Teoria ewolucji

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

19 maja 2009, 22:02

Przecież z czegoś musiały powstać kolejne gatunki, w tym goryl i człowiek.


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

19 maja 2009, 22:17

Kazik 47 milionów lat stopniowych zmian ci coś mówi???


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Minpis
Wnerwiony urzędas
Posty: 22
Rejestracja: 27 lis 2008, 10:12

19 maja 2009, 23:33

Oczywiście, że Ziemia, Świat został stworzony przez Boga. Ludzie też.

A z obrażaniem religii Katolickiej co niektórzy mogliby się pohamować.


Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

20 maja 2009, 15:42

Elvis Scatter pisze:Przecież z czegoś musiały powstać kolejne gatunki, w tym goryl i człowiek.
No ale to coś ma być ogniwem łączącym małpę i człowieka, ale skoro jest są małpy bardziej podobne do ludzi, to chyba teoria chybiona, co nie?


Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

20 maja 2009, 15:49

Przepoczwarzanie jest płynne, a nie stopniowe. Od starożytności ludzie trochę się zmienili, jeszcze trochę i może znowu zmienią się na tyle że uzna się za nowy gatunek. Geny powoli się zmieniają, każdy gatunek przechodzi mutacje. Jedne są drobne, inne powodują radykalne zmiany w wyglądzie organizmu. To jest tak jak z tworzeniem nowych ras psów. Robi się to sztucznie, dlatego widać różnice między jeszcze żyjącymi wilkami i tymi małymi szczurami. A jednak to wszystko to psy


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 maja 2009, 23:47

Zdjęcie tej skamieliny i mnie sprawiło wielką przyjemność. Miły dowód naszych powiązań z resztą żywych stworzeń. Przyjemnie patrzeć.
kazik pisze:
Elvis Scatter pisze:Przecież z czegoś musiały powstać kolejne gatunki, w tym goryl i człowiek.
No ale to coś ma być ogniwem łączącym małpę i człowieka, ale skoro jest są małpy bardziej podobne do ludzi, to chyba teoria chybiona, co nie?
Ej, tam, chyba na siłę okazujesz swoją niekompetencję. Gdy żył ten ogoniasty stworek nie było człowieka, nie było też goryla. To jest przodek (według nauki, rzecz jasna), a nie zaginiony brat. Zarówno człowiek jak i goryl musiał przejść długą drogę od tego stworka do swojej obecnej postaci.

A więc, jakby nie było, wiara czy nauka, "małpy - tak", "małpy - to nie ja", ja powiadam:
Ida, niech żyje! Niech żyje nam. :P


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

07 wrz 2009, 22:39

Hmm, niewiele mi wiadomo w tej sprawie, mogę sobie porzucać ogólnikami w stylu "teoria ewolucji jest dziurawa!", ale nie o to mi chodzi. Słyszałem ostatnio o ciekawej książce - "Zakazana Archeologia", która rzekomo rzuca nowe światło na ewolucję, nie wiem, nie czytałem, może kiedyś ruszę, na razie priorytety mam inne, podaję to tylko jako ciekawostkę.

https://www.dobreksiazki.pl/b543-zakazan ... owieka.html
https://www.ndw.v.pl/art.php?nr=242


Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

08 wrz 2009, 16:57

Ja tam zgadzam się z teorią ewolucji, zastanawia mnie tylko, dlaczego wszyscy myślą że osiągnęliśmy już szczyt? Dlaczego ewolucja ma się kończyć na inteligencji?

Jak wiadomo, siła to potęga. Inteligencja to technika, technika zawsze pokonuje siłę, więc jest od niej potężniejsza. Zastanawialiście się jednak czy jest coś ponad inteligencję? Coś czego jeszcze nie osiągnęliśmy?

Ludzie to bardzo... ograniczone i dumne istoty. Lubią myśleć że są najmądrzejśi, najpotężniejsi na świecie. Popatrzcie tylko: myślą że potrafią samodzielnie zmieniać klimat!

Na drodze ewolucji wykształcili inteligencję i wręcz zakochali się w niej do tego stopnia, że sprawiają wrażenie jakoby chcieli się na tym etapie zatrzymać... Nie jest to marnotrastwo miejsca na ziemi? Aż żal bierze gdy się patrzy, że najinteligentniejsze istoty na ziemi są tak głupie i ograniczone.

A więc co może być następnym krokiem ewolucji? Cóż... wymyślony przeze mnie termin "Homo Spiritualis" może wam podsunąć pewną myśl...

Osobiście dużo na ten temat myślałem, po więcej odsyłam do mojego artykułu na serwisie Eioba, nie sądzę by był sens zajmować tu miejsce. W końcu niektórzy tu obecni ciągle nie potrafią przyjąć do wiadomości samej teorii ewolucji, a co dopiero zastosować ją by przewidzieć koleje losu ludzkiego...

Aha, i jeszcze do Kazika - to, że nie wiemy jak jest naprawdę nie znaczy od razu że nasza teoria jest błędna. Ciągle szukamy odpowiedzi na pytania, dlatego niektóre odłamy przeczą samym sobie (to tak apropo jego pierwszego posta w temacie)

[EDIT]
Epic... zapomniałem dać linka...
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2009, 18:29 przez Max King, łącznie zmieniany 1 raz.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

09 wrz 2009, 07:16

Co do głupoty ludzi, to jest ona typowo naturalna. Zawsze największą grupą ludzi byli niewykształceni/prości/głupi, czy jak ich tam jeszcze zwać. Jest takie łacińskie powiedzenie - Sapere Aude, czyli odważ się być mądrym, najwidoczniej ludzie to banda tchórzy. Co najciekawsze, inteligencja to jedyna rzecz, którą los rozdał sprawiedliwie, bo każdemu się wydaje, że ma go pod dostatkiem.

Co do artykułu, to kłóci się z moim wrodzonym sceptyzmem do takich rzeczy. Wędrówki dusz? Proszę... świadomość mam tu i teraz i nie miałem jej wcześniej, bo nie mam wspomnień, czy samej świadomości, że kiedyś kimś byłem. OOBE? Umysł płata nam różnorakie figle, jest to czysta potęga wyobraźni, bądź stan hipnozy. Kiedyś sam próbowałem poddać się hipnozie regresyjnej, nie zadziałało. Moim zdaniem to wszystko kwestia wiary, albo podejścia. Albo dasz się nabrać, albo nie.


Zwalanie winy na Kościół za ciemnotę średniowieczną? Nie do końca myślę, że to prawda, Kościół faktycznie wykorzystywał sam fakt głupoty ludzkiej do manipulacji nią, a nauka była niedostępna, bo cóż... Mało osób mądrych, więc edukacja była droga i niedostępna niektórym z racji hierarchizacji społeczeństwa, to jak z nową kartą graficzną, która dopiero co weszła na rynek, jest bardzo droga, a po jakimś czasie stanieje i się spopularyzuje. Co ciekawe poziom niektórych ludzi obecnie nie odbiega od chłopa pańszczyźnianego z XIII wieku. Ostatnio słyszałem, jak 15letnia osoba się zdziwiła, że Poznań leży w Polsce po tym, jak obejrzała (może po raz pierwszy w życiu) pogodę. Dlatego uważam, że ludzie to durna masa i zawsze taką pozostanie.

Ja też wierzę, że kolejnym stadium ewolucji będzie umiejętność lepszego wykorzystania umysłu, ale nie będę spekulował nad formą, w jakiej się to objawi, bo nie mam nawet koncepcji. Może to będzie telepatia, może lewitacja, a może coś o czym nie mamy kompletnie żadnego wyobrażenia


Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

09 wrz 2009, 10:37

Co do artykułu, to kłóci się z moim wrodzonym sceptyzmem do takich rzeczy.
Odstaw ten sceptycyzm, to dla ludzi którzy nie chcą się dowiedzieć. Niedowierzanie wszystkiemu czego nie można udowodnić nie zaprowadzi cię do niczego, a jedynie będziesz wszystko odrzucał.
Wędrówki dusz? Proszę... świadomość mam tu i teraz i nie miałem jej wcześniej, bo nie mam wspomnień, czy samej świadomości, że kiedyś kimś byłem.
Jasne że nie masz, bo wspomnienia zapisują się w mózgu, który umiera podczas śmierci, dlatego nigdy nie będziesz mógł pamiętać tego co było przed.
OOBE? Umysł płata nam różnorakie figle, jest to czysta potęga wyobraźni, bądź stan hipnozy.
Oczywiscie można to tak uznać i olać kompletnie, po co zawracać sobie dupę rzeczami które nie są do niczego potrzebne...
Kiedyś sam próbowałem poddać się hipnozie regresyjnej, nie zadziałało. Moim zdaniem to wszystko kwestia wiary, albo podejścia. Albo dasz się nabrać, albo nie.
Fakt. Dopóki czegoś nie udowodnisz, będzie to tylko kwestia wiary...

A co do kościoła i średniowiecza... cóż, moim zdaniem kościół był odpowiedzialny za brak wykształcenia. Nie zapominaj że on miał nie tylko władzę nad ludzkością. Zresztą... Widziałem obrazek, pokazujący postęp cywilizacji przez wieki. Od czasów antycznych poziom rósł, natomiast w średniowieczu spadł nieco i nie ruszał się aż do Odrodzenia... Kościół nie pozwalał wręcz niczego odkrywać, był Bóg, Bóg stworzył świat i człowieka, każdy kto myślał inaczej, a nawet spróbować się dowiedzieć płonął na stosie. To nie jest tak że edukacja była droga. Edukacji nie było.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

09 wrz 2009, 17:28

Nie jestem pewien co do ewolucji w stronę inteligencji. Obecnie można już mówić o analfabetyzmie wtórnym. O ile jeszcze ze 20 lat temu znaczna większość ludzi potrafiła w miarę poprawnie pisać i wysławiać się, tak teraz wypowiadane, a szczególnie pisanie zdania są kompletnie niezrozumiałe. Ortografia i interpunkcja są w zaniku. Składnia jest taka, jak ją sobie ktoś wymyśli. Jest gorzej niż w PGRach.
Do tego dochodzi ogólna niewiedza, ciężki debilizm (straszna ociężałość umysłowa), i niechęć do wszystkiego co kojarzy się z nauką i pracą. Może nadejdzie czas, w którym większość ludzi na Ziemi zginie, właśnie przez głupotę. Bardzo bym się z tego cieszył


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

09 wrz 2009, 18:17

Bo człowiek aktualnie idzie na łatwiznę. Stał się na tyle inteligentny, by tworzyć rzeczy które niby ułatwiają mu życie, ale sprowadza myślenie do minimum. Komputery, telewizory, kalkulatory czy inne duperelstwa tylko ogłupiają ludzi. Po cholerę liczyć w pamięci, maszyna to zrobi za ciebie. Po co zwracać uwagę na interpunkcję czy ortografię. Jak dobrze ustawisz funkcje Worda, sam ci byki poprawi.
Kiedyś ludzie czytali więcej książek, teraz są gry komputerowe. Pamiętam czasy gdy całe hordy dzieciaków, pogrywały w piłkę nożną przed blokiem, teraz tego nie ma... pustki. Bo większość siedzi przed ekranami swoich kompów i garbacieje. Później się ludzie dziwią dlaczego małolat wysłowić się nie potrafi.

Jak tak dalej pójdzie, to za kilkadziesiąt lat człowiek nic nie będzie robić. Wszystko za niego droidy zrobią :|
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2009, 19:50 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

09 wrz 2009, 20:54

Hmm... czyżby człowiek był zbyt głupi, aby zrozumiał, że straci w ten sposób sens życia, bo osiągnął "wszystko"? Nie sądzę. Ale jakby najgorsze się stało - nawet wśród śmieci (przepraszam za wyrażenie) trafi się jakaś perełka... jakiś drugi mesjasz. Mam taką ogromną nadzieję.


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

09 wrz 2009, 21:52

Silver Dragon pisze:Bo człowiek aktualnie idzie na łatwiznę. Stał się na tyle inteligentny, by tworzyć rzeczy które niby ułatwiają mu życie, ale sprowadza myślenie do minimum. Komputery, telewizory, kalkulatory czy inne duperelstwa tylko ogłupiają ludzi. Po cholerę liczyć w pamięci, maszyna to zrobi za ciebie. Po co zwracać uwagę na interpunkcję czy ortografię. Jak dobrze ustawisz funkcje Worda, sam ci byki poprawi.
Po części to prawda, jednak nie do końca :-P Posłużę się tutaj przykładem programowania - żeby stworzyć cokolwiek sensownego trzeba wykazać się logicznym myśleniem, twórczością, umiejętnością przewidywania, łączenia faktów, planowania i masą innych umiejętności związanych z mocarnym wykorzystywaniem mózgu. Tworzenie grafiki na kompie również wymaga umiejętności. Innych niż malowanie pędzlem, jednak nie jest wcale takie proste, jeśli chce się osiągnąć naprawdę porażający efekt. Technologia nie musi ogłupiać ludzi, czy robić z nich wysuszonych pokraków, które słońce znają tylko z telewizji. Tak jak w każdym przypadku, po prostu trzeba znać umiar. Alkohol też nie jest zły, wręcz przeciwnie. Ale spożywanie w nadmiernych ilościach może doprowadzić do śmierci. Niestety, ludzie za bardzo rozwinęli technologię, a za mało świadomość korzyści i zagrożeń jakie może ona wnieść w nasze życie. Ale rasa ludzka od zawsze umiała głównie niszczyć... 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

16 paź 2009, 16:01

Mimo iż całość trwa ponad półtorej godziny, myślę, że warto obejrzeć owy wykład w którym kreacjonista jeździ po teorii ewolucji. Sam jestem dopiero na 5 parcie. Będę oglądał 3 dziennie. Gdy obejrzę wszystko to się wypowiem.

Filmiki:
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 16 paź 2009, 16:30 przez Mr Minio, łącznie zmieniany 1 raz.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
ODPOWIEDZ