W co wierzysz?

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

24 wrz 2008, 21:30

Kościół Katolicki obrał złą drogę po II soborze watykańskim. Ostatnio interesuję się tematem i wiem, że duchowni pobłądzili. Ale Kościół to instytucja ludzką, a główną cechą człowieczeństwa jest omylność. Denerwują mnie wrogowie Kościoła i Boga, którzy o nim prawie nic nie wiedzą. Wroga trzeba poznać i trzeba się nauczyć myśleć tak jak on - to podstawowa zasada każdej wojny. Więc jeśli mamy prowadzić wojnę na argumenty to te argumenty muszą być sensowne i uzasadnione. Zapraszam wszystkich antychrystów to wojny, zobaczymy kto kogo przebije argumentami. Wszystko oczywiście z poszanowaniem rozmówców i zasad Regulaminu oraz kultury osobistej. 8-) :faja:


Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

25 wrz 2008, 08:35

kazik pisze:Zapraszam wszystkich antychrystów to wojny, zobaczymy kto kogo przebije argumentami. Wszystko oczywiście z poszanowaniem rozmówców i zasad Regulaminu oraz kultury osobistej. 8-) :faja:
nie da rady...napluć każdy potrafi ale poniżyć się i powiedzieć "moja wina" to już raczej nie uświadczysz...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

25 wrz 2008, 15:10

Kupę chrześcijan wierzy w swojego boga, ale niekoniecznie takiego jak przedstawia go Kościół. Ja swojej (znikomej zresztą) wiary nie wiążę z jakąkolwiek religią. Prawdziwa wiara powinna polegać na świadomości istnienia istoty wyższej którą można sobie opisać tak jak się chce. Nie musi być cielesna, czy mieć jakiegoś wyglądu. Chodzi o samo to że jest coś ponad nami i daje nam cel życiowy


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

25 wrz 2008, 15:14

eddie pisze:Prawdziwa wiara powinna polegać na świadomości istnienia istoty wyższej którą można sobie opisać tak jak się chce. Nie musi być cielesna, czy mieć jakiegoś wyglądu. Chodzi o samo to że jest coś ponad nami i daje nam cel życiowy
I ja właśnie w 'coś' takiego wierzę. Już dawno odrzuciłem obraz dobrodusznego starca, jako Boga. Ale jestem przekonany, że postępując zgodnie z zasadami przyjętymi przez Kościół Katolicki (nie wszystkimi, oczywiście), nie powinienem się martwić o to, co się ze mną stanie po śmierci.


Obrazek
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

25 wrz 2008, 16:46

Te zasady to zło. Zostały wymyślone przez ludzi którzy wykreowali religię by mieć władzę. Nie ma zasad. Istota wyższa dała nam dusze które są świadome dobra i zła, tylko nie zawsze dopuszczamy to do świadomości. Dziwne że ludzie tak łatwo poddają się temu co ktoś wymyślił


Awatar użytkownika
Cimeries
Niedorobiony bandzior
Posty: 37
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:51

25 wrz 2008, 20:16

Ostatnio przeczytałem ciekawą rzecz o sektach czy tez satanistach ze prawdziwy wierzący szatanista wierzy w Boga oraz dość smieszna biblie szatana która jest lustrzanym odbiciem dobra w przekladzie na zło wszystko odwrotnie :bolek:


zjebane forum! !!
Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

25 wrz 2008, 21:13

eddie pisze:Te zasady to zło. Zostały wymyślone przez ludzi którzy wykreowali religię by mieć władzę. Nie ma zasad. Istota wyższa dała nam dusze które są świadome dobra i zła, tylko nie zawsze dopuszczamy to do świadomości. Dziwne że ludzie tak łatwo poddają się temu co ktoś wymyślił
Sorry chłopaki , ale....Zgadzam się z eddim


Awatar użytkownika
Cimeries
Niedorobiony bandzior
Posty: 37
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:51

25 wrz 2008, 22:41

To tak jak z tą sektą Wuja Deva z Postala :D w filmie to lepiej ujęte jest :) hehehe


zjebane forum! !!
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

26 wrz 2008, 14:03

Wbrew pozorom wielu ludzi się z tym zgadza. Nie ma za co przepraszać, chyba że siebie za głupotę i dobrowolne zniewalanie


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

26 wrz 2008, 15:45

Sorry chłopaki , ale....Nie zgadzam się z eddim


Obrazek
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

26 wrz 2008, 17:34

Dobrze. To świadczy o wyzwolonym umyśle

P.S. Widzę że dzisiaj jesteś w dobrym humorze xD Wiesz, tyle warnów...
Mam dosyć ludzi wkurzających mnie w necie. Być może... nieważne.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2008, 18:02 przez eddie, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

01 gru 2008, 21:01

"Religia to opium dla ludu"

Powiedział kiedyś Karol Marks, miał racje.

Kler posuwa się w tym kraju za daleko. Zachód już dawno się wyzwolił spod ich oligarchicznej władzy. Tutaj biskupi dyktują co rząd ma mówić. Było tak za PiSu, za PO nic się nie zmieniło. Mamy religie w szkole, Rydzyk okrada państwo a ono nic mu nie robi.
Jednak mnie najbardziej denerwuje ta religia w szkole! Przecież szkoła powinna być świecka i neutralna światopoglądowo. Teraz znowu jesteśmy "chrześcijańskim przedmurzem Europy" który ma "promieniować" na laicką (ową Europe). Mam nadzieje, że za 20 lat w Polsce zapanuje ta sama sytuacja co we Francji, to znaczy kraj jest neutralny religijnie.

Szanuje każdą religie (pomijając sekty, bo to grupy przestępcze) i nikogo nie ścigam za wiare.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

01 gru 2008, 21:04

U mnie w klasie są dwie osoby, które nie uczęszczają na religię. Nie widzę w tym niczego złego, tak samo jak uważam, że te lekcje ciągle powinny się odbywać w szkole. Kto nie chce - niech nie chodzi. Ja może się w przyszłym semestrze wypiszę, pomyślę jeszcze. Na tej lekcji siedzę z taką fajną koleżanką, więc póki co nie wypuszczę okazji z ręki. xD <3


Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

01 gru 2008, 21:13

W tej wyzwolonej Europie morderstwa (aborcja, eutanazja) są legalne, skrzywienia seksualne uważane są za normę. Religia chrześcijańska jest w Europie albo piętnowana, albo ignorowana, natomiast na Islam czy Judaizm złego słowa powiedzieć nie można. W neutralnej religijnie Europie normą jest, że tam, gdzie istnieją największe katolickie katedry buduję się większe od nich meczety, nikt nie protestuje. Niemal cały cywilizowany świat został wybudowany na chrześcijańskich fundamentach. Nic tego nie zmieni. Polska jest szczególnie związana z religią chrześcijańską, nie zapominajmy, że od 1656 roku Maryja jest królową Polski, więc tym samym, wg praw dynastycznych jej syn, Jezus Chrystus powinien być uznany królem naszej ojczyzny.

W kraju, gdzie ponad 90% obywateli deklaruję się jako wierzących katolików religia w szkole nie powinna nikogo dziwić. Poza tym jest ona nieobowiązkowa, jak się komuś nie podoba, to ma zajęcia z etyki.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2008, 21:14 przez kazik, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

01 gru 2008, 21:14

Poza tym jest ona nieobowiązkowa, jak się komuś nie podoba, to ma zajęcia z etyki.
Nie wiem, czy tylko u mnie w szkole tak jest, ale wyrzucono totalnie etykę - ci, co nie chodzą na religię, mają albo okienko, albo idą do domu.


Obrazek
ODPOWIEDZ