Windows Movie Maker- pliki tymczasowe

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

06 lis 2017, 12:57

Jak wiecie lubię tworzyć filmiki. Korzystam z Movie Makera- użyteczny choć trochę wkurwiający program ale lepsze to niż nic. Z wielu innych darmowych programów właśnie on wypada najlepiej dzięki swojej prostocie i intuicyjnemu interfejsowi. No i na mój słaby komputer odpowiedni. Ale mam mały problem. Otóż coraz częściej zapisuję filmiki w formacie 1080p/ 60FPS które zabierają dość sporo miejsca na dysku. To pół biedy bo mam jeszcze zewnętrzny. Ale w czasie zapisywania Movie Maker zżera sporo miejsca na dysku z racji tworzenia plików tymczasowych. Ich lokalizacja to:
c:/users/[user]/AppData/local/temp

ale coś tu się nie zgadza :drapanie:
W folderze jest jedynie 2,5 Gb zapisanych filmików a zeżarło mi zdecydowanie więcej (zebrało się już jakieś 10- 15 Gb łącznie. Niby mało, ale jak ma się 180Gb zdjęć i filmików których przybywa i przybywa to każdy Mb się liczy ;) ).

Drążę dalej i zauważyłem że każda nieudana próba zapisania filmiku kończy się zabraniem dość sporej ilości miejsca, ale (!) nie rośnie wielkość plików w folderze /temp
Przy nieudanym zapisie dużego filmiku 60 FPS to już może być prawie 1Gb zabranego miejsca. Nie chcę jednak zmieniać wysokiej wartości próbkowania filmiku żeby nie tracić na jakości.
Gdzie więc te "niezapisane" filmiki są umieszczane skoro nie w tym folderze? Idzie to jakoś sprawdzić :?:
No i czy kasowanie plików w folderze /temp jest bezpieczne?
Ostatnio zmieniony 06 lis 2017, 13:00 przez Piroziom, łącznie zmieniany 3 razy.


Piro is back ;>
Awatar użytkownika
Mniszka
Seryjny zabójca
Posty: 377
Rejestracja: 07 paź 2017, 22:14
Lokalizacja: Ciche Wzgórza

06 lis 2017, 14:20

Moim zdaniem warto by przeszukać wszystkie foldery w AppData pod kątem innych folderów gdzie może Movie Maker się chować. Nieraz okazywało mi się, że różne gry trzymały pliki tymczasowe zagrzebane w Local i Roaming jednocześnie :D

A i nie raz kasowałam nawet całe foldery żeby zresetować ustawienia. Po włączeniu folder tworzył się na nowo. Także moim zdaniem kasowanie z /temp jest bezpieczne :)


Meow.
Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

06 lis 2017, 16:19

Mniszka pisze:Moim zdaniem warto by przeszukać wszystkie foldery w AppData pod kątem innych folderów gdzie może Movie Maker się chować.
Tylko że pliki w AppData wraz z Roaming w środku zajmują zbyt mało miejsca na te kilkanaście Gb. A więc te strasznie wielkie pliki muszą być gdzie indziej.


Piro is back ;>
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

06 lis 2017, 16:26

Ugryzłbym temat z nieco innej strony. CCleanera kojarzysz co nie? Warto byłoby nim poczyścić system, dlatego że nie tylko Movie Maker potrafi zabierać sporo miejsca na dysku.
Chociażby Chrome z którego korzystasz, przechowuje na dysku pliki stron internetowych, które przeglądasz tak by z założenia wczytywane były szybciej.
Generalnie gdybyś przeleciał system CCleanerem to nieco by pomogło, plus można przy okazji oczyścić nim rejestr by system pracował szybciej.
Jeśli nie wiesz jak to zrobić, to wieczorkiem mogę Ci pomóc gdy będziemy na tsie ;)
Piroziom pisze:No i czy kasowanie plików w folderze /temp jest bezpieczne?
Owszem jest to bezpieczne, ale to tylko czubek góry lodowej tego, gdzie windows potrafi trzymać dane tymczasowe.
Warto skasować też stare punkty przywracania systemu, oczywiście nie wszystkie bo te to dopiero potrafią sporo miejsce pożerać, i co jeszcze? posprawdzać czy po odinstalowanych programach nic nie pozostało.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

06 lis 2017, 16:44

CCleaner dobra sprawa, ale to nie wystarczy. Włącz widok ukrytych plików, może znajdziesz te pliki nieudanych filmów.
Możliwe że pliki są nie zamknięte i system ich nie rozpoznaje, tak jak w przypadku uszkodzonej tabeli MTF, to wtedy tylko format dysku.


8=======D
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

06 lis 2017, 16:52

Rycho3D pisze: Włącz widok ukrytych plików, może znajdziesz te pliki nieudanych filmów.
:ok:
Rycho3D pisze:Możliwe że pliki są nie zamknięte i system ich nie rozpoznaje, tak jak w przypadku uszkodzonej tabeli MTF, to wtedy tylko format dysku.
Można też programem HD Tune sprawdzić stan techniczny dysku. To może przegięcie pały, ale przy okazji nie zaszkodzi sprawdzić ;)


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

07 lis 2017, 02:26

Radzik136 pisze: Jeśli nie wiesz jak to zrobić, to wieczorkiem mogę Ci pomóc gdy będziemy na tsie ;)
Dzisiaj nie dałem rady niestety. :/
Radzik136 pisze:CCleanera kojarzysz co nie? Warto byłoby nim poczyścić system, dlatego że nie tylko Movie Maker potrafi zabierać sporo miejsca na dysku.
Coś mi świta, oczywiście pobiorę i zobaczę efekty.
Rycho3D pisze:Włącz widok ukrytych plików, może znajdziesz te pliki nieudanych filmów.
Jest włączony, ale nadal plików szukam już poza AppData
Rycho3D pisze:Możliwe że pliki są nie zamknięte i system ich nie rozpoznaje, tak jak w przypadku uszkodzonej tabeli MTF, to wtedy tylko format dysku.
Format powiadasz? Wolałbym nie. Niedawno odświeżałem kompa, jest taka opcja w Win8 która usuwa wszystko poza plikami osobistymi ale nie chce mi się na nowo wszystkiego instalować. :|
Dwa miechy temu odświeżyłem i było w porządku.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2017, 02:28 przez Piroziom, łącznie zmieniany 1 raz.


Piro is back ;>
ODPOWIEDZ