The Punisher

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

24 lut 2008, 00:38

wasacz93 pisze:Jeśli już coś spie... zepsuli, to na pewno nie celowo, nie wierzę żeby taki gigant jak CDP pozawalał na coś takiego i nie testował gier. Jak już coś, to może wersję jaką CDP dostało od THQ była 'o-kant-pośladka-potłuc' :P.
Miło, że wierzysz w CDP, jednak niestety czasy polonizacji a'la Baldur's Gate minęły - Punisher to nie pierwsza i nie ostatnia fuszerka CDP, które ostatnio totalnie olewa graczy 8-)

A sam Punisher - gierka przyjemna, niezbyt wymagająca strzelanka, z ciekawymi etapami, postaciami, sporą ilością broni. Do tego bajerki do odkrycia, boska muzyka, przyjemna graficzka... Bardzo przyjemnie mi się w nią gra, zwłaszcza kiedy chcę się rozerwać i odstresować 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
wasacz93
Seryjny zabójca
Posty: 314
Rejestracja: 13 sty 2008, 20:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

24 lut 2008, 00:47

Lothar pisze:
wasacz93 pisze:Jeśli już coś spie... zepsuli, to na pewno nie celowo, nie wierzę żeby taki gigant jak CDP pozawalał na coś takiego i nie testował gier. Jak już coś, to może wersję jaką CDP dostało od THQ była 'o-kant-pośladka-potłuc' :P.
Miło, że wierzysz w CDP, jednak niestety czasy polonizacji a'la Baldur's Gate minęły - Punisher to nie pierwsza i nie ostatnia fuszerka CDP, które ostatnio totalnie olewa graczy 8-)
Ta, te czasy minęły już chyba bezpowrotnie, ale nie wierzę żeby CDP zatrudniało takich programistów, co zmieniając napisy na polskie 'przy okazji' rozpi**dalali też tę część kodu, w której są dane na temat kiedy i jak postać ma ruszyć ustami.
Nie mieści mi się to we łbie po prostu. Fatalna jakość tłumaczeń to jedno a zabawa w 'kto bardziej popsuje kod' to co innego i nie wierzę, że ktoś to aż tak spartolił. CDP - powiedzcie że to nieprawda :|.


Obrazek
Awatar użytkownika
Wilczur
Niedorobiony bandzior
Posty: 42
Rejestracja: 23 lut 2008, 14:20
Lokalizacja: Kraków

24 lut 2008, 00:53

ciuciu pisze:Gdzieś czytałem chyba w PLAY recenzję polskiej wersji.
Mam to "dzisiaj" jescze zeskanuje i wrzuce :D


Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

13 mar 2008, 19:56

Cytat z PLAY'a o polskiej wersji The Punisher (przepisuję)
PLAY pisze:Polska wersja do angielskich dialogów dodaje polskie napisy. Niektóre teksty rzucane przez atakujących nas wrogów i odtwarzane w zoo prezentacje zwierząt są nieprzełożone. Nie zmieniono grafiki , na przykład zbierane przez Punishera tytuły wycinków gazet są po angielsku , ze skróconym tłumaczeniem u dołu.
Doceniam [banzai] inwencję w przełożeniu krwistych dialogów , w których pojawiają się takie barwne określenia , jak nie dygaj pały albo zawrzyj japę. Drażniące są jednak niefortunne tłumaczenia niektórych podstawowych tekstów. Pojawia się na przykład określenie menu mieszkania, zaś torturowani przez naszego antybohatera przeciwnicy nie łamią się , tylko załamują. Ale absolutnym [TERAZ UWAGA] skandalem jest to ,że podczas polonizacji gra zpstała uszkodzona! W Orginale podczas konwersacji twarze postaci wyrażają emocję , a ich usta poruszają się. W polskiej wersji zgubiono ten efekt i dialogi odbywają się nie jako telepatycznie - Twarze są martwe . To tym bardziej oburzające ,że przecież głosy postaci są te same co w wersji orginalnej! Mam nadzieję , że CD Projekt szybko wyda łatkę usuwającą ten błąd , bo bez niej sceny dialogowe wyglądją okropnie sztucznie.
BANZAI


Awatar użytkownika
wasacz93
Seryjny zabójca
Posty: 314
Rejestracja: 13 sty 2008, 20:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

13 mar 2008, 21:57

ciuciu pisze:Cytat z PLAY'a o polskiej wersji The Punisher (przepisuję)
PLAY pisze:Polska wersja (...) bla, bla, CDP spie**olił kod gry zawierający mimikę
A więc to prawda... CDP na stos! :565:

BTW: przeszukałem stronę CDP - o żadnej łatki do Punishera nie ma i nie było mowy, nie wspomnieli o tym także w recenzji gry, mało tego - wytknęli jeszcze twórcom problemy z dźwiękiem, że niby "muzyka urywa się po jakimś czasie bezczynności gracza"! Jasne. Przecież twórcy powinni najlepiej wyciąć muzykę, tak jak zrobiliśmy to my z mimiką. Czy to nie logiczne? Eh...


Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

14 mar 2008, 13:53

Nie wierzę... co za brak wyobraźni! CD Projekt zachowało się jak niedoświadczona firma, którą już wtedy nie byli. :/ Przez nich wiele osób obrzydziło sobie Punishera właśnie przez tą nieszczęsną mimikę.


Obrazek
Awatar użytkownika
VikinQ
Wnerwiony urzędas
Posty: 19
Rejestracja: 22 lis 2009, 08:01
Lokalizacja: Będzin

22 lis 2009, 13:01

Brutalna gra po prostu i tyle.


Awatar użytkownika
korter
Seryjny zabójca
Posty: 393
Rejestracja: 02 lut 2010, 18:46

30 mar 2010, 14:11

Nie dawno grałem .Za...oza .!!! Podczas grania zauważyłem dziwne podobieństwo do Postal 3 szczególnie w sytemie strzelania i pewnej rzeczy brania zakładników .Koleś pod koniec traileru też bierze zakładnika .


Świat idzie ku przepaści popatrzmy na młodzież co robi jak się zachowuję.Starsi ludzie głupieją , młodzi też z każdym rokiem coraz gorzej.Czas na zmiany są one nieuniknione lecz w tym przypadku nie mają sensu.....
Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

04 paź 2013, 19:56

Grałam i przeszłam wszystko poza misją z czołgiem i ostatnią (ale od czego są czyjejś save'y :D ). Pierwsze, co mi się spodobało, to wymuszanie zeznań przez walenie głową w podłoże. A jak zobaczyłam wiertarkę stołową z ikonką czaszki z logo, to wiedziałam, że to będzie gra dla mnie. W FPP nie byłaby tak fajna. A najbardziej mi zapadło w pamięć wpychanie do pieca kremacyjnego, wkładanie do urządzenia do cięcia drewna (misja z ZOO bodajże) i podkładanie pod wiatrak w bazie wojskowej, no i oczywiście robienie "żywej tarczy". Wkładanie głowy do wrzącego oleju też dobre (choć dokładnie tej sceny już nie pamiętam)! Cięcia twarzy laserem, wkładania głowy do akwarium z piraniami czy nadziewania na róg nosorożca nie widziałam w żadnej innej grze, a z tych na listach top ileśtam najbrutalniejszych grałam chyba we wszystkie (Prototype planuję, GoW mi się nie podoba). Punishera oceniam na 9/10.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

04 paź 2013, 20:24

Oj, dobrze to brzmi. Właściwie to nigdy Punishera nie postrzegałem za aż tak brutalną grę. Trzeba będzie zagrać. :faja:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
rigstudio
Modder
Modder
Posty: 584
Rejestracja: 03 maja 2011, 20:37
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

04 paź 2013, 20:34

Ja już mam tą grę za sobą :)
Przeszedłem 2 razy całą i pewnie jeszcze raz bym grał gdyby mi płyta nie zniszczyła się:(
Polecam bo jest niezła sieka. :mgun2:


Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

04 paź 2013, 22:15

Nie chce nic mówić ale w tej grze chodziło przy przesłuchaniach chyba o to żeby właśnie kolesi nie wrzucać do pieców krematoryjnych, zgniatarek do aut itp... Ale dobra. ;D


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

04 paź 2013, 22:25

Ja tam zawsze wrzucałem. Odmówić sobie takiej przyjemności? Nigdy! :D


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

04 paź 2013, 22:45

W Postalu też chodzi o to, by zrobić zakupy i wykonać inne zwykłe misje, a nie znęcać się nad ludźmi. Przecież to nie ten ohydny Manhunt, gdzie MUSISZ być niegodziwy. Brrr! xD


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

05 paź 2013, 22:20

Właściwie to nigdy Punishera nie postrzegałem za aż tak brutalną grę.
Bo gameplaye i screeny wszystkiego nie pokazują. Co prawda kończyny mogą zostać oddzielone od reszty, ale bardzo rzadko się mi to zdarzało. "Special interrogation" nadrabia jednak wszystko 8-) Jeżeli chcesz więcej info, to jest też rozbijanie głowy o szybę czy zmiażdżenie jej ramą okienną oraz podrzynanie gardła, na misji w zakładzie pogrzebowym jak Frank wychodzi z trumny i są całkowicie bezbronni ludzi z pogrzebu, to Quick Killem często to zdarza. No i wkładanie twarzy do kominka.

A co do misji, gdzie było wkładanie głowy do wrzącego oleju, sprawdziłam, to przedostatnia (Takagi Building).
Przecież to nie ten ohydny Manhunt, gdzie MUSISZ być niegodziwy
Grałam w dwójkę i szczerze mówiąc mi się Manhunt nie podoba. Kamera nieruchoma to i trudno się patrzy, nie wiadomo gdzie iść i co robić.


ODPOWIEDZ