W Jedynce gramy ojcem Kolesia?

Pierwsza część serii od której wszystko się zaczęło
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

14 paź 2015, 16:47

Tiquill pisze:Z czym on mógł tam biegać, co? xD
Pewnie z nożyczkami. xD
Tiquill pisze: Postal Dude. Postal Daddy. Dwaj panowie P.D. Mnie by to pasowało. ]:-> Tylko który zaczął zabawę z pocztą?? Bo skądś ten przydomek Postal noszą...
Słowo Postal tylko początkowo było związane z pocztą, potem weszło do języka potocznego i oznacza ogólnie stan wzmożonej wściekłości, agresji, psychozy. Także poczty bym do tego nie mieszał. ;)
Yossarian pisze:Zabrzmi to jak herezja, ale ja widzę dwójkę jako reboot serii. Być może RWS uznał, że "prostą" strzelanką daleko nie zajdzie, więc postanowili zacząć serię od nowa.
Cholera wie. To całkiem możliwe. Tyle lat minęło od premiery obu części i nadal nic nie jest pewnikiem. Jeżeli akcja rzeczywiście toczy się w 97r. (data premiery) to główny bohater nie mógł być ojcem Kolesia.
Yossarian pisze:Widzę to raczej tak, że śmierć ojca oraz kilka innych nieszczęśliwych wydarzeń (jak np. eksmisja) sprawiły, że Koleś postradał zmysły i zaczął zabijać.
Zbyt naciągane. Eksmisja to za słaby powód na psychozę, śmierć znienawidzonego ojca raczej przyniosła mu ulgę, nie traumę. Myślę, że nie tędy droga.
Yossarian pisze:Pracownicy wariatkowa w Paradise atakują Kolesia, gdy ten wejdzie do któregoś budynku. Rozpoznają dawnego pacjenta, czy też po prostu atakują każdego?
Ci doktorkowie w psychiatryku sami są ostro popieprzeni. Przecież jak wchodzimy pierwszy raz w pobliże wariatkowa, to jeden goni pacjentkę i do niej strzela. :bolek:
Moim zdaniem oni są źle nastawieni do wszystkich ludzi (z wyjątkiem tych zamkniętych w celach). Jeden biegnie do nas z shotgunem nim zdąży w ogóle zobaczyć kim jesteśmy.
Tiquill pisze:To zastanówcie się, czy ktoś po takiej drastycznej przeszłości mógł spokojnie wychodzić na miasto i realizować nudne i proste czynności, beznamiętnie odnosząc się do spotykanych ludzi i do poleceń gderliwej i irytującej żony?
Schizofrenia/rozszczepienie osobowości/osobowość mnoga. Psychiatria nie takie rzeczy widziała. ;)
Tiquill pisze:NIE! Koleś z Dwójki potrafi być spoko facetem (i za to go lubimy, tak przy okazji)
Wielu psychopatów w życiu codziennym sprawiało wrażenie czarujących, miłych i sympatycznych ludzi, dusz towarzystwa. Pozory mylą.
Tiquill pisze:Sala z wirującym fotelem może skrywać tajemnice strzeżone przed wszystkimi.
To po prostu taka ciekawostka, ewentualnie narzędzie tortur doktorków. :diabeł:


I regret nothing
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

14 paź 2015, 17:29

Dzienis pisze:Słowo Postal tylko początkowo było związane z pocztą, potem weszło do języka potocznego i oznacza ogólnie stan wzmożonej wściekłości, agresji, psychozy. Także poczty bym do tego nie mieszał. ;)
No to ja wiem. Ale czemu nie mieszać? Właśnie. :D Odświeżyć i na nowo rozegrać to w Paradise.
Dzienis pisze:Jeżeli akcja rzeczywiście toczy się w 97r. (data premiery)
Zaraz, a kto ustalił, że data premiery to data akcji? Toż to bajanie tylko.
Dzienis pisze:Schizofrenia/rozszczepienie osobowości/osobowość mnoga. Psychiatria nie takie rzeczy widziała. ;)
Ale one też zostawiają ślad po drodze do... do wyjścia na światło dzienne.
Dzienis pisze:Wielu psychopatów w życiu codziennym sprawiało wrażenie czarujących, miłych i sympatycznych ludzi, dusz towarzystwa. Pozory mylą.
A kiedy pogrzebiemy w ich przeszłości, to znajdziemy różne ciekawe rzeczy. Przyczyny, skutki i kolejne cezury w drodze ku eskalacji szaleństwa.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

14 paź 2015, 17:30

Dzienis pisze:Słowo Postal tylko początkowo było związane z pocztą, potem weszło do języka potocznego i oznacza ogólnie stan wzmożonej wściekłości, agresji, psychozy. Także poczty bym do tego nie mieszał.
"Postal" w imieniu Kolesia oznacza tyle, że jest on głównym bohaterem serii :P
Dzienis pisze:Cholera wie. To całkiem możliwe. Tyle lat minęło od premiery obu części i nadal nic nie jest pewnikiem. Jeżeli akcja rzeczywiście toczy się w 97r. (data premiery) to główny bohater nie mógł być ojcem Kolesia.
Pytanie tylko, w którym roku toczy się akcja P2? Sądząc po poniedziałkowym czeku, to w roku 2002.
Obrazek
Warto też zauważyć, że alpha P2 mocno wzorowała się na P1. Wystarczy porównać wygląd Kolesia z alphy z rysunkami Kolesia z P1. Również menu główne i screeny ładowania są właściwie żywcem wzięte z P1.
Dzienis pisze:Zbyt naciągane. Eksmisja to za słaby powód na psychozę, śmierć znienawidzonego ojca raczej przyniosła mu ulgę, nie traumę. Myślę, że nie tędy droga.
Eksmisja mogła być (i pewnie była, jeśli spojrzeć do pamiętnika) kroplą, która przelała czarę goryczy. Ojciec mógł być jego jedynym ewentualnym oparciem. A jeśli sam Koleś pomógł ojcu rozstać się ze światem? Tego nie wiadomo.
Dzienis pisze:Schizofrenia/rozszczepienie osobowości/osobowość mnoga. Psychiatria nie takie rzeczy widziała.
A Kolesiowi trafiła się kumulacja xD
Dzienis pisze:Wielu psychopatów w życiu codziennym sprawiało wrażenie czarujących, miłych i sympatycznych ludzi, dusz towarzystwa. Pozory mylą.
Choćby Ted Bundy.
Dzienis pisze:To po prostu taka ciekawostka, ewentualnie narzędzie tortur doktorków.
Obracają delikwenta tak długo, aż ten się porzyga xD

Edit:
Tiquill pisze:Zaraz, a kto ustalił, że data premiery to data akcji? Toż to bajanie tylko.
Notki przed poziomami to protip ;)
Ostatnio zmieniony 14 paź 2015, 17:32 przez Yossarian, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

14 paź 2015, 17:44

Yossarian pisze:"Postal" w imieniu Kolesia oznacza tyle, że jest on głównym bohaterem serii :P
A skąd tak twierdzisz?

To trochę kiszka by była. Odarcie z indywidualnej osobowości naszego bohatera. W zamian dostaje... coś na wzór porządkowego numerka w podporządkowanej określonemu porządkowi zbiorowości. A gdzie wolna wola! No bo sobie wyobraźcie Neo, że nazywa się Matrix Dude, że Gordon Freeman to Half Life Dude, a Max Payne to Max Payne Dude. Nie, ten ostatni przykład nie jest trafiony. :lol:

Yossarian pisze:A jeśli sam Koleś pomógł ojcu rozstać się ze światem? Tego nie wiadomo.
Właściwie, to ile i jak mocnych dowodów mamy na śmierć ojca Kolesia. I na JAKĄ śmierć?

Yossarian pisze:Obracają delikwenta tak długo, aż ten się porzyga xD
I klata do przodu! I który więcej złapie na siebie, na siebie! :lol2:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

14 paź 2015, 17:51

Tiquill pisze:A skąd tak twierdzisz?
Sugerowałem się postalową wikipedią:
In the Postal games, he is called the Postal Dude because he is the representative character for the series. In the film, he is called the Postal Dude by the people of Paradise because they blamed him on going postal at the Little Germany festival and causing a massacre, when in fact Al Qaeda were largely responsible for the death toll.
Tiquill pisze:To trochę kiszka by była. Odarcie z indywidualnej osobowości naszego bohatera. W zamian dostaje... coś na wzór porządkowego numerka w podporządkowanej określonemu porządkowi zbiorowości. A gdzie wolna wola! No bo sobie wyobraźcie Neo, że nazywa się Matrix Dude, że Gordon Freeman to Half Life Dude, a Max Payne to Max Payne Dude. Nie, ten ostatni przykład nie jest trafiony.
Takie "imię" czyni Kolesia wyjątkowym. Wszyscy mają imiona, tylko nie on. No, jest jeszcze Bezimienny z Gothica xD
Tiquill pisze:Właściwie, to ile i jak mocnych dowodów mamy na śmierć ojca Kolesia. I na JAKĄ śmierć?
Jedynie grób, jak by nie patrzeć. Grób, który może być... pusty ;)


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

14 paź 2015, 17:59

Yossarian pisze:Sugerowałem się postalową wikipedią:
To dla mnie żadne źródło. I jeszcze z filmem mieszają. :/
Yossarian pisze:Takie "imię" czyni Kolesia wyjątkowym. Wszyscy mają imiona, tylko nie on
Tym imieniem jest Dude, tylko dla niego, znak rozpoznawczy i każdy wie, o co chodzi. Przydomek "Postal" ustawia go w szeregu, przyszpila, czyni podporządkowanym, kategoryzuje, pozbawia wolnej woli i prywatności. To nie w duchu tej gry, z zasady buntowniczej i anarchizującej.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

14 paź 2015, 18:11

Tiquill pisze:Tym imieniem jest Dude, tylko dla niego, znak rozpoznawczy i każdy wie, o co chodzi. Przydomek "Postal" ustawia go w szeregu, przyszpila, czyni podporządkowanym, kategoryzuje, pozbawia wolnej woli i prywatności. To nie w duchu tej gry, z zasady buntowniczej i anarchizującej.
Ja to widzę bardziej jako przejaw ironii, która jest siłą napędową Postala (no, przynajmniej od P2 w górę). Taka dziwnie pojęta wyjątkowość głównego bohatera, o którym wiadomo, że to ON jest głównym bohaterem, protagonistą (albo antagonistą, jeśli spojrzeć inaczej).


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

14 paź 2015, 18:19

Yossarian pisze:No, jest jeszcze Bezimienny z Gothica xD
I Bezimienny z Planescape Torment. ;)
Tiquill pisze:Tym imieniem jest Dude, tylko dla niego, znak rozpoznawczy i każdy wie, o co chodzi. Przydomek "Postal" ustawia go w szeregu, przyszpila, czyni podporządkowanym, kategoryzuje, pozbawia wolnej woli i prywatności. To nie w duchu tej gry, z zasady buntowniczej i anarchizującej.
To taki zamysł twórców. A jak ty byś go nazwał?
John Dude? Max Dude? Ciężko wymyślić ciekawą nazwę dla intrygującego psychola, więc stanęło na Postal Dude. Uosobienie wszelkiego zła i niegodziwości.
No i jest moc w tym słowie. Postal. Jak dla mnie mocna i mroczna nazwa.
Yossarian pisze:Taka dziwnie pojęta wyjątkowość głównego bohatera, o którym wiadomo, że to ON jest głównym bohaterem, protagonistą (albo antagonistą, jeśli spojrzeć inaczej).
Coś jak "Serious Sam". Poważny Sam. :D


I regret nothing
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

14 paź 2015, 18:30

Dzienis pisze:John Dude? Max Dude? Ciężko wymyślić ciekawą nazwę dla intrygującego psychola, więc stanęło na Postal Dude. Uosobienie wszelkiego zła i niegodziwości.
No i jest moc w tym słowie. Postal. Jak dla mnie mocna i mroczna nazwa.
Ja to bym go nazwał Piter Tsunami xD


Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

14 paź 2015, 18:38

w misji z paczką pocztową wyraźnie widać na niej napis "T. Dude" jako adresat

więc możemy wyjść z założenia, że jego imię zaczyna się "t"
a może chodzi o to, że "The Dude"

taki mały offtop :)

edit:
a jego ojciec to chyba T. Dude Sr (jeśli dobrze pamiętam z nagrobka na cmentarzu)
czyli Koleś to pewnie Jr
Ostatnio zmieniony 14 paź 2015, 18:39 przez EvilYeah, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

14 paź 2015, 18:53

Obrazek
Jest P. Dude ;) Możliwe, że ojciec to The Dude, a nasz bohater Postal Dude. Ale czy w takim razie dawano by ojcu "Sr"?


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

14 paź 2015, 18:56

Dzienis pisze:Uosobienie wszelkiego zła i niegodziwości.
No i jest moc w tym słowie. Postal. Jak dla mnie mocna i mroczna nazwa.
No, to niezaprzeczalne, oczywiście. Moc bardzo duża i znamienna. Ale wolałbym aby znaczenie tego słowa szło od Kolesia ku grze, a nie z gry do Kolesia. To gra podporządkowana Kolesiowi, a nie odwrotnie. O to mi chodzi.
EvilYeah pisze:w misji z paczką pocztową wyraźnie widać na niej napis "T. Dude" jako adresat

więc możemy wyjść z założenia, że jego imię zaczyna się "t"
a może chodzi o to, że "The Dude"
Sądzę, że myśleli o tym "The", bo lubią to wszędzie dodawać. Ale wolę imię. Timothy? Theodor? :D


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

14 paź 2015, 20:34

Dzienis pisze:Słowo Postal tylko początkowo było związane z pocztą, potem weszło do języka potocznego i oznacza ogólnie stan wzmożonej wściekłości, agresji, psychozy. Także poczty bym do tego nie mieszał. ;)
Angielski zwrot GOING POSTAL oznaczający to co wymieniono wyżej częściowo się właśnie z poczty wywodzi. Jeśli dobrze pamiętam wszedł on do języka potocznego po serii masakr w siedzibach amerykańskiej poczty (USPS) w 1987 roku
Yossarian pisze:Jest P. Dude ;) Możliwe, że ojciec to The Dude, a nasz bohater Postal Dude
I taki był najprawdopodobniej zamysł
Sądzę, że myśleli o tym "The", bo lubią to wszędzie dodawać. Ale wolę imię. Timothy? Theodor? :D
Taylor Dude - Fajnie brzmi
Ostatnio zmieniony 14 paź 2015, 20:35 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
TheSider
Seryjny zabójca
Posty: 473
Rejestracja: 31 sty 2014, 19:44
Lokalizacja: z Podwórka
Kontakt:

18 paź 2015, 13:42

Edit: warto było przeczytac ten temat. Ciekawe rzeczy sie dowiaduje. Moze do serialu mi sie przyda :)
Ostatnio zmieniony 18 paź 2015, 13:58 przez TheSider, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

18 paź 2015, 15:20

w sumie mój błąd
P. Dude (a nie T. Dude)
pewnie skrót od Postal Dude (albo jego imię zaczyna się na P)


Obrazek
ale ojciec Kolesia to T. Dude Sr

czyli niedopatrzenie RWS czy może Koleś ma brata?


Pozdrawiam
ODPOWIEDZ