Wybory prezydenckie 2015

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

06 maja 2015, 20:09

Rycho3D pisze:Gdyby nie kościół to PIS by zdechł, gdyby nie PIS to zdechł by kościół.
Dziwne, bo nasz proboszcz akurat głosował za PO, albo PSL xD
Rycho3D pisze:Gdyby Palikot nie był takim pajacem, to bym na niego zagłosował, bo sporo racji ma. Tylko nikt go nie słucha, właśnie dlatego że pajacuje.
Każdy polityk wg. mnie ma trochę racji. Niestety z realizacją założeń to już gorzej ;)
seebeek17 pisze:A gdyby nie kościół to islam by się na nas wjebał. ;)
Polska jest generalnie krajem chrześcijańskim. I dobrze, bo ciapatych bym nie chciał.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2015, 20:12 przez Piroziom, łącznie zmieniany 2 razy.


Piro is back ;>
Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

07 maja 2015, 16:17

A musi być czarne albo białe? Nie może po prostu nie być ani krajem chrześcijańskim, ani islamistycznym? Czy w Polsce zawsze musi być "najlepsza opcja" i "najgorsza opcja", jak nie straszenie X to straszenie Y z drugiego bieguna...


Awatar użytkownika
TheSider
Seryjny zabójca
Posty: 473
Rejestracja: 31 sty 2014, 19:44
Lokalizacja: z Podwórka
Kontakt:

07 maja 2015, 20:03

Tu się zgodze z Tobą Cziko ale kościół i tak swoje.

Osobiście nie wierze PiSiorom, POwcom,czy Komarom, innym Dudom i nie będę nigdy na nich głosował.
Chyba że zamiast Andrzeja Dudy,był Postal Dude.. ;-)

Osobiście gdybym zdążył (a nie zdążę dostać dowodu na czas.. -.-), zagłosowbym na Kukiza.
Jest to ktoś "nowy", nie z jakiejś tam partii,który może coś by zmienił.
Na korwina nie głosowałbym bo 50% gada mądrze,ale 50% głupoty plecie,jak strzelanie do górnikow, wprowadzenie broni dla obywateli co skutkowało by wojny gangow jak w stanach..
Albo racja że putin jest dobrym prezydentem dla rosjan,ale jeśli powoduje wojnę w której giną ludzie to ja współczuję jeśli ktoś uważa że putin byłby dobrym prezydentem polski (patrz Korwin).

ok, mam nadzieję że ktoś się nie zbulwersuje za to co napisałem :-D
Bo czasami to strach się odezwać przy gimbusach, którzy bronia go jak ojca xd

A "od polityki można sparszywieć!".


Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

07 maja 2015, 20:10

,jak strzelanie do górnikow, wprowadzenie broni dla obywateli co skutkowało by wojny gangow jak w stanach..
Pokaż mi kiedy powiedział że strzelałby do górników. I jeszcze pokaż mi wojny gangów spowodowane wolnym dostępem do broni - w USA. Pokaż mi takie New Hampshire [w każdym domu praktycznie jest broń] i ile tam strzelanin jest w ciągu roku? w ciągu 10 lat?
Albo racja że putin jest dobrym prezydentem dla rosjan,ale jeśli powoduje wojnę w której giną ludzie to ja współczuję jeśli ktoś uważa że putin byłby dobrym prezydentem polski (patrz Korwin).
Jak cie będzie chciał rozjechać czołgami to wątpie żeby ci miło było, co nie zmienia faktu że dla Rosjan jest to dobry prezydent.


Kukiz - jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy jowy.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

07 maja 2015, 20:17

Co do Korwina, to na innym forum znalazłem o nim ciekawy wpis.
Cytuję:

„Janusz Korwin-Mikke – Ozjasz Goldberg – dywersant, mason, członek Stronnictwa Demokratycznego w latach 1962-82; przez cały czas trwania PRL funkcjonowała w Polsce koncesjonowana partia pod nazwą „Stronnictwo Demokratyczne”, partia sojusznicza PPR a potem PZPR; partia pod nazwą „Stronnictwo Demokratyczne” miała korzenie masońskie i szerokie powiązania z masonerią, źródło: Leon Chajn „Materiały do Historii Klubów Demokratycznych i Stronnictwa Demokratycznego w latach 1937-39”, Wyd. Epoka., W-wa 1964; brał udział w protestach studenckich ’68 roku; Założył w 1984 r. wraz ze Stefanem Kisielewskim Partię Liberał „Prawica”. W 1987 roku został prezesem nowopowstałego Ruchu Polityki Realnej [w 1989 r. przekształcony w Unię Polityki Realnej] „ całość nazwisk pod tym linkiem , (jeżeli się nie otworzy to proszę kliknąć w „impatient”)

https://web.archive.org/web/200806210110 ... Polsce.html

Oglądając inną listę Żydów natknąłem się na taką wzmiankę, cytuję:

„Janusz Korwin-Mikke - Ozjasz Goldberg - nawiedzony liberał, prezes UPR” możesz tę listę ściągnąć megaupload.commegaupload.com 0VN6E7PA

Szukam dalej i w następnej liście krypto-Żydów widzę napis, pod numerem 77:

„Janusz Korwin Mikke – Ozjasz Goldberg„ ściągnij 9 stronnicową listę

megaupload.commegaupload.com MHRPU7YU

Tak, więc Mason Janusz Korwin-Mikke (prawdziwe nazwisko Ozjasz Goldberg) wmawia wam, że GMO jest dobre i on sam nie widzi problemów ze zdrowiem po spożyciu tego sztucznego żarcia. Jest to celowa gadka żydomasona, bo według Talmudu Gojów trzeba wiecznie kontrolować i truć, aby zniewolić ich umysłowo. Tym krótkim filmem Pan Goldberg odsłonił swoją żydomasońską twarz. Wielu Polaków zdążyło się przekonać, że GMO to kolejny etap ludobójstwa Gojów a wykształcony, Goldberg poleca wam tę trutkę.

Więcej o Goldbergu: https://frizona.pl/archive/index.php/t-1613.html

Albo po prostu wpiszcie w Google: „Ozjasz Goldberg” i nie dajcie się więcej nabierać na gierki Kahału, bo oni są po to, aby odgrywać role i się tylko medialnie sprzeczać.


Panie Korwin-Mikke niech się Pan nie wstydzi prawdziwego nazwiska, bo twarzy zmienić nie można. Jakim prawem w Państwie, które jest nazywane demokracją kilka milionów osobników zmieniło nazwiska i ukryło swoją tożsamość? Każdego z nich trzeba zlustrować i udowodnić im spiskowanie przeciwko narodowi Polskiemu.

- Nie chcemy żydowskiej demokracji, Nie chcemy żydowskiego liberalizmu, Nie chcemy żydowskiego komunizmu, Nie chcemy żydowskiego Socjalizmu, Nie chcemy żydowskiego marksizmu, Nie chcemy żydowskiego totalitaryzmu i innych systemów, w ogóle nie chcemy, aby mniejszość narodowa okupowała wszystkie stanowiska decyzyjne w kraju i na świecie i jeszcze wmawiała nam, że są dyskryminowani. "

Wszystkim zainteresowanym dogłębnym poznaniem tematu - polecam 3 absolutnie genialne książki Henryka Pająka -
"Piąty Rozbiór Polski" , "Jedwabne Geszefty" i "Kundlizm znów wygrał". Jak ktoś miałby problemy ze zdobyciem - piszcie na pryw - podeślę w pdf-ie....
Ostatnio zmieniony 07 maja 2015, 21:19 przez Dzienis, łącznie zmieniany 1 raz.


I regret nothing
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

07 maja 2015, 20:30

Co ludzie widzą w tym Kukizie? Człowiek był już w polityce, i to w PO. Poza tym, dlaczego tak nagle zaczęto go propagować jako antysystemowca? Drugi Palikot, co narobi szumu, popełni za dużo błędów i de facto przestanie się liczyć na polskiej scenie politycznej?


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

07 maja 2015, 20:37

Bo Kukiz to romantyk, a większość Polaków to romantycy właśnie. I nie jest Żydem (chyba). ;)


I regret nothing
Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

07 maja 2015, 20:47

I jeszcze pokaż mi wojny gangów spowodowane wolnym dostępem do broni - w USA.
Wojny gangów takie ostrzejsze to raczej nie USA, tylko Meksyk, Kolumbia i Salwador. Tylko nie ze strzelaniem, a z dekapitacją, ćwiartowaniem, obdzieraniem ze skóry i zabijaniem dzieci. Osobiście wolę być zastrzelona, a najlepiej nie umierać ;)

IMO problem z bronią jest taki, że znajdzie się ktoś, kto przekroczy granice obrony własnej albo np. pójdzie strzelać do zwierząt - nie jako myśliwy, tylko kłusownik. Na paranormalne jeden user pisał, że zastrzeliłby każdego w promieniu 10 m, kto by wyglądał na naćpanego. JEGO zdaniem. Bo mu zagraża. A to może być autyk czy zwyczajnie nieszkodliwy bełkoczący pijaczek.

Ja jestem za zmianą przepisów nt obrony własnej - przecież człowiek, który się broni, nie oblicza siły uderzenia w newtonach i nie jest jakimś snajperem - może przypadkiem trafić w brzuch czy skroń i nie widzę powodów, by go za to karać (jeśli zagrożenie było).

---
Co do Korwina to szczerze mówiąc ze słuchania mało rozumiem, bo sobie nawzajem przerywają, z czytania też nie. Wiem, że zgadzam w kwestii niepełnosprawnych.* Nie rozumiem tego trendu do traktowania niepełnosprawnych jako nietykalnych. Możesz obrazić Olę, bo jest arogancka. Możesz obrazić Wojtka, bo Wojtek jest chamski. Nie możesz obrazić Bartka, bo Bartek jest niepełnosprawny i nie wolno. Miałam w grupie na terapii lekko upośledzonego gościa. Zamulał KAŻDĄ grę, wkurwiał okropnie. Nie widzę sensu integrować takich z nieupośledzonymi dziećmi. Ćwiczyć wymienianie 5 środków transportu w grze "5 sekund" mogą ćwiczyć w swojej grupie, może się lepiej poczują na swoim poziomie. Nie jest tak, że dorównują poziomem, bo nie dorównują, i to widać. Forma, w jakiej JKM się wyrażał była może za ostra, ale czarny humor jest jak nogi, nie każdy go ma :lol:

I te tolerowanie upośledzonych w klasie, jak pisze tutaj: https://nczas.com/wazne/korwin-mikke-o-l ... sprawnych/ do niczego nie prowadzi. Chyba, że dzieci lubią pracować z opóźnionym tempem pracy, a te upośledzone lubią patrzeć, jak idzie im gorzej od wszystkich... obustronnie nieprzyjemne.

*(Może dlatego, że mam Aspergera i nie mam skłonności do rozczulania się nad małymi upośledzonymi dziećmi i wkurwia mnie żebranie o leczenie dla dziecka, o którym było wiadomo, że się urodzi niepełnosprawne. Jak dziecko ma EB i WIEDZIELI o tym, kiedy było płodem, to do kogo mają pretensje o narodzenie się takiego dziecka?)
Ostatnio zmieniony 07 maja 2015, 21:11 przez Cziko, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

07 maja 2015, 21:07

Dzienis, ale ty pierdolisz, aż się słabo robi na ten widok. Bo przecież to oczywiste, że, patrząc na dzisiejszą scenę polityczną, każdy koleś w SLD to gruby, stary dziad, który nie wierzy w Boga i popiera aborcję, a członkowie PiS-u wielbią św. Lecha Kaczyńskiego i jego żonę Marię siedzącą po jego prawicy. Może był w partii, bo miał z tego korzyści? Może go przymusili? I wreszcie co nas to obchodzi? 30 lat minęło, nie ma sensu się grzebać w przeszłości, bo w tym momencie kończysz na tym samym poziomie co Jacek Kurski stwierdzający, że skoro dziadek Tuska był w Wehrmahcie, to Donald jest hitlerowcem.

A, i jak w temacie będzie pyskówka, to lepiej od razu to zamknąć, zanim się wszyscy wzajemnie znienawidzą za poglądy polityczne.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2015, 21:07 przez Pangia, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

07 maja 2015, 21:09

U mnie w rodzinie były 2 osoby w Wehrmachcie :) I żadna z własnej woli.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

07 maja 2015, 21:19

Pangia pisze:Dzienis, ale ty pierdolisz, aż się słabo robi na ten widok. Bo przecież to oczywiste, że, patrząc na dzisiejszą scenę polityczną, każdy koleś w SLD to gruby, stary dziad, który nie wierzy w Boga i popiera aborcję, a członkowie PiS-u wielbią św. Lecha Kaczyńskiego i jego żonę Marię siedzącą po jego prawicy. Może był w partii, bo miał z tego korzyści? Może go przymusili? I wreszcie co nas to obchodzi? 30 lat minęło, nie ma sensu się grzebać w przeszłości, bo w tym momencie kończysz na tym samym poziomie co Jacek Kurski stwierdzający, że skoro dziadek Tuska był w Wehrmahcie, to Donald jest hitlerowcem.
Zacytowałem tylko post jakiegoś kolesia z innego forum, a sam napisałem jedynie pierwsze zdanie. Zaraz wstawię to w cytat żeby nie było.
Tak więc to nie są moje poglądy, tylko taka ciekawostka, a ile jest w tym prawdy to sam nie wiem.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

07 maja 2015, 21:28

Aaa. Z tej ściany tekstu trudno było stwierdzić, co jest wtrąceniem, a co cytatem.


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

08 maja 2015, 15:41

Pangia pisze:A, i jak w temacie będzie pyskówka, to lepiej od razu to zamknąć, zanim się wszyscy wzajemnie znienawidzą za poglądy polityczne.
Każdy ma w sumie trochę racji. Byleby trzymać się jej samemu i nie przekonywać na siłę, ani nie wyzywać innych za różne racje.

I jednak Korwin ma rację. :p

Ale tak jak pisał TheSiderPL:
TheSiderPL pisze:50% gada mądrze,ale 50% głupoty plecie
TheSiderPL pisze:wprowadzenie broni dla obywateli
No i co? A teraz to nie można mieć broni?
Chcesz ją mieć, bierzesz dowód i legalnie kupujesz.
Jednak z drugiej strony, ludzie by poczuli "moc obrony" (nie wiem jak to inaczej teraz nazwać) i sporo osób by ją kupiło "tak o", "po prostu", po to żeby poszpanować, że ma spluwę i nikt mu nie podskoczy. Drugi zrobi to samo. Potem trzeci... I tak każdy będzie miał broń, bo to "modne". :bolek:


Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

08 maja 2015, 16:17

Jak ktoś chce mieć broń, to i tak ją zdobędzie. Tak samo z narkotykami. "Prawo jest dla zwykłych ludzi, nie dla bandytów".


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

08 maja 2015, 17:55

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ostatnie ... jne/srmtdh
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/pawel-ku ... bac/lq18l9
Strasznie dużo piszą o Kukizie, zaś komentarze pod artykułami są dla niego niesamowicie pochlebne. Wszystko wskazuje na to, że powinien zająć trzecie miejsce w wyborach (chociaż aż tak bardzo bym nie ufał sondażom). Wygląda na to, że odebrał sporo wyborców m.in. Korwinowi. Dziwi mnie tylko dlaczego tak duże poparcie ma Komorowski? Co on zrobił pożytecznego? Jest beznadziejnym prezydentem pod każym względem.


I regret nothing
Zablokowany