v1420

Rozmowy o A Very Postal Christmas.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Reload
Wstydliwy morderca
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:44
Lokalizacja: NT

15 maja 2009, 14:17

ciuciu pisze:
Tiquill pisze:Najprawdopodobniej to wina sprzętu,
Mylisz się.

Ja mam 4 rdzeniowy procek , Radoena 4870 i 2 gb ram.

W STP mam 100 klatek, w AVPC od 15-30
Ja na GF5200 FX 768 ramu i prockiem 2.4 mam na najwyższych 60-100 fps i czasami spada do 30 jak robie gasoline party (wszystko płonie) co w sumie też za częste nie jest tak samo jest w AW.


R3lo@d OWNED YOU mutchafu*ka

"89% graczy uważa że grafika jest najważniejsza, jeśli uważasz że należysz do tych 11% wklej to do podpisu"
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 maja 2009, 17:38

Przejrzałem to z tym cięciem gry. Co do śniegu. Usunąłem z terrrain śnieg, podmieniając go na zwykły teren z P2. Czy szybciej? Może trochę, ale wciąż gra się tnie. Obecność większej ilości meshy itp też wpływa na płynność, ale nie tak, jakbym się tego spodziewał.

To chodzi o performance, tu jest szkopuł. Przypomnę wcześniejsze słowa:
prawdziwy 666 pisze:
Elvis Scatter pisze:Zmniejszyłem ustawienia graficzne do minimum
błąd może to i dziwnie zabrzmi ale ustaw wszystko z powrotem na maksa (to dziwne ale to często pomaga)
Tiquill pisze:
Silver Dragon pisze:
Choć niestety gra się tnie. Trudno grać, gdy gra tak wolno chodzi. I co jest dziwne, Oagh w swoim sb pisał, że na jego maszynie, słabszej niż moja, gra chodzi płynnie. Kiedy nie tylko mnie się tnie...
U mnie również się nie tnie
Powtórzę się: Jeżeli ktoś zainstalował grę i po raz pierwszy ustawia wydajność (Performance), niech nie rusza opcji pola widzenia (fog visibility, czy jakoś tak), bo gra będzie się cięła. Jeśli ktoś je zmienił, pomoże tylko reinstalacja moda.
Opcje wydajności u mnie na default, nie ruszam nigdy, gdy biorę się za ocenę - wtedy odnoszę się do domyślnej sytuacji.
I otóż ten default dla wydajności to wina slajdów w grze. Sugestie, by tego nie ruszać, sugestie na maxa - można się zgubić. A tymczasem to nie ma chyba reguły, każdy musi sprawdzić po swojemu. Nie ruszałem wydajności, testowałem na domyślnych ustawieniach. I nawet nie przyszło mi do głowy, że domyślnie cienie będę miał włączone... na maxa! :zdziw: Wystarczyło to sprawdzić, w samej grze, bez grzebania w plikach. Suwak w lewo dla cieni, cienie wyłączone. Dodatkowo niewielka mgła i - mogę grać!

Wnioski?
1. Nie tykajmy Performance Wizard.
2. Nie ufajmy domyślnym opcjom. Jak się nie tnie, nic nie zmieniajmy. Ale gdy się tnie:
3. Trzeba zmienić opcje wydajności. Cienie i mgła, poza tym szczegółowość świata itp.
4. Nie ma jednej reguły, która na wszystko pomoże. Zmieniamy różne parametry podczas samej gry i testujemy, czy jest płynniej. Acha, tego za dużo, tego za mało, więc znów do menu. Każdą wprowadzoną zmianę testujemy od razu w grze. Aż osiągniemy kompromis. Ten dla nas i dla naszego komputera, nie uniwersalny.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
kryhoo
Miłośnik broni
Posty: 206
Rejestracja: 18 lip 2008, 22:01
Lokalizacja: Paradise 16b\8

24 cze 2009, 11:34

No i zdobyłem Postal X... tam, AVPC tnie się tak samo... jak mogli wypuścić w sumie niestabilną wersje AVPC do edycji kolekcjonerskiej :zdziw:


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

24 cze 2009, 13:40

kryhoo pisze:No i zdobyłem Postal X... tam, AVPC tnie się tak samo... jak mogli wypuścić w sumie niestabilną wersje AVPC do edycji kolekcjonerskiej :zdziw:
E, nie zgadzam się. Ta wersja AVPC jest dużo stabilniejsza, wreszcie pograłem dłużej.


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 cze 2009, 02:12

Jak zwykle zależy to od komputera... Polecam wejść do opcji w grze i tam szukać leku.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
kryhoo
Miłośnik broni
Posty: 206
Rejestracja: 18 lip 2008, 22:01
Lokalizacja: Paradise 16b\8

25 cze 2009, 14:41

Grzebałem. zwiększałem, zmniejszałem... efekt: lipton. Tylko, że u tych którzy mają dobre komputery jest identycznie. Może o kilka FPS więcej, ale i tak pokaz slajdów. Mogli w ogóle nie dawać AVPC do Postal X, albo zrobić z nim porządek (autorzy).


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

25 cze 2009, 16:05

W ogóle głupotą jest dawać taką wersję do sprzedaży. Najpierw powinna być premiera finalnej


Awatar użytkownika
kryhoo
Miłośnik broni
Posty: 206
Rejestracja: 18 lip 2008, 22:01
Lokalizacja: Paradise 16b\8

25 cze 2009, 16:10

eddie: dokładnie, dlatego uważam że Postal X nie jest wart 60 zł.


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bartekelk55
Wstydliwy morderca
Posty: 4
Rejestracja: 25 lip 2009, 23:49
Lokalizacja: Ełk

27 lip 2009, 14:35

pobralem to cos zainstalowalo i nie chcialo sie uruchomic bo nie bylo kilku skladnikow do game engine (pobieralem z postalsite.info ) a ty masz to samo wstawione ??


You propably didn't thought you're gonna die today SURPRISE
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 lip 2009, 20:21

bartekelk55 pisze:pobieralem z postalsite.info
AVPC od nas, dobra. A skąd pobierałeś STP? ;> Nie wszystko zło, co AVPC. Czasem kłopoty sprawia zła lokalizacja pewnych urządzeń. 8-)


P.S. Inni nie reagować na powyższe pytanie. Jest bardzo pięknie i pogoda bardzo letnia.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2009, 20:22 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
bartekelk55
Wstydliwy morderca
Posty: 4
Rejestracja: 25 lip 2009, 23:49
Lokalizacja: Ełk

29 lip 2009, 20:31

Postala mam w oryginale ale spoko se pobralem od kolesia z ameryki czy z gdzies i chodzi sie nie bulwersuj


You propably didn't thought you're gonna die today SURPRISE
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 lip 2009, 20:46

Czy za domniemanie posiadania jedynie pirackiej wersji Postala należy się kara? Tak, jak najbardziej, taka jest postalowa sprawiedliwość. Warn x1, tak zapobiegawczo, bo mi się nie podobasz. Kultura języka wszędzie obowiązuje, także w komentarzach na stronie. Od ciebie zależy, co będzie dalej. 8-)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
LeatherFace
Niedorobiony bandzior
Posty: 32
Rejestracja: 04 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: paradise(białobrzegi

21 sie 2009, 20:21

u mnie AVPC (pobierane stąd) nie cwyta
Assertion failed: MetaClass [File:C:\Projects\Postal2\prog\Warfare\Core\Src\UnProp.cpp] [Line: 917]

History: UClassProperty::Serialize <- (ClassProperty AWWrapGame.AWDudePlayer.headblastclass) <- LoadObject <- (ClassProperty AWWrapGame.AWDudePlayer.headblastclass 6061==6061/32856 6047 14) <- ULinkerLoad::Preload <- LinkProperties <- UStruct::Link <- UState::Link <- UClass::Link <- UStruct::Serialize <- (Class AWWrapGame.AWDudePlayer) <- UState::Serialize <- UClass::Serialize <- (Class AWWrapGame.AWDudePlayer) <- LoadObject <- (Class AWWrapGame.AWDudePlayer 6061==6061/32856 4640 669) <- ULinkerLoad::Preload <- ULinkerLoad::Preload <- ULinkerLoad::Preload <- PreLoadObjects <- UObject::EndLoad <- UObject::StaticLoadObject <- (Engine.Level None.MyLevel SMStartup.fuk) <- LoadLevel <- UGameEngine::LoadMap <- LocalMapURL <- UGameEngine::Browse <- UGameEngine::Init <- InitEngine
w czym moze tkwic problem?


"life is cheap-death is free!"-Dude(1997)
Awatar użytkownika
Punisher
Seryjny zabójca
Posty: 426
Rejestracja: 24 lut 2007, 18:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

22 sie 2009, 13:10

Coś nie tak z Kolesiem ? Przepisz dokładna ścieżkę gdzie to zainstalowałeś (C:\blablabla\blablabla)


"Musimy być niewolnikami praw abyśmy byli wolni" - Cyceron
Awatar użytkownika
LeatherFace
Niedorobiony bandzior
Posty: 32
Rejestracja: 04 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: paradise(białobrzegi

25 sie 2009, 12:56

mi się wogle gra włączyć nie chce od czasu do czasu (installed here->I:\Postal 2 STP\AVPC-1420)


"life is cheap-death is free!"-Dude(1997)
ODPOWIEDZ