W poszukiwaniu "utraconego" Paradise

Rozmowy o P2: Share the Pain i podstawowym Postalu 2.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

10 lip 2008, 23:58

Coś zwróciło moją uwagę:
Obrazek
A - Paradise na San Simon Paradise Road
B - Paradise Valley
Czerwone kółko - miejsce lokalizacji Paradise z Postala na podstawie znaku.

Według znaku żadne Paradise nie pasuje do naszego. Nasze musi byś w odległości 10 kilometrów (?) od Nogales, czyli żadne z naszych miasteczek nie pasuje.


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

11 lip 2008, 00:06

Mnie się zdaje że tylko nazwa tej 'zapadłej dziury' została wykorzystana. W rzeczywistości wszystkie znane z gry miejsca znajdują się w Tucson. RWS bowiem znajduje się w tym mieście.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2008, 00:40 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

11 lip 2008, 01:14

eddie pisze:Dawno wiedziałem o Paradise AZ, aż się zdziwiłem że dopiero teraz je odkryliście. Myślałem że też wiecie xD
No, zapewne każdy raz się tym zainteresował. Więc to nie jest nowość, sądzę. Ale nowością jest, żę wreszcie o tym dyskutujemy. ;)

kazik pisze:że na focie zapadła dziura? Coś mi się wydaje, że idąc tą dróżką z foty zaszlibyśmy do lasu, a potem na plac defilad. 8-)
Całkiem niewykluczone, a i prawdopodobne, bo ta droga do lasu jest faktycznie podobna.
kazik pisze:
Tiquill pisze:Poza tym, wątpię, by teren tam był tak górzysty jak w grze. Miasto z gry jest jakie jest tylko dlatego, że trzeba było górami otoczyć mapę, bo granice danej mapy gdzieś musiały być zakamuflowane, by gracz nie natknął się na skraj mapy. A góry nadawały się na to bardzo dobrze.
Na mapie satelitarnej widać, że ów Paradise leży w łańcuchu górskim, więc wszystko możliwe. 8-)
Nikt przy zdrowych zmysłach nie buduje miasta wśród gór. Wybiera się w miarę sporą równinę na osiedla. Ale nadmiar gór w P2 można wytłumaczyć właśnie ograniczeniem wielkości map - czyli konieczną zmianą względem faktycznej rzeźby terenu.

zielAK pisze:Wykopałem coś ciekawego. To chyba to miasteczko:

https://www.ghosttowns.com/states/az/paradise.html

Na jednym ze zdjęć jest podobna tablica wyjazdowa.

Ale tu mam cos jeszcze lepszego:

Obrazek

Fotka pochodzi z TĄD

Jest tam jeszcze fotka Barry Goldwater chyba założyciela. Czy nie podobna stoi przed bankiem na mapie Zieleń?
Tablica i statua zaiste podobne. Coraz bliżej! Jedynie panorama miasta nie jest zgodna z grą. Lecz zabudowa Postalowego Paradise może iść całkiem poza realiami miasteczka. To miasteczka w AZ nie wskazuje na istnienie w nim przemysłu - tak więc dzielnica przemysłowa, sieć ulic i choćby kolej mogły być tworzone w myśl wymogów gry a nie zgody z faktycznym miastem.
kazik pisze:Według znaku żadne Paradise nie pasuje do naszego. Nasze musi byś w odległości 10 kilometrów (?) od Nogales, czyli żadne z naszych miasteczek nie pasuje.
Silver Dragon pisze:Mnie się zdaje że tylko nazwa tej 'zapadłej dziury' została wykorzystana. W rzeczywistości wszystkie znane z gry miejsca znajdują się w Tucson. RWS bowiem znajduje się w tym mieście.
I to całkiem możliwe.

Paradise AZ jawi się jako pretekst i inspiracja do wykreowania świata Kolesia.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

11 lip 2008, 11:55

Nie jest wykluczone, że Postalowe Paradise może być połączeniem kilku Paradise istniejących w rzeczywistości.

Paradise Valley - może byś odzwierciedlaniem w grze takich map jak Chicken Qeens, czy mapy gdzie znajduje się rzeźnia i poczta [nazwy nie pamiętam]. Nie wykluczam nawet samych biurowców z siedzibą RWS.

Paradise zadupie - mogą być to slamsy, jak również mapa dom.

Tak jak napisał kazik - może to być w obrębie 10 mil [nie km!] od Nogales. Czy jednak jest? Poszukiwania legendarnego Paradise zaczynają nabierać charakteru poszukiwań zaginionych złotych miast w Ameryce Pd. Czy jednak kiedykolwiek odnajdziemy nasze Eldorado?

[ Dodano: 2008-07-11, 12:03 ]
A jeszcze coś.

Na tej tablicy jest do Paradise 1.5 mili, co by mogło oznaczać, że miasteczko jest położone na wschód albo pd. wschód albo pd. wschód - ponieważ od niego wartości rosną, aż do Tuscon - 160 mil. Co o tym sądzicie?

[ Dodano: 2008-07-11, 12:04 ]
A jeszcze coś spostrzegłem.

Na wschód od Nogales idzie linia kolejowa.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2008, 23:37 przez Dr. Dundersztyc, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

11 lip 2008, 14:21

może zorganizjemy wycieczkę do tych Paradise w celu sprawdzenia jak to naprawdę jest? :P ...jednocześnie można zapyać się ludzi co sądzą o grze...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

11 lip 2008, 21:12

Jest kolej. Jest coraz bliżej prawdy. Niedługo znajdziemy podwórko, na którym stała przyczepa Kolesia.

A ja temat wydzieliłem i nadałem mu adekwatny tytuł. W końcu zaczynamy działalność śledczą, nie? ;) To trzeba usystematyzować nasze dochodzenie.


P.S. Cholercia, a może dałby się przeprowadzić wywiad z sąsiadem Kolesia? Znaczy: z właścicielem działki, za którą zamieszkał nasz ulubieniec? Jeśli jeszcze on żyje! :diabel:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

11 lip 2008, 22:22

zielAK pisze: Na tej tablicy jest do Paradise 1.5 mili, co by mogło oznaczać, że miasteczko jest położone na wschód albo pd. wschód albo pd. zachód - ponieważ od niego wartości rosną, aż do Tuscon - 160 mil. Co o tym sądzicie?
Południe odpada. Nogales leży na granicy, wszystko co na południe to już Meksyk, a Paradise leży w USA.


Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

11 lip 2008, 22:26

myślę że można by w mailu zapytać się twórców gry czy stworzyli Paradise z głowy czy też przenieśli jakiś teren na potrzeby gry...sądzę że Vince mógłby odpowiedzieć na to pytanie jesli nie odpowiedział już w jakimś wywiadzie...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

11 lip 2008, 22:50

Wątpię by nikt o to nie pytał. I by sam Vince o tym nigdzie nie powiedział. Z pewnością to gdzieś jest, ale tylko przypadek chyba pozwoliłby nam to znaleźć...


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

12 lip 2008, 13:02

Tiquill pisze:Wątpię by nikt o to nie pytał. I by sam Vince o tym nigdzie nie powiedział. Z pewnością to gdzieś jest, ale tylko przypadek chyba pozwoliłby nam to znaleźć...
zawsze warto poszukać...czasami można znaleźć jakieś wywiady które zostały wprowadzone na podstawie czasopism...jednakże jeszcze się na takowe nie natknąłem...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

13 lip 2008, 21:25

Może zaawansowane opcje wyszukiwania w Google na to pomogą...


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

28 wrz 2008, 17:44

Postanowilem napisac do Vince'a emaila, (mimo iz Tiquill zapewnial ze Vince nie odpisuje na listy fanow :P), no i dostalem odpowiedz. Oto ona.
Obrazek
Obrazek

https://en.wikipedia.org/wiki/Bisbee,_Arizona

no Tiquill, wygralem! :D

BTW, na Google Earth sa dosc dobre zdjecia, wiec mozna tez oblukac :) Teren faktycznie jest gorzysty, moim zdaniem Vince nie klamal. :diabel:
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2008, 17:56 przez Loc, łącznie zmieniany 3 razy.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

28 wrz 2008, 18:15

Loc... udało Ci się. :D


Obrazek
Awatar użytkownika
Virian
Miłośnik broni
Posty: 152
Rejestracja: 22 wrz 2008, 18:37
Lokalizacja: z domu
Kontakt:

28 wrz 2008, 19:12

O lol niema jak gratulacje mega wielkie
Szkoda że sie nie zarejestrowałem wcześniej też chciałbym pouczestniczyć w śledztwie


Obrazek
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

28 wrz 2008, 23:13

Gratuluję Loc

Te trzy mapy nakładają się na siebie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
ODPOWIEDZ