Ustawa Inwigilacyjna 2016

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

05 lut 2016, 17:22

Witam. Chciałbym poruszyć temat podpisanej ostatnio przez prezydenta andrzeja dudę (tfuu) ustawy inwigilacyjnej. Ostatnio jakoś mało wiadomości oglądam/czytam o sytuacji w Polsce, ale to co zrobiła ta lewacka... osoba, to już się w głowie nie mieści.

Chodzi o to, że policja od niedzieli będzie miała PEŁNY dostęp o zabranych danych i będzie mogła je analizować BEZ ŻADNEJ ZGODY - "na potrzeby przeciwdziałania przestępczości".

Jak ja to widzę? Rząd chce chyba znowu zmienić Polskę w państwo policyjne (ptfuu).
Policja będzie mogła sprawdzać zebrane dane o KAŻDYM, bez żadnej zgody, a jeśli już coś to będzie mogła go zamknąć - co jest dobrą stroną tej ustawy (nawałka masowa na pedofilów, sprzedawców nielegalnych dóbr itp.). Ale co ze zwykłymi obywatelami? Ci nie powinni się na ten moment niczego obawiać. Skoro ktoś nie robi nic zakazanego, to w końcu czego miał by się obawiać?

Gorzej jak któryś z tych ludzi zrobi większą czy mniejszą karierę, nwm. otworzy firmę czy coś, ale nie będzie się zgadzać na "współpracę" z systemem (nie będzie np. chciał przekazywać jakichś danych [nie mówię tu o kryciu przestępców], czy choćby zgadzać się na ich zasady czy nawet łapówki), to będzie dla państwa "niewygodny".
Co w takim razie zrobi nasze państwo?
Dzięki ustawie podpisanej przez prezydenta (ptfuu) będą mogli "dla dobra bezpieczeństwa społecznego" (czy czegoś tam gównianego co wpiszą w papierach) przeszukać wszystkie zebrane dane o danym obywatelu i np. zobaczą, że ten ktoś ściągał jakąś grę 3 lata temu. Jest piratem. Skoro nie chcą współpracować to go upierdolą za piractwo.
BUM.
Kolejna Polska firma pada. Pada kolejna. Potem następna. Wszyscy niewygodni - wszystkich trzeba ujebać.

Nie dość, że Polska co raz bardziej (a właściwie ustrój) stacza się na komunistyczne dno, to jeszcze będą ją dowalać jakimiś debilnymi - inwigilacyjnymi ustawami.

Każda nasza aktywność w sieci będzie mogła być bez żadnej zgody monitorowana - to co przeglądamy, ściągamy, udostępniamy. Operator sieci będzie się musiał zgodzić na podanie wszystkich takich informacji, bo "to dla dobra bezpieczeństwa".

Pomyśleć, że chciałem głosować na tego... człowieka (ptfuu). Jednocześnie współczuję wszystkim niedojebom mózgowym, które głosowały na PIS. Brawo wy.
Nie zdziwię się jak za parę lat ludzie się wkurwią i zrobią na ulicy taki jihad, że tym lewackim... ludziom dupą władza wyjdzie...

Piszcie co o tym sądzicie, ale także możecie puścić hejt na moje poglądy polityczne.


Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

05 lut 2016, 17:30

Oj tam. Za 4 lata PiS wyjebią z Sejmu i następny rząd to będzie odkręcał.


Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

05 lut 2016, 17:35

Pangia pisze:Za 4 lata PiS wyjebią z Sejmu i następny rząd to będzie odkręcał.
Jesteś optymistą.


Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

05 lut 2016, 18:09

Naprawdę myślicie, że mogliby być wybrani na DWIE kadencje? :D Jak część ludzi już mówi, że to, że teraz wygrali to błąd? :D


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

05 lut 2016, 18:16

Dobrze, że za tydzień spierdzielam do Niemiec. Chociaż tam zaostrzenia wobec Internetu również są restrykcyjne (niestety...).
Pangia pisze:Naprawdę myślicie, że mogliby być wybrani na DWIE kadencje? Jak część ludzi już mówi, że to, że teraz wygrali to błąd?
Za cztery lata może być jeszcze gorzej, bo wybory może wygrać taka Nowoczesna... (tfuu...)


I regret nothing
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

05 lut 2016, 20:43

Pangia pisze:Naprawdę myślicie, że mogliby być wybrani na DWIE kadencje? :D Jak część ludzi już mówi, że to, że teraz wygrali to błąd? :D
Sfałszują wybory jak zwykle. A z resztą, nie przeżyją 4 lat, ludzie się zbuntują i wybuchną zamieszki.
Co do tematu, to ten kraj jest obozem koncentracyjnym, a przecież trzeba pilnować swoich więźniów.


8=======D
Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

05 lut 2016, 23:26

jak tak dalej pójdzie to nam w Polsce założą drugie FBI


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

07 lut 2016, 11:34

Będziemy mieli reżim :mgun2:


8=======D
Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

07 lut 2016, 12:06

Dla mnie wszystkie partie to DNO, dlatego mam w sumie wyjebane co zrobią. Mają u mnie plus za politykę prorodzinną, na którą PO miało 8 lat i tak naprawdę nic nie zrobiło. Minusy też są, bo wiadomo kto tak naprawdę w partii rządzi i kto ma te dziwne idee.

A inwigilacja...hehe, to przypuszczam że będzie trzeba wynająć jakąś wyspę jak Altacraz, bo w celach będzie po 5 więźniów :haha:
Dzienis pisze:Za cztery lata może być jeszcze gorzej, bo wybory może wygrać taka Nowoczesna... (tfuu...)
No to bezrobocie wtedy zniknie. Wszyscy pójdą na śmieciówki do biznesmenów xD


Piro is back ;>
Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

07 lut 2016, 23:12

może i PO nic nie zrobiło
ale PiS w kilka miesięcy rozj*bał więcej niz oni w 8 lat
bo wszystko musi być po ich myśli (czytaj: po myśli Kaczora)


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BakenS
Miłośnik broni
Posty: 249
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Koszalin

07 lut 2016, 23:30

Ja nie wiem, czy ludzie kiedyś ściągnął klapki z oczu. Był PiS, było gówno, było PO, było gówno, ale i tak rodacy stwierdzili, że w Prawie i Sprawiedliwości nadzieja. Ja już dawno wyciągnąłem wnioski i wolę głosować na Kukiz'15 i dać szansę nowej sile politycznej, niż co 5 lat pozwalać zasiadać na stołku, niby innym partiom, a tym samym. Wymieniają się tylko i łupią nas z wszystkiego co dobre.


Awatar użytkownika
Slaanesh
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 584
Rejestracja: 16 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

08 lut 2016, 18:34

Oj seebeek, seebeek, PiS śmiesz wyzywać od lewaków? Tych co mają obronić Prawdziwych Polaków Katolików AKowców przed lewackim genderem, komunoateizmem i Żydomasońskim ZOMO? Ziobro już po ciebie jedzie. :P


Co do ustawy, czytałem o niej wcześniej, gdy jeszcze ją opracowali. Chyba nawet chciałem coś o tym napisać, ale mi się odechciało.
Zatrzymania, zastraszanie - to już wcześniej było, gdy PiS po raz pierwszy doszedł do władzy, no ale ludzie mają jak widać cholernie krótką pamięć. No i dają się łatwo zmanipulować. Obecnie emocje biorą górę nad rozumem, a zamiast rozmowy jest konkurs o to kto kogo bardziej "zaorze", z kogo zrobi się większą bekę.
Piroziom pisze:Mają u mnie plus za politykę prorodzinną,
Hm, o co Ci dokładnie chodzi? O te 500zł na (drugie) dziecko?


Ten, kto walczy z potworami, powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas.
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

08 lut 2016, 19:34

Slaanesh pisze:Oj seebeek, seebeek, PiS śmiesz wyzywać od lewaków?
Akurat zacząłem od sporego czasu używać określenia "lewak" dla ludzi, którzy są "ciemną masą" (np. twierdzą, że wszyscy z prawicy są pojebani, popierają komunę i państwo policyjne i dalej ufają np. PO) lub w przypadku rządu - "nie umieją rządzić", rozpieprzają kraj, starają się ujebywać i inwigilować obywateli, i ogólnie okradają państwo - tak z grubsza.
If you know what I mean. ;)
Slaanesh pisze:Tych co mają obronić Prawdziwych Polaków Katolików AKowców przed lewackim genderem, komunoateizmem i Żydomasońskim ZOMO?
Czy lewica czy prawica ma swoje plusy i minusy, mimo wszystko prawica IMHO to lepsze wyjście. A akurat kościół mam w dup**, bo za bardzo wpierdala się w sprawy państwa. Do samych katolików nic nie mam.


Awatar użytkownika
Slaanesh
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 584
Rejestracja: 16 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

08 lut 2016, 20:01

Nie pisałem tego na serio ;) Po prostu widziałem te określenia (lewak/lewactwo)używane przez tyle grup, że to słowo chyba straciło swoje znaczenie i nie wiedziałem w jakim kontekście ty go używasz.
seebeek17 pisze:A akurat kościół mam w dup**, bo za bardzo wpierdala się w sprawy państwa. Do samych katolików nic nie mam.
Do samych katolików tak długo jak nie są fundamentalistami też nic nie mam, a co do Kościoła to chyba wiadomo jakie mam zdanie na jego temat. A tak swoją drogą słyszałeś, że Rydzyk ma otrzymać 20 mln, oficjalnie na uczelnie.


Ten, kto walczy z potworami, powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas.
Awatar użytkownika
modlin
Wstydliwy morderca
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2016, 15:05

04 kwie 2016, 10:31

Mają dobrą strategię populistyczną; myślę, że mają szansę na reelekcję. Wtopili aferami bardzo głupio za pierwszym razem a teraz już łatwo władzy nie oddadzą.


ODPOWIEDZ