Wybory parlamentarne 2015

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

23 paź 2015, 23:55

Dzienis pisze:Wystarczył jeden poprawny (bo rewelacyjnym to bym go nie nazwał) i dość żywy występ w debacie by cię do niego przekonać? No okej, twoja sprawa.
Wiesz, nie musiał przekonywać, bo zawsze mu byłem przychylny. Tyle że odsunąłem go na bok. A czy zagłosuję? Nie głosowałbym na niego. Ale na jego ludzi. A czy znam tych ludzi? Nie znam, nie wiem czego się po nich spodziewać. I tu jest ten haczyk, czy na niego, czy nie na niego.
Dzienis pisze:to zwykły bankster którego zadaniem jest odciągnąć wyborców od Kukiza, Korwina
Zwolenników tych panów do siebie nie przyciągnie bo ci zwolennicy takich banksterów na rożnie by upiekli a nie zagłosowali na nich. Jak sądzę. ;)
Dzienis pisze:PiS jak dojdzie do władzy to stanie się drugą równie zarobaczoną partią jak Platforma, tyle że dojdzie jeszcze szajba smoleńska, pomniki L.K. i Macierewicz 24/7 w nowej reżymowej TVP. I tak źle i tak do dupy. Chujnia po całości.
No to byłyby to ostatnie 4 lata chujni w Polsce. Jestem gotów zaryzykować. By wszystkim oczy się otworzyły.
Dzienis pisze:szczery w swych niegłupich poglądach
Głupi facet z niegłupimi poglądami? Niekoniecznie. On założył kiedyś Unię Polityki Realnej. Nie wiem dla jakich ludzi jakiego kraju była to polityka realna. Ale Polska nigdy nie była i chyba nigdy nie będzie krajem dla spełnienia jego wizji. Realizmu wobec Polski to on nie miał i nie ma. A tylko fajnie mówił. Bo teraz mówi mniej fajnie.
Dzienis pisze:Polemizowałbym.
Może kiedyś. ;)
Dzienis pisze:Chodzi mi o to, że mamy wszystko, żeby być jedną z europejskich potęg gospodarczych, a taką nie jesteśmy przez bandyckie sprzedajne rządy, korupcję, biurokrację i mentalność społeczną.
Prawda jest bolesna - Polacy muszą być trzymani za mordę, nie potrafimy być niepodlegli, bo wtedy tą wolność zaprzepaszczamy. Mamy zjebaną mentalność, tak to niestety wygląda.
Mówienie o tym przy braku działania nie zmieni tego.

Ale mówienie, że "Polacy muszą być trzymani za mordę, nie potrafimy być niepodlegli" to chyba nieporozumienie. Nie było zrywu Solidarności, nie było wszystkiego tego, z czego możemy być dumni? Ktoś inny dostawał razy podczas strajków? (A wcześniej, któremu narodowi wyrżnięto inteligencję, co?). Byliśmy, potrafiliśmy, robiliśmy. I nadal potrafimy. Ale czasy spokoju sprzyjają stagnacji i apatii. Przez ponad 200 lat potrafiliśmy tylko walczyć i cierpieć. Do demokracji trzeba dorosnąć. Nam bliżej do tego niż narodom, o których wspominałem wyżej.

Znacznie, znacznie bardziej bliżej.

PS. 5 minut i cisza wyborcza. Fajny moment. ;)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 2 razy.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

24 paź 2015, 23:58

Tiquill pisze:PS. 5 minut i cisza wyborcza. Fajny moment.
Ja tam jebię na każdą ciszę wyborczą,
[hide]m.in. na wyborach prezydenckich, drąc jape na całe miasto JEBAĆ LEWACKIEGO JEBANEGO KOMOROWSKIEGO[/hide]
Dzienis pisze:a) wybory są fałszowane na niekorzyść partii typu Korwin, Kukiz, czy inne lewackie Razem, za to na korzyść PoPisu
b) ludzie jednak naprawdę są tak głupi i głosują na PoPis, co powoduje u mnie odruch wymiotno-wyborczy i pozbawia kompletnie nadziei na zmianę sytuacji w tym kraju
Tym mnie zainspirowałeś do założenia nowego tematu.
Tiquill pisze:to Żyd
Mnie tam ogólnie wkurwia, jak widzę jakąś żydowską mordę w gronie parlamentu.
Jak bym był Piłsudzkim, to bym wyjebał z rządu każdego, kto jest innego pochodzenia, niż Polskiego.


Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

25 paź 2015, 15:43

ja wychodzę z założenia, że żaden kandydat i żadna partia nic wielkiego nie osiągną
(obym się mylił)
a na dodatek żadna partia ani kandydat mnie jakoś specjalnie nie przekonał
wybieram obojętność i zostaję w domu (nawet jeśli to głupie i niedobre)
nie mam zamiaru narzekać szczególnie niezależnie od tego kto zostanie wybrany


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

25 paź 2015, 21:22

Według wstępnych wyników sondażowych wybory wygrał PiS zdobywając 39,1%.
Następne partie:
PO - 23,4%
Kukiz'15 - 9,0%
Nowoczesna - 7,1%
Zjednoczona Lewica - 6,6%
PSL - 5,2%
KORWIN - 4,9%
Razem - 3,9%
Inne - 0,8%

Do Sejmu wchodzą PiS (który będzie najprawdopodobniej rządził samodzielnie) oraz PO, Kukiz'15, Nowoczesna i PSL.

Jakieś komentarze?


I regret nothing
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

25 paź 2015, 21:32

Poczekajmy na oficjalne wyniki.

[ Komentarz dodany przez: Dzienis: 2015-10-25, 21:36 ]
Tyle to i ja wiem, myślałem, że dodasz coś więcej. :bolek:


Awatar użytkownika
Tiszer
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1144
Rejestracja: 30 lis 2008, 18:55

25 paź 2015, 21:36

Nie tego się spodziewałem, ale wiadome było, że Pis wygra.
No cóż, jakoś się to przeżyje, z roku na rok człowiek nabiera niechęci do tego bajzlu (szczególnie widać to po starszych użytkownikach PSI).
Ja głupi i młody mam cheć zmiany, a dostaje wzamian gówno.
Nie widzę sensu ucieczki, jest to bezsens, za bardzo jestem przywiązany do mego miejsca.
Ale coś przeczuwam, że to nie będą dobre lata, aczkolwiek mogę się mylić.
Najbardziej obawiam się napływu kato-bolsko propagandy w każdym aspekcie życia, będzie trzeba to ignorować.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 paź 2015, 21:43

PiS rządzi samodzielnie.
Jest odświeżenie parlamentu. Nowe partie w Sejmie, na prawo i na lewo.
Nie ma komuchów.
Kukiz obecny.

Jest zajebiście! :polska:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

25 paź 2015, 21:52

Tiquill pisze: Jest odświeżenie parlamentu. Nowe partie w Sejmie, na prawo i na lewo.
Jeszcze jakby Korwin wszedł. Ale myślę, że przejdzie, bo ludzie pewnie w sondażach wstydzili się przyznać, że na niego głosowali. ;)
Tiquill pisze: Jest zajebiście! :polska:
W sumie dużo się pewnie nie zmieni.
Szkoda, że PSL wszedł, jak zwykle.
Tiquill pisze:Nie ma komuchów.
Kukiz obecny.
To faktycznie pozytywy tych wyborów.
Tiquill pisze:PiS rządzi samodzielnie.
Mają swoje upragnione zwycięstwo i do tego nie musza robić koalicji. Zobaczymy w czym będą lepsi od PO.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

25 paź 2015, 21:57

Ciekawe skąd oni znają te wyniki. Może to są jakieś dziwne, elektroniczne, pseudopapierowe karty? :):

W moim województwie najwięcej fanów PEO ;)
Ostatnio zmieniony 25 paź 2015, 21:59 przez Piroziom, łącznie zmieniany 1 raz.


Piro is back ;>
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 paź 2015, 22:09

Dzienis pisze:Jeszcze jakby Korwin wszedł. Ale myślę, że przejdzie
Bardzo mu tego życzę. Po 20 latach niech wraca. Niech sobie pofika, chłopaczyna. 8-)

Pluralizm i świeżość w parlamencie. Oraz PiS. Najwięksi wygrani.


A zaskoczony jestem dobrym wynikiem .Nowoczesnej. Nie życzyłem im powodzenia, ale ich obecność też jest pożądana, nawet bardzo. No i gdyby nie weszli, to Platforma byłaby silniejsza. A tego chyba nikt nie chciał. ;>

Jakby nie było. Od dziś ludzie PO i ludzie Lewicy będą co noc złożyczli odpowiednio .Nowoczesnej i Razem. Chrapu-chrapu, a żeby ich, chrapu-chrapu, a żeby im, pfiuuuuu...


]:->
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

25 paź 2015, 22:17

Grosik został przekręcony z reszki na orła - po raz kolejny
Zobaczymy co PiSiorki pokażą. Podejrzewam, że jak w następnych latach nic się nie zmieni, to albo Polska się całkiem wyludni, albo dojdzie do mega rewolucji na miarę tej z lat 90'tych
Ostatnio zmieniony 25 paź 2015, 23:00 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

25 paź 2015, 22:26

Są 2 opcje:
a) ludzie są tępymi dzidami i nie uczą się na błędach;
b) wybory są sfałszowane;

Nie wiem na ile mogę ufać np. takiemu Onet'owi.pl, gdzie podają, że młodzi ludzie głosowali głównie na pis i na po, ale to jest po prostu śmieszne.
Czy Polacy nie nauczyli się jeszcze, że skoro przez ostatnie dziesiątki lat rządziły lewackie ku**y to nie będzie lepiej w Polsce, jeśli zagłosują na nich ponownie??

Ta rozbrajająca bezradność w stosunku do tylu głupich ludzi, jest po prostu beznadziejna. :(

Jeśli usłyszę, że ktoś wylewa swoje żale "jak to w Polsce jest chu*owo, wyjeżdżam stąd jak najszybciej" w mojej obecności, i usłyszę, że głosował na lewicę, po zadanym przeze mnie pytaniu, najnormalniej pójdę w ślady Janusza Korwina i zajebię takiemu przegrywowi lutę na ryj, żeby nie musiał już więcej cierpieć w tym strasznym kraju.


Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

26 paź 2015, 20:24

Na kogo będziecie głosować i czy w ogóle?
Czy uważacie, że te wybory coś zmienią? Czy jednak system jest wadliwy i potrzeba rewolucji w kraju?
Co sądzicie o partiach które mają największe szanse?
W ogóle, bo nie mam dowodu jeszcze :P głosowałabym na Razem
Nie, wynik był do przewidzenia (no, może poza sukcesem pana od jow maj hart, jow ma sol)
Obie chujnia, tylko w PiSie więcej hejtu


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

26 paź 2015, 21:07

Cziko pisze: Nie, wynik był do przewidzenia (no, może poza sukcesem pana od jow maj hart, jow ma sol)
Ja się zawiodłem, bo myślałem że dostanie 12-13%. Ale jelenie wolą POPiS, więc co poradzisz. Żal mi też Korwina.
Cziko pisze: W ogóle, bo nie mam dowodu jeszcze :P głosowałabym na Razem
Ach ten uwodziciel Zandberg... :D
Cziko pisze: Obie chujnia, tylko w PiSie więcej hejtu
Mają swoją upragnioną władzę.
A co do PSLu... Mają swoje pińć procent i nic więcej im do szczęścia nie potrzeba.
seebeek17 pisze:Jeśli usłyszę, że ktoś wylewa swoje żale "jak to w Polsce jest chu*owo, wyjeżdżam stąd jak najszybciej" w mojej obecności, i usłyszę, że głosował na lewicę, po zadanym przeze mnie pytaniu, najnormalniej pójdę w ślady Janusza Korwina i zajebię takiemu przegrywowi lutę na ryj, żeby nie musiał już więcej cierpieć w tym strasznym kraju.
Chyba Cziko ma wpierdol. xD
seebeek17 pisze:a) ludzie są tępymi dzidami i nie uczą się na błędach;
Oczywiście.
seebeek17 pisze:b) wybory są sfałszowane;
Całkiem możliwe.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

26 paź 2015, 21:52

Z jednej strony jest dobrze. PiSiorki mają teraz wyłączność, tak więc konsekwencji działania nie będzie teraz można zwalić na inną partię ;)


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Zablokowany