Wybory prezydenckie 2015

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

08 maja 2015, 18:00

Komorowski? Nie jest PiS-em ani SLD, a niektórym ci się zbytnio z komunizmem kojarzą. Trochę szkoda, że część głosuje wybierając tego, co się najmniej nie podoba. Czytałam taki komentarz, że Komorowski wygląda na sympatycznego wujka-dziadka, ale nienadającego się do polityki... Może na image lecą?

A co wam wyszło w Latarniku Wyborczym? Mnie się nie podoba zbyt ogólnikowy charakter niektórych pytań, np. to z inwestowaniem w odnawialne źródła energii. Słoneczna - nie ma sensu, wodna - może i okej, ale za bardzo ingeruje w przyrodę (rzeki i okolice), wiatrowa - jak najbardziej... Tylko że nie da się odpowiedzieć "to zależy" :(
Ostatnio zmieniony 08 maja 2015, 18:02 przez Cziko, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

08 maja 2015, 18:13

Obrazek

a tak na serio to nie idę na wybory
moim zdaniem nie ma na kogo głosować


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

08 maja 2015, 19:31

hmm... Komorowski ma IMHO słabą kampanię, samo tylko "będzie spoko, głosujcie na mnie", a np. Andrzej Duda jakoś to zgrabnie składa w zdania "obiecuję wam to i to, przyszłość to Polska, będzie zajebiście", jakoś on mnie bardziej przekonuje.
Przynajmniej potem będzie można go wprost i bez obaw, jawnie hejtować za to, że jest kłamcą. :diabeł:

Swoją drogą, podobno to co oni mówią na spotach, nie musi być wcale prawdą...
Że mogą obiecywać co chcą, ale nie muszą tego spełniać po wyborach. Jak z tym jest?


Awatar użytkownika
Koloses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1024
Rejestracja: 27 kwie 2008, 09:27
Lokalizacja: 67-100
Otrzymał  piwo: 1 raz

08 maja 2015, 20:10

Ryuq pisze: Jak cie będzie chciał rozjechać czołgami to wątpie żeby ci miło było, co nie zmienia faktu że dla Rosjan jest to dobry prezydent.
Jakbyś wyszedł na ulicę z kilofem i zaczał demolować warszawę z żądaniami, żeby innym Polakom zabrano "bo to Tobie się należy", to jestem w 100% za tym, żeby Cię czołg rozjechał.

@Dzienis O Korwinie bzdura totalna.

Poza tym mam jedną wulgarną niestety prośbę: Albo wyjmicie głowę z dupy i zacznijcie się interesować poglądami kandydatów i ich ugrupować, zamiast głosować na "tego co go lubię" albo wybory sobie odpuście, bo przez was tylko inni cierpią. Gówno was powinno interesować jaki człowiek będzie tam siedział. Waszym interesem jest to, żeby jego poglądy były dla was jak najlepsze i żeby był słowny, czyli Komorowski (przypomnijcie sobie postulaty PO o wolnym rynku i niższych podatkach ;) ) razem z Dudą (tu nie ma co komentować) opadają na starcie. Ja zagłosuję na Korwina, bo w większości się z nim zgadzam, ma poglądy niezmienne od 30 lat, mówi logicznie i na temat a jego przeciwnicy albo go obrażają, albo zmieniają temat na jakieś pierdolenie o dupie Maryni. Kukiz też byłby realną opcją, ale nie ma żadnego zaplecza politycznego i dlatego teraz ma nagle poparcie z dupy w telewizyjnych sondażach. Po wejściu na fotel prezydenta i tak zostałby wchłonięty przez obecny aparat władzy.
Ostatnio zmieniony 08 maja 2015, 20:10 przez Koloses, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

08 maja 2015, 21:34

Koloses pisze:Ja zagłosuję na Korwina, bo w większości się z nim zgadzam, ma poglądy niezmienne od 30 lat, mówi logicznie i na temat a jego przeciwnicy albo go obrażają, albo zmieniają temat na jakieś pierdolenie o dupie Maryni. Kukiz też byłby realną opcją, ale nie ma żadnego zaplecza politycznego i dlatego teraz ma nagle poparcie z dupy w telewizyjnych sondażach. Po wejściu na fotel prezydenta i tak zostałby wchłonięty przez obecny aparat władzy.
Lubię taką konstruktywną krytykę i uargumentowane wypowiedzi.
Post trochę ostry ale dobry, i nie piszę tego dlatego, że autor owego postu także popiera Korwina. ;)

Do wyborów pozostało 2 dni. Może wywiąże się tu jeszcze jakaś ciekawa dyskusja.


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

12 maja 2015, 21:52

Kto w końcu wygrał te wybory?
Bo jakoś nie chciało mi się śledzić drugiej tury, którą wygrał chyba Duda.
A jak się w google wpisze, to jakieś gówno wyskakuje.


Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

12 maja 2015, 22:01

Druga tura odbędzie się 24 maja. W pierwszej wygrał Duda z przewagą 0,99% nad Komorowskim.


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

12 maja 2015, 22:51

I znowu mamy POPiSowy numerek ze strony polityków. Słów brak
Drugą turę sobie chyba podaruję. Jest mi teraz ganz egal kto wygra :roll:


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

12 maja 2015, 23:13

A ja se na Komorowskiego zagłosuję. Duda ma fałszywy ryj.


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

12 maja 2015, 23:15

Duda to Naczelny Kaczor Bliźniak w masce. Cudowna charakteryzacja :P
Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 maja 2015, 23:16 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

12 maja 2015, 23:24

To to jest akurat oczywiste, ale tego argumentu nie podnosiłem, coby nie wywołać ewentualnej gównoburzy o to. Nigdy nie wiadomo, kto jest jakiej opcji politycznej i dyskusje o polityce są jak chodzenie po polu minowym w 9-centymetrowych szpilkach.


Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

13 maja 2015, 10:23

Na pewno nie na Komorowskiego. Ten Ch*j podpisał wiek emerytalny, dzięki niemu mój ojciec musi jeszcze harować :/


Piro is back ;>
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

13 maja 2015, 15:11

I tak by to robił, tyle że na pół etatu, bo jest limit określający maksymalne zarobki emeryta. Chyba, że naiwnie wierzysz, że wyżyłby z emerytury. A jeśli ma tak dobrą emeryturę, to nie zrobi mu to różnicy.


Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

13 maja 2015, 21:23

Chyba że pracuje na śmieciówce u zwykłego że tak powiem skurwiela. Jakby tego było mało pracują u niego na lewo ukraińcy, bo to tania siła robocza. Każdy to widzi i nikt z tym nic nie robi. A z nową pracą to już gorzej. Kiedyś zakład nie był prywatny i praca była dobra. To jeszcze przed rządami PO.


Piro is back ;>
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

13 maja 2015, 21:32

Sądzę, że Komorowski w drugiej turze będzie miał znacznie mniej głosów.
Swój skutek wynoszą też wywiady z nim, które stawiają go w negatywnym świetle.


Zablokowany