Surowiej? Dojrzalej? Bardziej serio?

Dyskusje dotyczące forum i strony, propozycje i sugestie.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Czy chcesz aby na nasze forum wrócił większy rygor?

Tak, chcę. Nawet kosztem mniejszego ruchu na forum. Wymusić porządek.
8
44%
Nie chcę. Forum jest takie, jacy są ludzie na nim. Jest miło i lekko i tak chcę nadal.
5
28%
Nie ma to dla mnie znaczenia. I tak biorę tu tylko to, co mnie interesuje.
5
28%
 
Liczba głosów: 18
Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

30 lip 2014, 17:17

Mr Minio pisze: Nie dziwi mnie też jego post w stylu "mam nadzieję, że zachowam rangę", bo sam kiedyś podążałem za rangą, patrzyłem na ilość postów. Oby dobić do 500. Potem wyścig z ciuciu kto pierwszy wbije tysiąc. I ten upragniony Koleś za 3000 postów.
Nie interesuje mnie nabijanie licznika postów - właśnie usunąłem sobie tytuł użytkownika.
Ranga przecież mogłem być Modderem w styczniu po jakiś 210 postach - po prostu nie naciskałem.
A teraz nosze dumnie ten tytuł ...
Co jeszcze mam zrobić by o mnie nie wspominano w tak poważnym temacie ?
Piszcie mi uwagi na PW bo chce tu być do końca życia :> Uwielbiam to miejsce


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

11 wrz 2014, 04:24

Odkopuję temat, myślę, że jest to całkiem dobry moment, by spojrzeć wstecz.

Jestem tu chyba za krótko, by z całą pewnością stwierdzić, co można zrobić z ogólną sytuacją na forum, a co nie.
Ciężko mi cokolwiek sensownego powiedzieć.

Wybaczcie, jeśli uznacie to za offtop, ale myślę, że z tych moich myśli ktoś wygrzebie coś wartościowego i ułoży z tego coś, co może się przydać w temacie.

Tiquill - wybacz. Wiem, że mnie przed tym przestrzegałeś, ale muszę to zrobić. Odkopuję swoje dziedzictwo, które pozostawiłem na tym forum. Nie wszystko dobrze pamiętam, a część rzeczy interpretuję w swój własny, subiektywny sposób. Może pomoże to wam też spojrzeć na tę sytuację z perspektywy Blooda, a kto tam wie.

Kiedyś na pewno było więcej stałych i aktywnych użytkowników. Na forum był ogromny rygor, do którego chyba nie umiałem się dostosować. Myślę, że teraz też bym nie był w stanie się do niego dostosować, po prostu jest za dużo zasad do zapamiętania, za dużo tematów tabu, o których muszę pamiętać. Z jednej strony czuję dumę z tego, że jestem jaki jestem, z drugiej - obawy.

Nie wiem z czego to wynika. Nasze forum jest niszowe i zawsze takie było. To nie są demotywatory czy jakieś inne kwejki. Dawniej te strony nie miały takiej mocnej pozycji, i chyba dlatego te forum też mogło lepiej rozkwitać. Pamiętam jak Rob miał 15 lat, Kazik chyba 16, był jeszcze eddie, LP i inni, a jednak wykazywali się ogromną dojrzałością w trakcie dyskusji, mimo iż czasami się z nimi nie zgadzałem (i do dzisiaj nie zgadzam). Paradoksalnie był większy rygor, a jednak forum tętniło życiem, chciało się do niego wracać, byli na nim właśnie tacy zróżnicowani ludzie, było się ich ciekawym. Z jednej strony był rygor, ale z drugiej strony nie można zaprzeczyć, że to ci ludzie tworzyli te forum. Teraz jest troszkę inaczej. Czuję, że jest ogromny luz i rozumiem, skąd się on bierze. Po prostu liczymy na to, że kiedyś aktywność wzrośnie i będzie można powrócić potem do rygoru, przynajmniej tak to interpretuję.

Sam często się dziwię, że na sucho mi uchodzą rzeczy, których nawet przed laty starałem się nie robić, byleby jeszcze się utrzymać jakoś na tym forum.

Potem trach - zażądałem od Roba, aby mnie zbanował, dokonał takiej swoistej eutanazji na moim koncie. Rob spełnił moje żądanie, chociaż wcale nie miałem prawa tego od niego żądać. Nie wiedziałem wtedy, jak mógł się czuć. Teraz wiem. I to wcale nie dlatego, bo niedawno doszło do bardzo podobnej sytuacji między Bloodem a Miniem. Po prostu z perspektywy czasu człowiek zaczyna rozumieć pewne rzeczy - życie daje mu ostro po dupie. Mi też dało, więc stwierdziłem "czas się zmienić".

Współczuję ci, Minio. Poważnie. Mi też było przykro, że ta sytuacja miała taki finał.

Ostatecznie nie mam zielonego pojęcia, jak można rozwiązać tę sytuację. Odruchowo unikam podejmowania radykalnych decyzji i opowiadania się po którejś ze stron, unikam skrajności. Ale czuję, że mogą być one potrzebne. Chyba po prostu takie czasy są, i tyle. Wyczerpał się limit dostatecznie wartościowych osób, które mogą jeszcze zacząć być zafascynowane Postalem, a co dopiero tym forum. I zanim ktoś coś powie na temat mojej osoby - nie, ja też nigdy nie byłem, nie jestem i nie będę osobą, która by pasowała do tego dawnego forum.

Coś jest w tym powiedzeniu...
Tiquill pisze: Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Liczyłem że może jednak napiszę coś z sensem, że będzie dłużej, lepiej, bardziej merytorycznie, a nie jest. Chciałbym jakoś pomóc, ale po prostu nie wiem, jak.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2014, 04:32 przez Loc, łącznie zmieniany 4 razy.


Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

11 wrz 2014, 16:48

Odezwał sie Loc co w każdym temacie wymieniał mój nick.
Chciałbym by Cmentarz przestał istnieć , ale co ja jeden moge zrobić.
Będe sobie tak tu pisał i pisał bez kłopotów.


Awatar użytkownika
Tardis
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1183
Rejestracja: 11 lis 2013, 16:36

11 wrz 2014, 17:59

Blood jest odbanowany?
Co do rygoru, jestem przeciw. Te forum i tak się ledwo trzyma. Eliminowanie noobów i dzieci jest dobre tylko wtedy, gdy te dzieci i nooby są. Dla kogo miałby być ten ostry rygor? Dla mnie? Dla Rycha? Dla Titka? Dla Loca? Mógłbym tak wymieniać w pełni.
Uważam natomiast, że naj....
(właśnie w tej chwili zorientowałem się, że dyskusja już dawno nie istnieje i zmieniła się w debatę o Bloodzie)
Ops, no dobra.
A więc Blood. Uważam, że mimo wszytko jest lepiej niż było, i choć paru użytkowników (nie wymienię kto) się na ciebie uwzięło, to niektóre sytuacje np: z tagiem ,,you'' były z twojej winy.
Mimo wszystko ludzie tacy jak ty dodaje mistycyzmu tego forum


Niebawem Mapka Niespodzianka 2!
Czekajcie panowie spokojnie!
Awatar użytkownika
pmarek
Wstydliwy morderca
Posty: 2
Rejestracja: 08 wrz 2014, 14:14
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

12 wrz 2014, 12:37

Najlepsze rozwiązanie to uczulenie na wszelkiego rodzaju spamy i masowo tworzone kont z generatorami postów. Tutaj szczególna uwaga na xRumery oraz Scrapeboxy, bo one szczególnie zaśmiecają fora.


Aby do piątku :D
Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

12 wrz 2014, 16:33

a ja chyba wiem czemu na forum jest luz
seria Postal ( a w szczególności Postal 2) starzeje się i nie podoba się młodym graczom, a starym się znudziła lub przejadła
w związku z tym spada aktywność na forum, a osoby nim zarządzające postanowiły złagodzić prawo by zatrzymać tu jak najwięcej osób

taka mała socjologia :D

przy czym ja mam tu konto dopiero od 14 lutego (tak wiem, Walentynki :P ) i nie wiem jak tu było wcześniej, a niedawno odbanowane osoby takie jak Loc (ludzie podobnym stażu na tym forum) są mi znane dopiero od wakacyjnego odpustu Tiquilla i nie wiem jak z nimi było wcześniej i jacy wcześniej byli

i wiem, że ten post to lekki offtop, sorki


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

12 wrz 2014, 19:11

Jestem za wprowadzeniem nowej kary za brak składni w zdaniach "zakaz pisania do odwołania" za złamanie zasady warn.
Rozumiem takie cyrki na cmentarzu, ale nie na całym forum. To jest żenujące.
Gdybym nie miał konta i przeczytał taką wypowiedź:
Fajny odkop liczyłem wtedy że zbiore zespoł
Moddera nie mam ale powstanie to po SLASHER jeśli chcecie ...
Co prawda otworzyłem paczke .gro ale nie znam programu
mogącego otworzyć te grafiki textury w .img
to bym konta nie założył, bo bym pomyślał, że to forum dla debili.
Ludzie nie jesteśmy jaskiniowcami ! Tak nie może być. :571:


8=======D
Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

12 wrz 2014, 23:16

Rycho3D pisze:Jestem za wprowadzeniem nowej kary za brak składni w zdaniach "zakaz pisania do odwołania" za złamanie zasady warn.
Jaki to sens... zanikła by AKTYWNOŚĆ na forum całkiem.
Tylko posty od Administracji i ekm VIPów ?

Każdemu może umknąć pare ogonkòw tym bardziej jak piszę na sprzęcie smartfonie wartym 140zł - zacinka mały ekranik i tak pisze publicznie to bardzo powoli !

@Edit poprawa.
Fajnie że ktoś odkopał ten mój pomysł , ja liczyłem wtedy że zbiore zespoł i zrobimy to w kilka tygodni.
Moddera nie mam ale powstanie to jak.tylko zrobie mappak SLASHER'a
Wtedy poprosze o przeniesienie do Testowiska i ankiete :
Czy chcecie taki modzik ??

Nie znam programu mogącego.otworzyć textury img zawarte w paczcie .gro.
Ale pewnie znajde sposób .


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

12 wrz 2014, 23:20

Taka kara raczej nie potrzebna.... Blood już się chyba ogarnął. :p


Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

13 wrz 2014, 00:35

Jaki to sens... zanikła by AKTYWNOŚĆ na forum całkiem.
Już sobie tak nie dodawaj że to ty jesteś ta aktywnoscia :P akurat to by było dobre bo jedyna osoba która pisze tak jakby wklepywała losowe słowa ze słownika bez znaków interpunkcyjnych jesteś ty.
Tylko posty od Administracji i ekm VIPów ?
Tak, bo pisanie z sensem jest zarezerwowane jedynie dla nich.
Elita gramatyki oraz Języka Polskiego.
Jestem za wprowadzeniem nowej kary za brak składni w zdaniach "zakaz pisania do odwołania" za złamanie zasady warn
Podbijam.


Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

13 wrz 2014, 08:02

@up
Nie mówie tylko o mnie ale o młodych co zakładają tu konto by tylko zapytać o jedną żecz.
Twoja praca z godnie z rangą składa sie z edytowania dodawania małych komentarzy do głupich błędnych postów i zamykania całych tematów jeśli nie ma w nim załaczników bo autor nie stosował sie do regulaminu !!
Kogo będziesz upominać ??
30-40 latków ?


Awatar użytkownika
Mike
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1805
Rejestracja: 14 wrz 2013, 12:33

13 wrz 2014, 08:35

Blood a odnośnie tego usprawiedliwienia, że piszesz z telefonu. Jakie to wytłumaczenie? Ja aktualnie piszę z używanej Xperii X8 za 70zł. Jeśli było by tak jak mówisz to chyba nie powinienem w ogóle pisać, bo zdania wyglądały by jak losowo wklepywane litery. To nic, że ekran 3 cale (który jest wystarczająco duży i nie potrzeba do tego jakiegoś 6 calowego Super Amoled'a) a stary Android 2.2 zawiesza się co kilka chwil. Nie przeszkadza mi to w pisaniu. Więc tym bardziej nie rozumiem co to za usprawiedliwienie "bo piszę z telefonu za 130zł".


Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

13 wrz 2014, 13:50

co nie zmienia faktu, że osoby które nie używają interpunkcji i ortografii na telefonach (nawet w SMSach) często jak włączą komputer to piszą tak samo z przyzwyczajenia (kiedyś tak miałem)

ale ja bym za to nie karał, a jeśli już to nie tak rygorystycznie
najwyżej edit posta przez moderatora z poprawieniem tekstu i upomnieniem, potem kolejne upomnienia, a dopiero po długim, długim czasie warn


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

13 wrz 2014, 13:58

BloodLogin93 pisze: Kogo będziesz upominać ??
30-40 latków ?
W internecie nie ma wieku, wszyscy są sobie równi. Jak komuś się należy, to obrywa.


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

13 wrz 2014, 15:52

Nie znamy się osobiście i nie widzimy, poznajemy druga osobę, po tym co i jak pisze.
Nikt nie jest idealny i czasem walnie błąd.
Ale jeśli ktoś pisze zdania z mnóstwem błędów, które nie są na temat i nie mają żadnego sensu, to sam jest sobie winny, tego jak go spostrzegają.
Parę dni odpoczynku, jeszcze nikomu nie zaszkodziło, a świadomość kary zmotywuje do poprawnej wypowiedzi. ;)


8=======D
ODPOWIEDZ