Śmieszne/bezsensu cenzury

Nasze forumowe zabawy i przyjazne rozmowy o niczym i na pełnym luzie. Wcześniej znane jako Mały Hyde Park. Posty nie są zliczane.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

28 paź 2008, 13:25

Witam! Spotkał się ktoś ze śmiesznymi/bezsensownymi cenzurami?? Bo ja tak: pierwszym przykładem bezsensownej cenzurce niemców jest gra left4dead najnowsza gra valve!
Okładka oryginalna wygląda tak:
Obrazek
(jak się nie wyświetla to: https://www.horror-movies.ca/AdvHTML_Upl ... 360_PC.jpg)
Jak widać kciuk jest urwany a co zrobili niemcy? Kciuka dodali! ale go schowali xD
Obrazek
(jak sie nie wyświetla to: https://img3.imagebanana.com/img/l7k80x9 ... SS400_.jpg)
I w grze nie będzie można obcinać kończyn itp.
Ale naszczęscie to tylko w niemchech.
Na stronie headcrab.pl napisali że niemcy to stolica ocenzurowanych gier! Z tym się zgodze! W gta3 uniemożliwili nam dobijanie ludzi, zero krwi!
A to też spotkałem się ze śmieszną cenzurą u ALCRD!
AL jak pozwolisz wstawię twój filmik ;)
[youtube][/youtube]
Nie wiem czy to niemcy czy też ktoś inny ale moim zdaniem to jest bezsensu!

Czy wy spotkaliście się z jakimiś cenzurami głupimi, bezsensownymi? jeśli tak to pisać!


Obrazek
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

28 paź 2008, 15:47

Hm, sam nigdy nie mialem do czynienia z taka sytuacja (chociaz... nie pamietam za bardzo, bo maly bylem, ale chyba w Mortal Kombat 4 jak gralem, to nie bylo takiej przemocy, jak powinna byc. Wiecie, pourywane konczyny, itp. Sama krew.)

A jesli chodzi o film Alukarda, to ja sam mam HL1, i nie wiem za bardzo o sytuacji, ale czesc gry ktora przedstawil Al, to poczatek, kiedy nie mielismy w "legalny" sposob dostepu do broni... moze to bardziej easter egg niz cenzura. W dalszej czesci gry jest juz "lepiej" (jesli tak to moge nazwac).


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

28 paź 2008, 15:52

Z najbardziej śmiesznych nasuwa mi się na myśl zielona krew w niemieckiej wersji TR: Angel of Darkness, oraz robociki w Carmageddonie pierwszym


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
ALCRD
Agressive Vampire
Agressive Vampire
Posty: 1324
Rejestracja: 18 wrz 2007, 16:24
Lokalizacja: Coldharbour

28 paź 2008, 17:41

jasne mozesz wstawic Alixo

propo śmiesznych cenzur ludzi ogarnia głupota kompletna
jak widza w grze sex o jezu moment cenzura , ban kontrowersja .... a krew odcinanie głów itd itp zostawiają ;/ a kit niech młody sobie popatrzy na jatke :P byle by nie ogladal golych bab - chore
Ostatnio zmieniony 28 paź 2008, 17:42 przez ALCRD, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

28 paź 2008, 17:50

Amerykanie od dawna uważają (w filmach też widoczne), że mniej negatywny wpływ na dziecko będzie miało pokazanie mu flaków na podłodze niż kobiecej piersi. W Europie aż tak tego nie widać, poza Niemcami, którzy cenzurują wszystko co się da (boją się, że ktoś z młodego pokolenia pójdzie w ślady Adolfa?). Np. z polskiego Wiedźmina (chodzi o grę) Amerykanie usunęli sceny erotyczne, a Niemcy nadmiar krwi i możliwość odcięcia głowy. Totalna paranoja, mam nadzieję, że w Polsce do takiego czegoś nie dojdzie, choć podejrzewam, że w Unii cenzurowane niedługo będzie nawet masło...
Ostatnio zmieniony 28 paź 2008, 17:54 przez kazik, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

28 paź 2008, 20:44

Z tego co pamiętam, w niemieckiej wersji Return to Castle Wolfenstein nie ma niemców, tylko "tajemniczy i mroczny" (ah, jakie to oryginalne :-P) zakon/sekta Wilczego Szańca xD
W CounterStrike w chwili śmierci postać po prostu znika + nie ma krwi :-P
Jednak nie tylko w Europie->Niemczech panuje taka paranoja - część z Was chyba kojarzy aferę z Mass Effect i "lesbijskim sexem z kosmitką" (olaboga xD), z którego widać... no cóż, więcej widać na plaży w mroźny dzień 8-) Ale nie, sex, trzeba dać 21+ minimalny wiek gracza (dali 17+, ale mało brakowało) X_x
Nikt nie patrzy, czy w grze są ważne dla dziecka wybory moralne, które mogą na nie wpłynąć, nie analizuje się tego dogłębnie, nikogo nie interesuje jakie motywy kierują główną postacią w grze. Poza tym - usuwanie brutalności jest głupie - mnie jako dziecko wręcz odpychało bitmapowe, rozpixelowane mięso z Doom 2 zostające po kontakcie rakiety z przeciwnikiem, toteż nawet w grze zbyt często tego nie robiłem (po prostu obrzydliwy to był dla mnie widom) xD A co ma sobie myśleć dziecko - o zdzieliłem go 50 razy maczetą i zniknął/zamienił się w kwiatek (takie akcje też są xD) i inne motylki... jak dla mnie tym bardziej zechce sprawdzić, czy takie ładne rzeczy sie dzieją, jak kogoś porąbie na kawałki 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

02 lis 2008, 22:19

Moja pierwsza gran PC - Carmageddon 2. Trafiła mi się chyba jakaś niemiecka wersja, bo zamiast ludzi były zombiaki, które po najechaniu broczyły w zielonej krwi. Miało to swoje plusy, bo zombiaki jak wiadomo - powolne i mało ruchliwe łatwiej było trafić.

Nie lubię cenzury. Od razu mi się z komuną nasuwa...


Obrazek
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

12 sie 2009, 19:51

Ma ktoś Prince of Persia: Dwa Trony? To wiedzcie, że europejska wersja została nieco... okrojona. Z czego? Odcinania kończyn. Na początku myślałem że tak ma być, w końcu walczymy tylko sztyletem, a nie jakimś zweihanderem a'la Siegfried Schtauffen z Soul Calibura... ale amerykańska wersja POP6 (ta... to jest SZÓSTA część z cyklu POP) ma możliwość odcinania kończyn...
- tu macie film wprost z amerykańskiej wersji. Wyraźnie widać odpadające kończyny.


Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

12 wrz 2009, 20:24

Co jak co, ale pomimo gier i tak w Europie panuje większa swoboda, niż w Stanach, alkohol i fajki w wielu krajach Europy są od lat 16 (w USA 21, fajki zaleznie od stanu, w Kalifornii od 18) [ tu na naganę zasługuje Szwecja za Alkohol do chyba 3% od lat 18, mocniejsze od 20]

A co do tematu, to pamiętam aferę z niemiecką werjsą GTA3 [być może późniejsze też], w której to grze martwi przechodnie nie "upuszczali" pieniędzy, a trupów nie można było katować.

Jeśli o mnie chodzi, to jakakolwiek cenzura jest bez sensu, lepsza byłaby dokładniejsza kontrola np sprzedaży gier/filmów. W stanach jak chcesz kupić grę komputerową, która jest np 16+, to "ID please!", tak! To brzmi kosmicznie, ale taka prawda. Ale rozumiem, że producent dba o te 50k dodatkowych kopii sprzedanych, jeśli PEGI wyniesie 12+, a nie 16+, prawa rynku :>
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2009, 20:25 przez Kariko, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

12 wrz 2009, 20:42

Ja znam jedną bezsensowną cenzurę, na forum dla fanów gry Postal 2, oficjalnie najbrutalniejszej gry w historii, gdzie postać co chwila rzuca "fakami" nie wolno przeklinać "bo administracji się nie podoba". Żałosne, głupie i idiotyczne.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

12 wrz 2009, 23:40

MastaDJMax pisze:Ja znam jedną bezsensowną cenzurę, na forum dla fanów gry Postal 2, oficjalnie najbrutalniejszej gry w historii, gdzie postać co chwila rzuca "fakami" nie wolno przeklinać "bo administracji się nie podoba". Żałosne, głupie i idiotyczne.
Zakładając tutaj konto zobowiązałeś się przestrzegać regulamin forum, więc nie czepiaj się tak dosadnie czegoś, na co zgodziłeś się już prawie rok temu. Wszelkie propozycje co do zmian w regulaminie możesz składać tutaj: https://forum.postalsite.info/rozmowy-vf3.html
Poza tym - żałosne, głupie i idiotyczne, nie wspominajmy że świadczące o niskim poziomie intelektualnym piszącego, jest walenie w poście bluzgami na lewo i prawo. Pisanie k*** ch** i p******* jako co 2 - 3 wyraz na serio nie daje bonusów do męskości, uświadomcie to sobie wreszcie 8-)
To, że forum i strona tyczą się "oficjalnie najbrutalniejszej gry w hitsorii, gdzie postać co chwila rzuca "fakami"... ", nie znaczy że użytkownicy nań przebywający mają się zachowywać jak byle prostak, nie umiejący się poprawnie wysłowić nawet na piśmie 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

12 wrz 2009, 23:48

Lothar, nigdy nie rzucałem ku**ami na prawo i lewo - ale chciałbym móc normalnie napisać np. "I wtedy się wkurwiłem", bez gwiazdkowania, jak normalny człowiek, nie bojąc się kolejnego warna. No bo co niby się stanie jak tak napiszę? Adminowi gumka w majtkach strzeli? Popatrz na sadistic.pl - czy tam rzucają przekleństwami na prawo i lewo? Nie, a regulamin wcale nie broni. Można dodać zapis np. "Używanie wulgaryzmów nie jest zabronione acz użytkownicy nadużywający takich słów będą karani warnami".

A zgłaszać nie mam zamiaru, gadałem z Robem na GG o tym, powiedział że on, Tiquill i Iquid nie zamierzają się na coś takiego zgodzić. To głupie i bez sensu.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

12 wrz 2009, 23:54

MastaDJMax pisze:Lothar, nigdy nie rzucałem ku**ami na prawo i lewo - ale chciałbym móc normalnie napisać np. "I wtedy się wkurwiłem".
Wiem, że nie rzucałeś - porządny user z Ciebie :D Ja osobiście warn'a za coś takiego w życiu nikomu nie dałem i raczej nie dam. Wystarczy rzucić czasami okiem na SB, żeby zobaczyć że ta zasada jest dosyć liberalna, aczkolwiek przeginanie może się nieciekawie skończyć. Lepiej jednak unikać takich tekstów, jakby nie patrzeć na piśmie mają znikomy wydźwięk w porównaniu do swojej "mocy" w mowie :-P
MastaDJMax pisze:"Używanie wulgaryzmów nie jest zabronione acz użytkownicy nadużywający takich słów będą karani warnami".
Na takie coś osobiście mógłbym się zgodzić. Jednak nie mam tu (na szczęście, nie lubię zbytniej odpowiedzialności :-P) takiej władzy 8-)
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2009, 23:56 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

13 wrz 2009, 13:29

Ok, to skasuj tego mojego posta i dopisz w swoim, najlepiej na czerwono:

Max: dobra, zapiszę w propozycjach z uwzględnieniem twojego poparcia.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

04 lis 2009, 15:57

5 palec w logu , L4D to mało.

Zobaczcie to :

[youtube][/youtube]


ODPOWIEDZ