Szkody wojenne

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Szynkacz
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1018
Rejestracja: 23 maja 2017, 00:41
Postawił piwo: 1 raz

16 wrz 2017, 20:06

ShaQ pisze:Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić. Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo... (aż se to dam do sygny, będzie pokazywało zawsze, żeby niektórym dać do myślenia)
Czyli potwierdzasz tym zdaniem, że twoim zdaniem "Było Minęło"
ShaQ pisze:Ale wiecie co? Mógłbym po kolei cytować wasze wypociny (pozwolę sobie to tak nazwać, bo skoro wy tak, to czemu nie ja?) i odpowiadać, ale szkoda mojego czasu, szkoda strzępić klawiatury na was. Bym tego tyle napisał że aż by forum mi wywalił komunikat że przekroczyłem limit znaków.
Bardzo jestem ciekaw, jaka musiałaby być twoja wypowiedź, by przekroczyła 65k znaków ;>
Widać, jakie masz poglądy, skoro ciągle cytujesz tego idiotę 100nogę :facepalm:
Silver Dragon pisze:Nie powiem. należy się Polsce zadośćuczynienie i to spore. I to nie tylko od Niemiec. Polska poniosła największe straty ze wszystkich krajów jakie brały udział w IIWŚ. Wszystkie wypłacone reparacje wojenne po 1945 zagarnęli nasi 'wyzwoliciele' z ZSRR. Co więcej, potraktowali nasz kraj jako zdobycz wojenną. Sowieci rabowali i wywozili w głąb ZSRR całe fabryki, urządzenia, materiały, surowce itp, itd, itt. Kto wie jakby wyglądała Polska, gdyby nie ta powojenna okupacja.
O wiele szybciej byśmy się odbili od dna komunistycznego. A gdyby nie było wojen i dalej byśmy byli z Litwą, to bylibyśmy super-mocarstwem. Ale, Prawo Napoleońskie - "Chcesz pokoju? Szykuj się do wojny". I to najszczersza prawda
Silver Dragon pisze:Władza niektórym ludziom w dupach poprzewracała...
Niestety, ale tak to już bywa.
Silver Dragon pisze:W Europie ;)
Chyba w POLSCE! Urodziłeś się w jakimś państwie europejskim, czy w Polsce? Przecie my jesteśmy w UE dopiero od 2004 roku ;>
Rycho3D pisze:Uważaj bo ci skapnie :D
Jaki ty jesteś poszkodowany przez wojnę? Weź mnie nie osłabiaj.
Tiquillowi chodzi o nasz kraj, nasze tradycje, naszą kulturę.
Tiq sam nie ma w tym interesu. Twierdzi (i dobrze twierdzi), że to jego patriotyczny obowiązek.
Rycho3D pisze:Rząd nie ma kasy to próbuje wszystkiego. A Niemcy powinni żądać odszkodowania od polski bo miliony lat temu nasze dinozaury gwałciły i zjadały ich dinozaury. :P
Tak naprawdę, to my nigdy większych szkód Niemcom nie zrobiliśmy. A jak już, to jak oni "zaczynali". Już prędzej Rosja, nawet mają święto Przepędzenia Polaków z Moskwy czy jakoś tak. A to dlatego, bo Moskwa została raz jeden podbita - przez Polaków. Napoleon popełnił duży błąd, a Hitler go powtórzył.


Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

16 wrz 2017, 20:46

SzynkaczPL pisze:Czyli potwierdzasz tym zdaniem, że twoim zdaniem "Było Minęło"
[youtube][/youtube]
SzynkaczPL pisze:Bardzo jestem ciekaw, jaka musiałaby być twoja wypowiedź, by przekroczyła 65k znaków ;>
Byłaby taka, że nie dałbyś rady jej przeczytać :lol:
SzynkaczPL pisze:Widać, jakie masz poglądy, skoro ciągle cytujesz tego idiotę 100nogę :facepalm:
Stonoga jest według ciebie idiotą? Fakt faktem, jest dość wulgarny z niego facet, ale popatrz ilu ludziom pomógł w różnych sprawach. Od pomocy dla biednych rodzin i wręczenie jednej super auta, po pomoc w różnych długach bądź problemach zdrowotnych. Dla mnie przez to jest fajnym człowiekiem, ale ty zapewne tylko wrzuciłeś 5 zł od mamy do kubka na WOŚP.

Pamiętacie te słynne nagranie "coś się, coś się popsuło..." wrzucone w dniu wyborów do sejmu? Wtedy to się wydawało śmieszne, ale po roku wszystko to co on mówił okazało się prawdą. Że polaków "kukle będą swędziały z bólu". No, to niezły, ku*wa, idiota. Gratulacje, Wielki Patrioto. Jeszcze żeś avatar bylejaki z neta wziął i wkleiłeś logo świętych z Saints Row IV, przy tym domalowałeś tam barwy Polski do góry nogami. Pora umierać...
SzynkaczPL pisze:Chyba w POLSCE! Urodziłeś się w jakimś państwie europejskim, czy w Polsce? Przecie my jesteśmy w UE dopiero od 2004 roku ;>
Ugh, ale nasz kraj leży na kontynencie Europy. O to chodzi, a nie jakieś państwa ełropejskie. Dragonowi chodzi o miejsce położenia. Europa a Unia Europejska to chyba co innego. Weź ty chopie lekcje z pszyrki powtórz czy coś, bo jedynke z niezapowiedzianej kartkówki dostaniesz. Taka rada ode mnie ;)
SzynkaczPL pisze:Tak naprawdę, to my nigdy większych szkód Niemcom nie zrobiliśmy.
SzynkaczPL pisze:nigdy
SzynkaczPL pisze:nigdy

[youtube][/youtube]
Polska nieraz wyrządzało szkody Niemcom. Niemcy zresztą też w sumie. Ot tak, wzajemnie. Przykład? Chociażby wojna Bolesława Chrobrego z Cesarzem Niemieckim Henrykiem II trwająca od 1002r do 1018. Potem jeszcze łupieszcze wyprawy na Niemcy pod przewodnictwem Mieszka II mające miejsce w 1025 roku. Co prawda to sprzed tysiąca lat, starożytność i w ogóle, ale musiałem dać te przykłady :diabeł:
Każde państwo wyrządziło komuś szkody ;)


Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

16 wrz 2017, 20:52

ShaQ pisze:mające miejsce w 1025 roku. Co prawda to sprzed tysiąca lat, starożytność i w ogóle, ale musiałem dać te przykłady
>1025 rok
>starożytność
[youtube][/youtube]
Shaq, ja Cię kurwa proszę...

[ Komentarz dodany przez: ShaQ: 2017-09-16, 21:11 ]
A o co dokładnie prosisz? (:


Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

16 wrz 2017, 20:56

Ja jebe, pomyłkę zrobiłem. Wiem przecież, że to średniowiecze. Że co ty myślałeś? Że debilem jestem? xD
Każdy ma prawo do pomyłki ;)

To znaczy, ta pomyłka była głupia w cholere. Wybaczcie mi, ale jestem dzisiaj niespełna rozumu.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2017, 21:05 przez ShaQ, łącznie zmieniany 3 razy.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

17 wrz 2017, 01:11

Młode pokolenie rokuje nadzieję, bo, niezależnie która strona sporu, jest szczera, emocje na żywe, naturalne - i potrafi je kontrolować. To jest w was budujące! :) Natomiast reakcja starszego pokolenia oponentów budzi grozę. Zmarnowane pokolenie, może nawet by się dało rzec. Capi zgniłą kontestacją rzeczywistości i tumiwisizmem. Tylko Ja i jak najmniej całej reszty wokół zajmującej mą uwagę. Ajajaj! :(

Więcej odpiszę za dnia. Z telefonu trudno pisać długie posty.

ShaQ pisze:Ale wiecie co? Mógłbym po kolei cytować wasze wypociny (pozwolę sobie to tak nazwać, bo skoro wy tak, to czemu nie ja?) i odpowiadać, ale szkoda mojego czasu, szkoda strzępić klawiatury na was. Bym tego tyle napisał że aż by forum mi wywalił komunikat że przekroczyłem limit znaków.
Ależ ShaQ, zrób to. Napisz nawet nowy temat. Cały dział ci dam na twoją argumentację. Młody człowiek to świeży duch, zawsze miło poznać jego zdanie. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

17 wrz 2017, 09:42

Niestety taki już los Polski która od setek lat jest położona między młotem a kowadłem.
Co jakiś czas wybuchały wojny i albo atakowali nas Ruscy albo Szwaby, a wcześniej jeszcze Turcy, Szwedzi czy nawet Mongołowie. Raz nas też podzielili na kawałki.
Oczywiście, że nasz kraj przez setki lat doznał wiele złego od oponentów, ale też wiele razy sami daliśmy przysłowiowej dupy, choćby w czasach gdy byliśmy mocarstwem w XVII wieku przez różne błędy osłabiliśmy swą pozycję aż daliśmy się rozebrać pod koniec XVIII wieku. Przez to już potem nigdy nie odbudowaliśmy swej potęgi.

W XX wieku odzyskaliśmy niepodległość, ale Tiquill trochę przesadził pisząc, że gdyby nie druga wojna to bylibyśmy mocarstwem. Polska tak naprawdę była bardzo dziadowskim krajem z ogromnym rozwarstwieniem społecznym. Wiem to, gdyż moje korzenie są z najniższej kasty polskiej, czyli chłopstwa, mój dziadek przed wojną nie miał butów i mieszkał w chacie krytej słomą, a szkoły skończył tylko cztery klasy, bo trzeba było pracować.

Niemcy wyrządzili nam dużo skurwysyństwa i oczywistym jest, że powinni dać nam odszkodowanie, ale teraz jest to zwyczajnie piekielnie trudno wyegzekwować. Po wojnie trafiliśmy pod okupację radziecką i zamiast do Niemiec wszystkie dobra szły do Rosji. Jedynym plusem komunizmu było zwiększenie edukacji, postęp technologiczny i wyrównywanie szans społecznych, poza tym ten system był porażką i złodziejstwem.
Niemcom zaś po wojnie pomagały USA.

Teraz to se możemy naskoczyć, bo jesteśmy średnim pod każdym względem europejskim krajem, którego niemal nikt nie szanuje.
Poza tym Polacy mają w sobie coś takiego, że nawet jeśli jest dobra sytuacja, to i tak dążą do samozniszczenia. ;)


I regret nothing
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

17 wrz 2017, 09:54

Tiquill pisze:Młode pokolenie rokuje nadzieję, bo, niezależnie która strona sporu, jest szczera, emocje na żywe, naturalne - i potrafi je kontrolować. To jest w was budujące! :) Natomiast reakcja starszego pokolenia oponentów budzi grozę. Zmarnowane pokolenie, może nawet by się dało rzec. Capi zgniłą kontestacją rzeczywistości i tumiwisizmem. Tylko Ja i jak najmniej całej reszty wokół zajmującej mą uwagę. Ajajaj! :(
Każdy ma swoją rację, jeśli podzielasz zdanie dzieci to chyba dobrze. :D

Moje zdanie w tej sprawie w sumie się nie liczy, bo mam na to wyjeb....
Powinno to zależeć od gestu dobrej woli, jeśli chcą niech płacą.
A jak zapłacą to wypierdolą nas z Niemiec i bezrobocie sięgnie 20% albo i więcej :D


8=======D
Awatar użytkownika
Szynkacz
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1018
Rejestracja: 23 maja 2017, 00:41
Postawił piwo: 1 raz

17 wrz 2017, 10:43

Szaku pisze:Byłaby taka, że nie dałbyś rady jej przeczytać :lol:
Meh, MPUPSI przeczytałem w jedną noc, dam radę heeheheheh
ShaQ pisze:Ugh, ale nasz kraj leży na kontynencie Europy. O to chodzi, a nie jakieś państwa ełropejskie. Dragonowi chodzi o miejsce położenia. Europa a Unia Europejska to chyba co innego. Weź ty chopie lekcje z pszyrki powtórz czy coś, bo jedynke z niezapowiedzianej kartkówki dostaniesz. Taka rada ode mnie ;)
:facepalm: Zdajesz ty sobie sprawę, że w 7 klasie jest Biologia, na której robimy doświadczenia?
A jak już, to geografia, choć kartkówki z niej są zapowiadane, i są ze współrzędnych geograficznych :homerpalm:
ShaQ pisze:Ja jebe, pomyłkę zrobiłem. Wiem przecież, że to średniowiecze. Że co ty myślałeś? Że debilem jestem? xD
Każdy ma prawo do pomyłki ;)

To znaczy, ta pomyłka była głupia w cholere. Wybaczcie mi, ale jestem dzisiaj niespełna rozumu.
W mordę, a jak ja żrobiłem cuś, co było w polandballu to mnie wieszać chciał.
Choć ja zawsze jestem niespełna rozumu, niezłe mam jaja w szkole xD
Tiquill pisze:Młode pokolenie rokuje nadzieję, bo, niezależnie która strona sporu, jest szczera, emocje na żywe, naturalne - i potrafi je kontrolować. To jest w was budujące! :) Natomiast reakcja starszego pokolenia oponentów budzi grozę. Zmarnowane pokolenie, może nawet by się dało rzec. Capi zgniłą kontestacją rzeczywistości i tumiwisizmem. Tylko Ja i jak najmniej całej reszty wokół zajmującej mą uwagę. Ajajaj! :(
To tak jak w opowiadaniach - im starszy user, tym bardziej zgorzkniały :|
Tiquill pisze:Ależ ShaQ, zrób to. Napisz nawet nowy temat. Cały dział ci dam na twoją argumentację. Młody człowiek to świeży duch, zawsze miło poznać jego zdanie. ;)
W sumie też bym przeczytał, bo to młode pokolenie buduje świat. Tak jak to mówił Papież Jan Paweł II, z którego sobie ciągle robisz jaja Szaku ;>
W ogóle, to Stonogą tak spamisz, to tak jak na hajsach z Było Było - kiedyś się przejadło i ludzie przestali to wrzucać. A 100noga się przejadł bardzo dawno.
Dzienis pisze:Niestety taki już los Polski która od setek lat jest położona między młotem a kowadłem.
Co jakiś czas wybuchały wojny i albo atakowali nas Ruscy albo Szwaby, a wcześniej jeszcze Turcy, Szwedzi czy nawet Mongołowie. Raz nas też podzielili na kawałki.
Oczywiście, że nasz kraj przez setki lat doznał wiele złego od oponentów, ale też wiele razy sami daliśmy przysłowiowej dupy, choćby w czasach gdy byliśmy mocarstwem w XVII wieku przez różne błędy osłabiliśmy swą pozycję aż daliśmy się rozebrać pod koniec XVIII wieku. Przez to już potem nigdy nie odbudowaliśmy swej potęgi.
Przed wojną też nie byliśmy tacy zajebiście mądrzy - zamiast kupić okręty marynarki morskiej, to kupiliśmy DWA okręty "Orła" i "Błyskawicę"
Dzienis pisze:Teraz to se możemy naskoczyć, bo jesteśmy średnim pod każdym względem europejskim krajem, którego niemal nikt nie szanuje.
Poza tym Polacy mają w sobie coś takiego, że nawet jeśli jest dobra sytuacja, to i tak dążą do samozniszczenia. ;)
Nikt? No tego bym nie powiedział. Kiedyś pomogliśmy Austrii i rozkurwiliśmy Turków (w sumie u nas jeszcze potop był), i wiecie co? Kto qrwa nam Polskę rozdzielił? Austria, Prusy i Rosja.
A wiecie co jest najlepsze? Że tylko Turcy jako państwo, nie akceptowali rozbiorów. I na każdej tureckiej mapie, my dalej byliśmy państwem niepodległym.
Poza tym, są Czechy, Słowacja, Węgry, Bułgaria. Przynajmniej jedno z nich nas szanuje.
Rycho3D pisze:Moje zdanie w tej sprawie w sumie się nie liczy, bo mam na to wyjeb....
Powinno to zależeć od gestu dobrej woli, jeśli chcą niech płacą.
A jak zapłacą to wypierdolą nas z Niemiec i bezrobocie sięgnie 20% albo i więcej :D
To pójdziemy do Wielkiej Brytanii! :D Co prawda nie jest już w UE, no ale bezpieczniej, hajs można zarobić a i Oxford, więc można się uczyć :P


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

17 wrz 2017, 13:42

Dzienis pisze:Niestety taki już los Polski która od setek lat jest położona między młotem a kowadłem.
Różnica jest tylko teraz taka, że z młotem jedziemy na tym samym wozie. Zagrożenie ze strony kowadła jest o wiele większe
Dzienis pisze:Oczywiście, że nasz kraj przez setki lat doznał wiele złego od oponentów, ale też wiele razy sami daliśmy przysłowiowej dupy, choćby w czasach gdy byliśmy mocarstwem w XVII wieku przez różne błędy osłabiliśmy swą pozycję aż daliśmy się rozebrać pod koniec XVIII wieku.
Dwa razy daliśmy się całkowicie rozebrać. Jeśli wziąć pod uwagę wszystkie rozbiory z częściowymi włącznie, to nawet cztery. Trzy były spowodowane w/w katastrofalną nieudolnością królestwa i szlachty, natomiast czwarty na skutek niemiecko-rosyjskiego pakt Ribbentrop-Mołotow. I lewa strona granicy i prawa maczała w tym swoje paluchy
Dzienis pisze:Niemcy wyrządzili nam dużo skurwysyństwa i oczywistym jest, że powinni dać nam odszkodowanie, ale teraz jest to zwyczajnie piekielnie trudno wyegzekwować.
Jeśli jest choć mały procent szansy, to szansa jest. Umiejętny dialog jest podstawą w tym przypadku
Dzienis pisze:Po wojnie trafiliśmy pod okupację radziecką i zamiast do Niemiec wszystkie dobra szły do Rosji. Jedynym plusem komunizmu było zwiększenie edukacji, postęp technologiczny i wyrównywanie szans społecznych, poza tym ten system był porażką i złodziejstwem.
Niemcom zaś po wojnie pomagały USA.
...a polska utknęła za żelazną kurtyną i była przez ca 45 lat okradana zarówno gospodarczo, intelektualnie, jak i społecznie przez 'wielkiego brata' zza wschodniej granicy. Cała wschodnia Polska została włączona do ZSRR. Ilu ludzi zginęło w łagrach za czasów Stalina, ile osób zostało wywiezionych na Sybir, ile polskich projektów poszło w kąt, bo były zbyt dobre?
Stalin i jego poplecznicy zrobili o wiele więcej złego niż Niemcy. Różnica jest w tym taka, że oni robili to w białych rękawiczkach. Ludzie nienawidzą Niemców, a o drugiej stronie cisza. czemu?

Nie mam zamiaru winić całych narodów za grzechy wielkogłowych mędrców, którym dawno temu władza odebrała rozum. Zarówno ze strony rosyjskiej, jak i niemieckiej spotkałem wspaniałych ludzi, którym można zaufać. Stereotypowe generalizowanie jest wg mnie chore. Pod tym względem jestem po przeciwnej stronie barykady

BTW:
Interesujący artykuł: https://www.rodaknet.com/rp_art_3394_czy ... haracz.html
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2017, 14:44 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

17 wrz 2017, 13:50

SzynkaczPL pisze::facepalm: Zdajesz ty sobie sprawę, że w 7 klasie jest Biologia, na której robimy doświadczenia?
A jak już, to geografia, choć kartkówki z niej są zapowiadane, i są ze współrzędnych geograficznych :homerpalm:
:facepalm:
Mówisz to komuś, kto jest rocznikiem kończącym gimnazjum. Ja nie wiem jak jest z przedmiotami w klasach 7-8 więc nie wytykaj mi tu błędów, bo jasnowidzem zasranym nie jestem i szczerze mam w głębokim poważaniu to jakie ty masz przedmioty w klasie 7 a jakie nie, oraz co na nich robicie :homerpalm:

A to że pszyrka zniknęła nie zmienia tego że o takich rzeczach powinieneś wiedzieć. Już w 4 klasie podstawówki była o tym mowa, ale jak nie pamiętasz takich rzeczy no to coś mi tu nie gra. Ale to twoja sprawa jak się uczysz.

Koniec kłótni i wszelkich off-topów. Teraz mówmy o samej tematyce szkód.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

17 wrz 2017, 15:12

Silver Dragon pisze:Trzy były spowodowane w/w katastrofalną nieudolnością królestwa i szlachty,
Właśnie m.in. to miałem na myśli pisząc o naszej skłonności do samozniszczenia.
Silver Dragon pisze:Stalin i jego poplecznicy zrobili o wiele więcej złego niż Niemcy. Różnica jest w tym taka, że oni robili to w białych rękawiczkach. Ludzie nienawidzą Niemców, a o drugiej stronie cisza. czemu?
Bo większość starszych roczników urodzonych za czasów komuny ma wyprane mózgi. Na historii nie mówiło się im o zbrodniach ZSRRu. Wszystkiemu winni byli Niemcy.
Starsi ludzie pamiętający jeszcze wojnę wiedzą jednak dobrze jacy byli ruscy...
Silver Dragon pisze:Nie mam zamiaru winić całych narodów za grzechy wielkogłowych mędrców, którym dawno temu władza odebrała rozum. Zarówno ze strony rosyjskiej, jak i niemieckiej spotkałem wspaniałych ludzi, którym można zaufać. Stereotypowe generalizowanie jest wg mnie chore. Pod tym względem jestem po przeciwnej stronie barykady
Również znam wielu Niemców, wielu to normalni spoko ludzie, ale wielu też ma w sobie coś, co mieli ich przodkowie w latach 30tych... :mgun:
Polecam obejrzeć film "Er ist wieder da" (po polsku "On wrócił", po ang. "Look Who's Back") z 2015 roku. Niby komediowy, ale pokazuje jak można zmanipulować ludzi i osiągnąć władzę w tym kraju. ;)


I regret nothing
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

17 wrz 2017, 17:49

ShaQ pisze:Co masz na myśli mówiąc, że jestem lemingiem? Twierdzisz że popieram PO, czy idę za za większością bo nie mam własnego zdania? A może dwa w jednym?
Jakakolwiek by to była z tych trzech opcji, jest nieprawdą. Nie jestem lemingiem i nie życzę sobie mnie tak nazywania.

Poza tym myślałem że tu się obraża poglądy userów, nie ich osoby. I to ty to wszystko spisywałeś.
I napisałem te wszystkie lemingi z premedytacją, pamiętając o tym. Czemu? Już wyjaśniam. Czy nazywając kogoś liberałem, bo ma takie poglądy, obrażasz go? Komunistą, komuchem - obrażasz? Prawakiem - obrażasz? W każdym takim określeniu wskazujesz na opcję polityczną, do której on, sądząc z jego wypowiedzi, przynależy. Jak cię widzą, tak cię piszą. Skoro prezentujesz pozycję światopoglądową wykazującą obojętność na otoczenie, nie reagujesz na bodźce i nie zapobiegasz im, ani nie czerpiesz z nich profitów... To twoje poglądy przypominają właśnie obojętne na doznania zwierzę, które stało się synonimem niewielkiej spostrzegawczości i niemal braku samozachowawczości. I to znaczenie miałem na myśli. Przywiązanie do danej opcji politycznej ma tu drugorzędne znaczenie. Poglądy. Wskazałem na twoje POGLĄDY. Nie na osobę. Użyłem cytatu i odniosłem się do niego. Nie użyłem twojego zdjęcia, ani innych prywatnych rzeczy, byś miał poczucie, że naruszam nietykalność twej osoby, że obrażam osobę. Odniosłem się do wyrażonych publicznie i dobrowolnie przez ciebie POGLĄDÓW. Jak bierzesz udział w dyskusji, to licz się, że nie każda reakcja na twe słowa będzie po twojej myśli. Czy to tłumaczenie ci wystarcza?

Silver Dragon pisze:Jeśli twierdzisz, że wszyscy Niemcy to hitlerowcy to gratuluję...
A czytałeś to uważnie? Napisałem: "Te setki tysięcy żołnierzy walczących w armii Hitlera", "Ci wszyscy wyborcy, którzy". Wyraźnie wydzieliłem, że nie mówię o wszystkich Niemcach. Głosował, bo już wiedział, czego oczekiwać. Walczył w armii i - miał mundur hitlerowskiego żołnierza. Nie był czynnym podmiotem w hitlerowskiej machinie (jak Hitler i kadra oficerska), ale był przedmiotem tej machiny. Jednakowoż: też hitlerowcem. Nie czekistą, nie anarchistą i nie pacyfistą. Hitlerowcem. Nazywaj rzeczy po imieniu.

Silver Dragon pisze:Nadmierna nienawiść już raz mnie prawie wykończyła. Nauczyłem się myśleć neutralnie i dobrze mi z tym póki co. Stąd też moja obojętność na większość spraw, a w szczególności tych dotyczących politycznego G*
Zasmuca mnie sytuacja ludzi, którzy w naszym kraju próbują zachować autonomię swoich przekonań, bezstronność, czy nawet obojętność. Bo zasmuca mnie sytuacja w samym kraju. Używasz chętnie określenia TVPiS, wnoszę więc, że budujesz swoją opinię o wydarzeniach śledząc doniesienia z obu stron sporu o Polskę. Trudno jednak brać pod uwagę przekaz pochodzący z polskojęzycznych mediów niemieckich jako przekaz jakkolwiek racjonalny. To urąga ludzkiemu rozumowi. Trudno budować sobie kulinarne menu dnia, kiedy ma się rękę w nocniku. Ja wiem, że TVP okłada widzów sieczką propagandy. Ale zważ, że ma ta propaganda jeden zbawczy cel: Odnowę tego kraju. Da się to znieść przy odrobinie dobrej woli. A że nie ma dla tegoż przekazu racjonalnego kontrapunktu? No, taki okaleczony ten kraj. Mamy do wyboru tylko jedną opcję.

Owszem, jest też zdrowy pragmatyzm. Nie jestem wczoraj urodzony, by nie rozumieć ludzi, którzy leją na wydarzenia w Polsce. Różne przyczyny ich do tego skłoniły. Czasem warto jednak poczuć się częścią większej społeczności, kiedy to decyduje o losie mojej jednostki. Nie cieszy cię widok tych matek z wózkami, efekt 500+? Ile ich przybyło?
Rycho3D pisze:Uważaj bo ci skapnie :D
Jaki ty jesteś poszkodowany przez wojnę? Weź mnie nie osłabiaj.
A żebyś wiedział, że tak. Nie stracilibyśmy z rąk Stalina i Hitlera naszej elity intelektualnej. Dzisiaj nie gonilibyśmy Zachodu w rozwoju, ale zastanawiali, co zrobić, aby nie być przegonieni przez innych. Jakie to dla mnie osobiście profity? Miałbym lepszą płacę. Chodził po piękniejszych ulicach, mijał drapacze chmur w stolicy. Zamiast patrzeć DOPIERO, jak te drapacze rosną a ulice pięknieją. Rozumiesz? I tak, a tak, skapnie mi. Bo te pieniądze sprawiłyby że te przykładowe ulice i budynki staną się SZYBCIEJ piękne. A moja płaca też. To tak łopatologicznie ci tłumaczę, bo już nie wiem jak. :P

Rycho3D pisze:A Niemcy powinni żądać odszkodowania od polski bo miliony lat temu nasze dinozaury gwałciły i zjadały ich dinozaury. :P
A ich robiły to naszym. Więc jest po równo. Pisałem przecież o proporcjach. :lol:

Silver Dragon pisze:W Europie ;)
Te słowa zasmuciły mnie najbardziej w tym temacie. :( W jakiej Europie? Kosmici ci ją przyniosą na talerzu? Soros da? Merkel zorganizuje? Europa bez idei, bez ojczyzny, bez wiary, bez tożsamości, bez przyszłości? Wydmuszka? Żeby na tym kontynencie mówić bez żalu, obawy i wstydu 'Jestem Europejczykiem' musi jeszcze minąć kilkadziesiąt lat. Bo te głupawe narody nie są zdolne stworzyć tak szybko zwartej i odpornej jednej europejskiej nacji. To się musi dziać rozłożone na całe pokolenia. Nas. Polaków, Niemców, Francuzów, Bułgarów... Zdrowy skład to zdrowa ekipa. A nie tygiel pederastów, islamistów i bezideowców. Mówiąc dziś o sobie Europejczyk, czynisz się wydmuszką, z którą inni zrobią co chcą. Nie ma że tylko mój dom i moja Europa. Są pomiędzy jeszcze inne przejściowe elementy. Ignorując je, pozbawiasz się podstaw pod ten swój dom.

SzynkaczPL pisze:Ale my to musieliśmy wycierpieć jako naród ;> Oj tam, co z tego, że Niemcy mordowali DZIECI podczas powstania warszawskiego ;>
Zwróć uwagę, SzynkaczPL, że część mojej wypowiedzi napisana jest w sposób taki, by odnieść się do emocji, i nie przedstawia tylko rzeczowych racji. Uderzyłem w ten ton, aby zagrać właśnie na emocjach. Radzę się strzec w dyskusjach używania argumentów nadmiernie sięgających po emocje. Wymachiwanie taką użytą przeze mnie brzytwą może przynieść - czasami - skutek odwrotny, śmieszność. Fajnie oddajesz się sprawie, ale jeszcze jedna rada. Nie warto generalizować. Ani uprzedzać się do jakichś nacji. Lepiej krytykować dane państwo. Nie kraj, nie ludzi, ale państwo. Przykład twego taty jest tu bardzo na miejscu: "i mówi że nawet spoko". ;)

SzynkaczPL pisze:to jeszcze z którego państwa zażądać zwrotu?
Tego, które dziedziczy schedę.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

17 wrz 2017, 21:20

Tiquill pisze:
Silver Dragon pisze:W Europie ;)
Te słowa zasmuciły mnie najbardziej w tym temacie. :( W jakiej Europie? Kosmici ci ją przyniosą na talerzu? Soros da? Merkel zorganizuje? Europa bez idei, bez ojczyzny, bez wiary, bez tożsamości, bez przyszłości? Wydmuszka? Żeby na tym kontynencie mówić bez żalu, obawy i wstydu 'Jestem Europejczykiem' musi jeszcze minąć kilkadziesiąt lat. Bo te głupawe narody nie są zdolne stworzyć tak szybko zwartej i odpornej jednej europejskiej nacji. To się musi dziać rozłożone na całe pokolenia. Nas. Polaków, Niemców, Francuzów, Bułgarów... Zdrowy skład to zdrowa ekipa. A nie tygiel pederastów, islamistów i bezideowców. Mówiąc dziś o sobie Europejczyk, czynisz się wydmuszką, z którą inni zrobią co chcą. Nie ma że tylko mój dom i moja Europa. Są pomiędzy jeszcze inne przejściowe elementy. Ignorując je, pozbawiasz się podstaw pod ten swój dom.
Masz rację. serducho boli i to potężnie. Powiem więcej, nie mogę już na to wszystko patrzeć. W mediach ciągła propaganda. TVP - PiS, TVN - opozycja, Internet - Pozostawię bez komentarza... Jednym słowem OHYDA. Jak po raz pierwszy szedłem na wybory, byłem naprawdę dumny, że idę głosować, że mogę decydować o naszej egzystencji w naszym pięknym kraju. Z każdym następnym rządem było coraz gorzej i moja wiara i patriotyzm coraz bardziej gasły. Duet POPiSowy to kulminacja wszystkiego, zwątpienie całkowite, że może być lepiej w naszej ojczyźnie, bowiem alternatywy nie ma i podejrzewam, że w najbliższym czasie nie będzie. Aktualnie nie jestem zwolennikiem żadnej opcji

Póki co wolę być nastawiony do tych spraw sceptycznie. Może mnie ktoś wkrótce pozytywnie zaskoczy


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

17 wrz 2017, 23:50

Dzienis pisze:Niestety taki już los Polski która od setek lat jest położona między młotem a kowadłem.
Co jakiś czas wybuchały wojny i albo atakowali nas Ruscy albo Szwaby, a wcześniej jeszcze Turcy, Szwedzi czy nawet Mongołowie.
I tu przejawia się w tych słowach lubiane przez Polaków czczenie męczeństwa Polski i jej jedynej takiej roli. A wcale nie. Każdy kraj na skraju lub pograniczu wielkich potęg miał podobny los. Armenia na pograniczu Anatolii, Persji i Rosji kilkakrotnie znikała z map, państwo "latało" z krańca do krańca, ludność wyrzynano jak zwierzęta. Bułgaria u boku tysiącletniego Bizancjum a potem połknięta przez Turków Osmańskich dwa razy znikała z map; i też zaliczyła rozbiory. Szkocja i Irlandia u boku morskiej potęgi Brytyjskiej przez stulecia nie mogły dochrapać się niepodległości. To przykłady tylko z Europy.

Dzienis pisze:Oczywiście, że nasz kraj przez setki lat doznał wiele złego od oponentów, ale też wiele razy sami daliśmy przysłowiowej dupy, choćby w czasach gdy byliśmy mocarstwem w XVII wieku przez różne błędy osłabiliśmy swą pozycję aż daliśmy się rozebrać pod koniec XVIII wieku. Przez to już potem nigdy nie odbudowaliśmy swej potęgi.
Raz spadniesz z drążka, nie dadzą ci na niego wleźć. Pierwsza Rzeczpospolita musiała paść. To było historyczną koniecznością i sprawiedliwością. I dobrze jej tak, pajac, a na imperium! 8-)
SzynkaczPL pisze:Kto qrwa nam Polskę rozdzielił? Austria, Prusy i Rosja.
Był jeszcze czwarty aktor tej tragifarsy. Polacy.

Dzienis pisze:W XX wieku odzyskaliśmy niepodległość, ale Tiquill trochę przesadził pisząc, że gdyby nie druga wojna to bylibyśmy mocarstwem. Polska tak naprawdę była bardzo dziadowskim krajem z ogromnym rozwarstwieniem społecznym. Wiem to, gdyż moje korzenie są z najniższej kasty polskiej, czyli chłopstwa, mój dziadek przed wojną nie miał butów i mieszkał w chacie krytej słomą, a szkoły skończył tylko cztery klasy, bo trzeba było pracować.
Jak w każdej wówczas wsi. Ale łapcie chyba jakieś miał, co? :D Nie wiń sołtysa, że słońce plony spaliło. Nie za czasów II RP ludzie utracili domy kryte dachówką, ale nigdy wcześniej ich nie mieli. W nierówność klasową II RP nie wepchnęła Polaków, tylko ją odziedziczyła. Polska tamta nie miała prostej drogi do bycia mocarstwem, sami Polacy mogli sobie to wszystko popsuć. Ale trudno anarchię, komunizm czy zwykłą degrengoladę, kiedy tkanka społeczna i intelektualna żyłaby, infrastruktura gospodarcza istniałaby, równać z masową eksterminacją i niszczeniem tychże.

Dzienis pisze:Teraz to se możemy naskoczyć, bo jesteśmy średnim pod każdym względem europejskim krajem, którego niemal nikt nie szanuje.
Poza tym Polacy mają w sobie coś takiego, że nawet jeśli jest dobra sytuacja, to i tak dążą do samozniszczenia. ;)
Nikt nie szanuje? Tak, jest taki serial, wyświetla go pewna niemiecka telewizja, opisuje niemiecka prasa. Po polsku, co by było nam łatwiej zaznać tej jej uporczywej prawdy parszywej. Tam Polska to taki mały chlewik ruchany przez wrednego Kaczora. Lubisz śledzić losy tego żenującego, zawstydzającego i głupiego kraju?

Teraz to my, kurna, możemy myśleć o tym, żeby se podskoczyć! Wszystkie projekty związane z Trójmorzem (Via Carpatia, gaz Polska-Chorwacja, drugi Jedwany Szlak, bazy wojsk NATO - i oby jak najwięcej, jak najdalej!) wzmacniają całą grupę państw Europy Wschodniej i Bałkanów. Wzmacniają też pozycje Polski jako lidera tegoż. Umiejętne rozmowy z Węgrami, Chorwacją, Rumunią oraz administracją Trumpa i biznesem USA oddalają od nas wielusetletnią rolę państw strefy buforowej. Które się wykorzystuje, którymi się manipuluje, które się usadza, gdy tylko za wysoko głowę podniosą. Nie widzisz tego? Średni kraj? Średnią mamy gospodarkę, względem potęg Europy, nawet małą, zgoda. Ale z realnymi wskaźnikami rozwoju. To już nie obiecana przez łacha Wałęsę druga Japonia. Ale pierwsza Polska. Pierwsza w swoim regionie. Niemal nikt nie szanuje? Póki się jest chłopcem do poklepywania, to tak jest, kto takiego uszanuje. Nie widzisz rosnącej fali krytyki wobec Polski, płynącej z Brukseli, z Paryża, z Berlina? Ona nie rośnie, bo nam spada. Ona rośnie, bo nam rośnie! To jest ich lęk, to jest ich niechęć, to jest ich dominacja! Potrzeba trochę ogłady historycznej, by zrozumieć, że nikt łatwo nie zaakceptuje w swoim silnym gronie nowego gracza. Trzeba łoić, trzeba gnoić. Żeby krajać, żeby doić. Co najwyżej obecną Polskę mogą inni nie rozumieć. Bo idzie przeciw ogólnym tendencjom. Tendencjom, które szkodzą nie tylko Polsce, ale i całej Europie. Przyjdzie czas, że wraz ze zrozumieniem pojawi się także akceptacja, wspólna korzyść i szacunek. Oby tylko nikt nam w tym nie przeszkodził. Ani fizyczny atak ze strony Rosji. Ani atak na podświadomość, że trzeba ten rząd obalić, bo łamie prawo, konstytucję, srututu. Łamie, owszem. Ale ustalone od dziesięcioleci ramy porządku w Europie.

Więc jeśli przepaść jest przed nami - to nie bądźmy lemingami! ;)

Dzienis pisze:ale teraz jest to zwyczajnie piekielnie trudno wyegzekwować
Silver Dragon pisze:Jeśli jest choć mały procent szansy, to szansa jest. Umiejętny dialog jest podstawą w tym przypadku
Dobrze w końcu coś pozytywnego czytać. Ale wcale nie piekielnie trudno. I wcale nie dialog. Ale rzeczowe i mocne argumenty. Umiejętnie artykułowane. ;)

Rycho3D pisze:Powinno to zależeć od gestu dobrej woli, jeśli chcą niech płacą.
A jak zapłacą to wypierdolą nas z Niemiec i bezrobocie sięgnie 20% albo i więcej :D
Niech chcą, niech płacą. Niech chcą nasrać mi na próg, niech srają. Co za głupoty wypisujesz!!! Jakie chcą? To nie zależy od ich chciejstwa. Potrafiły inne kraje osiągnąć odszkodowanie? Używały prawa międzynarodowego w egzekwowaniu swych racji? To nie jest efekt ich próśb i oczekiwania, aż im coś skapnie. :facepalm:
Rycho3D pisze:Każdy ma swoją rację, jeśli podzielasz zdanie dzieci to chyba dobrze. :D
Optymizm.
Dzienis pisze:Bo większość starszych roczników urodzonych za czasów komuny ma wyprane mózgi. Na historii nie mówiło się im o zbrodniach ZSRRu. Wszystkiemu winni byli Niemcy.
Starsi ludzie pamiętający jeszcze wojnę wiedzą jednak dobrze jacy byli ruscy...
Za czasów uszczęśliwiającego na siłę komunizmu, jak też za czasów otumaniającej naród kliki zdrajców post-solidarnościowych nie było poprawnym mówić o złym wujaszku Wani. Teraz się to zmienia. Mocniej artykułowany jest Katyń, zaczynają rzezie roku 1940, zwalane są pomniki radzieckiego okupanta. Przywracana jest pamięć i honor walczących z Sowietami po 1944 roku żołnierzy Wyklętych, dręczonych przez NKWD, i późniejszych, przez Bezpiekę.

Chciałbyś, by większość młodych roczników też miało wyprane mózgi i ducha bez świadomości własnej godności? No, pytam o to każdego, kto psioczy na obecną ekipę rządzącą. 8-)

Silver Dragon pisze:Póki co wolę być nastawiony do tych spraw sceptycznie. Może mnie ktoś wkrótce pozytywnie zaskoczy
A nie widzisz, że duet POPiSowy się kończy? A nie widzisz że kłamstwo przegrywa i usycha. Że afery, przekręty i lekceważenie Polski wśród ekipy za nią odpowiedzialnej przemija? A prawda i praca na rzecz Polski pozostała zwycięska w tej rywalizacji dobra ze złem? Że to nie jest wojna Polski przeciw Polski? Zaskoczy. Jestem przekonany, że wkrótce cię zmiany w Polsce pozytywnie zaskoczą.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 2 razy.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Szynkacz
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1018
Rejestracja: 23 maja 2017, 00:41
Postawił piwo: 1 raz

20 wrz 2017, 17:05

Tiquill pisze:A żebyś wiedział, że tak. Nie stracilibyśmy z rąk Stalina i Hitlera naszej elity intelektualnej. Dzisiaj nie gonilibyśmy Zachodu w rozwoju, ale zastanawiali, co zrobić, aby nie być przegonieni przez innych. Jakie to dla mnie osobiście profity? Miałbym lepszą płacę. Chodził po piękniejszych ulicach, mijał drapacze chmur w stolicy. Zamiast patrzeć DOPIERO, jak te drapacze rosną a ulice pięknieją. Rozumiesz? I tak, a tak, skapnie mi. Bo te pieniądze sprawiłyby że te przykładowe ulice i budynki staną się SZYBCIEJ piękne. A moja płaca też. To tak łopatologicznie ci tłumaczę, bo już nie wiem jak. :P
Jak by na to nie spojrzeć, to prawda. U mnie też dopiero był remont Biedronki. Może w moim mieście mielibyśmy więcej sklepów, supermarketów. Ale historia jest jedna i się tego nie zmieni.
Tiquill pisze:Był jeszcze czwarty aktor tej tragifarsy. Polacy.
A szczególnie Poniatowski ;>
Tiquill pisze:Nikt nie szanuje? Tak, jest taki serial, wyświetla go pewna niemiecka telewizja, opisuje niemiecka prasa. Po polsku, co by było nam łatwiej zaznać tej jej uporczywej prawdy parszywej. Tam Polska to taki mały chlewik ruchany przez wrednego Kaczora. Lubisz śledzić losy tego żenującego, zawstydzającego i głupiego kraju?
Naprawdę? Jest taki serial? :zbityztropu:
Nikt nie szanuje, ta Dupa Jasiu Pierdzi Stasiu. Jesteśmy jednym z lepiej rozwijających się państw, a jak dalej będą uchodźcy w Europie, to Niemcy do nas będą uciekać. I co? Będziemy (możliwe) mocarstwem. Przez głupotę innych państw.
Obraz Niemiec w 2020 roku: :@=: Niemcy :@=:
Tiquill pisze:Niech chcą, niech płacą. Niech chcą nasrać mi na próg, niech srają. Co za głupoty wypisujesz!!! Jakie chcą? To nie zależy od ich chciejstwa. Potrafiły inne kraje osiągnąć odszkodowanie? Używały prawa międzynarodowego w egzekwowaniu swych racji? To nie jest efekt ich próśb i oczekiwania, aż im coś skapnie. :facepalm:
No właśnie. Jesteśmy gorsi od innych państw? A gdzie tam, wymienię wam plusy Polski:
- Piękne kobiety (( ͡⎚ ͜ʖ ͡⎚))
- Tani, dobry alkochol (nie pytajcie skąd wiem :P)
- Piękna Warszawa
- Brak uchodźców z Iraku
- Dużo muzeów
- Historia (to my przejeliśmy Moskwę i my mieliśmy najwięcej powstań)
- Bohaterzy narodowi (np. Tadeusz Kościuszko, bohater w Polsce i USA)
Wymieniałbym dalej, ale mi się nie chce :czytaj:
Dzienis pisze:Bo większość starszych roczników urodzonych za czasów komuny ma wyprane mózgi. Na historii nie mówiło się im o zbrodniach ZSRRu. Wszystkiemu winni byli Niemcy.
Starsi ludzie pamiętający jeszcze wojnę wiedzą jednak dobrze jacy byli ruscy...
Starsze roczniki, ta k##wa, moi rodzice są "starszymi rocznikami" a mój tata zna się na historii jak mało kto, można z nim pogadać, o polityce, o Rosji, o historii.
A dlatego, bo oglądał "Tajemnice III Rzeszy" i tak dalej (ostatnio kupił i czyta "Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie")
Tiquill pisze:Chciałbyś, by większość młodych roczników też miało wyprane mózgi i ducha bez świadomości własnej godności? No, pytam o to każdego, kto psioczy na obecną ekipę rządzącą.
Odpowiedź tak, mówią tylko komuchy 8-)
Tiquill pisze:Te słowa zasmuciły mnie najbardziej w tym temacie. :( W jakiej Europie? Kosmici ci ją przyniosą na talerzu? Soros da? Merkel zorganizuje? Europa bez idei, bez ojczyzny, bez wiary, bez tożsamości, bez przyszłości? Wydmuszka? Żeby na tym kontynencie mówić bez żalu, obawy i wstydu 'Jestem Europejczykiem' musi jeszcze minąć kilkadziesiąt lat. Bo te głupawe narody nie są zdolne stworzyć tak szybko zwartej i odpornej jednej europejskiej nacji. To się musi dziać rozłożone na całe pokolenia. Nas. Polaków, Niemców, Francuzów, Bułgarów... Zdrowy skład to zdrowa ekipa. A nie tygiel pederastów, islamistów i bezideowców. Mówiąc dziś o sobie Europejczyk, czynisz się wydmuszką, z którą inni zrobią co chcą. Nie ma że tylko mój dom i moja Europa. Są pomiędzy jeszcze inne przejściowe elementy. Ignorując je, pozbawiasz się podstaw pod ten swój dom.
I dlatego zacząłem kłótnie z ShaQ. Dobrze znam geografię... :olaboga:
Jak się Ciebie spytają gdzie mieszkasz, to powiesz w jakiejś Europie, czy Polsce?! Jesteś Polakiem czy Europejczykiem?! W mordę, Europa się rozpada! Ci islamiści latają z maczetami, i co? I NIC! :mgun2: Islam :rifle2:
Tiquill pisze:Zwróć uwagę, SzynkaczPL, że część mojej wypowiedzi napisana jest w sposób taki, by odnieść się do emocji, i nie przedstawia tylko rzeczowych racji. Uderzyłem w ten ton, aby zagrać właśnie na emocjach. Radzę się strzec w dyskusjach używania argumentów nadmiernie sięgających po emocje. Wymachiwanie taką użytą przeze mnie brzytwą może przynieść - czasami - skutek odwrotny, śmieszność. Fajnie oddajesz się sprawie, ale jeszcze jedna rada. Nie warto generalizować. Ani uprzedzać się do jakichś nacji. Lepiej krytykować dane państwo. Nie kraj, nie ludzi, ale państwo. Przykład twego taty jest tu bardzo na miejscu: "i mówi że nawet spoko". ;)
Wiem, z tego co widzę głupoty piszę, może ta brzytwa być obusieczna :|
A to z tym "nawet spoko", to mało powiedziane. Nawet był na basenie, w Zoo, mówi że fajnie. Ciekawostka: Był przy francuskiej granicy (jeżdżąc palcem na mapie, to jakieś tak z 5 cm obok ;) ), i nie było dużo islamu :zdziw:


ODPOWIEDZ