Tarcza antyrakietowa

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

27 sie 2008, 23:02

prawdziwy 666 pisze:żebyśmy nie wyszli z tego wszystkiego na tarczy zamiast z tarczą :D
Świetna aluzja do starożytnej Sparty! :D


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

27 sie 2008, 23:13

Robsessed pisze:
prawdziwy 666 pisze:żebyśmy nie wyszli z tego wszystkiego na tarczy zamiast z tarczą :D
Świetna aluzja do starożytnej Sparty! :D
I taka na miejscu.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
wasacz93
Seryjny zabójca
Posty: 314
Rejestracja: 13 sty 2008, 20:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

27 sie 2008, 23:20

Dla mnie ta cała sytuacja jest kompletnie chora. Wciąż slyszę "tarcza przeciw Rosji", "tarcza wymierzona w Rosjan", "Ameryka z Polską przeciw Rosji". Ludzie, kurde, przecież to nie jest wyrzutnia rakiet, tylko system obrony antybalistycznej! To nie sieje rakiet nuklearnych we wszystkich kierunkach świata, tylko zestrzeliwuje takowe. "Zbudujcie tarczę, to Wam walniemy rakietą". Głupi pretekst. Jakbyśmy jej nie zbudowali, to prędzej czy później sami by nas zaczęli ostrzeliwać. A my wtedy co? Wykałaczkami byśmy w ich rakiety rzucali? A że niby co? Że Polska nie ma prawa się bronić, bo Putin tak nam każe? To walić Putina, walić ich rząd i walić ich popi****lony naród! Budowa tarczy jest tylko i wyłącznie wyborem Polski i żadne ruskie ku**sy, jak Putin i jego bandą długobrodych kukiełek nam tego nie zabroni. Za dużo sobie sk**wiele pozwalają.

Uff, wybaczcie że się uniosłem, ale ta sytuacja jest wręcz powalająca. Zresztą, prędzej czy później wszystkim przejdzie. Nawet Rosji (Obrazek).


Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

27 sie 2008, 23:23

wasacz93 pisze:Dla mnie ta cała sytuacja jest kompletnie chora. Wciąż slyszę "tarcza przeciw Rosji", "tarcza wymierzona w Rosjan", "Ameryka z Polską przeciw Rosji". Ludzie, kurde, przecież to nie jest wyrzutnia rakiet, tylko system obrony antybalistycznej! To nie sieje rakiet nuklearnych we wszystkich kierunkach świata, tylko zestrzeliwuje takowe. "Zbudujcie tarczę, to Wam walniemy rakietą". Głupi pretekst. Jakbyśmy jej nie zbudowali, to prędzej czy później sami by nas zaczęli ostrzeliwać. A my wtedy co? Wykałaczkami byśmy w ich rakiety rzucali? A że niby co? Że Polska nie ma prawa się bronić, bo Putin tak nam każe? To walić Putina, walić ich rząd i walić ich popi****lony naród! Budowa tarczy jest tylko i wyłącznie wyborem Polski i żadne ruskie ku**sy, jak Putin i jego bandą długobrodych kukiełek nam tego nie zabroni. Za dużo sobie sk**wiele pozwalają.
To muzyka dla mych uszu. :D
wasacz93 pisze:Uff, wybaczcie że się uniosłem
Dobrze się tak czasem unieść.
wasacz93 pisze:Zresztą, prędzej czy później wszystkim przejdzie. Nawet Rosji.
Co do Rosji, to nie byłbym taki pewien. Od kilku setek lat ten naród jest, jak to napisałeś: popi****lony.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2008, 23:24 przez Robseßed, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

27 sie 2008, 23:31

Tylko, że jak Rosjanie wystrzelą rakiety w nas, to będziemy mogli w nie co najwyżej wykałaczkami rzucać. Polska nie posiada własnego systemu antyrakietowego, a tarcza będzie chronić terytorium Stanów Zjednoczonych. Ale fakt posiadania na naszym terytorium tej tarczy sprawi, że po ataku zbrojnym na Polskę w mgnieniu oka, pojawią się tu US Marines. Poza tym dzięki tarczy dostaniemy $$ na modernizację armii. Jeśli premier ma jaja (prezydent ma, już to pokazał w prawie Gruzji) to za rządowe pieniądze powstanie polska tarcza, Amerykanie z chęcią ubiją z nami taki interes.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2008, 23:32 przez kazik, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

27 sie 2008, 23:39

wasacz93 pisze:ta sytuacja jest wręcz powalająca. Zresztą, prędzej czy później wszystkim przejdzie. Nawet Rosji ().
Temu dzikiemu bydlęciu to nie przejdzie. Prędzej Rosja przeminie, niż jej chore trzepanie kapucyna. Ona MUSI się samozadowalać, bo nikt inny nie jest dla niej miły. Biedne cielę...

Oczywiście, żeby nie było, jest wielu Rosjan prawych, którzy wyrastają ponad tą tłuszczę swoich współplemieńców. Tym pełen szacunek. I współczucie. :kotek:

kazik pisze:Jeśli premier ma jaja (prezydent ma, już to pokazał w prawie Gruzji) to za rządowe pieniądze powstanie polska tarcza, Amerykanie z chęcią ubiją z nami taki interes.
Z tego co dane nam zostało z mediów, to kroi się to całkiem nieźle...


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
wasacz93
Seryjny zabójca
Posty: 314
Rejestracja: 13 sty 2008, 20:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

27 sie 2008, 23:47

kazik pisze:Tylko, że jak Rosjanie wystrzelą rakiety w nas, to będziemy mogli w nie co najwyżej wykałaczkami rzucać. Polska nie posiada własnego systemu antyrakietowego, a tarcza będzie chronić terytorium Stanów Zjednoczonych. Ale fakt posiadania na naszym terytorium tej tarczy sprawi, że po ataku zbrojnym na Polskę w mgnieniu oka, pojawią się tu US Marines. Poza tym dzięki tarczy dostaniemy $$ na modernizację armii. Jeśli premier ma jaja (prezydent ma, już to pokazał w prawie Gruzji) to za rządowe pieniądze powstanie polska tarcza, Amerykanie z chęcią ubiją z nami taki interes.
kazik, nie no, ja nie wierzę, żeby Amerykańska tarcza antyrakietowa stojąca w Polsce była ograniczona tylko do USA. A jak Ruski zdecydują walnąć w samą tarczę to co? To nie będzie jej można zestrzelić, bo to nie w USA jest? Ja myślę, że Amerykanie nie są tak rozrzutni i o swój sprzęt dbają, ba! i o życie i zdrowie sojuszników z Polski dbają. A jeśli to co mówisz okaże się prawdą i nie będzie można odeprzeć rakietowego ataku Rosji na Polskę z powodu tej mądrej inaczej umowy, to ja to podsumuję jednym głośnym, krótkim ale wiele znaczącym wyrażeniem - LOL!


Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

28 sie 2008, 11:23

Wszystko będzie zależeć od dobrej woli Amerykanów.
Z oficjalnych deklaracji USA wynika, że po zainstalowaniu w Europie wszystkich przewidzianych elementów systemu, będzie on mógł bronić przed rakietami dalekiego i średniego zasięgu nie tylko Stany Zjednoczone, ale również większość europejskich członków NATO.
Źródło


Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

03 wrz 2008, 23:16

mam nadzieję...chociaż Ruski to też spryciarz..nie wiadomo co oni tam szykują oprócz politycznych pogróżek...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
wasacz93
Seryjny zabójca
Posty: 314
Rejestracja: 13 sty 2008, 20:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

07 wrz 2008, 12:07

Oczywiscie ze tak. Rosja jest chyba najlepiej zaopatrzonym w bron krajem od czasow zimnej wojny, a apetyt na nowe tereny i technologie militarne wciaz im nie przechodzi. Moze nie mowia o tym glosno, ale siedza po cichu i konstruuja te swoje coraz nowsze i coraz bardziej zabójcze bronie. W koncu kogos zaatakują, niech tylko do wladzy u nich dojdzie jakis narwany palant, bo na razie Putin utrzymuje (s)pokój. A wtedy to nie wiem co my zrobimy, tym bardziej ze teraz juz im za skóre zalazimy z ta tarcza.

Jak to szlo?...
"Niepotrzebnie politycy tak na siebie warczą;
zechcą Ruskie to nas wyślą w kosmos razem z tarczą"
;>


Obrazek
prodd.

20 wrz 2008, 14:51

Ruscy szczerze maja tą tarcze w dupie głęboko, bo jakby puścili swoje wszystkie atomówki, to czy jest tarcza czy są dwie tarcze, czy 100 tarcz gówno to da.


Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

20 wrz 2008, 15:25

Nie wiem, czy ruskich byłoby stać na tyle odrdzewiacza, żeby puścić na raz choć 10 atomówek. :P


Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

21 wrz 2008, 19:05

kazik pisze:Nie wiem, czy ruskich byłoby stać na tyle odrdzewiacza, żeby puścić na raz choć 10 atomówek. :P
reklamy coca-coli są i w afrykańskich wioskach...więc Ruscy też zapewne posiadają :P


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

17 wrz 2009, 20:30

https://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/ ... zy,43578,1

Tarczy jednak nie będzie. Car Wszechrusi Jego Miłość Władimir Putin na pewno jest dumny ze swojego człowieka w Waszyngtonie, lub jak kto woli prezydenta USA. Jak było do przewidzenia w wielkiej polityce wielkich mocarstw cierpi Polska, która jak zwykle dostaje po dupie. Nie będzie wiz, nie będzie dalszego wspomaganie armii (co było jednym z punktów kontraktu tarczy), ale za to będzie poprawa stosunków rosyjsko - amerykańskich. Nasi wielcy polityce i tak nie wyciągną z tego wniosku i dalej będą lizać dupala hameryce.

Swoją drogą jestem ciekaw jednej rzeczy. Umowy zostały podpisane, wszystko od strony prawnej było już załatwione, aż tu nagle jedna ze stron nagle zrywa umowę. Za zerwanie umowy stron zrywająca powinna zapłacić karę, zobaczymy co nasi wielcy politykierzy zrobią w tej sprawie.

P.S. Mamy kolejny dowód, że jeśli szukamy strategicznego partnera przeciw Rosji, to powinniśmy szukać go nie na zachodzie, a na wschodzie. Istnieje wszak mocarstwo, które ma z Rosją wspólną granicę ( a więc potencjalny konflikt interesów, jeśli chodzi o ziemi) i które nie zmieni swojego kursu o 180 stopni ze względu na wyborców. (tak, marzy mi się granica polsko - chińska na Uralu 8-) )


Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

18 wrz 2009, 07:08

Ile sprawa tej tarczy się ciągnęła? 2 lata? Po objęciu stanowiska prezydenta przez Lolbamę, właśnie takiego finiszu się spodziewałem. Też nie uważam, że Ameryka jest dobrym sojusznikiem, oni zawsze nas traktują po macoszemu, zaznaczając zawsze, jacy to jesteśmy dla nich ważni. G***o, dla nich liczy się tylko jeden sojusznik - Izrael.

Hah, co do sojuszu polsko-chińskiego to bałbym się w sumie w taki sojusz wchodzić. Chiny są nieobliczalne i prowadzą obcą zupełnie nam politykę. Poza tym to w dalszym ciągu komuszki, a u nas rząd "prawicowy" (sojusz Hitlera i Stalina tak wyglądał i widać, czym się skończył - większy zjadł mniejszego). Chociaż sam pomysł niegłupi, trzeba znaleźć mocnego partnera, bo USA ma nas gdzieś, a UE to enklawa starców, której nie chce się już prowadzić ostrej polityki zagranicznej.
kazik pisze:Swoją drogą jestem ciekaw jednej rzeczy. Umowy zostały podpisane, wszystko od strony prawnej było już załatwione, aż tu nagle jedna ze stron nagle zrywa umowę. Za zerwanie umowy stron zrywająca powinna zapłacić karę, zobaczymy co nasi wielcy politykierzy zrobią w tej sprawie.
No właśnie, na pewno nie poruszą tego tematu w mediach (politycy, media może tak). Pożyjemy, zobaczymy.


ODPOWIEDZ