Twój prywatny wehikuł czasu

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

24 gru 2017, 20:54

I znowu, jak w każde Święta (bardziej Boże Narodzenie, ale też i Wielkanoc) podczas krzątaniny przygotowań, podczas kulminacyjnego momentu czy też podczas nuuudy poświątecznej - na oczy mej wspomnieniowej duszy rzucają się kolejne migawki zdarzeń z przeszłości. Najwięcej podczas ubierania choinki, oj! No wtedy to jest maraton, miszmasz, mix przebojów, wymieszane wspomnienia wszystkie, od tych z wczesnego dzieciństwa do czasów bardzo nieodległych. No i są to wspomnienia związane z poprzednimi takimi świętami. Duch w duch, wraca co było. Nagłym i nieuchwytnym lśnieniem, taka milisekunda! Ale nie tylko obraz, także zapach, może też dźwięk. Zaklęte w okruchu wspomnień tamte, Tamte święta. I choć są mgnieniem, to zostają dłużej. I w tych bieżących czynnościach poprawiają smak tymże i lączą cię pajęczyną wspomnień z tobą Kiedyś. Tobą lat 6, Tobą lat 34, lat 17, lat 41, lat 13... A głowa pełna. Od wrażeń, od wspomnień, od emocji, od tego co było. Twój osobisty wehikuł czasu. Czeka niezawodny.

A po latach i ten dzień będzie wspomnieniem. Z roku na rok bogatszy. I te pisanie na telefonie, obżarty, leżąc na łóżku, obok stołu wigilijnego i choinki, też pewno stanie się takim wspomnieniem. Ta czynność, te klikanie. Ta świadomość tego też jest magiczna; jak te całe podróże wstecz. Dodajesz, dodajesz... Startujący zawsze, gdy codzienność ustępuje miejsca świętu. Podróżniku czasu, podróżniku wspomnień. Jesteś tu, wiecej nas?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

24 gru 2017, 21:00

Magicznie to będzie jak dopiję drugą flaszkę :P
Nic mi się nie przypina, mam pustkę w głowie i chcę ją wypełnić płynem alkoholowym.
Dzień odpoczynku od pracy i nudy totalnej.


8=======D
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

24 gru 2017, 21:04

Też już od dawna nie widzę magii w tych świętach. Ale przynajmniej wolne jest i prezenty :)


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

24 gru 2017, 21:10

Tiquill pisze: Najwięcej podczas ubierania choinki, oj!
Moją ubrał w tym roku 6-letni bratanek i zajęło mu to pół godziny, ja tylko powiesiłem lampki i podłączyłem do prądu. :D
Co wy te choinki po pół dnia ubieracie? :):
Tiquill pisze:Zaklęte w okruchu wspomnień tamte, Tamte święta. I choć są mgnieniem, to zostają dłużej. I w tych bieżących czynnościach poprawiają smak tymże i lączą cię pajęczyną wspomnień z tobą Kiedyś. Tobą lat 6, Tobą lat 34, lat 17, lat 41, lat 13... A głowa pełna. Od wrażeń, od wspomnień, od emocji, od tego co było. Twój osobisty wehikuł czasu. Czeka niezawodny.
Ja święta na ogół wspominam źle i nie przepadam za nimi, z różnych względów.
Podobnie Sylwester. To już Zaduszki wolę bardziej. :P
Rycho3D pisze:Magicznie to będzie jak dopiję drugą flaszkę
Nic mi się nie przypina, mam pustkę w głowie i chcę ją wypełnić płynem alkoholowym.
Jak radzisz sobie z kacem? Pamiętam jeszcze pięć lat temu mogłem pić ile wlezie i kac prawie nie przeszkadzał, a teraz wypiję flaszkę i cały następny dzień zdycham.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

24 gru 2017, 21:25

Tiquill pisze:Duch w duch, wraca co było. Nagłym i nieuchwytnym lśnieniem, taka milisekunda! Ale nie tylko obraz, także zapach, może też dźwięk. Zaklęte w okruchu wspomnień tamte, Tamte święta. I choć są mgnieniem, to zostają dłużej. I w tych bieżących czynnościach poprawiają smak tymże i lączą cię pajęczyną
Obrazek
Dzienis pisze:Jak radzisz sobie z kacem? Pamiętam jeszcze pięć lat temu mogłem pić ile wlezie i kac prawie nie przeszkadzał, a teraz wypiję flaszkę i cały następny dzień zdycham.
Raczej nie miewam kaca, rzadko piję.


8=======D
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

24 gru 2017, 21:33

Rycho3D, to duch świąt, a nie spiryt w butelce. Uh ty! :P A sam o sterowaniu snem się rozpisujesz, a tu nicziewo nie najdujesz? Smutłem. :):


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

24 gru 2017, 21:40

Tiquill pisze: A sam o sterowaniu snem się rozpisujesz, a tu nicziewo nie najdujesz? Smutłem. :):
To nie sen, a rzeczywistość. Co do świąt to znam je głównie z filmów.


8=======D
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

24 gru 2017, 23:41

Rycho3D pisze:To nie sen, a rzeczywistość. Co do świąt to znam je głównie z filmów.
Popsułeś mi ten wieczór, Rycho. Ale nie mam żalu, tak się często życie zlośliwie składa. Ktoś chce ten czas z winy otaczającej go samotności zmienić w szarą nie wyróżniającą się niczym codzienność. I drugi ktoś, który tak wlaśnie szaro-codziennie chciałby uciec od tych świąt, ale tworzy je dla potrzeb swych bliskich. I tylko ten wyjątkowy w te dni infantylizm i ów wehikuł wspomnień żywych i drogich, pozwala mu nie zwariować w tym rozdwojeniu chcianego i niechcianego. A gdy Święta miną i zgasną światła - coś ściśnie za gardło. Cholernie nie lubię końca, czegokolwiek. Tak szybko, tak nie wszystko, tak poza moją pustą garścią. Wymuszony i niechciany czas, jakoś ogarniany, usposobiony, byle znaleźć zgodę. Trudny kompromis siebie z otoczeniem. W tak przemożnej w te dni hegemonii jednej tradycji. Po co znowu to? Dla tego mgnienia? Wstaw tą machinę do piwnicy. Już wystarczy. Na następny raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Jeffrey
Wstydliwy morderca
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2017, 13:01
Lokalizacja: Jabłonowo

27 gru 2017, 17:15

Moim zdaniem warto się w tym temacie popytać znajomych... To jest tak naprawdę najlepsze możliwe rozwiązanie :)


Zrywamy więzi, a potem każdy się dziwi, że jest samotny.
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

15 sie 2018, 19:21

Moim zdaniem warto się w tym temacie popytać znajomych... To jest tak naprawdę najlepsze możliwe rozwiązanie
aha, to spoko. xD

Generalnie jak dla mnie wszystkie święta mają w sobie coś fajnego, ale z grubsza każde kolejne są co raz bardziej beznadziejne. Po prostu, heh. ;) Pozostaje czekać na kolejne za kilka miesięcy.
Dzienis pisze:Podobnie Sylwester. To już Zaduszki wolę bardziej. :P
Nie wiem co Ty masz do sylwestra. Nie lubisz się nachlać, potańczyć i popić..ee...znaczy zabawić? :D

@Sory za odkop zimowego tematu w lato. :P


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

15 sie 2018, 20:01

seebeek17 pisze:Nie wiem co Ty masz do sylwestra. Nie lubisz się nachlać, potańczyć i popić..ee...znaczy zabawić?
Po prostu go nie lubię. Dzień później jestem rok starszy i uświadamiam sobie, że jest coraz gorzej.
Nachlać, potańczyć i poinbować wolę w normalny weekend czy coś.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

05 sty 2021, 10:36

Chciałbym by był już czerwiec, długi ciepły dzień, koniec obostrzeń i wtedy zatrzymać czas, bo zapierdala zbyt szybko. Nadal nie mogę przywyknąć, że za dwa miesiące jebnie mi 30tka.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Revter
Administrator
Administrator
Posty: 292
Rejestracja: 31 paź 2020, 20:24
Lokalizacja: Suchodolszczyzna
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 14 razy
Kontakt:

05 sty 2021, 14:58

Nie lubię lata - wolę żeby było zimno niż ciepło.


„Nie wiem czy postąpiłem właściwie, pewnie nigdy się nie dowiem.
Ale udało mi się, i z tego chyba powinienem się cieszyć...”
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

06 sty 2021, 03:24

Lato to moja ulubiona pora roku. Widno przez większą część dnia, słoneczko świeci, chce się coś robić. Jak dobrze mieć urodziny w lipcu :D


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

06 sty 2021, 08:41

Revter pisze:
05 sty 2021, 14:58
Nie lubię lata - wolę żeby było zimno niż ciepło.
:nie:
gada jak tiquell


8=======D
ODPOWIEDZ