Surowiej? Dojrzalej? Bardziej serio?

Dyskusje dotyczące forum i strony, propozycje i sugestie.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Czy chcesz aby na nasze forum wrócił większy rygor?

Tak, chcę. Nawet kosztem mniejszego ruchu na forum. Wymusić porządek.
8
44%
Nie chcę. Forum jest takie, jacy są ludzie na nim. Jest miło i lekko i tak chcę nadal.
5
28%
Nie ma to dla mnie znaczenia. I tak biorę tu tylko to, co mnie interesuje.
5
28%
 
Liczba głosów: 18
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 lip 2014, 15:57

Shoutbox miernikiem zdrowia naszego forum. Dlatego takie wycięte z niego cytaty:
[23.07.14, 19:07:13] Ryuq666: Czy mi sie wydaje czy "przyszli gracze" P2 to jedynie podstawówka ew 1 gimna? Community prawie jak na forum z Lolem nam rośnie XD
[23.07.14, 19:08:46] Mr Minio: [Dzisiaj 19:07] Ryuq666: Czy mi sie wydaje czy "przyszli gracze" P2 to jedynie podstawówka ew 1 gimna? Community prawie jak na forum z Lolem nam rośnie XD ||| Ja sam zaczynałem grać w Postala w podstawówce.
[23.07.14, 19:12:20] Rycho3D: Zjadłbym sobie stek z krowy, ale nie mam uprawnień by ją zabić.
[23.07.14, 19:25:01] Ryuq666: Ja sam zaczynałem grać w Postala w podstawówce. // W sumie ja też. Tylko że wątpie żeby ktokolwiek wytrwał tyle z P2 co my dziadujemy przy nim. xD
[23.07.14, 19:25:39] Ryuq666: Chociaż. A sam nie wiem. Ale to może przez pojedyńcze przypadki/posty tracę w ludzi wiarę po prostu.
[23.07.14, 19:47:23] seebeek17: tak. btw.... Kiedy kolejne awanse? :p
[23.07.14, 20:14:54] Slayer: Mr Minio: Ja sam zaczynałem grać w Postala w podstawówce. || Prawda jest taka że jesteśmy już innym pokoleniem graczy, a na forum nie ma już tego rygoru co kiedyś

[23.07.14, 23:42:27] Mozal: Powoli robi sie ciekawie (czyt. gore)
[23.07.14, 23:59:23] Tardis: Ej, mieliśmy nie wychodzić z takimi rzeczami poza cmentarz ;p
[24.07.14, 00:12:33] Mozal: e tam, nic chyba nie zdradzilismy ;)
[24.07.14, 01:18:24] Mr Minio: 150 postów przez 2h. Takie rzeczy tylko w Cmentarzu.
[24.07.14, 01:33:26] Tardis: Sorki za spam na bagnie, ale chcialem by gore spadło na drugą stronę. Po czym okazało się, że drugiej storny nie ma.
[24.07.14, 04:02:31] Ryuq666: pomyśleć ze wierzyłem że Cmentarz będzie fajnym, Mroczniejszym miejscem. no ale Jacy userzy takie tematy, taki dział.
[24.07.14, 04:05:53] Ryuq666: Dzie ten mrok ludzie.
[24.07.14, 07:28:26] mika90: no ale Jacy userzy takie tematy, taki dział. || widziałeś kiedyś, żebym pisał jakiś temat na terenie Cmentarza? :D
[24.07.14, 10:18:59] Rycho3D: bo się boisz :D
[24.07.14, 11:13:23] Mozal: e tam jak nie ma jakiejs zabawy:gry to jest nudno i tyle
[24.07.14, 12:04:46] Rycho3D: [Dzisiaj 11:13] Mozal: e tam jak nie ma jakiejs zabawy:gry to jest nudno i tyle | / :D Jest nudno bo nikomu nie chce się czytać spamu Tardisa i każdy ignoruje cmentarz.
[24.07.14, 14:54:23] ZigHor: Chcecie żeby nie było nudno - proponujcie zmiany, chcecie żeby był mrok - twórzcie go
[24.07.14, 15:26:19] Ryuq666: Jest nudno bo nikomu nie chce się czytać spamu Tardisa i każdy ignoruje cmentarz. || Prawdę prawi
[24.07.14, 15:34:12] Rycho3D: Żądam wydalenia Tradisa z odbytu diabła (cmentarza)! :D bo to nie przedszkole
[24.07.14, 15:40:11] Ryuq666: Przyłączam się.
[24.07.14, 22:14:23] Silver Dragon: [Dzisiaj 4:05] Ryuq666: Dzie ten mrok ludzie. /// Tam gdzie słońce nigdy nie dochodzi :P
[24.07.14, 22:17:14] Silver Dragon: Ja całkowicie ignoruję tenże dział
[25.07.14, 07:34:32] mika90: SD, ogólnie Cmentarz czy tylko Bagno?
[25.07.14, 17:37:59] Silver Dragon: [Dzisiaj 7:34] mika90: SD, ogólnie Cmentarz czy tylko Bagno? /// Wszystko. Nie mam czasu na oglądanie wypocin zombiaków ;)

[26.07.14, 14:21:03] Rycho3D: zdegradowałem się :P Celowo
[26.07.14, 14:22:52] seebeek17: Rychooo wracajjj! xD
[26.07.14, 14:45:57] mika90: Niebieski Rycho, unbelieavable :D . Co do projektu BL93 to wcale sie nie zdziwie jak sie na swój zespół fochnie "bo on by fajniej zrobił". Tak samo było z P2PS…Strzelił focha bo nie chcieliśmy dodać elementów jego scenariusza. Cała ekipa rozsypie sie przez BL93 zanim pojawi sie pierwszy screen z moda. Sorry, ale taka jest prawda. Za długo byłem już z nim w zespole, żeby znowu sie z tobą kłucić, Blood.
[26.07.14, 16:53:53] Ryuq666: Ryszardzie3D teraz ci avek nie pasuje :< A co do tego co pisales z grupą w temacie to racja...No ale juz chyba nie do cofnięcia
[26.07.14, 17:03:51] Pangia: ja tam liczę na owocną dyskusję związaną z tematem poruszonym przez rycha
[26.07.14, 18:53:03] prawdziwy 666: Rycho na niebiesko świat oszalał
[26.07.14, 20:47:46] Rycho3D: Teraz mi awek pasuje ?
[26.07.14, 20:49:28] Mr Minio: Sin City zawsze spoko.
[26.07.14, 23:54:34] Slayer: Rycho3D: Teraz mi awek pasuje ? || bardziej rysiasty być nie mógł
Powyższy cytat to wydzielone fragmenty rozmów na shoutboxie. Nie było mnie 5 dni i widzę, że ostatnie Letnie awanse spowodowały parę gorzkich refleksji u chyba nie jednego użytkownika. To jest parę spraw, każdy wie i je zna, więc bez wstępów. Zebrałem je tutaj razem, ale szczegółowo rozmawiać chcę o tym:

Tęsknota za rygorem?
Co roku w wakacje napływa młodszych użytkowników do forum i co roku jest ten sam problem: Młodzi niefrasobliwi i mało mądrzy dolegają starej ekipie. Teraz różnica jest taka, że samo forum zmienia się na lżejsze. I to od sporego już czasu, nie trzeba wakacji. Jest Cmentarz, w nim jest przyzwolenie na spam. Małoletni zyskali awanse i czują się coraz pewniej. Ale są moderatorzy, wśród których ostatnio nominowani nie mają lekkiej ręki do dzieciaków. Wystarczy tylko uzgodnić, czego chcemy na tym forum...

Wyraźcie szerzej swoją opinię o tej sytuacji. Bez owijania w bawełnę, szczerze.


Sprawa Cmentarza. Może komuś dolegać obecność kogoś tam, ale przypominam: Nie ma rozmów o Cmentarzu na shoutboxie. Coś w jego sprawie? To tam. Zacznę wyciągać konsekwencje z tego, że wspominacie o nim na sb. Czemu zatem rozmawiam o nim tutaj w temacie? Dla przebiegu dyskusji o surowszym forum.

Rycho3D pozbył się swoich modderskich rang. Że to forma protestu, to nie muszę nikomu tłumaczyć, i przeciw czemu - także nie trzeba wyjaśniać. Za chwilę o tym nowy temat.

Tymczasem - głosujcie w ankiecie. I czekam na waszą opinię.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 lip 2014, 16:24

Miałem nadzieję że cmentarz będzie luźnym miejscem na tematy tabu.
Ale to tylko spam, wyzywanie się i gwiezdne wojny tardisa.
A pisanie nowych tematów by inne przesunąć na dalszą stronę, to chamstwo wobec innych użytkowników. Posty nieprzeczytane (100)


8=======D
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 lip 2014, 16:36

Nie o Cmentarzu tu rozmawiamy! Załóż temat o tym w nim samym. Przepij zimną wodą. I zacznij tutaj pisać o tym, o czym mówi ankieta. Inicjatorze zmian. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 lip 2014, 16:43

Cmentarz też ma sporo do rzeczy, z resztą wspomniałeś o nim kilka razy ;)
Co do rygoru jestem za, chociaż nie wiem w jakiej postaci i za jakie przewinienia.


8=======D
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

29 lip 2014, 17:06

IMO trochę luzu na forum jest potrzebne. Nie za dużo. Ale chociaż trochę.
Ci którzy będą za bardzo spamić to nagradzać ich warnami jeśli nie umieją się ogarnąć.


Awatar użytkownika
Mike
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1805
Rejestracja: 14 wrz 2013, 12:33

29 lip 2014, 17:07

Ja też sądzę, że przydałoby się więcej rygoru. Coraz częściej na forum i sb robi się po prostu burdel. Czy to bezsensowne posty, wyzywanie się i ogółem brak przestrzegania zasad regulaminu. Jestem jak najbardziej za. W końcu musi zapanować tu spokój i porządek.


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

29 lip 2014, 17:16

Ja tam przestałem zwracać uwagę na drobne przewinienia
Sprawdzam tylko to co mnie interesuje
Ponad 60 % postów jest z 'trupiarni' więc można przebierać jak w ulęgałkach ;)


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Slayer
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 656
Rejestracja: 01 lip 2009, 19:02

29 lip 2014, 19:29

Najpierw zróbcie porządek, potem zajmijcie się wprowadzaniem rygoru.

Klimat dawnego forum bardziej mi podchodził, ale z drugiej strony siedzieć jak borowiki w sosie własnym też średnio ;>

Tiquill pisze:Nie o Cmentarzu tu rozmawiamy! Załóż temat o tym w nim samym.
Nic konstruktywnego z tego nie wyjdzie. :053:
Ostatnio zmieniony 29 lip 2014, 19:31 przez Slayer, łącznie zmieniany 1 raz.


Teachin bitches how to swim
Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

29 lip 2014, 20:44

Nie zagłosuje w ankiecie w ogóle , za luźna rozmowę w Serialach oberwałem wtedy ..

Od tego czasu pamiętam by na :censored: wiadomości PW a screeny w zapowiedziach ok , umiem wyciągać wnioski.
Luźna gatka w Shoutbox nie wiem ja rzadko tam pisze przecież !
Byle bym nie stracił rangi - czuje się osaczony od kilu dni.


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

29 lip 2014, 22:51

Tiquill pisze:Wyraźcie szerzej swoją opinię o tej sytuacji. Bez owijania w bawełnę, szczerze.
No cóż, sam wspominałem, że spodziewam się rozmowy na temat ostatnich wydarzeń na forum, więc wypadałoby się odezwać.
Niewątpliwie podzielam zdanie Slayera, że kiedyś bywało fajniej, chociaż dla kogoś z boku mogłoby to wyglądać na kółko wzajemnej adoracji z zamkniętą rekrutacją. Z drugiej jednak strony teraz wcale nie wygląda to wiele lepiej dla zwykłego usera.
Obrazek
Doszło do tego, że poza Slayerem nie potrafię wymienić nikogo innego, kto byłby aktywny i nie miałby jakiejkolwiek rangi. I zaczynam odnosić wrażenie, że zaczyna to przynosić skutek odwrotny do zamierzonego. Atmosfera na forum wyraźnie zaczyna gęstnieć, zaczynają się jakieś przytyki, jakieś ironizowanie, czasem bardziej otwarte wyrażanie niechęci. Osobiście uważam, że forum nie powinno dostosowywać się do userów, tylko userzy do forum – jeszcze nie słyszałem, żeby za stosowne uznać, że ktoś przychodził w gości i rozstawia domowników po kątach, wprowadzając własne porządki.
Tiq, rozumiem, że forum – ba, cały portal jest twoim oczkiem w głowie i chcesz, żeby ludziom chciało się tu przychodzić i zostawać na dłużej (zabrzmiało jak reklama McDonald's, echhhh). Tylko jak dla mnie tworzenie nowych rang i zmienianie porządków na forum specjalnie pod kątem nowych userów nieco mija się z celem. Zapewne znasz powiedzenie o dawaniu palca. I tak to powoli tu zaczyna wyglądać, jak w tym przysłowiu. „Tester”? No błagam cię. Kto pobierze, ten przetestuje i dobrze byłoby, żeby podzielił się swoją opinią z twórcą modyfikacji, żeby ten wiedział, co może poprawić w swojej mapie czy broni czy co tam pokazał. Nie potrzeba do tego osobnego wyróżnienia ani człowieka, który będzie to obligatoryjnie robił. Nie wyrzucamy modów co tydzień, żeby było od tego osobne stanowisko.
Modderów też jest za dużo i głupio trochę mi to wychodzi, że oddałeś to do osobnego tematu, bo właściwie jedno zawiera się w drugim, a jeśli bym podzielił to, co chcę powiedzieć na jeszcze tamten temat, to mi to mało składnie wyjdzie. No trudno. W każdym bądź razie odwołam się do innego forum, gdzie rangę „Modder” ma bodajże czterech ludzi, przy czym dostali tę rangę za coś, co można by przyrównać do tego, co dla – w moim wypadku – Stalkera zrobił Rycho dla Postala. I w tej sytuacji rangę moddera mógłby mieć on i może kilku zagranicznych ludzi, którzy założyli u nas konta (A-Mod, kank). A tu osobiście sądzę, że np. Blood dostał rangę tylko za zapał i za parcie na rangę, jakie wykazywał. Przy czym BL93 – nie mówię tego dlatego, bo jestem do ciebie negatywnie nastawiony, tylko dlatego, że sam kiedyś miałem parcie na rangę (nie tylko tu zresztą), ale mi po prostu z czasem przeszło ;) Na szczęście odświeżyłem stronę przed wysłaniem posta i ujrzałem:
BloodLogin93 pisze:Byle bym nie stracił rangi
…czym w 100% potwierdziłeś moje przypuszczenia. Poza tym:
To jakaś forma szantażu? Groźby? Nikt nie jest nietykalny, a już na pewno nie w internecie. Póki co nieco się wyklarowałeś i przynajmniej w moim mniemaniu należycie wykorzystałeś swoją drugą szansę, jaką otrzymałeś od Tiquilla. Doceń to, bo nie sądzę, żeby ktokolwiek inny ci ją dał, więc zachowaj sobie takie dziwne i wątpliwie słuszne uwagi dla siebie. Jak macie między sobą jakieś problemy, to na PW, nigdy publicznie.
Komu jeszcze chciałem coś powiedzieć… A. Ryuq – nie sądzisz, że jako moderator nie tylko powinieneś stać na straży porządku na forum i go zaprowadzać, ale również powinieneś sam dawać przykład? Tymczasem widać m.in.:
Ryuq666 pisze:
MixSiarz pisze:Kiedyś jak miałem 4 lata
To nie dawno musiało być
Nie przeszkadza mi twoja retoryka tak długo, jak nie jest skierowana bezpośrednio w czyjąś stronę. I mówię to jako user, nie jako moderator.
A co do ankiety – najbliższa jest mi pierwsza opcja i tam też swój głos oddałem. Mamy swoje zwyczaje (jak każde forum zresztą) i osobiście nie rozumiem, dlaczego mielibyśmy się naginać w stronę potencjalnych nowych userów (zwłaszcza, że „komercjalizacja” forum raczej nam nie grozi). Jakoś ani mi, ani zapewne Ryuqowi, Rychowi,ZigHorowi czy Bartoszowi (swoja drogą, nie wiem po co taki głupi nick wynalazłeś, dopiero z rozmów na forum skojarzyłem, o kogo chodzi xD) nikt się nie kłaniał i jakoś każdy się utrzymał na forum. No, ja zostałem nazwany „synem marnotrawnym”, ale… No, stara historia, nie wnikajmy w to. Co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr. Mówmy o tym, co teraz się dzieje. A nie dzieje się chyba najciekawiej, a przynajmniej dąży do tego.


Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

29 lip 2014, 23:56

nie sądzisz, że jako moderator nie tylko powinieneś stać na straży porządku na forum i go zaprowadzać, ale również powinieneś sam dawać przykład?
Dobra, przyznaje że czasem czytając niektóre rzeczy mnie ponosi.
Następnym razem przemilczę.
Klimat dawnego forum bardziej mi podchodził,
Ja chyba za krótko tu jestem bo jednak nie pamiętam "dawnego forum" więc ciężko mi coś o tym powiedzieć.
Coraz częściej na forum i sb robi się po prostu burdel. Czy to bezsensowne posty, wyzywanie się i ogółem brak przestrzegania zasad regulaminu.
Może to ten "syndrom więzienia" czy jak to sie nazywa. Community za male i sie spiny robią :D
Co do rygoru jestem za, chociaż nie wiem w jakiej postaci i za jakie przewinienia.
No właśnie. Może by podrasować trochę regulamin? Zaznaczyć bardziej co jest tolerowane a co nie? Bo nie do końca rozumiem jaki ma być "rygor".


Awatar użytkownika
Mozal
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 903
Rejestracja: 08 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: Polska

30 lip 2014, 00:07

Oddałem głos na pierwszą opcję. Sam nie wiem, czy nie zostałem wymieniony przez Was jako spamer-dziecko, ale rzeczywiście, forum stało się dosyć luźne. Chociaż nie jestem tutaj od długiego czasu, bo to dopiero 3 lata, często przeglądam stare posty i wiem jak było 5-6 lat wstecz. I wcale nie narzekałbym na powrót do korzeni.
Pangia pisze:Modderów też jest za dużo i głupio trochę mi to wychodzi, że oddałeś to do osobnego tematu, bo właściwie jedno zawiera się w drugim, a jeśli bym podzielił to, co chcę powiedzieć na jeszcze tamten temat, to mi to mało składnie wyjdzie. No trudno. W każdym bądź razie odwołam się do innego forum, gdzie rangę „Modder” ma bodajże czterech ludzi, przy czym dostali tę rangę za coś, co można by przyrównać do tego, co dla – w moim wypadku – Stalkera zrobił Rycho dla Postala. I w tej sytuacji rangę moddera mógłby mieć on i może kilku zagranicznych ludzi, którzy założyli u nas konta (A-Mod, kank). A tu osobiście sądzę, że np. Blood dostał rangę tylko za zapał i za parcie na rangę, jakie wykazywał. Przy czym BL93 – nie mówię tego dlatego, bo jestem do ciebie negatywnie nastawiony, tylko dlatego, że sam kiedyś miałem parcie na rangę (nie tylko tu zresztą), ale mi po prostu z czasem przeszło
Z tym się w 100% zgadzam. Wybacz BL93, że przytoczę Twój przykład ponownie, ale przy tym co robił Rycho to jest nic. Jak słusznie zauważył Pangia zresztą.
Klimat dawnego forum bardziej mi podchodził, ale z drugiej strony siedzieć jak borowiki w sosie własnym też średnio
Tak samo jak Ty Slayer, jestem rozerwany pomiędzy ostrym rygorem a luzem. Mimo wszystko, że fajnie by było mieć trochę luzu (tak jak jest teraz), to zaprowadzenie porządku i spokoju jest jednak ważniejsze. Dlatego wybrałem pierwszą opcję.


:rozpacz:
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

30 lip 2014, 16:35

Kiedyś to był klimat. Kiedyś było lepiej. Nostalgia za czymś co było jest zrozumiała, ale jak wiadomo zawsze w naszym mniemaniu lepsze jest coś, co już było, bo mamy związane z tym wspomnienia. Fajnie napisać coś w stylu "RIP PostalSite 2007-2011", ale robić coś z tym to co innego. Tiquill próbuje różnymi sposobami, ale nie zawsze uzyskuje zamierzony efekt. Nagradza użytkowników, którzy średnio na nagrody zasługują. Kiedyś pisanie z sensem było wymogiem. Teraz jest czymś, za co przyznawane są nagrody. Pisałeś na poziomie i nagle wymsknęło się, że pobrałeś grę? WARN x2! Próbujesz robić mody? Spoko! Zachęcimy Cię słowami. Próbuj, próbuj, ale dopóki nie zrobisz czegoś większego, to nie zasługujesz na rangę. Zrobiłeś coś wspaniałego, ale nadal piszesz jak dziecko? Popraw się, to może pomyślimy o jakiejś nagrodzie. W postaci zdjęcia warnów. Na rangę musisz jeszcze popracować. To przynosi większe efekty niż nadanie rangi 'z góry', a 'bo może jak dostanie rangę to się poprawi'.

Forum stało się przyjaźniejsze dla nowych użytkowników, dzieci i spamerów. Ludzie, którzy dawno dostaliby niegdyś bana, dostają teraz jedynie warna, albo słowne upomnienie. Wiadomo, fani Postala to grupa mała i na wyginięciu. Trzeba się trzymać razem, ale robienie wszystkiego, aby taką grupę utrzymać i zachęcanie użytkowników nagrodami za nawet najmniejsze kiwnięcie palcem nie jest chyba do końca dobrym pomysłem. Sam niegdyś byłem luzackim użytkownikiem. Pisałem sporo, ale rzadko z sensem. Dużo spamowałem. Były warny, nawet ban na jakiś czas. Wykazałem chęć poprawy. Okej, zająłem się tłumaczeniem artykułów i angielską wersją strony. Awansowałem. Wszystko stopniowo. Admin dla mnie był dużym zaskoczeniem, ale wcześniejsze awanse były dość naturalnym ciągiem przyczynowo-skutkowym. pajdus po otrzymaniu ostatniej szansy nadal miał dwa warny i był w grupie Namierzonych. BloodLogin93 nie ma już żadnego ostrzeżenia i otrzymał do tego rangę. Nie mówię, że się nie zmienił. Jest nieco lepiej. Lepiej, ale to za mało. Nie dziwi mnie też jego post w stylu "mam nadzieję, że zachowam rangę", bo sam kiedyś podążałem za rangą, patrzyłem na ilość postów. Oby dobić do 500. Potem wyścig z ciuciu kto pierwszy wbije tysiąc. I ten upragniony Koleś za 3000 postów. To były jakieś cele. Głupie dążenie do celu i mijanie się z prawdziwym sensem postowania tutaj - przyjemnością. Ale jednak to było coś. Bo nic się nie miało, a chciało. Mając już, traci to na wartości. Wystarczy popatrzeć na Adminów i jak często pisali zanim otrzymali rangę, a ile po jej otrzymaniu. Wszyscy, wyłączając Tiquilla podobnie. Pisał kiedyś Robsessed, że to klątwa Admina. Rozumiecie, o co mi chodzi?


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

30 lip 2014, 16:41

Zróbcie co chcecie, by tylko forum się utrzymało. Ja tam się dostosuję.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

30 lip 2014, 17:14

BloodLogin93 pisze:Byle bym nie stracił rangi - czuje się osaczony od kilu dni.
Spokojnie. Lepiej w dyskusji kontrowersje wyjaśnić, niż je ignorować.
Pangia pisze:głupio trochę mi to wychodzi, że oddałeś to do osobnego tematu, bo właściwie jedno zawiera się w drugim, a jeśli bym podzielił to, co chcę powiedzieć na jeszcze tamten temat, to mi to mało składnie wyjdzie
Jasne, ważne by przekaz był czytelny. Jest.
To akurat mi pasowało. Nie zawsze jako moderator można uzyskać efekt, czasem starczy być userem. Gorzej, czy dany przekaz jest przez adresata uwagi właściwie zrozumiany, oczywiście. Obaj wg mnie, Pangia i Ryuq666, jesteście idealną parą moderatorów. Tak różni, tak się uzupełniający.
Mr Minio pisze:Pisałeś na poziomie i nagle wymsknęło się, że pobrałeś grę? WARN x2!
Raz nadmierny luz a raz nadmierna srogość. Ważne, że obie skrajności są. One wskazują ramy, w jakich działamy. Właśnie kształcimy umiejętność ich dostrzeżenia i określenia.
Ryuq666 pisze:Może by podrasować trochę regulamin? Zaznaczyć bardziej co jest tolerowane a co nie? Bo nie do końca rozumiem jaki ma być "rygor".
Jakie więc te kryteria?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ