[POMOC] "There has been a signature failure"

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

15 paź 2011, 23:26

Witam!

Przedstawię przebieg problemu, którego wynikiem jest tytuł tematu. Dziś zaczął mi nagminnie wyskakiwać BSOD (zdarzało się nawet co 15 minut). Prawdopodobnie coś się pogrzebało w systemie..nie wiem czy to antywirus, czy emulator Mame, czy też może inne narzędzia ochronne...chciałem przywrócić system do backupu sprzed 2 dni, ale BSODy skutecznie mi to uniemożliwiały...pozostał więc jedyny ratunek - format. Wchodzę sobie szczęśliwy do partycji ukrytej, uruchamiam przywracanie systemu, program przygotowuje dysk i....bład. Próbuję jeszcze raz - znów to samo. Chciałem wiec uruchomić Windowsa normalnie i ukazuje się mi "There has been a signature failure". Z tego wszystkiego bios jeszcze działa. CZy ktoś moze wie o co chodzi i wie jak to naprawić?

PS. Nie używałem Ghosta do ochrony plików.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2011, 23:34 przez Ramesses, łącznie zmieniany 1 raz.


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

16 paź 2011, 01:54

Jestem prawie pewien, że MBR się skopał - wystarczy dyskietka startowa Win98/MS-DOS/Hiren's Boot i odpalenie z niego MiniXP w wersji konsolowej i wpisanie w konsoli (w zależności od rodzaju i wersji systemu) FDISK /MBR, FIXMBR, lub FIXBOOT. Później opcje mogą być dwie - albo system zacznie normalnie startować, albo będziesz musiał przeprowadzić format (który tym razem powinien się udać) 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

16 paź 2011, 08:40

Lothar pisze:Jestem prawie pewien, że MBR się skopał - wystarczy dyskietka startowa Win98/MS-DOS/Hiren's Boot i odpalenie z niego MiniXP w wersji konsolowej i wpisanie w konsoli (w zależności od rodzaju i wersji systemu) FDISK /MBR, FIXMBR, lub FIXBOOT. Później opcje mogą być dwie - albo system zacznie normalnie startować, albo będziesz musiał przeprowadzić format (który tym razem powinien się udać) 8-)
CZyli rozumiem, że wystarczy mi zwykła płyta czy pendrive z w/w programami (jakop że laptop stacji dyskietek już nie posiada :P ) i działajac wedle instrukcji powinno wszystko wrócić do normy?


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

18 paź 2011, 06:29

Tak jest. Polecam też przeskanować dysk pod kątem bad-sectorów i rzucić okiem, co S.M.A.R.T. ma ciekawego do powiedzenia - bo możliwe, że dysk zaczyna się powoli sypać 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

24 paź 2011, 21:01

Zgodnie z zapowiedzią Lothara po wpisaniu komend trzeba robić format, ale przynajmniej dysk zaczął startować.

Dzięki wielkie! :)

PS. Już po formacie, lecz pozostała jedna kwestia. Zainstalowałem Windowsa z płyty, lecz chciałbym wrócić do wcześniejszej reinstalacji systemu, czyli przywracania fabrycznego. NIestety nie mogę wejsć na partycję ukrytą. Jednakże z pozycji XP jest ona widoczna, ale tam też nie mogę jej wystartować...co z kolei z tym zrobić?
Ostatnio zmieniony 24 paź 2011, 23:54 przez Ramesses, łącznie zmieniany 1 raz.


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 paź 2011, 08:42

Spróbuj z menadżerem dysków.
Ewentualnie dodanie wpisu do boot.txt(zaawansowane)


8=======D
ODPOWIEDZ