Turning point Fall of Liberty-przycina się

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Mike
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1805
Rejestracja: 14 wrz 2013, 12:33

21 lis 2013, 20:36

Mam pewien problem. Otóż gdy uruchamiam grę wszystkie filmiki lecą normalnie a gdy pojawia się menu wszystko sie zatrzymuje. Wygląda to jak pokaz slajdów tyle, że co 10 sekund wszystko stoi i nagle działe normalnie z sekundę i potem znowu zatrzymuje się na te10 sekund. A gdy jakoś uda mi się włączyć kampanię to pierwszy filmik na silniku gry działa bez żadnych ścięć potem jest ładowanie i natępny filmik i sama gra to MakAbra. Znowu pojawiają się te skoki płynności.
Na kompie mam dużo bardziej wymagających gier np. Crysis 2, Far Cry 3, BfBC 2, Mass Effect 3, GTA 4, GRID, Saints Row The Third i działają one płynnie na wysoko-średnich. Miałem parę gier na Unrealu 3, bez problemu i płynnie działały na najwyższych ustawieniach wraz z rozdzielczością HD.
Mój sprzęt to:
Procesor-Dual Core 2,3 Ghz
Ram-2gb
Grafika-Nvidia Geforce 8600gt 256mb
System-Win XP service pack 3
Ps
Grę mam z ostatniego numeru Cd Action 13/2013
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pss
Na forum Cd Action założyłem taki sam temat i narazie nikt nie wie co zrobić. Liczę na waszą pomoc
Ostatnio zmieniony 21 lis 2013, 21:01 przez Mike, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

21 lis 2013, 20:57

A nie przypadkiem Turning Point: Fall Of Liberty?
Jako że z technicznego punktu widzenia ta gra to kiepski żart, przyczyną może być wszystko, od częstotliwości próbkowania dźwięku, przez sprzętowe przyspieszenie audio w DXDiag, wymuszanie AA albo Anizo w ustawieniach karty graficznej, granie w oknie lub na full screen, aż po takie absurdy jak podpięty Gamepad, uruchomiony w tle antywirus czy przeglądarka internetowa.
Przed grzebaniem w ustawieniach zalecam aktualizację sterowników od grafiki, dźwięku i koniecznie najnowszy PhysX (w Sacred 2 przykładowo są z nim niezłe akcje). 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Mike
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1805
Rejestracja: 14 wrz 2013, 12:33

21 lis 2013, 21:12

Poprawiłem już tytuł. ;)
Próbowałem na full screen na najwyższych i najniższych ustawieniach od najwyższej do najniższej rozdziałce w oknie też. Specjalnie wyłączyłem wszystkie aplikacje w tle, poodpinałem co się dało (mam tylko klawiaturę usb, innej nie posiadam). Nie mam żadnych antywirusów. Próbowałem z tym przyspiszeniem sprzętowym, ustawiałem najwyższy i najniższy priorytet, próbowałem też odpalić tylko na CPU 0. Sterowniki niedawno aktualizowane wszystko z nimi w porządku. Żadnych efektów :( . A pograłbym sobie w te giere (chociaż pośmiałbym sie z niedoróbek :lol: )


Awatar użytkownika
Mike
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1805
Rejestracja: 14 wrz 2013, 12:33

01 gru 2013, 15:12

Znalazłem rozwiązanie. Wystarczy kliknąć ppm na pliku .exe gry (ten co się grę z niego uruchamia) , wejść w właściwości następnie zakładka zgodność, tam włączyć zgodność z Windows 95 i wyłączyć kompozycje. Temat do zamknięcia ;) .


ODPOWIEDZ