji, niech w moim imieniu wypowie się pan Nicólás Gómez Dávila: "Tolerować nie znaczy zapominać, że to, co tolerujemy, na nic więcej nie zasługuje." 8-)


ODPOWIEDZ