W Jedynce gramy ojcem Kolesia?

Pierwsza część serii od której wszystko się zaczęło
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

03 gru 2008, 22:22

Kilku na raz do kooperacji? Myślałem, że pisałeś tylko o pomocy w obronie, a potem się zmywają. Ale kooperacja, czyli stała obecność, także, gdy brak bezpośredniego zagrożenia i gdy "idziemy na akcję" czyli atak na pozycję, z obroną gracza? To już coś więcej.

Oczywiście, nie da rady tego planować jeszcze dalej, czyli tak zaprogramować AI kompanów, aby rozumnie chronili i ostrzeliwali pozycje wroga, ale i bez tego da się dobrze bawić.

A może masz aż taki ambitny zamiar?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

03 gru 2008, 22:27

A może masz aż taki ambitny zamiar?
:-)

Generalnie to miało być tak, że oni przychodzą na odsiecz i pomagają do końca gry na danej planszy i po przejściu trzeba wzywać od nowa, jak się jest w opałach, bo to całkiem logiczne - przeciwnicy gonią tylko w obrębie danej mapy. Miało być tak, że grę należy przejść samemu, a chłopaki są do pomocy tylko w mieście (przewidywałem misje w siedzibie wroga - nie sądzę by ziomki mogli do mnie dołączyć w rozsądnym czasie, przebijając się przez ochronę.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

03 gru 2008, 22:59

Acha. Możesz zrobić i tak, jak piszesz. Lecz co dalej sam zrobisz, to piszmy w temacie o twoim modzie, bo jak sam wspomniałeś na gg, z deka zeszliśmy tu z tematu. Ale wymiana idei, ekspresja wyobraźni, to jest siła nieposkromiona i warto pozwolić rozwinąć jej skrzydła. ;) Lecz, po rozwinięciu skrzydeł, pora na lot, o, tu: https://forum.postalsite.info/m ... .html#34427

Zaczęliśmy od P1 a teraz jesteśmy na etapie modów dla P2. A może jeszcze do P3? xD Wracając więc do sedna tematu, czyli czy w Jedynce gamy ojcem Kolesia. Ustaliliśmy chyba pomad wszelką wątpliwość, że ów ojciec jest nieporozumieniem. Nawet przydatnym, bo przynajmniej dwie idee się zrodziły. Czy będzie jeszcze jakiś fakt, który poprze tezę, że to mógł być ojciec? Bo niby już wiemy, że nie, ale...
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

03 gru 2008, 23:02

Cóż, [teraz pewnie wszyscy mnie ostro zjadą xD] wiara w Boga to też nieporozumienie, a popatrz ile ciekawych gier na bazie tego powstało. Chodźby Black and White.

Tak czy inaczej, temat mógłby nawet być zamknięty, bo nie ma o czym dyskutować. Nie gramy i tyle.

Ale możemy podyskutować o tym modzie ^^ (z ojcem kolesia)

[ Komentarz dodany przez: Tiquill: 2008-12-03, 23:05 ]
A owszem, o modzie z ojcem można jeszcze porozmawiać.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Max King, łącznie zmieniany 1 raz.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

04 gru 2008, 14:19

Tiquill w sumie dałeś mi pomysł na początkową misję do mojego moda.polegałaby na tym że trzeba (jeszcze jr) wyrwać Sr Duda z wariatkowa ;) a potem dopiero wszystko z jedynki


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

09 gru 2008, 17:54

Cóż, plotka czy nie, ojciec Kolesia coraz bardziej "zmierza ku życiu" a sama idea rodzi kolejne. ;) A na twój post, Yossarian, odpisałem tu: https://forum.postalsite.info/m ... .html#34661


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
korter
Seryjny zabójca
Posty: 393
Rejestracja: 02 lut 2010, 18:46

08 kwie 2010, 16:28

Mam Postal x.I w postalu plus koleś ma głos.I ten głos brzmi jak kolesia z dwójki,więc Koleś Sr nie może być w p1 chyba że obywaj mają takie same głosy.(w wersji amerykńskiej)
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2010, 16:29 przez korter, łącznie zmieniany 1 raz.


Świat idzie ku przepaści popatrzmy na młodzież co robi jak się zachowuję.Starsi ludzie głupieją , młodzi też z każdym rokiem coraz gorzej.Czas na zmiany są one nieuniknione lecz w tym przypadku nie mają sensu.....
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

08 kwie 2010, 16:54

Deklasacja totalna :D


Awatar użytkownika
RobertosSK1
Miłośnik broni
Posty: 107
Rejestracja: 03 kwie 2010, 20:51
Lokalizacja: Z internetu

08 kwie 2010, 20:03

Ahh, ale te korzenie idą do góry. Pamiętam że kiedyś był tutaj temat o siostrze Kolesia, o której wspomniał Vince w Poniedziałek jak szliśmy po czek i zostaliśmy zwolnieni...
Ale temat mocny, nie długo się pewnie dowiem że żona kolesia to dziadek wójcia Dave'a (żart) :D


"Nadchodzi kolejny odcinek przygód psychola!"
Awatar użytkownika
korter
Seryjny zabójca
Posty: 393
Rejestracja: 02 lut 2010, 18:46

09 kwie 2010, 14:36

ciuciu 'Deklasacja totalna '' nie rozumiem tego słowa.Możesz mi je wyjaśnić ?

Gwoli ścisłości to są 2 słowa ;)
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2010, 16:51 przez korter, łącznie zmieniany 1 raz.


Świat idzie ku przepaści popatrzmy na młodzież co robi jak się zachowuję.Starsi ludzie głupieją , młodzi też z każdym rokiem coraz gorzej.Czas na zmiany są one nieuniknione lecz w tym przypadku nie mają sensu.....
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

09 kwie 2010, 14:44

Zajrzyj do słownika, albo www.google.pl 8-)

Co do tego, czy w jedynce gramy ojcem Kolesia, mam taką teorię:

Tak. To jego ojciec. Był normalnym człowiekiem, ale coś mu odbiło i trafił do zakładu dla czubów(nie wiem, czy akcja jedynki dzieje się w Paradise, ale w dwójce też jest zakład dla psycholi). Dude się urodził i chciał sobie ułożyć życie, ale poszedł w ślady ojca.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
akford
Wnerwiony urzędas
Posty: 11
Rejestracja: 01 cze 2010, 14:49
Lokalizacja: Brudzew

10 sty 2011, 22:59

Przepraszam że odkopuje temat ,ale wiadomo coś więcej na temat czy gramy w jedynce ojcem kolesia ??


Born to kill !!!
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

11 sty 2011, 13:32

Niestety nie
To są tylko nasze tezy i przypuszczenia. A jak jest w rzeczywistości? Sam wybierz co ci bardziej pasuje ;)


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

20 sty 2011, 17:25

akford pisze:ale wiadomo coś więcej na temat czy gramy w jedynce ojcem kolesia ??
Nie stwierdziliśmy jeszcze jednego. Wymiaru czasowego, ram czasu, w których zmieści się żywot Dwójkowego Kolesia. Zakładając, że ten ojciec był - w co wątpię nadal. A więc: Dzieje się akcja w Jedynce. Tu syna nie ma, bo jest małym dzieckiem albo gdzieś się uczy i mieszka poza domem. Albo w poprawczaku. W każdym razie, nieletni. Dajmy na to 2 do 17 lat.
1. Trzeba ustalić wiek ojca, kiedy akcja Jedynki się dzieje.
2. Trzeba ustalić ówczesny wiek syna.
3. Trzeba ustalić czas wydarzeń rozgrywanych w Jedynce.


Czy są jakieś charakterystyczne cechy, elementy w P1, które pozwalają określić czas akcji? Bo jeśli wyjdzie, że to są też lata okolic przełomu wieków, tak jak w P2, to jasne będzie już nieodwołalnie, że żadnego ojca nie było w Jedynce. Bo "syn" nie zdążyłby dorosnąć z czasów P1 do czasów P2.

Jest jeszcze sprawa P3. W Trójce na pewno gramy naszym Dwójkowym Kolesiem. Nie ma, że tym razem jest już wnuk. Skoro P2 i P3 to nasz dwójkowy Koleś, to czemu raptem w P1 miałby być jego ojciec?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Slayer
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 656
Rejestracja: 01 lip 2009, 19:02

20 sty 2011, 21:31

Akcja Jedynki to 17 października 1997r.-Widać to od razu po rozpoczęciu gry.Zakładając że koleś Dwójkowy ma w tym czasie od 2 do 17 lat, nie mógł od tak mieć w dwójce 35-45 lat (Szacowany wiek, nie jest to potwierdzona wiadomość, chyba).No chyba że koleś ma "jakieś" nadprzyrodzone zdolności.Tak więc, wychodzi na to że jest jeden koleś.

Ma ktoś jakieś inne teorie?


Teachin bitches how to swim
ODPOWIEDZ