Własne subforum dla Lost Island?

Dyskusje dotyczące forum i strony, propozycje i sugestie.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Własne subforum dla Lost Island?

Tak
3
27%
Nie
5
45%
Nie jestem określony w tej kwestii dostatecznie :P
3
27%
 
Liczba głosów: 11
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

03 sie 2018, 12:10

Przy okazji napisania bliźniaczego tematu o P1 mam okazję spytać o coś, co od dawien dawna krąży mi po głowie. Mianowicie. Czy warto utworzyć samodzielne subforum dla Lost Island? (Co to dział a co to subforum? Wyjaśniam: Dział to coś, co zawiera kilka podobnych tematycznie subforów). Zagubiony, porzucony mappack. Nasz Dev4ever wziął go, odświeżył i z pierwotnej gry zrobił rzecz ze dwa razy większą. Rozmawiamy o Happy Night, o AVPC, o Sztoporze... Wszystkie dodatki mają eleganckie własne subfora i pysznią się nimi u nas, cieszą oko i duszę każdego postalowego fana. Skarbnica wiedzy te nasze Forum, z komnatami pełnymi zlota. Każdy tego typu dodatek. Każdy. Poza Lost Island! :(


To trochę smutne i przykre. Tematów o LI można policzyć na palcach jednej ręki. Ale co to za problem utworzyć nowe? Nie jeden już raz sam tworzyłem standardowe tematy, które są uniwersalne i się zawsze sprawdzają, typu "najciekawsze miejsca", "przeciwnicy", "misje", "ciekawostki". To czemu nie dla Lost Island! Lost Island Remake liczbę tą i powody podbija.


Takie wyłuszczenie kazdego aspektu gry przybliży też samą zawartość Lost Island. Kto, gdzie, jak, po co. Palcem dotknie i ma, i wie! Nowy sympatyk tego dodatku. I kolejny nowy, i nowy...

Sama obecność nowego działu, na równorzędnych prawach i na tej samej widoczności - obok takiego HN, AVPC czy ED - często W OGÓLE wskaże że takie coś, jak dodatek Lost Island, istnieje. Pozwoli dotrzeć do świadomości.


Lost Island Remake zaś to przecież owoc szczególnej mrówczej pracy Dev4evera. Samodzielnie się tego podjął, on JEDEN. Może choćby w ramach naszej solidarności z nim i przez wzgląd na tą pracę - uczynić ten dział.


To jak? Robimy? Kto chętny do roboty? :D


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

03 sie 2018, 12:29

Lost Island to wielki crap (Nie mówię tu o remake Dev'a a o oryginale). Nie zasługuje na własny dział, bynajmniej według mnie :P


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

03 sie 2018, 13:29

Nie wiem czy jest sens tworzyć duże subforum takie, jakie ma AVPC, ED, Sztopor, czy HN. Lost Island to mod, który oficjalnie doczekał się jedynie wersji beta i został ostatecznie porzucony przez jego właściciela. Myślę, że temat tego moda jest nieco wyczerpany i nie znajdzie się dla niego zbyt wiele nowych ciekawych rozmów. Hmm... Nie mniej jednak przychodzi mi na myśl zrobienie takich mini działów (coś ala testowisko) w Postal 2 STP mody, gdzie byłyby miejsca dla takich niedokończonych modów, żeby trochę posegregować w tematach itp.. Nie wiem czy do końca dobrze to opisałem ;)


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

03 sie 2018, 13:31

A Lost Island Remake też nie warty?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

03 sie 2018, 16:12

Ja nie będę stronniczy w tym temacie. Jak by powstało subforum o LI to lepiej by było zmieszać tam i LI i LI Remake od Deva. Tylko jak to będzie wyglądać to nie wiem. A tworzyć 2 subfora dla oryginału i remake'u moim zdaniem się nie opłaca. Jest teraz na forum schludno, więc po co na siłę tworzyć kolejne subfora. Jeden dział dla LI + LI remake spoko. Tylko trzeba by pierw policzyć ile tych tematów o LI/LI remake wyjdzie. Bo jak z 5 to się nie opłaca za to w ogóle zabierać. Zaznaczyłem 3 opcje w ankiecie.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

03 sie 2018, 17:34

Jak Dev wyda Remake'a to wtedy można zrobić subforum o remake'u, oryginalna beta nie jest tego warta jak pisał Szatan.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

03 sie 2018, 17:48

W ankiecie brakuje jednej opcji: Jak na razie, nie
Zgadzam się w stu procentach z przedmówcami. Jak LI:R zostanie ukończone, będzie mozna utworzyć to subforum i wrzucić tam wszystko, co dotyczy zarówno pierwotnej, jak i edytowanej wersji ;)


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

05 sie 2018, 04:44

Jestem za, by wprowadzić mini subfora dla większych bądź mniejszych modów w Dziale Postal 2 STP Mody. Coś na zasadzie jak jest zrobiony dział "Mapy użytkowników" a w nim pomniejsze fora "czyli Testowisko, Modderzy" Myślę, że warto, bo niekiedy robi się duży bałagan w tych wszystkich tematach związanych z modami. Choćby taki mini dział z Lost Island dać na próbę i znaleźć wszystkie tematy związane z owym modem.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

10 sie 2018, 01:33

Ja w ogóle nie dzielę Lost Island od Lost Island Remake. Subforum w tytule tematu, czyli Lost Island to po prostu i w naturalny sposób zawartość głównie LIR oraz towarzyszący mu pierwowzór, czyli te 2-3 tematy o LI. Ale jak to jest ważne dla zrozumienia idei, nazwę subforum można dać jako Lost Island Remake.

Jak LI:R zostanie ukończone, będzie mozna utworzyć to subforum
A czy robi temu jakąś różnicę status ukończony od nieukończony? Wydany przecież jest. A finał... może nadejść za parę lat. Ma to blokować dyskusje do tego czasu?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

10 sie 2018, 16:40

W sumie, racja. Duża część moda została już wydana. Tak więc jestem za


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

10 sie 2018, 17:07

Ogólnie to LIRemake jest można powiedzieć skończony, lecz nowa poprawiona i ulepszona wersja nie jest jeszcze gotowa ;)


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

10 sie 2018, 17:39

Wyniki ankiety są na Nie. Czy ktoś zmienił zdanie i dać nową ankietę? :D


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

10 sie 2018, 17:40

Tiquill pisze:Wyniki ankiety są na Nie. Czy ktoś zmienił zdanie i dać nową ankietę? :D
To tylko ankieta, Ty tu jesteś szefem.


8=======D
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

10 sie 2018, 17:44

Dev4ever pisze:Ogólnie to LIRemake jest można powiedzieć skończony, lecz nowa poprawiona i ulepszona wersja nie jest jeszcze gotowa
To kiedy premiera?


I regret nothing
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

10 sie 2018, 18:10

Dzienis pisze:
Dev4ever pisze:Ogólnie to LIRemake jest można powiedzieć skończony, lecz nowa poprawiona i ulepszona wersja nie jest jeszcze gotowa
To kiedy premiera?
To dobre pytanie, na które sam nie znam odpowiedzi :P Na razie mam kilka innych modów do skończenia (Spolszczenie do PL, które robimy zgraną, liczną ekipą, nowa wersja AWPF kompatybilna z P2C 5023. LIR zostawiam sobie na sam koniec, bo będzie z nim w ciul i jeszcze trochę roboty.


ODPOWIEDZ