The Punisher

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Wilczur
Niedorobiony bandzior
Posty: 42
Rejestracja: 23 lut 2008, 14:20
Lokalizacja: Kraków

23 lut 2008, 22:07

The Punisher

to typowy shooter, stworzony przez konsorcjum wydawnicze THQ wraz ze studiem developerskim Volition Inc. Grę zdominowały elementy akcji i walki, natomiast warstwa fabularna została bezpośrednio oparta na słynnym cyklu komiksów o tym samym tytule, autorstwa Jimmy Palmiotta. Warto w tym miejscu dodać, że program komputerowy ma niewiele wspólnego z kinową adaptacją Punishera, która w roku 2004 okazała się hollywoodzkim niewypałem.

Atmosferę w „The Punisher” budują przede wszystkim sugestywne, ciemne zaułki Nowego Jorku oraz okolic, pośród których przewijają się plugawi i bezwzględni przestępcy. Gracz wcielając się w rolę Franka Castle’a, twardziela z krwi i kości, któremu wymordowano rodzinę, mści się na wszystkich złych tego świata, stanowiąc tym samym ład i porządek. Do skutecznej eksterminacji wroga używa on szeregu zróżnicowanych narzędzi i broni, które w trakcie właściwej rozgrywki można, a wręcz trzeba odpowiednio modernizować i ulepszać. Ciekawostką wartą odnotowania, niespotykaną w innych tego typu produkcjach, jest możliwość użycia żywego człowieka jako tarczy ochronnej. Przykładowo, boss wrogiej ekipy z nożem na gardle rozkaże swoim podwładnym złożyć broń i skapitulować. Napotkane przedmioty typu telewizor, szafka lub też butelka mogą zostać użyte do walki wręcz – gra tym samym zyskuje na atrakcyjności. Ponadto, innowacyjny system przesłuchań pozwala inkwirować złapanych i zaaresztowanych bandziorów, od których użytkownik dowiaduje się wielu cennych, kluczowych dla przebiegu rozgrywki informacji.

Silnik graficzny, na którym pracuje ten tytuł, znamy z takich produkcji jak seria gier „Red Faction”. Na potrzeby „Punishera” został on jednak znacząco unowocześniony. Na uwagę zasługuje również specjalny model fizyczny. Przykładowo, zastrzelony bandzior przewracając się uszkadza krzesło, na które upada jego ciało, itp.

zródło: gry-online.pl

Jak dla mnie bomba 10/10 :D

Może Postal jest lepszy ale tamta nie jest zła :P
Ostatnio zmieniony 23 lut 2008, 22:32 przez Wilczur, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

23 lut 2008, 22:11

O kupilem tę gierke gdzies 8 miechow temu pierwsze uczucie jak przyjeba*** mordą złego pana o ziemie..och to bylo cos...najbardziej ta gierka spodobla mi sie ze wzgledu ze jestes brutalny ale jestes dobry :> tzn. Frank Castle (Punisher) byl dobry...hmmmm mam jeszcze film na DVD ....czas obejrzec :diabel:


Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

23 lut 2008, 22:13

Wilczur pisze:Co sądzicie o w/w grze

Jak dla mnie bomba 10/10

Może Postal jest lepszy ale tamta nie jest zła
po 1. Napisz coś o tej grze dobrze ci radzę :P

po 2. gierka jest niezła ,ale twórcy biorą graczy na brutalność więc odemnie oicena 7+/10

Ogólnie dobra ,szybka gierka akcji ,dużo krwi i czarnego humoru przedewszystkim :P

Jednak rakuję tu tego czegoś , co oferują inne gry. G-R-Y-W-A-L-N-O-Ś-C-I . I dlatego taka niska ocena :P

dobra gra :P


Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

23 lut 2008, 22:16

twoj stary
Ostatnio zmieniony 30 cze 2010, 21:13 przez little_psycho, łącznie zmieniany 5 razy.


Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

23 lut 2008, 22:20

little_psycho pisze:OMFG...a co tu duzo gadac nazywasz sie Frank Castle , czyli tytulowy Punisher ..musisz sie zemscic za zone i dzieci...hmmmm , zapewne jak wiecie Frank nalezal do armi , FBI i tak dalej a wiec mozemy ulepszac bron dodawac tlumiki i tak dalej no i musimy tez ochraniac ludzi i przesluchiwac bandziorow na rozne sposoby...PS : niestety sa tylko tlumiki ni ma kotnikow z P2
Skoro niechcę ci się dużo gadać to chociaż skopiuj recenzję z jakiejś strony :P <- do Wilczura


PS. Witamy nowego usera! (przynajmniej ja witam :P )
Ostatnio zmieniony 23 lut 2008, 22:21 przez ciuciu, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

23 lut 2008, 23:05

Klawa giera. :): 20 zł i już jest Wasza - naprawdę warto kupić. Pokaźny arsenał broni, rozbudowane poziomy, zróżnicowane misje. Punisher wręcz kipi przemocą, jednak - tak jak to ma miejsce w Postalu - sprawia ona przyjemność tym większą, że jest kierowana do przestępców i bossów mafii. Grafice mogę zarzucić jedną rzecz - usta bohaterów nie ruszają się podczas mówienia danej kwestii - jednak dla mnie najważniejsza jest grywalność, a tę Mściciel ma.


Obrazek
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

23 lut 2008, 23:24

Kmieciu pisze: usta bohaterów nie ruszają się podczas mówienia danej kwestii - jednak dla mnie najważniejsza jest grywalność, a tę Mściciel ma.
To nawat nadaję się do tematu ,,Spolszczenia'' :P

Polacy robiący spolszczenie do THE PUNISHERA zrobili ten oto błąd: Usta postaci się nie poruszają! WTF [rzecież spolszczone zostały tylko napisy! No właśnię polacy bardzo spieprzyli sprawę :P


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

23 lut 2008, 23:26

Hm, to znaczy, że w oryginalnej wersji usta bohaterów się ruszają? :drapanie:


Obrazek
Awatar użytkownika
wasacz93
Seryjny zabójca
Posty: 314
Rejestracja: 13 sty 2008, 20:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

23 lut 2008, 23:44

A to jest bardzo ciekawa kwestia - ja podczas cutscenek w więzieniu i paru innych dostrzegłem coś zabawnego. Przy jednych kwestiach ruszają ustami, a przy innych nie i znowu ruszają i znowu nie... xD. Jeśli mi się uda, to zrobię Wam z tego filmik :).
Ostatnio zmieniony 23 lut 2008, 23:45 przez wasacz93, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

24 lut 2008, 00:16

wasacz93 pisze:Przy jednych kwestiach ruszają ustami, a przy innych nie i znowu ruszają i znowu nie... . Jeśli mi się uda, to zrobię Wam z tego filmik .
Też tak nieraz mam :P
Kmieciu pisze:Hm, to znaczy, że w oryginalnej wersji usta bohaterów się ruszają?
Rozwieje twoje wątpliwości :P

Tak , tak w orginalniej wersji ruszają ustami :P

Bo mam oby dwie :P
Ostatnio zmieniony 24 lut 2008, 00:16 przez ciuciu, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

24 lut 2008, 00:19

O, pierwsze słyszę! To bardzo dziwne - po co Polacy specjalnie pogarszają animację angielską? Wierzę Ci, ale trudno mi jest to sobie wyobrazić!


Obrazek
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

24 lut 2008, 00:21

Pewnie ruszanie ustami się z mówionym tekstem nie zgadzało :P


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

24 lut 2008, 00:24

Na pewno, Silver Dragon, ale ile ta gra straciła na grafice przez taki 'zabieg'! Bo wiele osób - jak jeszcze przed chwilą ja - zarzucają Punisherowi właśnie brak animacji ust, a teraz... Polacy dali ciała. Nieważne pobudki, po prostu.


Obrazek
Awatar użytkownika
wasacz93
Seryjny zabójca
Posty: 314
Rejestracja: 13 sty 2008, 20:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

24 lut 2008, 00:31

Jeśli już coś spie... zepsuli, to na pewno nie celowo, nie wierzę żeby taki gigant jak CDP pozawalał na coś takiego i nie testował gier. Jak już coś, to może wersję jaką CDP dostało od THQ była 'o-kant-pośladka-potłuc' :P.


Obrazek
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

24 lut 2008, 00:37

wasacz93 pisze:Jak już coś, to może wersję jaką CDP dostało od THQ była 'o-kant-pośladka-potłuc' .
Gdzieś czytałem chyba w PLAY recenzję polskiej wersji.

jak znajdę to zamieszczę tutaj :P


ODPOWIEDZ