W Jedynce gramy ojcem Kolesia?

Pierwsza część serii od której wszystko się zaczęło
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

18 paź 2015, 15:43

Silver Dragon pisze: Taylor Dude - Fajnie brzmi
Kojarzy się z Taylor Swift. xD
EvilYeah pisze: pewnie skrót od Postal Dude (albo jego imię zaczyna się na P)
Oczywiście, że skrót od Postal Dude.
EvilYeah pisze:ale ojciec Kolesia to T. Dude Sr

czyli niedopatrzenie RWS czy może Koleś ma brata?
Heh, zawsze myślałem, że tam jest P. Dude sr
A jednak T. Dude sr. Raczej niedopatrzenie RWS. Jeśli na nagrobku jest senior, to Koleś i jego ojciec mają takie samo imię, więc i ojciec Kolesia powinien nazywać się Postal Dude.
Albo obaj mają imię na literę T. Ale jednak bardziej obstawiam niedopatrzenie.
A co do brata, to nigdy i nigdzie nie jest on w jakikolwiek sposób wspominany.


I regret nothing
Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

18 paź 2015, 16:10

albo Koleś z P2 to Postal Dude
a z jedynki The Dude
tylko po co "Sr" by wtedy było?


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Szalona Krowa
Miłośnik broni
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2014, 22:48
Lokalizacja: Z łąk Paradise

10 sty 2017, 20:54

Wiem odkop roku.
Wdg. Mnie to postal 2 jest jedynką. Jego żonka na początku mówi to ty nalegałeś źeby tu się przepro a w piątek gdy wracamy to z nieba spadają koty niebo jest chyba czerwonawe i ogólne zamieszki. Przynajmniej tak pamiętam. A postal 1 to dwójka. Dostaje strzala od zonki trafia do szpitala ma halucynacje czy co są zombiaki, ludzie sa psychiczni. Moze nie po koleji ale związki są aż zbyt wyraźne.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2017, 20:55 przez Szalona Krowa, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

10 sty 2017, 20:56

Byłaby to interesująca teoria, niestety Paradise Lost wszystko w tym przypadku miesza


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

10 sty 2017, 20:57

A mi się wydaje że obie te części nie są ze sobą kanoniczne. Po prostu oddzielne historie i nie mają nic ze sobą wspólnego, i tyle. A głównym bohaterem jest ten sam Postal Dude, a nie jakiś jego ojciec.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2017, 20:58 przez ShaQ, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Szalona Krowa
Miłośnik broni
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2014, 22:48
Lokalizacja: Z łąk Paradise

10 sty 2017, 21:34

Troche pomyslalem i
Wersja 1: Postal 1 to jedynka nic nowego. Tak wiem ze eternal damnation to dodatek ale to śmierdzi na kilometr. Pod koniec 1 słyszymy śmiech. W dodatku znajdujemy się w psychiatryku mamy dziwne wizje, muzyka zupełnie jak w p1. Eternal damnation to kontyn. jedynki a w 2 jesteśmy synem.

Wersja 2: Dwójka to początek serii kiedy koleś jest jeszcze normalny a ojciec byl.normalny i powoli zaczyna fiksować. Zombie psy, ludzie mieleni w sklepie mięsnym i krowa (a jak wiemy krowy w AW miały chorobę wściekłych krów, a że ludzie jedli ludzi to może jakieś choróbsko też się wdało bo jest to prawdziwe nawet w realu). Dopiski pamiętnikz p1 to tak naprawdę nawiązują do p2(wirus baza). Potem jak pisałem w piątek koleś dostaje kulke i śpi nie wiadomo ile czasu ale budzi się w sobotę i wirus się już trochę rozprzestrzenił. Koleś próbuje przetrwać (no i przy okazji wypełnia misje dla vince z płytką). W niedzielę wirus już jest wszędzie, koleś nadal ma faze (piekielny poziom w bazie woj) podpierdala atomówke i ucieka z miasta. Na samym końcu walczy z demonem który w nim siedział i szczęsliwy odjezdza w nieznane.
Trójka i inne dodatki są już z dupy wzięte o tak żeby były
Ostatnio zmieniony 10 sty 2017, 21:36 przez Szalona Krowa, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

10 sty 2017, 21:49

Mi się zaś wydaje że Redux jest sequelem Postala z 1997 r.
A Dude z Redux to oryginalny The Dude a nie Postal Dude Jr. z P2. Dlaczego?

Jedyne logiczne dla mnie wyjaśnienie to to że w 1996 (Kiedy ojciec Kolesia Jr. umiera) właśnie są osadzone wydarzenia z dziennika ( https://forum.postalsite.info/w- ... htm#109875 ) Po czym umiera w psychiatryku (gdzie kończy się ostatnia notatka z oryginalnegodziennika, ta ze special delivery) ale zanim to się dzieje Koleś walczy z samym sobą w swym umyśle, czyli właśnie tryb Rampage ( https://forum.postalsite.info/topics71/p ... vt6085.html ) Potem Koleś umiera.... jenak nie zdaje sobie z tego sprawy i dalej kontynuuje pisanie dziennika od 1997 (P1) aż do 2019 (PR:SD - japońskie poziomy) i prawdopodobnie jeszcze w nieskonczoność... jednak w innej formie... mam tu na myśli teksty z loadingscreenów, staje się "DEMON-em" jednak nadal pozostaje w nim cząstka człowieczeństwa w P1 kiedy płonie wydaje z siebie krzyk jednak innym głosem, w Redux tego głosu nie ma jednak w trybie Hard i Nightmare zaś możemy "zobaczyć" więcej... możemy zobaczyć nasz stary dziennik (bez daty, prawdopodobnie to rok 1996 kiedy ojciec umiera) oraz zupełnie nowe notatki... które Koleś zapisuje po śmierci? Bo jak wyjaśnić notatki z Special Delivery? Sam koleś wspomina w dzienniku wojennym z poziomu "Eearthquake" o krucjacie i pyta ile ona będzie jeszczetrchwać? Myślę że On zdaje sobie sprawę że jest w innym świecie, w trybie Easy, Medium wybieramy pujście na łatwiznę, odpuszczenie walki i stajemy się całkowicie "Demonem" i tracimy resztkę człowieczeństwa...

Dowody na śmierć Kolesia oraz to że jest The Dude a nie Postal Dude Jr. możecie zobaczyć w zakończeniu Postal Redux...

0:45 - Grób Kolesia Seniora identyczny jak ten z P2, Koleś z P2 oraz jakaś kobieta możliwe że żona Kolesia Jr. (Blond włosy się zgadzają)
1:00 - Cele z 1 spadają do 0 gdy trumna jest schowana do ziemi, mieliśmy zabić samego siebie? Gdy grób trafia do ziemi upadamy a ekran ciemnieje... wiecie chyba co to oznacza?
1:38 - Szkielet symbolizujący śmierć naszego bohatera.

[youtube][/youtube]



Chciałem zrobić o tym osobny temat ale nie wiedziałem jak się zabrać za moją teorię... a tu proszę, ale się rozpisałem. Może jeszcze to dopracuję i zrobię wkońcu ten temat i opiszę to dokładniej oraz podam argumenty ;)[/youtube]


PS. Szalona Krowa,Obie teorie bez sensu xD
Szalona Krowa pisze:Na samym końcu walczy z demonem który w nim siedział i szczęsliwy odjezdza w nieznane.
To nie "Demon" tylko Mike J który zjadł krowie mięso i zahorował o czym wspomina Vince przez telefon podczas końcowej scenki misji ze słoniami (W polskiej wersji źle przetłumaczono na "Mike i Ja zachorowaliśmy..." poza tym w Paradise Lost on jest i nie występuje podczas halucynacji czyli okazuje się że był prawdziwy.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2017, 22:01 przez Pan Szatan, łącznie zmieniany 2 razy.


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Szalona Krowa
Miłośnik broni
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2014, 22:48
Lokalizacja: Z łąk Paradise

10 sty 2017, 22:49

Co rozumiesz walczy ze sobą w trybie rampage


Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

10 sty 2017, 23:02

Szalona Krowa pisze:Co rozumiesz walczy ze sobą w trybie rampage
Wat? Chodzi ci o to co rozumiem poprzez walkę ze samym sobą?
No przecież w trybie rampage zdobywamy wyniki, staramy się zdobyć jak najlepszy wynik bijąc swój poprzedni i tym samym pokonując poprzedniego siebie co symbolizuje ta piramida pełna ciał Kolesiów/Demonów a na szczycie ten jeden który osiągnął najlepszy wynik... masz przecież podany link, tam jest film i przetłumaczone to co mówi lekarz.


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Awczarek
Początkujący morderca
Posty: 83
Rejestracja: 01 sty 2017, 02:01
Lokalizacja: Outer Heaven

11 sty 2017, 16:09

Szalona Krowa pisze:Co rozumiesz walczy ze sobą w trybie rampage
Ale tryb rampage nie jest nowym trybem fabularnym xD


Twórca gier Cry Engine V. Tworząca Uniwersum TLA ze złożoną fabułą. Także recenzuje gry.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

11 sty 2017, 17:52

Szalona Krowa pisze:Wdg. Mnie to postal 2 jest jedynką. Jego żonka na początku mówi to ty nalegałeś źeby tu się przepro a w piątek gdy wracamy to z nieba spadają koty niebo jest chyba czerwonawe i ogólne zamieszki. Przynajmniej tak pamiętam. A postal 1 to dwójka. Dostaje strzala od zonki trafia do szpitala ma halucynacje czy co są zombiaki, ludzie sa psychiczni. Moze nie po koleji ale związki są aż zbyt wyraźne.
Ej, no, fajna wizja. Przemieszać jedno z drugim. Jeszcze dodaj, że żona Kolesia z Dwójki i on sam są rodzicami The Dude z Jednynki. :D
Pan Szatan pisze:Potem Koleś umiera.... jenak nie zdaje sobie z tego sprawy i dalej kontynuuje pisanie dziennika od 1997 (P1) aż do 2019 (PR:SD - japońskie poziomy) i prawdopodobnie jeszcze w nieskonczoność... jednak w innej formie... mam tu na myśli teksty z loadingscreenów, staje się "DEMON-em" jednak nadal pozostaje w nim cząstka człowieczeństwa w P1 kiedy płonie wydaje z siebie krzyk jednak innym głosem, w Redux tego głosu nie ma jednak w trybie Hard i Nightmare zaś możemy "zobaczyć" więcej... możemy zobaczyć nasz stary dziennik (bez daty, prawdopodobnie to rok 1996 kiedy ojciec umiera) oraz zupełnie nowe notatki... które Koleś zapisuje po śmierci?
(...)
Myślę że On zdaje sobie sprawę że jest w innym świecie, w trybie Easy, Medium wybieramy pujście na łatwiznę, odpuszczenie walki i stajemy się całkowicie "Demonem" i tracimy resztkę człowieczeństwa...
Eternal Dude? To kim on był w P2? Synem ducha, człowiekiem, duchem? Bo już się gubię... :):
Pan Szatan pisze:aż do 2019 (PR:SD - japońskie poziomy)
Kto i kiedy tą datę 2019 ustalił? Japończycy w momencie pierwotnej premiery tych poziomów? Czy można te daty uznać za ważne dla kanonu? Bo to bez sensu. Jeśli w P1 gramy ojcem Kolesia znanego z P2, to rok 2019 wskazuje, że ten ojciec wciąż żyje... :bolek:
Silver Dragon pisze:Paradise Lost wszystko w tym przypadku miesza
Walić go. ;)
Awczarek pisze:Ale tryb rampage nie jest nowym trybem fabularnym xD
Dla tego tematu to nie jest problemem.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

11 sty 2017, 18:19

Tiquill pisze:
Pan Szatan pisze:Potem Koleś umiera.... jenak nie zdaje sobie z tego sprawy i dalej kontynuuje pisanie dziennika od 1997 (P1) aż do 2019 (PR:SD - japońskie poziomy) i prawdopodobnie jeszcze w nieskonczoność... jednak w innej formie... mam tu na myśli teksty z loadingscreenów, staje się "DEMON-em" jednak nadal pozostaje w nim cząstka człowieczeństwa w P1 kiedy płonie wydaje z siebie krzyk jednak innym głosem, w Redux tego głosu nie ma jednak w trybie Hard i Nightmare zaś możemy "zobaczyć" więcej... możemy zobaczyć nasz stary dziennik (bez daty, prawdopodobnie to rok 1996 kiedy ojciec umiera) oraz zupełnie nowe notatki... które Koleś zapisuje po śmierci?
(...)
Myślę że On zdaje sobie sprawę że jest w innym świecie, w trybie Easy, Medium wybieramy pujście na łatwiznę, odpuszczenie walki i stajemy się całkowicie "Demonem" i tracimy resztkę człowieczeństwa...
Eternal Dude? To kim on był w P2? Synem ducha, człowiekiem, duchem? Bo już się gubię... :):
Koleś z Postal 2 jest synem Oryginalnego Kolesia który umarł w 1996... jakim znowu duchem? :bolek: Źle to interpretujesz. Ojciec Kolesia był człowiekiem, spłodził syna i umarł w 1996 a następnie w zaświatach dzieje się Postal 1 i Postal Redux
Tiquill pisze:
Pan Szatan pisze:aż do 2019 (PR:SD - japońskie poziomy)
Kto i kiedy tą datę 2019 ustalił? Japończycy w momencie pierwotnej premiery tych poziomów? Czy można te daty uznać za ważne dla kanonu? Bo to bez sensu. Jeśli w P1 gramy ojcem Kolesia znanego z P2, to rok 2019 wskazuje, że ten ojciec wciąż żyje... :bolek:
Nie żyje... umarł w 1996... 1997 i dalej to daty w zaświatach/piekle/cokolwiek to jest... :czytaj:
W Postal 1 przy loadingscreenach japońskich poziomów jest rok 1999, a w Redux jest to 2019. Możemy to uznać za część oficialnej gry bo jest w Reduxie wydane przez RWS ;)
Silver Dragon pisze:Paradise Lost wszystko w tym przypadku miesza
Co ma piernik do wiatraka?
Awczarek pisze:Ale tryb rampage nie jest nowym trybem fabularnym xD
A inne zakończenie i nowe informacje to co?
[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 11 sty 2017, 18:34 przez Pan Szatan, łącznie zmieniany 3 razy.


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Pixel224444
Wstydliwy morderca
Posty: 2
Rejestracja: 06 sie 2017, 21:07

06 sie 2017, 21:27

Wydaje mi się, że Koleś mógł zacząć zabijać ludzi tak po prostu z nudów. Ja też mam czasem ochotę wyjść na ulicę i zabić wszystko co się rusza, ale wtedy włączam se POSTAL'a 1 i mi przechodzi :) a co do tematu to chyba raczej mało prawdopodobne byśmy grali staruszkiem Kolesia. Skoro był przez niego znienawidzony to pewnie siedział całymi dniami w domu z nosem w kieliszku albo jeszcze co innego. Może bił mamę Kolesia... a tak w ogóle to my nic nie wiemy o jego matce! :zdziw:


Niczego nie żałuję
Awatar użytkownika
Szynkacz
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1018
Rejestracja: 23 maja 2017, 00:41
Postawił piwo: 1 raz

06 sie 2017, 23:01

Cześć! Miło tu widzieć nowego usera!
Koleś nie zabijał z nudów, bo:
1. Notki z pamiętnika mówią same za siebie. Koleś zwariował
2. Gdyby Koleś nie zwariował nie trafiłby na oddział zamknięty, ale zostałby zabrany na karę śmierci. Są psycholodzy którzy gadają z psycholami. Oni by wyczuli że Koleś jest psycholem bez przyczyn
3. Koleś jak mówi, to mówi głosem Ricka Huntera, a krzyczy innym głosem. To sugeruje, że Kolesia opętał demon. Jest to widoczne w opcjach audio i plikach gry.
4. Koleś jakby się nudził, to by nie zabiłby się przed przedszkolem, tylko poszedł dalej.
Mam nadzieję, że wyjaśniłem Ci szaleństwo Kolesia. A co do tematu... Matka mogła się rozwieść z P1 Dudem i zabrać Kolesia z dwójki. To wyjaśnia wkurwienie Kolesia i dom przeprowadzkowy. Gdy matka żegnała się z sąsiadami, Koleś zaczął strzelać do ludzi. Jednak P2 Dude schował się w pojeździe przeprowadzkowym i przeżył. Zabrał swojego psa z budy i dalej wiadomo.
Tak czy inaczej dzięki za dołączenie do Postalsite :)


Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

06 sie 2017, 23:27

SzynkaczPL pisze:4. Koleś jakby się nudził, to by nie zabiłby się przed przedszkolem, tylko poszedł dalej.
On zemdlał. Gdyby się zabił, to przecież nie zabraliby go do psychiatryka :P


ODPOWIEDZ