VPS Postal 2 Serwer

Dział w pełni poświęcony grze w necie. Miejsce na ustawki, propozycje i pomoc.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, ServerAdmin

Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

10 sie 2013, 13:46

Nie wiem jakoś nie mam zdolności do pisania postów więc postaram się opisać to krótko i zrozumiale.

Dwa dni temu wziałem sobie na trzy dniowy test serwer VPS na stronie https://www.exone.pl/serwery/vps/kalkulator w którym to w ramach testu dostałem:

Procek 1GHz 512MB Ram 50GB HDD 5GB Transferu, łącze 10/10 i wirtualizacja OpenVZ więc parametry bez wodotrysków, ale w ramach zabawy, dla której miałem wziąc owy serwer, pomyślałem sobie, że spokojnie mi to wystarczy. Po otrzymaniu dostępu do owego serwera, zastanowiłem się dopiero co ja na nim będę robił? hmmm kompletnie nie wiedziałem co z nim począć. Mineło pare godzin postanowiłem wpierw przetestować serwer, jako serwer dedykowany gry Assault Cube. Po dwóch godzinach testów i wstępnego zorientowania się w wynikach pracy serwera, doszedłem do wniosku, że nie wiem co mam robić dalej, i dałem sobie na pare godzin spokój. W pewnym momencie przypomniałem sobie, że może by tak spróbować postawić na nim dedykowany serwer Postal 2 STP.

Po reinstalacji serwera z systemu Debian 6.0 na Ubuntu 12.04 z VNC zabrałem się do pracy, w której to trakcie napotkałem problem z brakiem pakietów instalacyjnych do Wine, który to jest niezbędny do odpalenia dedykowanego Windowsowego serwera P2.
Po krótszej chwili zastanowienia pomyślałem sobie, że ponownie przeinstaluje serwer i użyję Ubuntu 12.10 z VNC, aby mieć nie tylko dostęp poprzez SSH, ale również do interfejsu graficznego, aby móc poprzez Wine zainstalować Postal 2 Free MP.

Po skończeniu reinstalacji serwera i podpięciu się poprzez SSH wydałem komendę instalująca Wine w wersji 1.41, na której serwer P2 działa mi bezproblemowo.

Instalacja Wine powiodła się, a ja przeszedłem do pobrania Postala 2 MP patcha 1409X i PSI Server Addons. Podpiałem się przez VNC i rozpoczałem pobieranie wszystkich niezbędnych elementów. Po pobraniu zainstalowałem P2, wypakowałem patch 1409X oraz PSI Server Addons.

Po wykonaniu powyższych kroków dokonałem pierwszego pomyślnego odpalenia serwera P2 poprzez Wine i RunServer.bat, czyli ucc.exe :)

Uruchomiłem grę i podpiałem się do niego aby wstępnie zobaczyć jak to wszystko działa.
Pierwsze wrażenie pozytywne, ping niski bo 35, zero lagów, zmrożeń, czy też innych elementów uprzykrzających rozgrywkę.

Jako, że konfig serwera do testów był ubogi bo podstawowy, postanowiłem nieco go wzbogacić. Dodałem do kolejki mapy z PSI Server Addons, skonfigurowałem zound-sy, pozmieniałem hasła dostępu, włączyłem webadmina, dodałem start serwera do startu systemu oraz na koniec nazwę serwera na Server Test. Wiem, że nazwa serwera jest mało oryginalna, lecz miałem po prostu pomysłu na lepszą, zresztą w tym momencie nie było to priorytetem, bo priorytetem, było zrobić taki konfig serwera, aby nie było nudno, i aby móc go najdłużej testować.

Po uprzednio wykonanych czynnościach uruchomiłem go na stałe(w sensie do wyłączenia testowego VPS-a), i wpierw z Piroziomem następnie z Tiquill-em zaczałem go testować, obserwując zużycie zasobów serwera, jego stabilność.

Ponimo jednego crasha serwera, który w sumie jest typowy dla serwerów P2, i na to ciężko znaleźć lekarstwo, wszystko po za tym było jak najbardziej wporządku. Pingi niskie mój 25-35 u Pirozioma 25 a Tiquilla wiadomo nie najlepiej, ale to niestety wina Jego łącza. Dodatkowo podpiał się Ktoś z Białorusi i miał ping 70-80 więc również nie najgorszy, oraz Ktoś z Rosji ping 180... i tu jest dziura w całym, o której później powiem, tak że ogólnie wyniki niezłe, także jako serwer na Polskę, oraz kraje Sąsiadujące z nami, serwer sprawdzał się jak najbardziej dobrze. W przypadku obciążenia procesora serwera, bywało różnie, choć na ogół max 20%, a tylko w przypadku mapy DustCS[DarkPS], która jak wiadomo lekka nie jest, podskoczyło do 80%, i na tej właśnie podstawie stwierdziałem, że 1GHz na serwer dedykowany to jednak nie co za mało, i planuje na przyszłość 2,5GHz, które powinno spokojnie wystarczyć, dla obsługi większej ilości Graczy, oraz ciężkich map.

Podsumowując, serwer VPS, z łączem pokroju TP dla Użytkowników domowych, o przedstawionych parametrach sprawdza się całkiem nieźle, lecz tylko na Nasz Kraj, oraz Kraju z Nim sąsiadujące. Ponimo tego ze względu na Nasze potrzeby, myślę, że powinien spokojnie wystarczyć.

To w sumie nie koniec posta, ale nie mogę teraz kontynuować, wysyłam go w obecnej formie, i czekam na Wasze opinie. Ogólnie serwer testowy dzisiaj powinien przestać, dlatego, że kończy mi się okres testowy i nie mam kasy na jego przedłużenia, lecz planuję jego start na początek przyszłego miesiąca, gdzie wszystko będzie zrobione na cacy, w raz zabezpieczeniami, którymi teraz nie było...


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

10 sie 2013, 14:22

Zajebiście mnie podbudowałeś i - podjarałeś tym postem. Nie zdawałem sobie do końca sprawy z tego, co tak naprawdę robisz i co testujemy. Aż do teraz. To nam daje ogromne pole do popisu, status NIEZALEŻNOŚCI w działaniu i poczucie pełnej kontroli. Spełnienie marzeń? :roll: Jezu, na to wygląda.

Jak nikt inny jesteś zaangażowany w życie multi naszego postalowego świata. Nasz własny MrD? A, życzyłbym sobie tego, bardzo! Ktoś taki jest bardzo potrzebny naszej społeczności. Sam w stawianiu własnego serwera dobry nie jestem, bo zawsze mam nienadającą się do tego jakość łącza, więc doświadczenia brak; na systemach unixowych też znam się niewiele. To są dwie rzeczy, w których nie jestem doświadczony, a w których wykazujesz się Ty. Alleluja.
Radzik136 pisze:serwer VPS, z łączem pokroju TP dla Użytkowników domowych, o przedstawionych parametrach sprawdza się całkiem nieźle, lecz tylko na Nasz Kraj, oraz Kraju z Nim sąsiadujące. Ponimo tego ze względu na Nasze potrzeby, myślę, że powinien spokojnie wystarczyć.
Najzupełniej.

To nowe życie dla multi. Pierwsze mające znamiona trwałego i stabilnego. 8-)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

10 sie 2013, 20:30

Super i ile to kosztuje ,bo chcę się dorzucić . ;)


8=======D
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

11 sie 2013, 10:02

Tiquill pisze:Zajebiście mnie podbudowałeś i - podjarałeś tym postem. Nie zdawałem sobie do końca sprawy z tego, co tak naprawdę robisz i co testujemy
Nie chciałem o tym mówić publicznie do momentu, pewności, że to zadziała :)
Tiquill pisze:Aż do teraz. To nam daje ogromne pole do popisu, status NIEZALEŻNOŚCI w działaniu i poczucie pełnej kontroli.
Myślę, że to jest największa zaleta takiej formy serwera dla Postala. Mamy nad nim pełną kontrolę, i Nikt nie ogranicza Nam do niego dostępu. Możemy z nim robić wszystko, co chcemy, jak chce i kiedy chcemy.
Tiquill pisze:Spełnienie marzeń? Jezu, na to wygląda.
Spełnieniem marzeń będzie moment, w którym wszystko będzie działało stabilnie, i nie będzie ciągle sprawdzać tego, dlaczego coś jest nie tak, tylko móc spokojnie grać na serwerze, i czerpać z tego pełną przyjemność :)
Tiquill pisze:Jak nikt inny jesteś zaangażowany w życie multi naszego postalowego świata.
Na prawdę zależy mi na multi, gdyż nic nie sprawia mi takiej przyjemności jak wspólna rozpierducha z Ludzmi, oraz staram się w miarę swoich możliwości spełniać role, którą mi Nadałeś :)
Tiquill pisze:Nasz własny MrD? A, życzyłbym sobie tego, bardzo! Ktoś taki jest bardzo potrzebny naszej społeczności.
Panu MrD nie dorastam do pięt, i zanim zacznę stopniowo dorastać, będę potrzebował sporo czasu i pracy :)

Tiquill pisze:To nowe życie dla multi. Pierwsze mające znamiona trwałego i stabilnego.
Za to najbardziej trzymam kciuki, gdyż nie mam, tak jak Inni chęci do tracenia nerwów, tak jak miało to miejsce w przypadku art of shit.
Rycho3D pisze:Super i ile to kosztuje ,bo chcę się dorzucić .
Na obecną chwilę, koszta biorę na Siebie, chcę Abyście chcąc dorzucić się do opłacenia serwera, opłacali gotowy produkt, który będzie Wam służył, nie mniej Dziękuję Ci za propozycją wsparcia dla opłacenia serwera :)


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Mozal
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 903
Rejestracja: 08 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: Polska

11 sie 2013, 12:24

Radzik, wybacz, że nie byłem na testowaniu ale coś jest nie tak z moim laptopem bo nawet w P2 mam po 10-15 FPS. Co do servera, good job! :ok:


:rozpacz:
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

11 sie 2013, 15:50

Mozal pisze:Radzik, wybacz, że nie byłem na testowaniu ale coś jest nie tak z moim laptopem bo nawet w P2 mam po 10-15 FPS.
Spoko nie ma problemu, a odnośnie laptopa to założ odnośnie jego tematu, w dziale oprogramowania i sprzętu, to coś wspólnie pomyślimy na jego temat.
Mozal pisze:Co do servera, good job!
Na razie jeszcze nie Dziękuję, nie mniej to ważne dla, że inicjatywa się podoba :)

Mała aktualizacja: Serwer ma szansę wystartować już w trakcie tego tygodnia :)
Ostatnio zmieniony 11 sie 2013, 15:52 przez Radzik, łącznie zmieniany 1 raz.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
dhapollo
Wstydliwy morderca
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2013, 18:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

11 sie 2013, 18:27

Gratulacje Radzik!!!

Kiedyś powiedziałem Tobie, że będziesz dobrym administratorem i nie pomyliłem się :)

Uczeń przerasta mistrza, teraz to ja muszę się uczyć od Ciebie :) A może zacznę grać, ale to czas pokaże?


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

12 sie 2013, 12:28

dhapollo pisze:Gratulacje Radzik!!!
Nie dziękuję :)
dhapollo pisze:Kiedyś powiedziałem Tobie, że będziesz dobrym administratorem i nie pomyliłem się
Przede mną jeszcze bardzo daleka droga :)
dhapollo pisze:Uczeń przerasta mistrza, teraz to ja muszę się uczyć od Ciebie
Przesadziłeś i to bardzo :) Ale tak po za tym fajnie jest wzajemnie się uzupełniać :)

Serwer opłacony, prace rozpoczęte myślę, że w przeciągu najbliższych kilku dni powinien wystartować :D


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Daevoo
Początkujący morderca
Posty: 84
Rejestracja: 25 lip 2013, 22:19
Lokalizacja: Ukryta przyczepa

14 sie 2013, 07:06

Czekamy :-P


Co zrobisz gdy przyjdę???
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

23 sie 2013, 01:05

Przepraszam, że tempo prac spadło, trochę mniej czasu mam ostatnio...

Nie mniej, nie ma tak, że nic nie robię, od około tygodnia, nieoficjalnie jeszcze działa serwer pod mało oryginalną nazwą Serwer Testowy. Zapraszam do testowania i podawania sugestii na temat serwera :)

Oczywiście wszystkie komentarze dotyczące jego konfigu, oraz stabilności również są mile widzianie :)

Zapomniałbym na razie również nieoficjalnie przygotowana jest gotowa paczka zgodna w <99,9% z serwerem i jest ona dostępna do pobrania pod linkiem:

https://docs.google.com/file/d/0B-p7Ut_ ... sp=sharing

Jeżeli wystąpi mismatch, należy zapamiętać nazwę owego pliku jego dotyczącego, poszukać go i usunąć.

Dlaczego na razie tak drętwo? No cóż nie od razu Rzym zbudowano.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

23 sie 2013, 21:49

Radzik136 pisze:na razie również nieoficjalnie przygotowana jest gotowa paczka zgodna w <99,9% z serwerem i jest ona dostępna do pobrania
Postal2STPFreeMP+Patch1409X+PSI_Server_Addons.7z - wszystko w jednym. Dobra paka, trzymają ją. Przyda się. :ok:

W niedzielę będę miał czasu tyle, by pomęczyć trochę serwka. :)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

01 wrz 2013, 12:31

Da się zrobić by można było oglądać gdzieś mecze z serwera na żywo ?
Nie jako spektator tylko np. na PSI.
Wiem że niektóre gry mają taką opcję , że można oglądać rozgrywki na ich stronie.
Ktoś to filmuje czy jak ? Bo ja sobie tego nie wyobrażam .
:)


8=======D
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

01 wrz 2013, 13:07

Ciekawy pomysł. Interesujące by było popatrzyć jak inni pogrywają
Dołączam się do pytania


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

03 wrz 2013, 14:05

To dość trudne pytanie z uwagi na to, że nie orientuję się, aby inne serwery P2 miały taką możliwość, więc ciężko jest mi odpowiedzieć. Jedynie co mogę zrobić i zrobiłem to to, że pomijając zwiększenie ilości graczy z 8 do 16, dodałem możliwość obserwowania rozgrywki jako spektator dla Dwóch Osób, choć jak potrzeba to mogę ustawić i więcej, bo nie ma sztywnego ograniczenia, wiec nie stanowi to problemu.
Rycho3D pisze:Wiem że niektóre gry mają taką opcję , że można oglądać rozgrywki na ich stronie.
Jeżeli są wśród nich gry zbudowane na tym samym silniku, na którym to zbudowany jest Postal 2, to można byłoby spróbować użyć dla serwera Postal 2, ale nie ma pewności czy zadziałają i jak zadziałają.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

03 wrz 2013, 19:38

Znalazłem taki program : https://www.download.net.pl/1771900/xsplit/
Ale nie wiem czy będzie działał
Edit:
Lub ten: https://www.download.net.pl/1771901/ffsplit/
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2013, 19:40 przez Rycho3D, łącznie zmieniany 1 raz.


8=======D
ODPOWIEDZ