Surowiej? Dojrzalej? Bardziej serio?

Dyskusje dotyczące forum i strony, propozycje i sugestie.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Czy chcesz aby na nasze forum wrócił większy rygor?

Tak, chcę. Nawet kosztem mniejszego ruchu na forum. Wymusić porządek.
8
44%
Nie chcę. Forum jest takie, jacy są ludzie na nim. Jest miło i lekko i tak chcę nadal.
5
28%
Nie ma to dla mnie znaczenia. I tak biorę tu tylko to, co mnie interesuje.
5
28%
 
Liczba głosów: 18
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

15 wrz 2014, 15:02

Loc pisze:Po prostu liczymy na to, że kiedyś aktywność wzrośnie i będzie można powrócić potem do rygoru, przynajmniej tak to interpretuję.
Takie spojrzenie wstecz w tym przypadku ma swoje uzasadnienie, Loc. :) Nie patrzę jednak na to tak, że rygor wróci, gdy skończy się posucha. Teraz są inni ludzie, inna jakość. Kiedyś nie mieli by szans przetrwania, owszem. Lecz i powtarzające się od jakiegoś czasu opinie o wielkim rygorze kiedyś na forum są często przesadzone. Nie było tak czarno-biało, jak piszecie. Choć, czemu nie, taki pijar naszej przeszłości - niech będzie. Czerń jest zacna. ;)

EvilYeah pisze:taka mała socjologia :D
Przejrzałeś na wskroś. :D
Loc pisze:Wyczerpał się limit dostatecznie wartościowych osób, które mogą jeszcze zacząć być zafascynowane Postalem, a co dopiero tym forum.
To trafna diagnoza. Nic dodać, nic ująć.


Oczywiście, naprawdę oczywiście. Możemy włączyć się na rygor. Wszystkich kłopotliwych za twarz i won! Wszystkich wątpliwych - terror w mowie i czynie. Wchodziłoby 3-4 userów na dzień. 3-4 posty tygodniowo. No i komu by to przeszkadzało?

Rycho3D pisze:Parę dni odpoczynku, jeszcze nikomu nie zaszkodziło, a świadomość kary zmotywuje do poprawnej wypowiedzi. ;)
Co prawda rozmowa w tym temacie składnie nie idzie, bo trudno ustalić jakieś ramy nowego prawa, ale pojawia się coś, co odpowiada tip-top na tą sugestię. I ogniskuje rozmowę. Z pewnych względów, o jakich nie chcę teraz mówić, pojawia się nowa odsłona tej dyskusji. Nie będę tworzył nowego tematu, bo zapytam tu:

Co wy na to, aby zlikwidować całkiem system warnów? Na ich miejsce weszłyby czasowe bany. Takie właśnie parę dni odpoczynku na siłę...


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

15 wrz 2014, 15:33

Tiquill pisze:Co wy na to, aby zlikwidować całkiem system warnów? Na ich miejsce weszłyby czasowe bany. Takie właśnie parę dni odpoczynku na siłę...
Brzmi nieźle. Ja bym to jeszcze bardziej rozszerzył:
Dosztajesz warna: otrzymujesz warn+tymczasowy ban (jakieś 3 dni).
Łącznie 3 warny=permanentny zakaz pisania.
Łącznie 4 warny=ban absolutny.

Co wy na to? :8-):
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2014, 15:37 przez Loc, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

15 wrz 2014, 15:35

Tiquill pisze:Na ich miejsce weszłyby czasowe bany. Takie właśnie parę dni odpoczynku na siłę
Czyli w sumie to samo co potrójny warn. Delikwent może pisać na SB, może pisać na PW, ale nie odzywa się na forum. Ochłonie, okrzepnie i może wrócić. Można by zrobić coś takiego, ale czy jest sens takie coś spisywać?


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

15 wrz 2014, 15:42

Pangia pisze:czy jest sens takie coś spisywać?
Nie rozumiem. Jakie spisywać? Bany od razu można ustawić czasowe.
Loc pisze:Łącznie 3 warny=zakaz pisania.
Łącznie 4 warny=ban absolutny.
Przecież tak jest. Ja sugeruję inaczej, całkiem zapomnieć o warnach. Nie ma w ogóle warnów, takie pojęcie znika. Tylko ban. Czy taka sytuacja nie byłaby sztuczna? Znacie takie fora?
Loc pisze:Dosztajesz warna: otrzymujesz warn+tymczasowy ban (jakieś 3 dni).
Tymczasowy ban dodawany do warna? Ej, jakby miały jednak zostać warny, to taki b[o/a]nus mi się podoba.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

15 wrz 2014, 15:49

Tiquill pisze:
Loc pisze:Łącznie 3 warny=zakaz pisania.
Łącznie 4 warny=ban absolutny.
Przecież tak jest. Ja sugeruję inaczej, całkiem zapomnieć o warnach. Nie ma w ogóle warnów, takie pojęcie znika. Tylko ban. Czy taka sytuacja nie byłaby sztuczna? Znacie takie fora?
Wiem, że sugerujesz coś innego niż ja, ja z kolei sugeruję takie coś. Nie musi to być dla ciebie bardziej sensowne niż twoje rozwiązanie. Ja jednak uważam, że moje rozwiązanie ma większy sens. Ostatecznie decyzja i tak należy tylko i wyłącznie do ciebie. Tymczasowy odpoczynek dodany do warna nieźle się sprawdza, co wiem na przykładzie chociażby Wikipedii.
Tiquill pisze:
Loc pisze:Dosztajesz warna: otrzymujesz warn+tymczasowy ban (jakieś 3 dni).
Tymczasowy ban dodawany do warna? Ej, jakby miały jednak zostać warny, to taki b[o/a]nus mi się podoba.
No! Wreszcie pojmujesz! ;)


Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

15 wrz 2014, 15:51

ja wole obecny system
bo wtedy jak ktoś dostanie warna to może pytać na forum:
"za co?" lub "zdaję mi się że jednak nie złamałem regulaminu"

a tak to co to za tłumaczenie się by było gdyby oskarżony był przesłuchiwany dopiero po odbyciu wyroku (trochę nielogicznie i w ogóle dziwnie :D )

jak ktoś ma warna to wie co mu grozi i albo się poprawi albo kara zostanie mu wymierzona
proste, co nie

nie ma co świrować i komplikować ani na siłę próbować wprowadzać "nowatorskie" rozwiązania


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

15 wrz 2014, 16:11

Loc pisze:No! Wreszcie pojmujesz! ;)
Zrozumiałem od razu. Wszystko poza tym, że sugerowałeś co dać po 3 a co po 4 warnach. Tak jest. :):

To dalej. Demokratycznie ustalamy, komu dać bęcki a kogo faworyzować. Każdy z użytkowników daje minusa lub plusa użytkownikowi. Władza nie tylko w rękach Adminów/Moderatorów, ale całej społeczności. Admini/Moderatorzy byliby tylko wykonawcami takich sugestii.

Czy taki system plusów i minusów nie zmieniłby forum w jarmark i targowisko próżności. Pamiętam, jak ze 2 lata temu włączyłem na chwilę Poziom użytkownika. Reakcja była szybka i bardzo negatywna.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

15 wrz 2014, 16:38

Wreście jesteś :)

To ja z miejsca mam z 4 - od Rycho od Ryuq od .. za to że byłem na Cmentarzu i nie poczułem klimatu no i ten kolor :|


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

15 wrz 2014, 16:58

BloodLogin93 pisze:To ja z miejsca mam z 4 - od Rycho od Ryuq od .. za to że byłem na Cmentarzu i nie poczułem klimatu no i ten kolor :|
Przestań wreszcie pisać o sobie w każdej sytuacji. Jeszcze raz, a już będziesz pierwszy, na którym wypróbuję czasowy ban. Potem nam opowiesz, jak tam było. 8-)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

15 wrz 2014, 17:26

Według mnie można wprowadzić takie rozwiązanie.
Ewentualnie tylko na chwilę by sprawdzić jaka będzie reakcja userów, i czy się nowy system kar spodoba. ;)


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

15 wrz 2014, 17:41

Tiquill pisze:
BloodLogin93 pisze:To ja z miejsca mam z 4 - od Rycho od Ryuq od .. za to że byłem na Cmentarzu i nie poczułem klimatu no i ten kolor :|
Przestań wreszcie pisać o sobie w każdej sytuacji. Jeszcze raz, a już będziesz pierwszy, na którym wypróbuję czasowy ban. Potem nam opowiesz, jak tam było. 8-)
Już miał jednego ode mnie. xD

Czasowe bany to nie jest zły pomysł, ale 'stare' warny muszą zostać, gdyż stanowią trzon każdego forum i każdego systemu ostrzeżeń.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

15 wrz 2014, 18:39

Mr Minio pisze:Czasowe bany to nie jest zły pomysł, ale 'stare' warny muszą zostać, gdyż stanowią trzon każdego forum i każdego systemu ostrzeżeń.
zgadzam się


a co do systemu demokratycznego osądzania czy kogoś ukarać lub nie przez całą społeczność forum to wolałbym żeby tego nie było
tego typu decyzje należą do administracji i moderatorów czyli władz forum

może od razu stworzymy na forum sąd z ławą przysięgłych, obroną, oskarżycielami, sędziami, oskarżonym, oskarżającym i świadkami w sprawie :D :) (żartuję)


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

15 wrz 2014, 20:25

Czasowe bany, super :ok: Ale warny też niech pozostaną, bo będą działać psychicznie ;)


8=======D
Awatar użytkownika
Tardis
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1183
Rejestracja: 11 lis 2013, 16:36

15 wrz 2014, 20:39

A może niech będzie tak, że ban nie jest na zawsze ale np: na 10 dni a jak się nie poprawi koleś to jego sprawa i trzeba go wrzucić do piekła...

...


Nie oszukujmy się. Blood to tylko podpucha Tiquilla by sprawdzić, jak użytkownicy zareagują na trola. I jak zareagowali? Bardzo dobrze. Tak mi się zdaje.
Widzicie, tak naprawdę dobry dla Blooda był tylko Loc. Każdy inny ZigHor czy Rycho się z niego naśmiewali. Nie powiem, że ja nie, ale z początku też nie ogarniałem tagu [you]. więc też chciałem mu pomóc.
Tak naprawdę tylko Loc zrobił coś dobrego.

A mimo wszystko nie ma co tak komplikować systemu warnów i banów bo z wyjątkiem Blooda (jeśli on wogóle nie jest podpuchą) to dawno nie było tu żadnego trola i długo nie będzie...


Niebawem Mapka Niespodzianka 2!
Czekajcie panowie spokojnie!
Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

15 wrz 2014, 20:47

Nie jestem trollem podpuchą fejkiem napisz na PW dostaniesz fejsa


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
ODPOWIEDZ