Testy serwera

Dział w pełni poświęcony grze w necie. Miejsce na ustawki, propozycje i pomoc.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, ServerAdmin

Awatar użytkownika
abdul11
Miłośnik broni
Posty: 116
Rejestracja: 21 wrz 2008, 10:56

19 cze 2012, 13:11

jeszcze taka sugestia odnośnie trybu gry, czy lepiej nie postawić serwera w trybie TDM (argumenty- jest tam mało serwerów więc będzie bardziej widoczny , gra tam sporo ludzi którzy omijają DM)


Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

19 cze 2012, 14:12

Mi się wydaje, że ludzie wbijają tam, gdzie jest najwięcej ludzi i raczej nie patrzą na tryb. Przynajmniej ja tak robię :P


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

21 cze 2012, 01:33

EvilT-ModZ pisze:mod works correctly, and all ur problems just ur.
Probably u have some mutators / or mp(fixes) / or etc, which damage other game actors
I tested it now on default P2MP 1409X, without mods and mutators. I added PM only. No changes, the same errors for helicopter: HP on 0 and bad view of hands.


abdul11, The Iceman, dziś zostawiłem właśnie na TDM. Takich serwerów jest mniej. Każda odmienność, czy to dużo graczy, czy inny serwer, może przyciągnąć. Od czasu do czasu może być TDM, imho. ;)

Skończywszy testy z ProjectMarica przywróciłem co było, z tą zmianą, że wyłączyłem wymuszanie ładowania Massacre. Załaduje się, gdy na to zagłosujemy.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

21 cze 2012, 18:13

Tiquill pisze:I tested it now on default P2MP 1409X, without mods and mutators. I added PM only. No changes, the same errors for helicopter: HP on 0 and bad view of hands.
A mi się wydaje, że problem może sprawiać sam patch 1409X
Ostatnio zmieniony 21 cze 2012, 18:15 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

27 cze 2012, 02:29

Silver Dragon pisze:A mi się wydaje, że problem może sprawiać sam patch 1409X
Ten dodatek daje tak wiele do gry i do zarządzania serwerem, że jest praktycznie niezastąpiony. I nadrzędny wobec innych sieciowych modów. U nas zawsze wszystko względem niego jest dostosowane.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 3 razy.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaro111
Początkujący morderca
Posty: 56
Rejestracja: 10 sty 2011, 21:02

27 cze 2012, 14:26

Mapka Pirozioma jest super trudna podczas gry z botami. Chwilę po respawnie dostajesz headshota od bota, którego ty ledwo widzisz na 2 końcu mapy :D


Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

27 cze 2012, 15:59

Będziecie chcieli na niej grać? Bo ja jej osobiście nie trawię. Istna rzeźnia :mgun:


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

27 cze 2012, 18:11

Jaro111, zrobiłem botów najgłupszych z możliwych. Nadal za celni na tą mapkę? Jeśli tak - to bez botów się ustawi.

Dodałem jeszcze dwie mapki naszych ludzi. Ważna rzecz, nasze mapy! ;)

Pierwsza: mpDGT-Carcmentary - by Rycho3D, samodzielna mapka.
Druga: MPD-ADR3Dv2 - też by Rycho3D, mapa dla samochodów z ADrenalineSTPMod - czyli: Mapa wymaga moda ADrenalineSTPMod.

Dodałem bowiem do testów i do zabawy ADrenalineSTPMod. Wraz z nim w rotacji jest mapka MPDGT-DangerousBendNew. A więc z downloadu pobieramy:
ADrenalineSTPMod i dla niego ADrenalineSTPMod Update01 - to całość moda.

I tu uwaga, wszystko co w tym poście zalinkowałem trzeba pobrać zanim zaczniemy grę. Bo czekać, aż ściągnie się to z serwera samej gry to... Póki nie ma redirecta (a może i dziś będzie, jak się uda), trzeba wszystko ściągać.


PS. Następne Wasze mapy dla multi by się przydały... ;)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

27 cze 2012, 18:29

Mapki fajne, ale po jakimś czasie wysypało mnie z komunikatem:

You have been kicked from this server: Your client has been modified. Please use only a clean installation of Postal 2 to play on this server.

No i trochę gra przycina się podczas jazdy.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2012, 20:19 przez The Iceman, łącznie zmieniany 1 raz.


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

27 cze 2012, 22:33

The Iceman pisze:You have been kicked from this server: Your client has been modified.
Taki komunikat i ja kiedyś miałem, gdy miałem zmodyfikowany User.ini, jak pamiętam. Po skasowaniu go i restarcie było ok. A na jakiej mapie wtedy byłeś, jakie mutatory? W logu serwera nic nie znajduję.

Czy inni mieli/mają podobnie?
The Iceman pisze:No i trochę gra przycina się podczas jazdy.
Każda samochodowa mapa, czy jakaś konkretna? Przycina, czyli ping czy też grafika?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

27 cze 2012, 22:55

Tiquill pisze:Przycina, czyli ping czy też grafika?
Grafika.
Tiquill pisze: A na jakiej mapie wtedy byłeś, jakie mutatory?
Mutatory ustawione przez ciebie, mapa ADR3D.


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

27 cze 2012, 23:39

Skoro grafika przycina na kliencie, to znaczy że - użytkownik życzy sobie lżejszej mapy, jak mniemam. ;)

A mutatorów od kilku dni nie ruszam, są takie, jakie inny admin ustawią albo ludzie zagłosują. Czyli przypomnę: Po restarcie serwera ładuje się tylko AirMail. W trakcie gry można przez głosowanie wyłączyć wszystkie mutatory (wybierając No Mutators).

Pytanie mam: Jakie mapy? Jakie mapy wyrzucić, nie chcecie ich? A jakie chcecie, jakie podobają się na innych serwerach? Dodam.

Przygoda z samochodowymi modami to tylko dodatek. Głównie idzie o mapy i bronie, to cel nadrzędny. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaro111
Początkujący morderca
Posty: 56
Rejestracja: 10 sty 2011, 21:02

28 cze 2012, 17:44

Jeśli chodzi o bronie to sugeruje dodać DarkPS, oczywiście z mapami zmodyfikowanymi na rzecz moda. Swoiste urozmaicenie rozgrywki.

EDIT: Podzielam uwagi Icemana, mam te same błędy co on tzn mapka przycina, a po paru minutach kick ze serwera.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2012, 20:22 przez Jaro111, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
EvilT-ModZ
Modder
Modder
Posty: 159
Rejestracja: 16 sie 2010, 17:30

29 cze 2012, 08:12

The Iceman pisze: You have been kicked from this server: Your client has been modified. Please use only a clean installation of Postal 2 to play on this server.
It's 1409x problem, it detects some mods like cheats.

Solution: (on server only!)
Open "Postal2.ini/Postal2MP.ini"

Find there:

[1409XGame.xSecurity]
AimbotAction=EP_KickAndBan
AimbotMessage=Your client has been modified. Please use only a clean installation of Postal 2 to play on this server.


Set it to:

[1409XGame.xSecurity]
AimbotAction=EP_LogOnly
AimbotMessage=Your client has been modified. Please use only a clean installation of Postal 2 to play on this server.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2012, 08:16 przez EvilT-ModZ, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

30 cze 2012, 01:41

EvilT-ModZ pisze:AimbotAction=EP_LogOnly
Thanx, I did it.
Jaro111 pisze:Podzielam uwagi Icemana, mam te same błędy co on tzn mapka przycina, a po paru minutach kick ze serwera.
xAdmin w 1409X, jest co nieco zamordyzmem, za duże obostrzenia. Piszcie, co się Wam nie podoba, wyłączę. Obok powyższego wyłączyłem też wywalanie z serwera za niedozwolone komendy przypisane do klawiszy w User.ini.

Chcę jeszcze wyłączyć karanie za użycie TCam. Po jego wpisaniu gracz umiera. Nie wiem czemu aż tak ten kod jest nielubiany, że został zakazany. To takie złe, że sobie chcę cyknąć screenshot podczas gry? To podstawowa, dla mnie, niedogodność xAdmin. Reszta prawie - to dar z nieba. ;)
Jaro111 pisze:Jeśli chodzi o bronie to sugeruje dodać DarkPS, oczywiście z mapami zmodyfikowanymi na rzecz moda. Swoiste urozmaicenie rozgrywki.
Są na serwerze, są w rotacji, można grać w DarkPS. :)

Dodałem też moda MadMods - niestety, jego mutatory nie działają pod 1409X, trzeba będzie to inaczej zrobić. Wrzucam też na serwer moda DarkFire, zostało 2 mapy jeszcze. Więc też można będzie grać, dodam je do rotacji map. Oczywiście, kto nie ma tych modów, niech pobierze, razem z update DarkFire - wszystko jest w downloadzie.

Zbliżają się zmiany serwera, więc bieżący konfig jest tymczasowy. Mam nadzieję, że po zmianach pingi nowego serwera będą jeszcze mniejsze od bieżących. Ale kiedy zmiany nastąpią - poinformuję.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ