X-Men Origins: Wolverine

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

06 lis 2009, 18:26

Kinówka. Tandeta, jak to zwykle przy kinówkach bywa. A tutaj zaskoczenie! Kawał dobrej gry akcji. Ale zacznijmy od początku.

Gra powstała w czasie, gdy do kin wszedł film. Zabawa opiera się głównie na szlachtowaniu wrogów przy użyciu ostrzy na rękach, które Logan(imię głównego bohatera) może dowolnie wysuwać i chować z rąk. Co jakiś czas natrafimy na bossa, prostą zagadkę logiczną(o ile tak to można nazwać, ot podnieść śrubę i włożyć do generatora), lub minigierkę. Rzadko kiedy na ekranie nic się nie dzieje, a nawet wtedy gra się nie nudzi.
Przejdźmy jednak do mechaniki rozrywki. Czysta sieka mógłbym rzec. Naciskając szybko lewy (i/lub) prawy przycisk myszy tworzymy przeróżne combosy(niektóre są naprawdę efektowne- polecam filmik na dole!). Mamy też ataki specjalne takie jak zabójczy piruet, czy wściekłość która na pewien czas wzmacnia nasze ataki.
W grze można rozwijać postać. Po każdym lvl-upie(doświadczenie dostajemy za zabicie wrogów, oraz imienniki i znalezione sekrety, ale o tym za chwilę) dostajemy do przyznania 1 punkt do 4 cech: Zwiększenie obrażeń zadawanych przez ostrza, zwiększenie obrażeń podczas szału, zwiększenie maksymalnej ilości życia i, proszę wybaczcie, zapomniałem xD
W grze można znaleść wiele bonusów, od imienników poległych żołnierzy(dają dodatkowe xpeki) na ulepszeniach i dodatkowych kostiumach kończąc.
Grafika stoi na wysokim poziomie, co jest jakby nie patrzeć plusem(chyba, że posiadasz słaby sprzęt, wtedy zalicz to do minusa, no ale coś za coś).
Dźwięk. Jeżeli chodzi o muzykę, to powiem tyle, że jest. Nic nadzwyczajnego. Jeśli zaś o dźwięki chodzi, to sprawa ma się już o wiele lepiej! Krzyczący wrogowie, świsty pazurów, czy też odgłosy z pierwszej misji-dżungli są miłe dla ucha.
Ogólnie gra trzyma wysoki poziom. Polecam. Pora teraz na oceny cząstkowe i ogólną.

Grafika 9/10
Dźwięk 7/10(uśrednienie za nijaką muzykę)
Grywalność 10/10

Ocena ogólna: 9/10



[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 06 lis 2009, 18:27 przez Mr Minio, łącznie zmieniany 1 raz.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

07 lis 2009, 15:43

Przeszedłem całe na xboxie 360... gra mnie zaskoczyła, bo nie lubiałem nigdy gier na podstawie komiksów marvela, no, ale w to się fajnie grało.

Pozdro, potańcz.


Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

08 lis 2009, 02:29

Grałem, grałem grałem iii... gierka naprawdę dobra, jednak raczej tylko na 1 raz. Mnie osobiście nic nie przyciągnęło w niej na tyle, gry przejść ją kilka razy. Podobało mi się rozpadanie ciałka Wolverine'a - ogólnie myślałem, że developerzy traktują tą technologię jako ciekawostkę - i się zdziwiłem widząc "real matter" w komercyjnej produkcji. Szkoda, że w P3 tego nie uświadczymy - to byłoby boskie 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

09 lis 2009, 21:32

Postanowiłem dodać kilka filmików z najlepszych scen w grze.


[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
ODPOWIEDZ