Wybory parlamentarne 2015

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

11 paź 2015, 14:38

Był temat o wyborach prezydenckich, teraz czas na parlamentarne. Odbędą się one już za dwa tygodnie, więc można w sumie zacząć już dyskusję, której i tak pełno już jest w mediach.
Na kogo będziecie głosować i czy w ogóle?
Czy uważacie, że te wybory coś zmienią? Czy jednak system jest wadliwy i potrzeba rewolucji w kraju?
Co sądzicie o partiach które mają największe szanse?
Czy wybory odbędą się bez wpadek, takich jak ta w zeszłym roku z liczeniem głosów? Czy mogą być sfałszowane?

Jeśli chodzi o mnie, to nie jestem przekonany do żadnej z opcji. Najbliżej mi poglądowo do Korwina i Kukiza, ale im też nie ufam. Najprawdopodobniej nie zagłosuję, jak zwykle.

Liczę na ciekawą dyskusję.


I regret nothing
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

11 paź 2015, 14:46

Z jednej strony chciałbym zagłosować, żebym później nie czuł się głupio przy narzekaniu na sytuację w kraju. Z drugiej strony, nie widzę odpowiedniej partii dla siebie. W tych kilku testach politycznych najbliżej mi było do KORWiN, ale głosować na nich (i na Ozjasza) nie zamierzam. Głosować na PiS? Ech, chyba w ogóle nie pójdę na wybory.


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

11 paź 2015, 15:08

PO - Tragedia
PiS - Tragedia do kwadratu
Kukiz - Szkoda słów
Korwin - Trzy powyższe razem wzięte
PSL, SLD i inne stworki potworki - Dno i kilometr mułu

Frekwencję trzeba jednak nabić
Pozostaje oddać głos na Mniejszość Niemiecką lub głos nieważny ;)


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

11 paź 2015, 15:46

skąd wiedziałem, że w końcu powstanie tu taki temat?

w sumie największe szanse ma jak zwykle PO i PiS w swej odwiecznej wojnie


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

11 paź 2015, 16:48

A ja mam to w dupie. Gorzej być nie może, a lepiej nie będzie. Pozdrawiam.


8=======D
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

11 paź 2015, 17:46

Rycho3D pisze:Gorzej być nie może
Ja myślę, że może być gorzej. I nie chodzi tu o to która partia wygra, bo wg mnie nie zmieni się nic poza drobiazgami.
Rycho3D pisze:a lepiej nie będzie.
Będzie kiedyś lepiej. Polacy mają potencjał jako naród, hamuje go jednak durna złodziejska władza, wadliwy system, biurokracja oraz głupie przepisy i zbytnia zależność od Unii.
EvilYeah pisze: w sumie największe szanse ma jak zwykle PO i PiS w swej odwiecznej wojnie
Moim zdaniem wygra PiS, ale zmiany jakie wprowadzi będą nieodczuwalne dla zwykłego obywatela. Jak kradli, tak będą kraść, tyle że będzie więcej pomników L.K. i macierewiczyzmów.
Silver Dragon pisze:Korwin - Trzy powyższe razem wzięte
No właśnie on gada dobrze, tylko że:
a) w gadce to każdy jest mocny, a on nigdy nie był u poważnej władzy
b) istnieje możliwość, że naprawdę jest Ozjaszem i przez to Żydem
c) jest stary i gada pod publiczkę, a jakby nawet jakimś cudem wygrał, to stałby się taki sam jak "banda czworga"
Silver Dragon pisze:Kukiz - Szkoda słów
Populista jadący na emocjach. W niektórych rzeczach ma rację, ale na samym negowaniu wszystkiego co popadnie i "JOWowaniu" daleko się nie zajdzie. Nasi pseudopolitycy zjedzą go żywcem, skończy jak partia Palikota (ona jeszcze istnieje??).


I regret nothing
Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

11 paź 2015, 17:48

Rycho3D pisze:A ja mam to w dupie.
w sumie to najzdrowszy pogląd
ja w sumie kolejny raz nie pójdę na wybory


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

11 paź 2015, 17:59

Korwin albo wcale nie pójdę. Chociaż może oddanie głosu nieważnego też ma jakiś sens.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

11 paź 2015, 18:15

Pangia pisze: Chociaż może oddanie głosu nieważnego też ma jakiś sens.
Jedynie nabijesz wtedy frekwencję.
A nabijanie frekwencji to pośrednio popieranie obecnego systemu - dupokr... znaczy się demokracji. Korwin nie popiera demokracji, więc jest to jakby zaprzeczenie jego ideałom. No ale jakoś musi być wybrany, więc jego partia startuje do Sejmu. Dziwne to trochę. :bolek:


I regret nothing
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

19 paź 2015, 19:46

Za chwilę debata Ewa Kopacz i Beata Szydło. Polecam, co by nie sądzić o danym ugrupowaniu i nawet ogólnie o polityce. Przełomowa chwila. Dwie kobiety będą walczyły o nasze głowy. Tak nigdy dotąd nie było! Mnie się to będzie fajnie oglądało. ;)
Ostatnio zmieniony 22 paź 2015, 22:18 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

19 paź 2015, 19:50

Tiquill pisze:Za chwilę debata Ewa Kopacz i Beta Szydło. Polecam, co by nie sądzić o danym ugrupowaniu i nawet ogólnie o polityce. Przełomowa chwila. Dwie kobiety będą walczyły nasze głowy. Tak nigdy nie było! Mnie się to będzie fajnie oglądało. ;)
Jakoś się nie jaram.
Możesz mi później opowiedzieć relację ze spektaklu. ;)


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

19 paź 2015, 20:53

Gdyby były ładne to mogły by walczyć w kisielu, a takie przekrzykiwania się starych bab to na bazarze można obejrzeć.


8=======D
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

19 paź 2015, 21:17

Tiquill pisze:Za chwilę debata Ewa Kopacz i Beta Szydło. Polecam, co by nie sądzić o danym ugrupowaniu i nawet ogólnie o polityce. Przełomowa chwila. Dwie kobiety będą walczyły nasze głowy. Tak nigdy nie było! Mnie się to będzie fajnie oglądało. ;)
Nie oglądałem, bo taka forma debat (nudne, wcześniej przygotowane monologi) zupełnie mi nie odpowiada. Brzmi to strasznie sztucznie i stawia obie kandydatki w rolach partyjnych marionetek odpowiednio sterowanych przez wiadomo kogo. Debata powinna być spontaniczna, kandydaci czy kandydatki muszą improwizować i nie powinni znać wcześniej pytań.
Pominę już fakt, że mam awersję do obu pań, a na Kopacz to nie mogę wręcz patrzeć...


I regret nothing
Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

22 paź 2015, 18:53

obejrzałem wtorkową i poniedziałkową
(w sumie z przymusu)

nic mi to nie dało
(a w poniedziałek taki zaj***sty film leciał)


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

22 paź 2015, 22:42

Debata obu pań okazała się nudna i martwa. Półtorej minuty nie pozwalało rozwinąć żadnej myśli. Ramy debaty ściśle określone przez komitety wyborcze zarżnęły całą (jeśli by była) spontaniczność tego... "pojedynku" na słowa. Nie było pojedynku ale wyświechtane formułki. Obu paniom ten krótki czas na wypowiedzi był zdaje się właśnie na rękę. Bo mogły się wykazać w tym, w czym są najlepsze: w wypluwaniu z siebie ogólników, które nic nie mówią. Tak perfidnie przeciąganych wypowiedzi, tak konstruowanych wstępów, byleby tylko nic nie powiedzieć, to ja chyba nie widziałem dotąd nigdy. Z przewagą Kopacz, która prowadziła w tym nic nie mówieniu. Życia nie było. Kobiety w polityce miały ją ożywić i ocieplić. No, miały. A tu nawet beki nie ma. Lubię mieć frajdę z uczestnictwa w przełomowych wydarzeniach, ale gdyby nie przegryzane pestki słonecznika, to nie miałbym w tej godzinie żadnej przyjemności. Cóż. :):


Inaczej było dzień później! Debata wszystkich ugrupowań musiała być żywa i - była. Oczywiście te dwie duże panie wiele żywsze nie były, ale - zostawmy już je sobie i ich sztabom. Podobał mi się Kukiz, podobał mi się Mikke (choć nie wszystkie jego słowa!) i podobał mi się ten nowy... no, m... dr Zoidberg? Nie, Adrian Zandberg! :D Odnosiłem wrażenie, że Kukiz i Mikke są w jednym obozie politycznym, tak często się ze sobą zgadzali i popierali. Obaj naturalni, to i dobrze wypadli. Kukiz nawet zgadzał się z innymi, bardzo racjonalny i ugodowy człowiek się okazuje z niego. ;) Zaś przedstawiciel partii Razem z nikogo stał się kimś. I swoją partię z żadnej zrobił jakąś. Za to mu brawa!

Problem jednak w tym, że ja nie wiem, na kogo pójdę głosować. Jestem z tych, którzy często podejmują decyzję w ostatniej chwili, którzy sugerują się sondażami przedwyborczymi. Że co, taki słaby jestem politycznie? Nie! Po prostu nie ma nikogo, z kim bym się identyfikował bez poczucia ryzyka czy obciachu. 8-)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Zablokowany