Własny komunikator

Gry, programy i inne dobra stworzone przez użytkowników, także pomoc w ich kreacji. Bo nie tylko Postalem człowiek żyje.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

27 gru 2013, 23:04

siemka.
Planuję zrobić własny komunikator, coś jak GG, ale bez tych wszystkich bajerów jak np. wyskakujące reklamy co chwilę.
Ma to być prosty programik. Oczywiście takie rzeczy jak.: lista kontaktów, archiwum rozmów itd. też będą.
Interface zrobię w QT (najszybciej i najwygodniej).
Teraz pytanko.:
Jak zrobić to, żeby się z kimś dało pisać..?
tzw. "jak nawiązać z kimś połączenie i z nim pisać"?

Połączenie ma być user<-->user, bez żadnego serwera.

Czy wystarczy tutaj winsock, czy co do tego trzeba??


Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

27 gru 2013, 23:31

Hamachi XD

A tak na poważnie to server i tak by musiał być, ale u użytkownika. I w ogóle nie wiem czy bez serwera to jest wykonalne, tak jakby logicznie pomyśleć to na przykład mam adres [email protected] no i wysyłam do niego wiadomość, przyjmijmy że nie ma serwera...to gdzie sie sprawdzi gdzie adres jest zarejestrowany? I jaki to adres, jakie ip, gdzie wysłać wiadomość? Nawet Trojany maja zawsze pliczek server.exe do podrzucenia komuś bez czego nic nie będzie działać, jednak nadal trzeba znać adres ip [no chyba że to server do ciebie go wyśle]

Chyba że chcesz sie bawić w super heavy pierdu Decentralizacje na miare Bitcoinów i tego typu spraw to jakbym troche posiedział to mógłbym coś wykombinować żeby to działało, jednak jedno jest pewne - Bez serwera się nie da.

edit: też kiedyś chciałem napisać komunikator, ale jakoś na planach sie skończyło.
W sumie najprościej by było w Delphi, bo ma "w sobie" już od cholery rzeczy z siecia zwiazane.

Ogólnie to tu masz napisane co wykorzystali w gadu gadu, przydatna lekturka: https://dev.gg.pl/
Ostatnio zmieniony 27 gru 2013, 23:49 przez Ryuq, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

28 gru 2013, 11:25

Kiedyś bawiłem sie w Delphi (przeciąganie elem szybko sie tworzy)
4programing - tam są tutki , jawne kody player i komunikator podstawa

Jkomunikator GG Lite i Skype rulezz do tego Facebook Chat
i nie tracisz kontaktu ze światem


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
ODPOWIEDZ