Upadek radia

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

19 kwie 2015, 20:43

W tym temacie było już trochę o tym mówione: https://forum.postalsite.info/i ... vt4883.html , ale problem ten zasługuje na osobną dyskusję.
Ciągle słyszę w radiu te same piosenki, ciągle promują nieszczęsne "hity", w ciągu dnia zdarza mi się usłyszeć tę samą piosenkę nawet 5 razy.
Wcześniej będąc w Polsce nie zwracałem na to zbytniej uwagi bo mało słuchałem radia, teraz jednak będąc za granicą słucham radia rano, podczas jazdy samochodem, podczas przerw w pracy, nieraz i w samej pracy oraz wieczorem (z racji braku TV) i dostrzegam ten problem, który polega na tym, że:
- ok. 75% piosenek to nowe pseudohity (jak dla mnie prawie sam crap) które puszczane są aż do porzygu
- reszta to stare szlagiery, puszczane od kilkunastu/kilkudziesięciu lat zawsze i wszędzie, ludzie się do nich przyzwyczaili i większości te piosenki nie przeszkadzają. Prym w takich piosenkach wiodą zespoły i wykonawcy pokroju np. Roxette (tych akurat lubię), Phil Collins, Bryan Adams, Sting, Madonna, Queen, Michael Jackson itp.

Ja rozumiem, że te stacje mają przykaz promować nowe (k/h)ity, że dostają za to kasę, ale kiedyś jakby mniej tego było. Wiem też doskonale, że istnieją niszowe i regionalne stacje radiowe które puszczają różnorodną bądź tematyczną muzykę. Ale te ogólnokrajowe (i nie ma znaczenia jaki to kraj) są po prostu beznadziejne.
To samo z telewizją, też sam szajs leci. Telewizja to jednak skrzynka dla idiotów.

Na szczęście wciąż jest internet w którym wciąż mamy wolność wyboru. :)


I regret nothing
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

19 kwie 2015, 20:56

Radio się do tego stopnia skomercjalizowało, że jeżeli dasz dobrze w łapę, to twój utwór będzie puszczany na okrągło
Dzienis pisze:...w ciągu dnia zdarza mi się usłyszeć tę samą piosenkę nawet 5 razy
I tym samym radio, dzięki temu zabiegowi, potrafi obrzydzić nawet najfajniejszą piosenkę. Zabieg niby marketingowy, ale mający całkowicie odmienny skutek
Dzienis pisze:reszta to stare szlagiery, puszczane od kilkunastu/kilkudziesięciu lat zawsze i wszędzie, ludzie się do nich przyzwyczaili i większości te piosenki nie przeszkadzają. Prym w takich piosenkach wiodą zespoły i wykonawcy pokroju np. Roxette (tych akurat lubię), Phil Collins, Bryan Adams, Sting, Madonna, Queen, Michael Jackson itp.
Szczególnie góruje muzyka lat osiemdziesiątych. Wtedy była chwytliwa melodia, i porządny sensowny tekst. Dziś 'śpiewać każdy, może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi' bo dziś liczy się wyłącznie kasa
Dzienis pisze:Wcześniej będąc w Polsce nie zwracałem na to zbytniej uwagi bo mało słuchałem radia, teraz jednak będąc za granicą słucham radia rano, podczas jazdy samochodem, podczas przerw w pracy, nieraz i w samej pracy oraz wieczorem (z racji braku TV) i dostrzegam ten problem, który polega na tym
Ja nawet w samochodzie teraz radia nie słucham, odkąd w aucie mp3 można odtwarzać
W pracy natomiast słuchamy stacji internetowych. które są zdecydowanie lepsze od naszych pseudostacji
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2015, 20:57 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 2 razy.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tardis
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1183
Rejestracja: 11 lis 2013, 16:36

19 kwie 2015, 21:20

Myślę, że radio nie padło.
Dużo osób w wieku 40 powyżej je słucha
A także prawie wszyscy, którzy dużo jeżdżą samochodami.
Denerwuje mnie jak ktoś mówi, że w tym radiu same piosenki.
Nie wiedzą, że są inne kanały niż Radio Z i Rmf ;p
Ja słucham jeszcze rockowego kanału, nie pamiętam już na którym
Uwielbiam jeszcze trójkę i czasami jedynkę
A jak jestem we Włoszech to kocham radco Venecia, ale dawno nie byłem
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2015, 21:21 przez Tardis, łącznie zmieniany 1 raz.


Niebawem Mapka Niespodzianka 2!
Czekajcie panowie spokojnie!
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

19 kwie 2015, 21:26

Tardis pisze:Uwielbiam jeszcze trójkę
To chyba katolickie radio.
Mi już żadne radio się nie podoba, czasy dobrego radia przeminęły.


8=======D
Awatar użytkownika
Tardis
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1183
Rejestracja: 11 lis 2013, 16:36

19 kwie 2015, 21:28

Rycho3D pisze: To chyba katolickie radio.
Nie, katolickie to o ile się nie mylę ósemka.
Trójka to retro


Niebawem Mapka Niespodzianka 2!
Czekajcie panowie spokojnie!
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

19 kwie 2015, 22:02

Tardis pisze:Denerwuje mnie jak ktoś mówi, że w tym radiu same piosenki.
Nie wiedzą, że są inne kanały niż Radio Z i Rmf ;p
No fakt, są jeszcze jakieś Eski, Radio Maryja, Radio Zachód, Trójka, Jedynka, Złote Przeboje itp.
W Niemczech jednak dużo bardziej się to odczuwa. Antenne, FFN, NDR2, Bremen4, wszystkie jeden szajs walą. A na innych tylko jakieś pierdoły gadają.
Na falach AM można ciekawe radia nieraz złapać. Z północno-zachodnich Niemiec łapałem radia czeskie, francuskie, duńskie, holenderskie.
Tardis pisze:Nie, katolickie to o ile się nie mylę ósemka.
A nie Radio Maryja?


I regret nothing
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

19 kwie 2015, 22:05

Antenne 1 z Badenii-Württembergii jeszcze jakoś daje radę
Przydatne w trasie. Co jakiś czas podają informacje o ewentualnych korkach na autostradach, muzyka również jest jakoś bardziej zróżnicowana ;)


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tardis
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1183
Rejestracja: 11 lis 2013, 16:36

19 kwie 2015, 22:30

Dzienis
A właśnie, znasz już szwabski na tyle dobrze by orientować się
co oni po Niemiecku gadają? Bo jeśli nie to właściwie prawie całe radio cię omija ;p


Niebawem Mapka Niespodzianka 2!
Czekajcie panowie spokojnie!
Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

20 kwie 2015, 08:25

U nas takie lokalne radio Kaszebe, całkiem fajne, lokalne nutki po kaszebsko ale i tu jebane reklamy :/


Piro is back ;>
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

20 kwie 2015, 19:29

Tardis pisze:A właśnie, znasz już szwabski na tyle dobrze by orientować się
co oni po Niemiecku gadają? Bo jeśli nie to właściwie prawie całe radio cię omija ;p
Jesli się wsłucham uważnie, to z grubsza rozumiem o czym rozmawiają, można powiedzieć te same pierdoły co w polskich radiach - prowadzący którzy myślą, że są śmieszni, zachwalanie swoich wiadomości, różne błazny w krótkich śmieszkowych audycjach, czasem jakieś parodie ("Fruhstuck bei Stephanie" na NDR2) itp. Piosenki niemieckie mają na ogół tak samo badziewny tekst jak polskie, różnic jakościowych więc nie ma.
Silver Dragon pisze:Antenne 1 z Badenii-Württembergii jeszcze jakoś daje radę
Niestety to zupełnie przeciwległy region niemiecki do mojego Niedersachsen.


I regret nothing
Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

24 kwie 2015, 18:58

nie wiem jak było kiedyś
ja słucham radia na serio dopiero od paru lat i to też rzadko, ale w związku z tym, że lubię pop nie mam nic szczególnego przeciwko obecnej formie działanie najpopularniejszych stacji
na inne trafiam rzadko, ale z tego co wiem tam też można się nie zawieść


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

24 kwie 2015, 22:17

Ja czasami sobie eskę włączę, szczególnie w soboty jak fajne klubowe nuty lecą.
W dobie internetu, telewizja i tym bardziej radio nie mają sensu bytu.
Za 10-15 lat to już będzie nisza.
(jednak obym się mylił, bo chcę mieć jeszcze TV w swoim mieszkaniu kiedyś :D )


Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

25 kwie 2015, 16:43

ja tam lubię TV i często oglądam
a radia ostatnio dużo na praktykach słuchałem bo szef lubił puszczać


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

25 kwie 2015, 17:43

seebeek17 pisze:W dobie internetu, telewizja i tym bardziej radio nie mają sensu bytu.
Mają, ponieważ w internecie sam musisz wszystkiego poszukać, poustawiać itp. Natomiast radio i telewizja są przydatne dla leniwych ludzi, bo wystarczy że je włączysz i masz wszystko podane na gotowca. ;)
seebeek17 pisze:Za 10-15 lat to już będzie nisza.
Nie sądzę, to samo mówiono o teatrze, kinie i książkach, a jednak wszystkie nadal funkcjonują. Telewizja i radio po prostu będą miały mniejszą grupę odbiorców i przez to będą musiały nieco się zmienić, ale nie znikną.


I regret nothing
ODPOWIEDZ