Surowiej? Dojrzalej? Bardziej serio?

Dyskusje dotyczące forum i strony, propozycje i sugestie.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Czy chcesz aby na nasze forum wrócił większy rygor?

Tak, chcę. Nawet kosztem mniejszego ruchu na forum. Wymusić porządek.
8
44%
Nie chcę. Forum jest takie, jacy są ludzie na nim. Jest miło i lekko i tak chcę nadal.
5
28%
Nie ma to dla mnie znaczenia. I tak biorę tu tylko to, co mnie interesuje.
5
28%
 
Liczba głosów: 18
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

15 wrz 2014, 21:04

Ciekawy pomysł, ale warny również powinny zostać

Widzę to tak:
>> Pierwszy warn: ostrzegawczy
>> Drugi warn: bonusowo tymczasowy zakaz pisania
>> Trzeci warn: bonusowo ban tymczasowy + namierzenie
>> Czwarty warn: ban permanentny

Przy czym ban tymczasowy można by również dawać bez warna w zależności od przewinienia ;)


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

16 wrz 2014, 00:05

>>Jeden warn mógłby być na 15dni jeśli dany user podpadł przed czasem zdjęcia warn zostaje przedłużony o kolejne dni.
I wtedy widać coś z nim nie tak.

>>Zamiast warnów które prowadzą do zakazu pisania / wchodzenia można by wprowadzić te + - by użytkownicy oceniali zachowanie kolegi.
I wtedy też będzie widać że coś z nim jest nie tak i należy mieć na niego oko.

Użytkownik nie stosujący sie do regulaminu forum powinnien początkowo dostać upomnienie słowne na PW a nie publicznie przy wszystkich informacja Admina !!!

Co rozumiemy po przez słowa "szkodzić na forum"
Moim zdaniem to pisanie postów z licznymi blędami , zakładanie głupich tematów źle nazwanych i w złych miejscach ,z premedytacją spamowanie.
Przez to Admini Modelatorzy mają więcej roboty.
Nie stosowanie sie do regulaminu musi wkońcu podlegać każe.

>>Trafić do Namierzonego moża wtedy gdy na forum psi trafiła sie fala spamu fala wyzwisk na innego użytkownika , Użytkownik zostaje wręcony w gierke o której nie wie i sam podpada.
Wtedy osoba która zaczeła dostaje Namierzonego.
Mocniejsze to niż Warn i nie powinno być zakazu pisania bo ten kolor sprawia że odechciewa sie wszystkiego.
Osoba która zdobyła jakiś czas temu range i tworzy różne dobra dla innych powinna być traktowana o wiele łagodniej.

I tak nic nie wniosę nowego to Czerwoni między sobą ustalają :P


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

16 wrz 2014, 00:55

BloodLogin93 pisze:>>Jeden warn mógłby być na 15dni jeśli dany user podpadł przed czasem zdjęcia warn zostaje przedłużony o kolejne dni.
I wtedy widać coś z nim nie tak.
15 dni to zbyt krótki czas na ostrzeżenie. Warn + ban na 15 dni? W takim przypadku ponad dwa tygodnie to za dużo. Trzy dni po pierwszym warnie byłyby okej. Tak na ochłonięcie.
BloodLogin93 pisze:>>Zamiast warnów które prowadzą do zakazu pisania / wchodzenia można by wprowadzić te + - by użytkownicy oceniali zachowanie kolegi.
I wtedy też będzie widać że coś z nim jest nie tak i należy mieć na niego oko.
Blood, jakbyśmy takie coś wprowadzili, to miałbyś najwięcej minusów ze wszystkich. Ponadto możliwość oceniana userów mogłaby prowadzić do faworyzowania lub pastwienia się nad innymi. Pomysł niezbyt ciekawy. Jest guzik raportowania postów i na tym reakcja zwykłego użytkownika powinna się skończyć.
BloodLogin93 pisze:Użytkownik nie stosujący sie do regulaminu forum powinnien początkowo dostać upomnienie słowne na PW a nie publicznie przy wszystkich informacja Admina !!!
To już zależy od Moderatora. Upomnienie publiczne skutkuje o wiele lepiej, ponieważ wszyscy widzą gdzie dany użytkownik popełnił błąd, dzięki czemu upomnienie przypomina im o zasadach panujących na forum.
BloodLogin93 pisze:Co rozumiemy po przez słowa "szkodzić na forum"
Moim zdaniem to pisanie postów z licznymi blędami , zakładanie głupich tematów źle nazwanych i w złych miejscach ,z premedytacją spamowanie.
A teraz porównaj te wytyczne z Twoimi postami.
BloodLogin93 pisze:>>Trafić do Namierzonego moża wtedy gdy na forum psi trafiła sie fala spamu fala wyzwisk na innego użytkownika , Użytkownik zostaje wręcony w gierke o której nie wie i sam podpada.
Nie, nie, nie. Tutaj opisujesz źle zrozumianą przez Ciebie własną sytuację. Do Namierzonych trafiają użytkownicy, którzy swoją postawą i zachowaniem zasłużyli sobie na bana, ale którzy otrzymują szansę poprawy. Jest to też ranga dla tych, którzy nie narozrabiali aż tyle, aby dostać bana, ale muszą mieć się na baczności, gdyż kolejne ich przewinienie sprawi, że wylecą z Forum.
BloodLogin93 pisze:ten kolor sprawia że odechciewa sie wszystkiego.
Blood, nie bedziemy Cię niańczyć. Dostałeś więcej szans niż jakikolwiek użytkownik. Więcej niż pajdus. To nie Forum dostosuje się do Ciebie. To Ty musisz się dostosować do Forum i panujących tu zasad.
BloodLogin93 pisze:Osoba która zdobyła jakiś czas temu range i tworzy różne dobra dla innych powinna być traktowana o wiele łagodniej.
Twórz te dobra. Więcej rób, a mniej mów.
BloodLogin93 pisze:I tak nic nie wniosę nowego to Czerwoni między sobą ustalają :P
Nic bardziej mylnego. Nie bez powodu temat powstał w ogólnodostępnej części Forum. Zależy nam na zdaniu użytkowników.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

16 wrz 2014, 08:45

Mr Minio pisze:
BloodLogin93 pisze:>>Zamiast warnów które prowadzą do zakazu pisania / wchodzenia można by wprowadzić te + - by użytkownicy oceniali zachowanie kolegi.
I wtedy też będzie widać że coś z nim jest nie tak i należy mieć na niego oko.
Blood, jakbyśmy takie coś wprowadzili, to miałbyś najwięcej minusów ze wszystkich. Ponadto możliwość oceniana userów mogłaby prowadzić do faworyzowania lub pastwienia się nad innymi. Pomysł niezbyt ciekawy. Jest guzik raportowania postów i na tym reakcja zwykłego użytkownika powinna się skończyć.

To słowa :
Tiquill pisze:
To dalej. Demokratycznie ustalamy, komu dać bęcki a kogo faworyzować. Każdy z użytkowników daje minusa lub plusa użytkownikowi. Władza nie tylko w rękach Adminów/Moderatorów, ale całej społeczności. Admini/Moderatorzy byliby tylko wykonawcami takich sugestii.
Mr Minio pisze:
BloodLogin93 pisze:Użytkownik nie stosujący sie do regulaminu forum powinnien początkowo dostać upomnienie słowne na PW a nie publicznie przy wszystkich informacja Admina !!!
To już zależy od Moderatora. Upomnienie publiczne skutkuje o wiele lepiej, ponieważ wszyscy widzą gdzie dany użytkownik popełnił błąd, dzięki czemu upomnienie przypomina im o zasadach panujących na forum.

Tak samo zadziałało by pisanie na PW ,a nawet mogła być możliwość obgadania szczegółów.
Publicznie Użytkownicy przeczytają i zaczną wypominać błędy tygodniami.
Mr Minio pisze:
BloodLogin93 pisze:Co rozumiemy po przez słowa "szkodzić na forum"
Moim zdaniem to pisanie postów z licznymi blędami , zakładanie głupich tematów źle nazwanych i w złych miejscach ,z premedytacją spamowanie.
A teraz porównaj te wytyczne z Twoimi postami.
Żeczywiście nie jest tak źle.
Napewno nie spanuje to tylko taki błąd.
Teraz pisze jeszcze dokładniej jeszcze wolniej.
Zrobiłem Akcje dla dobra PSI tylko chęci innych brak.
Musze jeszcze coś wymyślić :)
Upss miałem o sobie nie mówić bo Tiquill ostrzega.
Tiquill pisze: Przestań wreszcie pisać o sobie w każdej sytuacji. Jeszcze raz, a już będziesz pierwszy, na którym wypróbuję czasowy ban. Potem nam opowiesz, jak tam było. 8-)

Wyjadę mi sie że jestem zbyt ważny :P
Znajdz inną ofiarę PROSZĘ
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2014, 09:06 przez BloodLogin, łącznie zmieniany 1 raz.


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

16 wrz 2014, 10:31

BloodLogin93 pisze:
Mr Minio pisze:
BloodLogin93 pisze:Użytkownik nie stosujący sie do regulaminu forum powinnien początkowo dostać upomnienie słowne na PW a nie publicznie przy wszystkich informacja Admina !!!
To już zależy od Moderatora. Upomnienie publiczne skutkuje o wiele lepiej, ponieważ wszyscy widzą gdzie dany użytkownik popełnił błąd, dzięki czemu upomnienie przypomina im o zasadach panujących na forum.

Tak samo zadziałało by pisanie na PW ,a nawet mogła być możliwość obgadania szczegółów.
Publicznie Użytkownicy przeczytają i zaczną wypominać błędy tygodniami.
Za każdy wystawiony warn musi być podane uzasadnienie. Podawanie go na PW byłoby bezsensowne. Gdyby było w treści warna wstawione "szczegóły okoliczności wystawienia warna zostały objaśnione na PW" przy każdym wypadku, to wtedy by nastała fala zainteresowania użytkowników "dlaczego Blood dostał warna?". Nie ze zwykłej ciekawości, ale z wścibstwa. Ten kto zobaczy treść twojego warna i tak będzie miał na to na dłuższą metę miał to gdzieś. Użytkownicy mają gdzieś treści twoich warnów - ich interesuje twoje zachowanie, twoje bezpośrednie interakcje z nimi. Użytkownicy też nie są debilami i ostro by zawetowali i skrytykowali administrację/moderację forum, gdyby zobaczyli, że twoje warny są nieuzasadnione i niesprawiedliwie wystawione. Skoro nikt nie protestuje, to znaczy, że jednak działanie władz na forum ma sens.
BloodLogin93 pisze:
Tiquill pisze: Przestań wreszcie pisać o sobie w każdej sytuacji. Jeszcze raz, a już będziesz pierwszy, na którym wypróbuję czasowy ban. Potem nam opowiesz, jak tam było. 8-)

Wyjadę mi sie że jestem zbyt ważny :P
Znajdz inną ofiarę PROSZĘ
Człowieku, narzekasz, że wszyscy się na ciebie uwzięli, ale prawda jest taka że ty sam na siebie zwracasz uwagę, a inni to łykają. Mówisz przy każdej możliwej okazji jaki ty biedny jesteś, a my jacy źli jesteśmy, a potem jeszcze masz do nas pretensje, że rozpatrujemy twoje słowa (i przez to rozmawiamy o tobie). Człowieku, apeluję do ciebie, z poziomu użytkownika i po prostu człowieka, który nie potrafi ci się przyjrzeć obojętnie:
OGARNIJ SIĘ, DLA SWOJEGO WŁASNEGO DOBRA.


Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

16 wrz 2014, 11:38

Hah znowu napisałem kilka słow za dużo po edit.
Nie mów Człowieku tylko BloodLoginie dla znajomych Blood ..
Już sie dawno ogarnołem tylko to miejsce tak działa.
Nie moge wchodzić w ten dział :P

Jest zbyt surowo... a może trzeba dla ludzi którzy szkodzą na forum wymyślać
zadania cele społeczno-porządkowo-ogarniające :
>>Za karę poprawisz z edytujesz wszystkie błędy ortograficzne w temacie.
>>Za karę posprzątasz przeniesiesz zbędne tematy do Testowiska Hyde Parku ...
To by była lekcja pokory tylko wymagało by to dodatkowych praw na kilka godzin -dni.

A jak zaszkodzisz bardziej WIELKI BAN NA MIN. 2 LATA i piękny kolor
"Ciota"
Co wy na to ??
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2014, 11:48 przez BloodLogin, łącznie zmieniany 1 raz.


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

16 wrz 2014, 12:21

BloodLogin93 pisze:Tak samo zadziałało by pisanie na PW ,a nawet mogła być możliwość obgadania szczegółów.
- Dobra, dam ci warna na miesiąc, może być?
- Nie, plizka, chodziasz tydzień.
- Nie da rady.
- To swa tyg ok?
- Dobra, wiedz, że cię lubię. Masz dwa tygodnie!
- Suuupcio!
- No to git.
- Eee a moze tak 4 dni?
- Ssssspier...


BloodLogin93 pisze:Użytkownik nie stosujący sie do regulaminu forum powinnien początkowo dostać upomnienie słowne na PW a nie publicznie przy wszystkich informacja Admina !!!
Publicznie się nie stosuje, to publicznie zostaje upominany. Widzisz tu jakąś niekonsekwencję? I zaskakuje mnie z jaką swobodą piszesz o samym sobie (winny) z pozycji orzekającej (sędzia) o słuszności lub nie kar. Sędzia we własnej sprawie. :):
BloodLogin93 pisze:Jeden warn mógłby być na 15dni jeśli dany user podpadł przed czasem zdjęcia warn zostaje przedłużony o kolejne dni.
Ohoho! My o czasowym banie a temu śni się o warnie na 15 dni. A może jeszcze colę i frytki do tego? :lol:
BloodLogin93 pisze:Co rozumiemy po przez słowa "szkodzić na forum"
Moim zdaniem to pisanie postów z licznymi blędami , zakładanie głupich tematów źle nazwanych i w złych miejscach ,z premedytacją spamowanie.
Przez to Admini Modelatorzy mają więcej roboty.
Nie stosowanie sie do regulaminu musi wkońcu podlegać każe.
Nie, tego już za wiele. Pisz po polsku, bo nawet teraz i tutaj szkodzisz. BloodLogin93, Ban jednodniowy.


I tak od gadania przeszliśmy do praktyki. To może być nawet zabawne. :jason:

Tardis pisze:Nie oszukujmy się. Blood to tylko podpucha Tiquilla by sprawdzić, jak użytkownicy zareagują na trola. I jak zareagowali? Bardzo dobrze. Tak mi się zdaje.
Może już dość, co? To chyba bawi już tylko ciebie. I nie prowokuj innych do spamo-trollowych zachowań, bo mam nowy pomysł, który na tobie pierwszym mogę wypróbować.

  • Mianowicie, myślę o powiększeniu "zasięgu bólu" dla Namierzonego. Każdy jego zbędny post bez słowa usuwamy. Każdemu takiemu usunięciu towarzyszy ban na 1 dobę. Bez emocji, bez słów, cicho wyrywamy chwasty. Jak myślicie, zaboli? ;>
BloodLogin93 pisze:>>Za karę posprzątasz przeniesiesz zbędne tematy do Testowiska Hyde Parku ...
Ta, oddać moderację forum każdemu noobkowi/trollowi. Za karę, żeby nie było. :rotfl: Ale polewa! Idę na piwo!
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
TheSider
Seryjny zabójca
Posty: 473
Rejestracja: 31 sty 2014, 19:44
Lokalizacja: z Podwórka
Kontakt:

16 wrz 2014, 15:37

Tiquill, poczekaj! Chyba idę z Tobą bo jużnie mogę wytrzymać pewnych głupot.. :P ;)


Awatar użytkownika
Tardis
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1183
Rejestracja: 11 lis 2013, 16:36

16 wrz 2014, 15:51

Tiquill pisze:
BloodLogin93 pisze:Tak samo zadziałało by pisanie na PW ,a nawet mogła być możliwość obgadania szczegółów.
- Dobra, dam ci warna na miesiąc, może być?
- Nie, plizka, chodziasz tydzień.
- Nie da rady.
- To swa tyg ok?
- Dobra, wiedz, że cię lubię. Masz dwa tygodnie!
- Suuupcio!
- No to git.
- Eee a moze tak 4 dni?
- Ssssspier...

To mi się nie podoba. Myślę, że powinno być rozpisane kto za co i ile i jakiego ma warna np:
Za spam to coś takiego a za obrażenie innego użytkownika to coś takiego.
Wiem, że niby można się bronić ale tak po znajomości? Nie. Chyba, że to była satyra. To sorki bo nie ogarnąłem.

Ale ogólnie dobry pomysł

Tardis pisze:Nie oszukujmy się. Blood to tylko podpucha Tiquilla by sprawdzić, jak użytkownicy zareagują na trola. I jak zareagowali? Bardzo dobrze. Tak mi się zdaje.
Może już dość, co? To chyba bawi już tylko ciebie. I nie prowokuj innych do spamo-trollowych zachowań, bo mam nowy pomysł, który na tobie pierwszym mogę wypróbować.
[/quote]

Nikogo nie prowokuje. Wiara w Blooda jest trochę jak wiara w Boga. Wierzysz albo nie. Twoja sprawa.


Niebawem Mapka Niespodzianka 2!
Czekajcie panowie spokojnie!
Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

17 wrz 2014, 14:24

Tiquill pisze:
BloodLogin93 pisze:Tak samo zadziałało by pisanie na PW ,a nawet mogła być możliwość obgadania szczegółów.
- Dobra, dam ci warna na miesiąc, może być?
- Nie, plizka, chodziasz tydzień....

Obgadanie szczegółów a nie jakieś takie naciąganie !

-Tiq no powiedz dlaczego dostałem tego warna i za ile zniknie
-Musisz popracować na oczyszczenie sobie konta
-Oceń moje zachowanie potrafię się dostosować
-Rób to co robisz skupiaj sie na mapkach
nie rozpraszaj się Cmentarzem...

Mam jeszcze pomysł do rygoru więc przedstawie:
Ustalmy specjalny szyfr krótki ciąg znaków jeśli dany post wyżej był nieczytelny nie zrozumiały wpisujemy małymi literami np.
[nr posta_ _nr strony]
[07_ _02]


Wróciłeeeem 8-)
Tiquill pisze: czasowy ban. Potem nam opowiesz, jak tam było. 8-)
Miałem opisać jak tam było ???
Powiem że luźno , ponieważ wiadomo za ile sie wróci 8-)
Tylko najlepiej wlepiać z rana o równej godzinie.

Mam więcej dystansu do siebie.
Mogę pomagać testując też inne opcje na sobie !!


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

17 wrz 2014, 15:34

BloodLogin93 pisze:Powiem że luźno , ponieważ wiadomo za ile sie wróci 8-)
Czy takie czekanie to akurat luz, to ja bym wątpił. Ważne że:
BloodLogin93 pisze:Mam więcej dystansu do siebie.
BloodLogin93 pisze:Obgadanie szczegółów a nie jakieś takie naciąganie !
Tardis pisze:Chyba, że to była satyra. To sorki bo nie ogarnąłem.
Tak, to był żart. Ta propozycja sprowadza się do targów. Jeśli Admin wie, że trzeba z użytkownikiem porozmawiać, to z nim rozmawia. I nic do tego nie musi go nakłaniać. A jeśli publicznie skarcić, to karci. W treści warna pisze, za co i czego się spodziewać, by delikwent się poprawił. Wszystko JUŻ JEST, jak na dłoni. A jak ktoś nie rozumie podstawowego przekazu, i to wbijanego mu notorycznie przez wszystkich wokół, to żadna rozmowa nie pomoże. Tylko dotkliwe sankcje.

Ustalać okoliczności każdego warna, też coś! Ustal sobie zasady REGULAMINU. :>


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

17 wrz 2014, 16:19

a nie może zostać tak jak jest ?!

najlepiej jest chyba teraz kilka warnów = ban i nie ma problemu
warny mogą być cofane, a czasmi nawet bany i jest ok

mi to akurat trochę bez różnicy bo ja jestem grzeczny :D


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tardis
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1183
Rejestracja: 11 lis 2013, 16:36

17 wrz 2014, 21:14

Aktualnie mieliśmy tylko jednego trola, który się trochę poprawił i przez niego mamy zmieniać regulamin?
(Oczywiście, jeśli moja teoria nie jest prawdziwa)


Niebawem Mapka Niespodzianka 2!
Czekajcie panowie spokojnie!
Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

18 wrz 2014, 15:38

zawsze się trafi jakiś troll albo jajcarz, który będzie miał zamiar wkurzać innych dla własnej radości
takie jest odwieczne prawo natury :)


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

19 wrz 2014, 13:02

BloodLogin93 pisze:Mogę pomagać testując też inne opcje na sobie !!
Masochista? :D
Rygor nie ma już większego znaczenia. I tak z nowych użytkowników prawie nikt nie pisze (bo w sumie nie bardzo już jest o czym poza hyde parkiem i modami), a ci którzy tu regularnie pisują wiedzą jakie są zasady, może poza wyżej cytowanym.


ODPOWIEDZ