Wasza aktywność na serwerze MP

Dział w pełni poświęcony grze w necie. Miejsce na ustawki, propozycje i pomoc.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, ServerAdmin

Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

16 cze 2016, 12:28

Siemka.

Słuchajcie od dłuższego czasu zastanawiam się nad tym, czy Ktoś z was w ogóle korzysta z serwera MP. Na początek uspokajam, że nie zamierzam zamykać serwera, tylko nurtuje mnie to, że nie raz z przyczyn niezależnych ode mnie, jest on niedostępny i niejednokrotnie zanim się zorientuję, że nie działa może minąć sporo czasu, ponieważ nie zawsze jest tak, że podłącze się do niego aby sprawdzić co z nim się dzieje.
Ostatni raz gdy otrzymałem informację, że serwer nie działa w zasadzie było to w okresie jego początku, na obecnej maszynie, na którym jest hostowany.
Teraz nie raz bywa tak, że podłączam się do niego i widzę, że zaliczył restart z powodu ataków typu DDoS, a dopóki się nie zaloguję, serwer MP nie wstanie.
Niestety taki urok usługodawcy, i nic na to nie poradzę, niby ma jakieś tam zabezpieczenia, ale na niewiele się one zdają.
Oczywiście mogę to przenieść gdzie indziej, choć byłoby to dość upierdliwe, ale pytanie czy jest sens? Powiedzcie mi, czy korzystacie z niego w ogóle i czy korzystaliście korzystać zamierzacie. Chciałbym mieć jakiś pogląd na to jak sytuacja wygląda.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

16 cze 2016, 17:13

Dawno nie grałem i w najbliższym czasie nie zamierzam.


8=======D
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

16 cze 2016, 18:38

Ja ostatnio nawet w samego p2 nie gram wiec ja raczej bym i tak nie grał ;)


Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

16 cze 2016, 19:01

Ja w Multi gram bardzo rzadko a jeszcze rzadziej na serverze PSI częściej poprostu na tych na których jest najwięcej osób.

A na tym co wymaga paczki to w ogóle nie grałem bo paczka nie chciała mi się dobrze wypakować xD


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

16 cze 2016, 19:02

Nie gram w Multiplayera i nie zamierzam.


I regret nothing
Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

16 cze 2016, 20:58

Ja już w ogóle nie gram w multi :( Pograłem pierwszy raz tak z 5 minut-10 i mi się znudził, też, jak koledzy wyżej, w najbliższym czasie nie zamierzam grać.


Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

17 cze 2016, 16:21

Co jakiś czas wbijam, jednak ostatnio mam bardzo dużo roboty i z pisaniem pracy i z porządkowaniem działki. Ale wbijam :)


Piro is back ;>
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

26 cze 2016, 00:52

Ja na początku reaktywowania serwera grałem dosyć często. Ostatnio nie grałem na MP w ogóle, ponieważ reinstalowałem system i w chwili obecnej nie mam nawet Postala 2 STP na dysku. Może w wakacje w końcu wgram naszego Free MP'ka z powrotem, choć nie wiem, bo planowałem się w te wakacje nie opitalać i nareszcie wziąć się do jakiejś roboty. :D Poza tym, grać na serwie jak nie ma nikogo (z botami) albo z tą jedną czy dwoma osobami to mi się nie widzi.

Może dałoby radę, żeby ustawić się w większą ilość osób któregoś dnia i zagrać, najlepiej z TS'em? :)
(choć nwm czy ktoś tutaj wgl. z TS'a korzysta i/lub ma mikro)


Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

26 cze 2016, 21:49

seebeek17 pisze: choć nwm czy ktoś tutaj wgl. z TS'a korzysta i/lub ma mikro
Radzik korzysta, ja czasami także. Zainstalować i skonfigurować micro to nie problem :)


Piro is back ;>
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

07 lip 2016, 15:04

Radzik136 pisze:Na początek uspokajam, że nie zamierzam zamykać serwera
To dla mnie wielka ulga! :) Tyle lat, to taki drugi Postal 2 trzymany w szafie. Jest tam, rzadko zaglądasz, ale on tam jest! Nie tylko single, ale te lata albo i godziny nad konfigurowaniem serwera, oh! - coś by zabolało, gdyby ta epoka się skończyła.
Radzik136 pisze:Oczywiście mogę to przenieść gdzie indziej, choć byłoby to dość upierdliwe, ale pytanie czy jest sens?
Ma sens, jeśli koszty niższe. A inne problemy i tak się pojawią wszędzie te same. Tu już wszystko obeznane, wygoda. Wszedłem teraz, wszystkie serwery działają, konfig zbackupowałem sobie. Miód i poezja, być na tym VPSie to jak być w ogrodach Edenu. Gdzie tu łazić i szukać czegoś dalej. ;)
Radzik136 pisze:nurtuje mnie to, że nie raz z przyczyn niezależnych ode mnie, jest on niedostępny i niejednokrotnie zanim się zorientuję, że nie działa może minąć sporo czasu, ponieważ nie zawsze jest tak, że podłącze się do niego aby sprawdzić co z nim się dzieje.
Na telefonie mam już zainstalowaną apkę do obsługi serwera. Tylko potestować i patrzeć jak to działa. Jak jest z moją aktywnością na PSI i w sieci w ogóle, to, ten tego... Ale apka zawsze pod ręką, można sprawdzić, czy serwer nie ma problemów. I szybko zareagować, gdy takowe ma.
Radzik136 pisze:Powiedzcie mi, czy korzystacie z niego w ogóle i czy korzystaliście korzystać zamierzacie.
Wydaje mi się, że poza nami trzema (ty, Piroziom i ja) nie ma tu nikogo. Wszystko dupy wołowe*, jeśli chodzi o granie w sieci, ale tak już my jesteśmy zbudowani. Ja bardziej jako admin serwera niż gracz, ale - patrz wyżej.
seebeek17 pisze:choć nwm czy ktoś tutaj wgl. z TS'a korzysta i/lub ma mikro
Też mam TS'a. Jednak kiedy ja będę miał czas na umówione granie - tego nie ogarniam.

Chciałbym przytoczyć tu jakiś mądry cytat, że warto trzymać serwer, ale nie przychodzi mi teraz taki. Warto.


Jednak jeszcze bardziej warto przebudować go i zmienić. Miałem czas o tym myśleć. Ale to na inny temat.


* Dobra, jeśli poczuć miałyby się urażone co wrażliwsze duszyczki, to: niezainteresowani względnie gracze bardzo niedzielni. xD
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

07 lip 2016, 16:31

Ja jeszcze grywałem tylko ostatnio brak ludzi chętnych do tego, a gra ja vs ktoś vs banda botów mnie nie jara już po takim czasie. Pamiętam że spotykanie się na tsie pod wieczór i giercowanie było bardzo fajne ale tak jak sie liczba graczy zaczęła zmniejszać to już zaczęło się monotonnie robić.
A na żadne ogłoszenia ludzie już nie reagują, bo nikt nie chce grać w Postala na multi, a szkoda. Jak coś, to jestem chętny na granie nadal, niech serwer żyje :P
seebeek17 pisze: Może dałoby radę, żeby ustawić się w większą ilość osób któregoś dnia i zagrać, najlepiej z TS'em? :)
(choć nwm czy ktoś tutaj wgl. z TS'a korzysta i/lub ma mikro)
byłoby super, na to liczę skrycie ciągle...


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

07 lip 2016, 16:43

Ja nie gram z braku laku, gdybym się nudził to bym grał, ale się nie zanosi.
Tiquill pisze:Wydaje mi się, że poza nami trzema (ty, Piroziom i ja) nie ma tu nikogo. Wszystko dupy wołowe*
Ja jestem dupa schabowa xD


8=======D
Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

07 lip 2016, 16:48

Ja jeste zdrajcą bo nie gram na naszym servie tylko na innych :(
Może gdyby na naszym grało więcej osób to bym grał ;)


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

07 lip 2016, 16:57

W sumie, to zmieniłem zdanie. Mógłbym też zagrać w P2Multi. Ostatnio nie mam z kim grać w jakieś gry sieciowe. Jak natrafi się okazja, to chętnie sobie pogram wspólnie z Wami ;)


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

07 lip 2016, 16:58

$haq pisze:W sumie, to zmieniłem zdanie. Mógłbym też zagrać w P2Multi. Ostatnio nie mam z kim grać w jakieś gry sieciowe. Jak natrafi się okazja, to chętnie sobie pogram wspólnie z Wami ;)
Chętnie skopię ci dupala :D


8=======D
ODPOWIEDZ